» »

Nokia 5800 XpressMusic

Nokia 5800 XpressMusic

««
4 / 81
»»

delfinus ::

Ja verjetno bo pol res baterija pri vseh vas, ki vam drzi tako mal. Edino kar mi se pade na pamet je, ali je bil morda Wlan ves cas po nesreci vkljucen ali pa povezava na GPS ali pa Bluetooth, da bi tako hitro spraznal. Drugce se mi ne zdi logicno. Mimgrede, Wlan meni preko ASUSovga ruterja dela super.

lp, D.

dr-niko ::

Vsi ki ste updejtali firmware ste dobili novo aplikacijo "slovar", ker en moj frend je ni, zakaj ne? naredil je pa po istem postupku kot jaz.

edge540 ::

>>Edino kar mi se pade na pamet je, ali je bil morda Wlan ves cas po nesreci vkljucen ali pa povezava na GPS ali pa Bluetooth, da bi tako hitro spraznal.

Nop, vse sem izključil, brez haska ;)

dunker ::

Jaz imam občutek, da na vzdržljivost baterije močno vpliva GSM / UMTS omrežje. Za vikend sem bil pri starših na GSM omrežju in je telefon držal 3 dni povsem b.p., v Ljubljani sem pa do zdaj na UMTS signalu še vedno polnil po enem ali dveh dnevih.

Mimogrede, če koga zanima, lahko si ogledate video test Nokie 5800 na mojem blogu.

Urc ::

Zelo dobro si tole posnel. Imam edino še eno željo od uporabnikov te Nokie. Zanima me namreč, kako se obnese fotoaparat. Tako da, če se komu da prilimat kakšno sliko, bi bilo zelo lepo. ;)

bluefish ::

pa če se le da v različnih pogojih. Zunaj na idealni svetlobi, nekje v prostoru z bliskavico in brez,...

smax ::

Jaz mam isto težavo kot dr-niko lahko kdo pomaga.

lukec8 ::

Živjo

To nokio sem kupil prejšni tedn v sredo. Nekaj dni nazaj sem opazil, da ko telefoniram glasnost zvoka niha. Danes pa je postalo še slabše. Po telefonu se je bilo težko pogovarjati saj je bila glasnost slušalke minimalna. Zanima me ali je to ta serijski bug in če ga moram nesti na servis? Baterija pa mi zdrži ob zmerni uporabi 2 dni maximalno. Drugače pa sem s telefonom zelo zadovoljen.

Lp!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lukec8 ()

Keyser Soze ::

A lahko en poda točne dimenzije zaslona? Da vidim če kaj odstopa od navedene diagonale.

Tako v mm. Š x V
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

gregyk ::

Tu so slike posnete s to Nokio

@dr-niko: Jaz ne vidim v mojem telefonu nikjer aplikacije Slovar, niti po nadgradnji.

@lukec8: To s slušalko je serijska napaka. Lahko popraviš sam ali pa nesi na servis.

@Kayser Soze: Točne dimenzije zaslona so 70x40mm, diagonala je pa 80mm.

edge540 ::

@ lukec8

Kar na servis z njo, če hočeš da ti obvelja garancija. Je serijski bug zgleda. Če ti je za garancijo vseeno, lahko to popraviš sam v treh minutah, nekje na prejšnji ali predprejšnji strani je link z navodili.

gregyk ::

@ lukec8

Kar na servis z njo, če hočeš da ti obvelja garancija. Je serijski bug zgleda. Če ti je za garancijo vseeno, lahko to popraviš sam v treh minutah, nekje na prejšnji ali predprejšnji strani je link z navodili.


Garancija ostane tudi če sam popraviš, ker ne poškoduješ nobene nalepke, moraš se pa potrudit da kaj ne polomiš. :)

Naj mi pa nekdo na servisu dokaže da sem ga odpiral ...

Mr.Nice ::

A lahko en poda točne dimenzije zaslona? Da vidim če kaj odstopa od navedene diagonale.

Tako v mm. Š x V


Jaz sem izmeril 39 mm x 69 mm.Ja je kar velik zaslon, prav fajn za net.

