» »

IBM => a sploh še kakšen disk dela?

IBM => a sploh še kakšen disk dela?

eraserr ::

Mel sem 305030 DTLA disk pa mi je delov mal več kot eno leto in kar na lepem crknil, sem čakal in čakal in so mi ga zamenjal za 307030 pa je delov brezhibno kakšen mesec, pol je pa od čas do časa nekolk čudno zašrktov, amapak se je pol popravu pa je spet nekaj časa brez pripomb delov. Dons se mu je pa še bolj strgal saj sploh ni hotu v sistem pridt, potem se je nekak pobral in zdej spet zasilo dela amapak precej zajebava. Nisem testiral ampak mam občutek da je disk hudo pol bad sektorjev, saj isto ropota kot od prijatelja disk ki pa mu je crknu en teden nazaj. (IBM 305020)
Ta disk mam itak v serverju, tko da nisem čist onemogočen, samo sprašujem se, da tud če zdej mi ga spet zamenjajo za nekej novega, kolk časa bo zadeva zdržala?
A so teli tanovi ericsoni kej boljši, a je isti šmorn pa crkuje kot za stavo?

lp

MadMax ::

Ericssoni (IC) so boljsi, ceprav jih je tudi ze nekaj pocrkalo. Moj dela b.p. (tok-tok:) ) ze blizu enega leta.
Sicer vem tudi za nekaj DTLA 45GB, ki se vedno brezhibno meljejo.

Ce mas v serverju 24/7, glej, da ne bos dobil najnovejse Vancouver (VA) serije. Ti namrec ne smejo biti non-stop prizgani (official by IBM-poglej na njihovem sajtu).
Trenutno folk hvali Maxtorje, ampak tudi ti znajo crknit (ze imam izkusnje-40 in 60 GB / 7200).
Tako da...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Thanatos ::

jaz imam DTLA 307015 in sem imel samo enkrat Bad Sectorje pa še te so bili softwareski. Imam ga pa že 16 mesecev. Komp mi pa dela cirka 10-14 ur na dan.

eraserr ::

Vsekakor se človek verjetno boljše počuti če ma trenutno not kakšnega maxtorja :) drugače pa itak da tud kakšen maxtor crkne... sam tolk kokr je ibmov že crknl je pa way too much

sam da pa ne sme delat 24/7 to je pa že zlo resna omejitev :(

Yurko ::

Men je DTLA tu na vsake tolk cajta škrtal. Pol sem ga pa dal na navaden ATA33 kabel (40 žilni) in od takrat dela BP. Dela že 1 leto 24 ur/dan.

No, ampak sem pred pol leta kupu še enga maxtorja in moram reč, da sem ful zadovoln. Je čist tiho in dela kot je treba.

windy ::

Tale tema je bila tkole ze milijonkrat prezvecena, pa vseeno: meni so dosedaj trije razlicni IBMovi diski crknili, vsi DTLA serije, in nisem znorel zaradi tega (no ja) ampak zaradi gayevskega odnosa IBMa, ki je disk vsakic poslal popravit v tovarno (Singapur ce nimas srece) in si dobil potem nazaj se slabsega (po popravilu po pravilu nekak po dveh tednih spet skripne ;(

En disk sem tako zdaj mislim da ze cetrtic nazaj nesel (imam tudi to "sreco" da sem ga kupil v Avstriji) in mi je moj retailer povedal da se je IBM bolj ali manj odpovedal HDD proizvodnji (prodali ali sli v kurbarijo z nekom drugim ne vem kom) in zdaj vse diske posiljajo na Irsko v centralo in jih tako po srecnem nakljucju nazaj dobis ze v 14 dneh.. Zdaj baje posiljajo kar "nove" (ne "used serviced part") ker se jim ne da vec (sploh).

So pac ugotovili da noben normalen ne bo vec njihovih diskov kupil in je bolje prodati oz. nekak denar ven potegnit dokler se kdo hoce kupit al kaj ;)

chucki ::

jst mam VA pa mam skos pržgan računalnik! pa dela BP! sam zvečer pa miruje!
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

SN ::

Jaz mam IBM DTLA 307030 že 15 mesecev pa nimam pripomb, disk dela čist vredu.(tok,tok) Moraš met pač srečo pri nakupu tega diska. :D

cekr ::

Jaz imam pa DTLA-307045 pa deluje brez problemov.
Nameravam pa kupiti še enega IBM-ovega 80GB iz serije VA.

akulp ::

Jest ma Ericssona 60GB/7200RPM pa dela že eno leto bp, skor non-stop

akulp ::

Aja skor non-stop je prižgan sem hotu rečt..

||_^_|| ::

IC35 40GB, dela že 1 leto bp. (tok tok:)

andrej ::

IBM 45 GB in 15 GB delata ok od prvega dne...

