» »

Nokia 5800 XpressMusic

Nokia 5800 XpressMusic

««
6 / 81
»»

Prospekt ::

Menda drug teden v marcu. (mobitel ima en mesec eks.) MENDA.

edit: menda pride 4 ali 5 marca v simobilovo ponudbo.
vir: mn3njalnik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Prospekt ()

leoncasar ::

Sem lastnik nokie 5800xm, danes jo bom prvič update.al, upam da mi bo uspelo.. ceprav nisem zasledil nobenih podrobnejših navodl, ker mi preko gsm ne najde posodobitev bom probal preko usb...

glede baterije nisem prevec zadovolen, uporabljam ga predvsem za sms pa kakšen pogovor, pa mi batereji ne zdrži 3dni... po prebiranju foruma sem zdaj oklopil umts, bomo videli kako bo z batereijo zdaj...

glede funkcionalnosti, sem zadovolen, no moti me enipar stvari...
- brskanje po imeniku, pogrešam hitre tipke da bi lahko hitro skočil na kakšen priimek na M ali Z....
- Tach scren, bi lahko bil malo bolj soft-tach
- Manjka mi kaj več prednaloženih uporabnih programčkov kot so npr štoparica, program za branje Ofice doc, IR vmesnik...
upam da bodo v čimkrajšem času kake uporabne aplikacije....
- moti me tudi pregledovalnik slik, ker ti vrze ven vse slike s celega telefona, ne samo določene mape, pravtako pri glasbi ko brskaš po glasbenih datotekah jih maš vse na kupu ne pa sortirane v mapah... je kakšna opcija odpraviti to?
Moti me tudi dnevnik da se iz njega ne da izbrisati posameznih klicev ampak če želiš izbrisati moreš izbrisati celoten dnevnik... se da tu kaj narediti?


aja prosil bi enega keri bi se potrudil pa obvlada tuje jezike da kaj napiše o heckanju gsm in nalaganju garmina... (naprimer prevod navodil ki sem jih zasledl na tem forumu...)

Zgodovina sprememb…

leoncasar ::

Aha, zanima me tudi s katerim programom bi si lahko preko PC prenesel imenik iz SE W850i na tole nokio, enostavno in hitro...
S katerimi programi si urejate takšne zadeve kot so imeniki, organizerji, sms... itd

lp

StratOS ::

Jaz imam 5800 že kar dober čas - 2 meseca in še nisem našel updatea za njo, oz. še ne obstaja, imam namreč zadnjo verzijo SW.

Glede točke 1 ostaja hiter skok.
Odvisno ali uporabljaš pisalo ali prst ali mešano, se namreč "sam uči" po predhodnjem.
Glede aplikacij, vse že obstajajo in še mnogo več jih bo, respa da nekatere zaradi certifikatov in podpisov niso "še" kompatibilni, prav tako glede GarminXT za s60v5 še ni zunaj, drugače se da stvar prelisičiti z signanjem aplikacije - BT keyboardom.
Glede predvajalnika raje uporabi filemannager.
Glede zbrisa določenega vnosa, tudi to se da.

Glede nalaganja GPS,dekodiranju in ostarih stvari pa zaradi pravilnika na ST ne boš dobil konkretne pomoči.

Sinhronizacija z kakšnimi outlook programi in ostalimi, obstaja pa tudi znan SE program floAt's Mobile Agent (opensource).
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

gregyk ::

Aha, zanima me tudi s katerim programom bi si lahko preko PC prenesel imenik iz SE W850i na tole nokio, enostavno in hitro...
S katerimi programi si urejate takšne zadeve kot so imeniki, organizerji, sms... itd

lp


Uporabi M:rokovnik od Mobitela pa boš lahko prenesel Imenik, koledar, itd ...

leoncasar ::

glede update mam eno vprašanje,
naredil sem varnostno kopijo, katere pa potem ne morem obnoviti... napiše mi odprtih prevec aplikacij, odprto pa mam samo to in nič drugega...
Tako da mam zdaj tezavo s tistimi aplikacijami ki sem jih imel že prej naložene, jih zdaj več nimam... a so se shranjene kje v telefonu - kar verjetno so.. kako jihnaj obnovim?

aha, pa še nekaj. Instaliral sem eno igrico ki ni podprta za ta telefon, zdaj je pa ne morem odstraniti, kako se lotiti tega ...

leoncasar ::


Glede zbrisa določenega vnosa, tudi to se da.