Da še drugim odgovorim, tudi jaz sem updejtal dvakrat, pa mi je nakoncu vedno javilo neko napako, čeprav je FW naložlo in je ok, toda tudi sam nisem opazil kakršnegakoli slovarja, kje sploh bi naj bil, naj mi kdo pove pot, kjer tiči slovar.
Da žere baterijo na 3G , to sem vedel in sem dal kar prvo izklopit in sem dal samo na gsm.No evo včeraj sem nafilal oziroma danes zjutraj izklopil telefon iz električnega omrežja, zaenkrat so še vse črtice....pa sem kar veliko danes hodil na email in se povezal in prekinil kar veliko krat.Drugače pa mi še vedno ne dela wlan....Slušalka deluje zaenkrat dobro, tudi walkman funkcija fajn špila.
Gps pa čakam na garmina, ker me ta nokia maps sploh ne zanima in koliko sem preizkusil včeraj je ta nokia maps za en drek, ne dopade se mi....
Zdaj samo vidim kako bo se baterija obnesla, če se mi ju3 izprazni, jo nesem na servis v ponedeljek:)

Aja pa mimogrede, ali zafrkava koga še wlan, kako odpravit težavo?Je kriv bug spet oz FW?
Saj je bilo pričakovati težave kajne pri prvem tovrstnem telefonu od nokie....

lp
Dont worry.......be happy!!!:)

gregyk ::



Aja pa mimogrede, ali zafrkava koga še wlan, kako odpravit težavo?Je kriv bug spet oz FW?
Saj je bilo pričakovati težave kajne pri prvem tovrstnem telefonu od nokie....

lp


Meni je Wlan delal iz prve s starim fw-jem, in dela po upgrade-u brez problema z novim fw-jem. Brez da bi brisal dostopne točke in jih na novo konfiguriral. Po upgrade-u sem samo na novo moral nastaviti datum in uro, vse ostalo je ostalo nespremenjeno. Uporabljam pa Netgear Wpn824v3 router z vklopljeno WPA-PSK [TKIP] + WPA2-PSK [AES] zaščito.

lukec8 ::

@ lukec8

Kar na servis z njo, če hočeš da ti obvelja garancija. Je serijski bug zgleda. Če ti je za garancijo vseeno, lahko to popraviš sam v treh minutah, nekje na prejšnji ali predprejšnji strani je link z navodili.


Garancija ostane tudi če sam popraviš, ker ne poškoduješ nobene nalepke, moraš se pa potrudit da kaj ne polomiš. :)

Naj mi pa nekdo na servisu dokaže da sem ga odpiral ...


Evo zdaj sem popravil in dela kot treba =D hvala
Glede wlana pa meni deluje čisto normalno.

smax ::

Slovar je v aplikacijah,opera brskalnik,itd.

edge540 ::

>>Evo zdaj sem popravil in dela kot treba =D hvala

Aja ne odstraniš nobene nalepke? Nisem vedel da se da tak popravit :)

lukec8 ::

Ne nobene nalepke ni =D če kaj polomiš (moraš biti verjetno kr dost štorast da kaj polomiš) ti verjetno itak ne morajo dokazati, da si odpiral ohišje.

Mr.Nice ::

Mater a imam samo jaz wlan disable?
Kaj pa rešitev ve mogoče kdo, kaj bi nastavil, naredil?
Dont worry.......be happy!!!:)

gregyk ::

Očitno je potrebno Nokio resetirat na tovarniške nastavitve, da vse dela tako kot mora (se je pojavil tudi Slovar).

Postopek:
- najprej naredite varnostno kopijo vseh podatkov, lahko preko: "aplikacije, upravitelj datotek, varnostno kopiranje, možnosti, varnostno kopiranje zdaj" - na spominsko kartico ali pa preko Pc Suite v računalnik
- vtipkajte *#7370#
- security koda = 12345
- po končanem resetu pa na: "aplikacije, upravitelj datotek, varnostno kopiranje, možnosti, obnovi"

p.s.: se še komu dogaja da se vse na ekranu prikaže v odtenku vijolčne barve in v sekundi potem skoči nazaj na normalne barve?