~Panter~ ::

IBM 41 Gb DTLA dela zaenkrat OK. Mal mn kt 1 let.

Lime ::

307045 zanekrat deluje OK.
Sicer pa tako ne bo več problemov z IBM diski, ker jih je ta prenehal izdelovati - prodal ali zaprl tovarno (mi je ušlo iz glave).

_Mortal_ ::

Lime: mislim da so enemu prepustili posel. Pametno če ne znajo delat diskov jih pač navjo
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Enzo77 ::

men normaln dela ze od avgusta(tok tok) in upa , da se bo dolgo.
With a license to gib :)

Hojne ::

Štirje Erricson-i v Raid 0 polju mal manj kot eno leto..
Brez problema..

windy ::

Btw. meni so DTLA in isto kolegom vecinoma crknil po ca. letu do leta in pol... Je pa treba povedat tud to, da so se diski dosti okol nosili, mogoce jim to ne pase (slabi materiali ne marajo ekstremov segretega diska in potem ceprav shlajenega nekam drugam vmes na nizke temperature npr. pozimi nosit).. Tko so mi 40GB 5400rpm removabli diski crknil, docim 46GB 7200 local system disk je postavil rekord ker je sele po letu in 8 mescih crknil ;)

Tko da zgleda da zadeve itak crknejo, sam ce jih nosis okol pa jim se kak mesec zivljenja vec vzames ;)

AngelOfDeath ::

Men še zaenkrat dela IBM disk (tok,tok,tok).
mislim pa da v sloveniji največ crkavlejo IBM diski zato ker največ folka kupuje te diske.

eraserr ::

kar se tiče prenašanja, ta sigurno ne koristi diskom :) čeprav sem mel zelo dobre izkušnje z Quantum Fireball-om 1,2G (zdej je disk že hudo star), ki smo ga s frendi mel za prenašat okol in lahko povem kaj vse se je z njim dogajalo. En kreten ga je pozim iz mraza prnesu not u bajto in ga dal na radiator!!! Pol je drugmu frendu padel metra višine v blato in sneg pa je tud preživu. Men je padel iz metrske omarice na tla, ampak je bil ksreči v racku. Bilo je še precej neprijetnih trenutkov zanj, ampak je zadeva še zmerom delala. Bad sectorjev ni bilo nikoli. Res pa je da je začel potem proti svojemu koncu nekoliko nagajat tam ko ga zaznava, ampak je tud to potem prebolel. Če se ne motm ga en frend še zmerom uporabla in verjetn je bil ta disk nekolk nenormalno kvaliteten, da je vse to prestal.

Kar se pa tiče IBMa, če so pogruntal, da se jim ne splača več škode nam in gospodarstvu delat, sam tolk boljš za nas. Pogrešali bom samo tihost in hitrost, zaneslivosti pa vsekakor ne >:D

LordWorm ::

Nasploh zanimive so tile vase zgodbe.Kr neki crkujejo.Js ze od nekdaj prisegam IBM zato me sokira da bodo kar nehali delat na tem, ker je IC serija ful hitra(blizu unim z 10k obrati).
Ok ce bom kupil nasljednji disk bo to Maxtor na katerega sem pa vsacih prisegal.
Sedaj pa imam:
IC 60GB 7200=0,5leta OK
DTLA 30 7200=2,5let OK
DTTA 14 7200=4 leta OK
:)

eraserr ::

garrett33: sej mogoče ti ne bo noben crknil, samo verjetnost pa obstaja in to ne majhna, jaz in podobni smo živi dokaz.

Prvi ibm 305030 mi je delov brez problemov okol enega leta in 3 mesece, popolnoma brez bad sectorjev, pol pa kar naenkrat crknu totalno, sploh ga bios ni več zaznal

za vsak slučaj si naredi bakcup pomembnih zadev

Clemento ::

Jp, moj DTLA 45GB tudi dela ze 1,5 leta!:D Pa sem ga ze enkrat odpisal ker je skrtal pol sem dal pa nov bios gor od takrat pa b.p.!!!!
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

temperatura IBM diskov??

Oddelek: Pomoč in nasveti
381795 (1175) Kriko
»

Kolikim je umrlo IBM IC7 40Gb diskov? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19310950 (6578) ChiefThunder
»

Umiranje IBM-ovih diskov

Oddelek: Strojna oprema
252204 (1260) windy
»

IBM 45GB 7200obr/min

Oddelek: Strojna oprema
231734 (1258) Mac
»

Izkazalo se je za resnično...

Oddelek: Novice / Diski
381910 (1910) branko_bm

Več podobnih tem