Glede nalaganja GPS,dekodiranju in ostarih stvari pa zaradi pravilnika na ST ne boš dobil konkretne pomoči.
.

kako izbrišeš določen klic ali obisk internetne strani iz dnvenika? - mislim na dnevnik kjer se beležijo vse aktivnosti na telefonu, sms, klici, internet.... tu je se mala luknja.. ker se ne da izbrisati določenega dejanja, ampak zaenkrat samo cel dnevnik....

glede GPS pa vem ja, rad bi se povezal z nekom ki obvlada zadevo preko msn ali maila, ker ma kaj časa in volje me lahko doda na msn ali preko maila, ki je viden v mojem profilu...

Zgodovina sprememb…

Mr.Nice ::


S katerimi programi si urejate takšne zadeve kot so imeniki, organizerji, sms... itd

lp


Am no zato jaz uporabljam PC suite, mislim da je celo na priloženem cdju....če ne pač net itd...
Dont worry.......be happy!!!:)

StratOS ::

Če klikneš na call gumb (Zelen) dobiš po defaultu zgrešene klice (missed calls), sprejete ( Received calls ) in klicane ( dialled numbers ) te vnose lahko po želji brišeš (Options/Delete).
Drugače se da tudi to narediti iz Log-a.

Drugače če si kupil tel. pri nas poglej slo navodila ali pa kje staknio pdf manual, če ti že ang ne gre glih tko dobr.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Mr.Nice ::

Ali pa uporabi funkcijo googla -> prevedi to stran, tak da boš kolikor toliko razumel...(s tem mislim navodila o garminu in update firmwera)
Dont worry.......be happy!!!:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mr.Nice ()

leoncasar ::

mislil sem glede update in garmina za prevod ja...

StratOS - glede dnevnika pa ne mislim tega kar mi ti razlagaš, ampak ima tel še en dnevnik v meniju, in če greš v ta dnevnik maš dva zavitka v prvem so zadnji klici, trajanje klicev in paketni prenos... drugi zavitek je pa dnevnik vseh dogotkov gsmu... tak da jaz mislim ta dnevnik.... če se tu da kak posamezni dogodek izbrisati...

Keyser Soze ::

glede update mam eno vprašanje,
naredil sem varnostno kopijo, katere pa potem ne morem obnoviti... napiše mi odprtih prevec aplikacij, odprto pa mam samo to in nič drugega...
Tako da mam zdaj tezavo s tistimi aplikacijami ki sem jih imel že prej naložene, jih zdaj več nimam... a so se shranjene kje v telefonu - kar verjetno so.. kako jihnaj obnovim?

Problem zna bit tudi v tem, da imaš preprosto premalo prostega spomina v telefonu. Malo poglej v upravitelja aplikacij in pa stanje spomina telefona v upravitelju datotek.
OM, F, G!

sulaco ::

leoncasar: glede tvojega vprašanja 1=iskanje kontaktov

poglej prvi video (4minuta)
http://maticek.wordpress.com/2008/11/18...

...meni se zdi to še precej boljša metoda če imaš 500+ kontaktov??

LP

leoncasar ::

ja to sem že vse pogruntal, ampak bi mi bilo bolj priročno če bi ob ekranu bile naprimer bliznice za [abc] [def] [ghi] [jkl] ... bi bilo se bolj priročno in hitreje... kot pa zdaj ko ti na prvi strani če iščeš sploh ne prikaže vseh črk... samo d črke N... naj bo se bomo že nekako navadili...

a mogoče kdo ve kako si natavit namizje na nekaj takšnega... s toliko bližnjicami...