Edit: pozabil napisati security kodo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregyk ()

bluefish ::

Opažam, da ima ta telefon še kar nekaj porodnih težav. Glede na to, da je to eden prvih takih pri Nokii, se bo verjetno situacija skupaj s poznejšimi modeli popravila. Seveda pa se bodo najbrž potrudili tudi z rednimi popravki firmwarea.

Mr.Nice ::

Ja kaj pa je treba narediti noter v telefonu, kaj prilotat ali kaj samo odstranit, dodat?Na slikah nisem nič kaj konkretnega videl...
Dont worry.......be happy!!!:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mr.Nice ()

Urc ::

Kolikor sem jaz razumel, samo kontakte od slušalke malo privzdigneš...

Drugače pa sem ful razočaran nad slikami. Saj ne rečem, da je glavna stvar na telefonu fotoaparat, ampak meni pride zelo prav. Npr. v šoli preslikamo dosti stvari s table, test od sošolca, še z računalniškega monitorja kaj preslikamo in si potem šeramo.
Pa malo debela je ta Nokia. Zaenkrat se še odločam za nakup, ma verjetno bom ta model izpustil.

lukec8 ::

Ja kaj pa je treba narediti noter v telefonu, kaj prilotat ali kaj samo odstranit, dodat?Na slikah nisem nič kaj konkretnega videl...

Ko odpreš ohišje vzameš ven tisto slušalko nato pa na zadnji strani slušalke malo potegneš ven kovinski "ročici" oz. kontakte tako da prideta njuna konca ven iz plastičnega ohišja slušalke (na sliki sta ti dve kovinski ročici označeni z rdečo črto)
 slušalka

slušalka


poglej v tem videu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lukec8 ()

delfinus ::

Hoj. evo js imam najnovejsi firmware in po resetiranju na factory defaults me je najprej povprasalo za lock code, ki je default 12345. No potem se cela zadeva se enkrat zazene. Potem grem iskat slovar pa ga nikakor ne najdem. Kje tocno je, poleg katerih ikon naj bi bil. Ne najdem niti opera brskalnika niti slovarja. lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

gregyk ::

Hoj. evo js imam najnovejsi firmware in po resetiranju na factory defaults me je najprej povprasalo za lock code, ki je default 12345. No potem se cela zadeva se enkrat zazene. Potem grem iskat slovar pa ga nikakor ne najdem. Kje tocno je, poleg katerih ikon naj bi bil. Ne najdem niti opera brskalnika niti slovarja. lp, D.


Aplikacije - čisto zadnja ikona.

delfinus ::

Ja tnx ze imam :). Sem sedaj pogruntal. Tocno tako je potrebno narediti kot je napisal gregyk drugace ni nic. Ce samo Factory defaults resetiras ni nic. Najprej je treba varnostno kopijo, potem resetiranje na factory defaults potem restore nazaj in potem pride slovar pa se ene par drugih zadev.

EDIT: Dodajam vprasanje. Sedaj je samo ENG - SLV, je morda tudi SLV - ENG ?

lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

Mr.Nice ::

lukec 8 hvala za poojasnilo ...
am btw opera brskalnika pa ni not, kaj pa tiste aplikacije, ko so noter v mapi nalaganje in potem greš v aplikacije.Kaj so tisti programi pdf itd za plačat, spodaj piše prosto?
Dont worry.......be happy!!!:)

delfinus ::

Adobe Acrobat je 15 dnevna poskusnja samo. Pol je treba placat. lp, d.

Urc ::

Glede popravljanja slušalke. Kaj naredite, da vam ne pride prah pod zaslon? Imho se to kar pogosto zgodi in je zelo moteče.

Bor H ::

glede slovarja: maš pod options, languages, source/target za nastavt, jst sm recimo včer slv-fr prevajal komot (btw. predaja še zmer ni not, pa lih za francoze :P).