Nvem zakaj mi napiše to da se ne da ponovno obnoviti datotek... na telefonu se mam prostega placa 73mb na SD 6,5gb...
dale so se obnoviti nastavitve, sporočila, imenik, koledar, zaznamki, samo datoteke mi ne gre... ko začne, se ustavi in napiše da je odprtih preveč aplikacij... pa znova zažene gsm, na kar napiše da obnovitev ni uspela...

zdaj mi pa manjkajo vsi prednaloženi programi in igre... pa nevem kak jih naj obnovim...

Zgodovina sprememb…

Mirabella ::

Menda drug teden v marcu. (mobitel ima en mesec eks.) MENDA.

edit: menda pride 4 ali 5 marca v simobilovo ponudbo.
vir: mn3njalnik


Odlično, potem bo zihr vključne v kakšno fajn ponudbo :D
who cares?

Bor H ::

@leoncasar
za tisto namizje morš uklopt contacts bar, to vklopš v settings, personal, home screen, home screen theme, contacts bar

Sm mel pa tut jst podobn problem z restorom in je precej nadležno če zgubiš vse programe, bom probu drugič prek računalnika to narest

sulaco ::

Ali je res potrebno imeti za poslušanje radia vklopljene slušalke ?
To pomeni da ne moreš poslušat radia preko zunanjih zvočnikov ala tranzistor...

tnx za odg., LP

gregyk ::

Ven je prišel novi Garmin XT (v5.00.30) s podporo za Nokio 5800.

Link za prenos

delfinus ::

Sulaco ja verjetno je treba met slusalke gor, ker je to kao antena. Ko enkrat radio zalufas pojdi v Options in Activate loudspeaker in mas mobi kot tranzistor. :)

lp, D.

urosh ::

@gregyk: žal ne bo držalo... Še zmerja je za s60 v3 ne za s60 v5... Je pa verzija Gamina 5 - mogoče si malo pomešal?

Lp

MAj mistejk.

Pa res dela. Juhej!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: urosh ()

VoX ::

Ka a ne znaš brat "Provide support for Nokia 5800 (S60 touch screen)."
More money, more problems ! ! !

sulaco ::

Hvala Delfincek: Se pravi, da imaš lahko tranzistor, samo slušalke je potrebno imeti vedno s seboj...Upam da potem vsaj orn`g lovi

A Garmin je že zunaj ? Ste že updatali ? Kako deluje...
Če so pa še garmina zrihtal (meni zelo cenjena apps), potem grem tale telefon takoj v ponedeljek iskat... :)

LP

e-marko ::

Ampak kljub vsemu je še vedno potrebna kolobacija z virtualkey in nekimi certifikati ali kako?
Vsaj glede na info pri novem Garminu:

You must have a previous version of the XT software installed on your SD card to have all of the help files, voice files and basemap files. These are not included with this update.


Torej najprej inštalacija stare verzije in šele nato ta nova?

LP
...somebody, somewhere...

gregyk ::

Ampak kljub vsemu je še vedno potrebna kolobacija z virtualkey in nekimi certifikati ali kako?
Vsaj glede na info pri novem Garminu:

You must have a previous version of the XT software installed on your SD card to have all of the help files, voice files and basemap files. These are not included with this update.


Torej najprej inštalacija stare verzije in šele nato ta nova?

LP


NE! Inštaliraš samo Garmin XT 5.00.30 in pa support files(Povezava). In to je to. Seveda potem moraš Garmina še odklenit in naložiti mape. ;)

davecodrive ::

Zdravo!

Mene pa zanima, kje se na nokii nastavi ohranjevalnik zaslona, ki bi prikazoval uro tudi, ko je tipkovnica zaklenjena. Nikjer ne najdem te funkcije ...

Al tega sploh ni :S

Hvala za odgovor.

e-marko ::


NE! Inštaliraš samo Garmin XT 5.00.30 in pa support files(Povezava). In to je to. Seveda potem moraš Garmina še odklenit in naložiti mape. ;)


Hvala! Sem tik pred nakupom in naslednji teden bi znal biti telefončič že moj...

LP
...somebody, somewhere...

edge540 ::

Zdravo, samo da povem, sem kopiral inštalacijsko datoteko + mapo Garmin XT 5.00.20 na kartico, pognal update na .30 (kar na kartico) in nato inštaliral, dela brez problema. Update dobro dela, se pa vidi da je evolucija iz verzije na tipke.. še vedno pa požre nokia maps za malico :)

dinozaver7 ::

Zdravo, samo da povem, sem kopiral inštalacijsko datoteko + mapo Garmin XT 5.00.20 na kartico, pognal update na .30 (kar na kartico) in nato inštaliral, dela brez problema. Update dobro dela, se pa vidi da je evolucija iz verzije na tipke.. še vedno pa požre nokia maps za malico :)

Hm..praviš da si updatal? Si mel prej original ali travniško?
:P

delfinus ::

Garmin Mobile XT je gor. Gor sem dal se Adria Route 2.20. Zaenkrat samo Slovenijo. Zadeva dela enkratno. Satelite najde prakticno takoj. Na netu sem prebral, da naj bi opcija Background Service pila baterijo, ceprav je po defaultu na disable. Pojdite v Garminu Mobile XT pod TOOLS(ikonca kljuc)/SETTINGS/SYSTEM/do konca s puscico dol do Launch background service in jo dajte na ENABLE.... sedaj pojdite ven iz Garmin XT in spet do te nastavitve in jo dajte nazaj na DISABLE.

Moram rect, da sem zelo zadovoljen s tole nokijco.
Pa da omenim se eksperiment tokratnega tedna. Postavil sem jo v navadno GSM omrezje. Torej UMTS disejblan. Napolnjena je bila v torek zjutraj in deluje se sedaj, pa sem se ze kar igrackal s tole navigacijo mal sedajle. No danes mi jo je tudi najvec spil (danes dve crtici). Sicer pa sem vse skupaj cel teden poslusal priblizno 12 ur MP3, pogovora malo cca. 10 minut. Torej drzi prakticno en teden, ce ne uporabljas WLAN, Bluetoothov, GPSa.

gregyk ::

Na netu sem prebral, da naj bi opcija Background Service pila baterijo, ceprav je po defaultu na disable. Pojdite v Garminu Mobile XT pod TOOLS(ikonca kljuc)/SETTINGS/SYSTEM/do konca s puscico dol do Launch background service in jo dajte na ENABLE.... sedaj pojdite ven iz Garmin XT in spet do te nastavitve in jo dajte nazaj na DISABLE.


Ne bo držalo. Nič ne 'pije' baterije. Testirano z Energy profiler-jem:
1)Garmin prižgan, potem izklopljen (poraba 0,15W)
2)Telefon ugasnjen in prižgan - brez odpiranja Garmina (poraba 0,15W)
3)Odstranjena kartica z Garminom (poraba 0,15W)
Merjeno v časovnih intervalih po 2 minuti.

Torej na kratko: verzija 5.00.30 ima popravljeno tudi to, da ko je Garmin izkopljen, ne 'pije' več baterije kot sta jo verziji 5.00.10 in 5.00.20 (TSAutoRun.exe - problem).

Mr.Nice ::

Mene nekaj zanima, sem si inštaliral garmina in vse itd..razn map ne vem kako naložiti?konkretno bom dal gor adriaroute ...
hvala za odgovor pa lp
Dont worry.......be happy!!!:)

edge540 ::

>>Hm..praviš da si updatal? Si mel prej original ali travniško?

O tem se tukaj ne sme govorit ampak... prepričan sem da dela zadeva tudi z travniško verzijo ;)

urosh ::

Vse dela ;)

StratOS ::

Hvala za opozorilo za Garmin XT, poleg tega bi opomnil za novi update SW na 5800. Lp
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

urosh ::

Hmmm.
Se ga pravkar priklopil gor, pa mi kaže, da je zadnja verzija že nameščena... To je tista 20.0.012 - 26.1.2009. Novejše očitno ni :)

StratOS ::

Ravno tako, sem prej imel 10.xxx....
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

urosh ::

Aja. T aupdate pa je že en čas na voljo, ja :)

zee ::

Vprasanje: Nokia 5800 XpressMusic vs. iPhone 2G

Je imel ze kdo priloznost preizkusit/primerjat oba? Sam sem namrec lastnik telefona iPhone 2G, pa me omenjena Nokia precej mika.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

gregyk ::