Mam pa jst en relativno nadležn bug, pojavu se je včer, ko hočem na net (mobitel bookmark) mi včasih pojamra da ne najde nobene podatkovne povezave, pol rečem ok, zaprem, na novo zaženem brskalnik in hudič dela, mi pa ne dela več media bar, wierd. Mi pa slušalka po petih dneh še zmer dela, začuda. Aja, še komu ne kaže vsh banerjev na Planetu?

delfinus ::

Bor hvala ti. Evo sem se ze naucil. V slovarju je torej potrebno nastaviti Target in Source jezika in s tem se definira smer prevajanja jezika. Na planet sem se povezal sedajle preko WAP in dela bp. Ker tega nikoli prej nisem uporabljal zal ne vem, kateri bannerji bi naj bili problematicni. Meni se zdi, da prikazuje vse. Wlan mi pa doma dela super fajn.
Vceraj sem si z nokie prenesel se kompletno slovensko mapo in pa speech (preko Wlana). Mapa je cca 20Mb, speech pa cca 2,5Mb. Fajn se mi zdi, da si lahko vsako mapo drzave nalozis, ko jo pac rabis in da nimas vse solate gor. Sedaj pa vprasanje, kako pa se mapo odstrani, ce jo slucajno ne rabis vec? Skozi PC Suite na PCju mi namrec ne kaze katere mape so ze instalirane. Obstaja samo opcija delete all. Kar verjetno povzroci da zbrise vse mape, ki so instalirane na telefonu.

Danes sem se na vlaku mal ubadal s sateliti in zacuda evo mi je deloval. A-GPS sem imel vklopljen pa normalni GPS, potem pa mi je po cca 30s do 1 minute naslo satelite od tu naprej pa je potem lepo deloval Mogoce je ene 10 do 20m bilo odstopanja tu pa tam, ker me je metal malenkost izven zelezniske proge, ko sem se peljal. Sicer pa kul zadeva.

Slusalka pa tudi meni se vedno deluje.

lp, D.

Mr.Nice ::

Evo ravno danes sem bil pri tistem, pri katerem sem kupil telefon na mobitelu in mi je rekel glede baterije, da se je treba pač sprijaznit, da baterija drži 2 dni, ker baje vsi ti telefoni s TS držijo tako.Pa sem mu omenil da sem po netu bral, da vam nekaterim drži ob dokaj veliki porabi tudi do 3 dni....In je rekel, eh to je ziher lari fari....sem mislil pa že tej.
Tudi wlan sem mu omenil, da ne dela, pa se nisma mogla povezat na wlan, ker so bila vsa omrežja zaklenjena.
Hja rekel je, da je slišal da so težave, ampak da bi jo kdo prinesel na servis pa ne....
Najverjetneje bom šel še enkrat h njemu in se bom z njim pogovoril malo več o tem....

lp
Dont worry.......be happy!!!:)

urosh ::

Le daj.

Naj samo pripomnim glede baterije. Punci danes drži 7 dan - se ji je ravno danes preklopil iz 2 na 1 čertico :)

Tudi meni držei okrog 5 dni ob zmerni uporabi. Tako da to ni noben lari-fari.

Wlan pa meni in njej deluje BP.

Lp

Mr.Nice ::

Ja mu bom tole stran dal pa naj si prebere:D
Če je resnično 7 dni tako, uf tej gre 100% telefon na servis.
Hvala da si povedal tole....

lp
Dont worry.......be happy!!!:)

lukec8 ::

Jaz sem si za probo v sredo izklopil umts in danes imam še vedno 2 črtice pa sem klical kakšne 3,4 ure, poslušal glasbo kašne 2 uri, brskal po internetu in podobno.. Ko sem imel vključen umts omrežje mi je ob enaki porabi zdržal 1 največ 2 dni.. Tako da verjetno to res dosti vpliva na baterijo.

bluefish ::

saj tudi piše na Nokia strani, da na vzdržljivost baterije vpliva tudi izbor omrežja oz. frekvence.