Vprasanje: Nokia 5800 XpressMusic vs. iPhone 2G

Je imel ze kdo priloznost preizkusit/primerjat oba? Sam sem namrec lastnik telefona iPhone 2G, pa me omenjena Nokia precej mika.


http://www.google.si/search?source=ig&h...

pero05 ::

Sem lastnik Nokie 5800 XM pa imam neko težavo in sicer.
Težava je v tem, da mi enostavno noče več predvajati video datotek.
Tudi tistih ki jih sam posnamem na kamero.
Ko zaženem video datoteko se pojavi krogec nalaganja in nato kar zablokira, ko se dotaknem
ekrana mi pokaže meni MOŽNOSTI in ZAPRI pa puščice naprej, nazaj in play, video načina
pa ni, samo temen ekran. Spodaj ko pa kaže dolžino videa pa normalno potuje kurzor
kot da se predvaja video.
Pomnilnik imam 71 MB prostega prostora, tudi na kartici je 6,2 GB še prostega.
Če mi kdo zna pomagat ga lepo prosim za pomoč, sem pa tudi že ugasnil in prižgal
telefon pa ni nobene razlike.
Hvala za pomoč!

Pero

P.S.: Drugače pa fulll dobr telefon, tut Garmina imam naloženega pa dela super!

Bor H ::

Zanimiv problem, maš mogoče tanov firmware? Najbolj brutaln način reševanja problemov je restore na tovarniške nastavitve sam sumim, da tega nočeš počet.

urosh ::

No, če je novi lastnik, potem bi mogoče tudi to lahko naredil.
Lahko pa probaš odpreti kak drugi film (samo da je .mp4) pa vidiš, če dela... Mogoče ponovna anmestitev FW? Lahko probaš sam narediti, ali pa nesi nazaj (ja vem, dolgotrajen postopek) pa naj ti oni to rešijo. Vsekako to NI nek pogost pojav - si prvi, ki ima take težave...

Lp

Galaxy ::

Jaz mam rad svojo nokio 5800, predvsem zato, ker lahko med poukom surfam po netu, namesto da bi poslušal bedasto učitlco za slovenščino.

Mr.Nice ::

No, če smo že pri težavah, jaz danes zjutraj lepo kličem in hahaha ne duha ne sluha o galsu iz slušalke, me je razkurilo, sem jo šel odpret malo prej, naredil tako kot so drugi tudi naredili in odpravil problem:)
V 3 minutah sem popravil in sedaj slušalka deluje normalno naprej.
hehe takšni nasveti so zelo dobrodošli....

lp
Dont worry.......be happy!!!:)

ivanuscha ::

No o tem defektu je napisano vse v tem članku. Baje, da imajo telefoni narejeni od februarja naprej to težavo rešeno. Krivec za defekt pa naj bi bila vlaga, posledično pa slab zvočnik.

Mr.Nice ::

Hočeš s tem povedati, da jaz s tem kar sm naredil nisem odpravil napake?Ali kako?
Dont worry.......be happy!!!:)

ivanuscha ::

Ja sej ti vse piše. Baje se napaka znova ponovi. Tako da v tem primeru, najbolje da ga neseš na pooblaščen servis na zamenjavo zvočnika. So zamenjali proizvajalca.

Pesimist ::

Je kupo kdo zadevo pri mobisvetu? In dobis vse zraven kot micro kartico?

hcet ::

Mene pa zanima če se splača počakati na nokio n97?

urosh ::

@ |Sawyer| - ja vse dobiš. Tako kod povsod.
««
6 / 81
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nokia X6 firmware update

Oddelek: Mobilne tehnologije
402544 (1966) krneki0001
»

Kakšen mobitel imate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6714416 (11979) Thunder wave
»

Nokia ali HTC

Oddelek: Kaj kupiti
294616 (3377) rzidar1
»

Nakup telefona

Oddelek: Mobilne tehnologije
152011 (1393) pleomax
»

[fork] GPS v telefonu ali Garmin - kaj je bolje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7111668 (10909) bond007

Več podobnih tem