Keyser Soze ::

UMTS drastično vpliva na baterijo. Če sam surfam s svojo Nokio, mi pobere polno baterijo kot za stavo(govoriva o urah). Res da je stara dve leti, ampak vseeno.
OM, F, G!

Bor H ::

UMTS je hudič, me zanima kaj je šele z Edge in Hsdpa, mi je danes v eni uri šol iz 3.5G na 3G na E znakec, hm...bom po naslednjem filanju tut jst izklopu UMTS pa da vidmo kako bo baterija zdržala, vem da sm to na starem SEju mel izklopljen, sploh ker je bla razlika hitrosti premejhna. Fajn je pa da se da zdj precej hitrej pridt do Connectivity menuja tko da lahko tut po potrebi vklaplaš 3G. Je mogoče kdo pogruntal kako čist izklopt WiFi scanning? Zdj mam na 10 minut, je to mogoče tist switch da ne pokaže katera omrežja so na voljo?

gregyk ::

Je mogoče kdo pogruntal kako čist izklopt WiFi scanning? Zdj mam na 10 minut, je to mogoče tist switch da ne pokaže katera omrežja so na voljo?


Povezovanje - Omrežje WLAN - Možnosti - Nastavitve - Prikaz razp. omrež. WLAN -> prestaviš na "Nikoli"

Bor H ::

Se mi je zdel, hvala :)

Mr.Nice ::

Ja umts imam jaz izklopljen, pa tudi,tukaj kjer sem doma nimam 3G omrežja, tak da....
Evo moram povedati, da sem se včeraj pri nas v vasi povezal na hotspot(e-točko) in mi je delovalo, torej wlan mi deluje in mislim, da je torej problem v wifi modemu, dobro da je problem v modemu hehe....vsaj nekaj.
No baterija mi je zdržala od četrtka pa do danes, sedaj imam samo 1 črtico in mi je že javilo, da je baterija skoraj prazna.Naj vam povem podatek, da sem od prejšnjega petka poslal okoli 30 smsov in imam 5 ur klicev ter 3,4 MB paketnega prenosa, konkretno prejeti podatki.Torej vidite, koliko uporabljam zaenkrat telefon, da vidim, kako se obnese baterija.Očitno slabo v primerjavi z ostalimi, ki si lastite to napravo.


lp
Dont worry.......be happy!!!:)

nejc17 ::

mam nokio 5610 ane pa me zanima kaj morm narest da mi bo delu internet pa nimam na naročnino ...

Mr.Nice ::

Če misliš wlan, ta nokia ne podpira tega.Lahko le preko mobitelovega omrežja naštimaš internet oziroma kateri ponudnik telefonije uporabljaš pa lep pozdrav!To pa je gprs oziroma edge prenos ali umts....
Dont worry.......be happy!!!:)

nejc17 ::

ja mislm umts ja kaj morm pol na mobitel klicat...

Mr.Nice ::

Za umts pošlješ sms UMTS na 1918
Dont worry.......be happy!!!:)

nejc17 ::

hwala ti lepa ...

Svizec69 ::

Ima kdo podobno težavo, da mu po posodobitvi noče povezat na wireless? Omrežje najde noče se pa povezat na njega, prej je pa vse delalo tako kot mora.

gregyk ::

Ima kdo podobno težavo, da mu po posodobitvi noče povezat na wireless? Omrežje najde noče se pa povezat na njega, prej je pa vse delalo tako kot mora.


Meni je delalo vse tudi po posodobitvi brez problema. Baje pomaga v tvojem primeru, da izbrišeš dostopno točko in nastavitve za povezavo in ustvariš na novo.

urosh ::

tudi meni...
««
4 / 81
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nokia X6 firmware update

Oddelek: Mobilne tehnologije
402545 (1967) krneki0001
»

Kakšen mobitel imate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6714420 (11983) Thunder wave
»

Nokia ali HTC

Oddelek: Kaj kupiti
294618 (3379) rzidar1
»

Nakup telefona

Oddelek: Mobilne tehnologije
152011 (1393) pleomax
»

[fork] GPS v telefonu ali Garmin - kaj je bolje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7111677 (10918) bond007

Več podobnih tem