» »

laptop ne najde wireless omrezja

laptop ne najde wireless omrezja

Ljubljančan ::

Imam router linksys wrt110, ki je ( vsaj mislim) pravilno nastavljen, gori tudi lučka za wireless oddajanje. in tega routerja gre potem tudi kabeljska povezava do stacionarnega racunalnika, kjer vse deluje pravilno.

Problem pa se pojavi pri prenosniku(toshiba A300 14p) , ko se želim povezati na omrežje (wireless). To omrežje mi ne najde redno. Predvsem čez noč, ko sta oba računalnika sklopljena. Zjutraj moram večkrat resetirati laptopa itd., da mi zazna omrežje. na stacionarnem racunaliku uporabljam Xp, na laptopu pa visto. ko sem enkrat povezan na omrežje ta deluje super, brez problemov. Nekako sumim, da je problem v laptopu, čeprav upam da je vendarle nepravilna nastavitev routerja. Hvala za pomoč

p.s. laptop je povsem nov in imam vgrajeno wireless kartioc katerega driver sem že posodobil.

MTB ::

A prenosnik zaspi ko ga ne uporabljas?

Ljubljančan ::

am, ja pa potem reseteram pa najdem omrezje...sam glavni problem je cez noc ko ga izklopim

šernk ::

imam podobne težave, imam pa kar od siola iskra tel modem in sem se že sprijaznil s tem da pač ne dela 100%. zdi se mi da ko bom znorel bom kupil dodaten router.

problemi so pa podobni, ko je primarni PC ugasnjen, je wireless omrežje izjemno težko najti. pod linuxi ga zazna 1x na 20 poiskusov, pod XPji ga zazna 1x na 5 poiskusov. ko sem v LJ mi najde pa vsa omrežja brez težav, tako da verjetno so tudi pri tebi kakšne nastavitve narobe, ali pa enostavno router ne deluje 100%
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Ljubljančan ::

a mi lahko potem nekdo pove kako naj nastavim router?

blackbfm ::

Saj nimaš kaj narobe za nastavit. Edino včasih zna jebat zarad enkripcije. No sem mel en hp prenosnik ki se ni in ni hotu povezat dokler nisem izklopil enkripcije, kar ni ok. Na drugem je pa delalo brez problema (isti model), je pa res da je bil sistem na sveže naložen. Takole je težko reči kje točno je problem, bi moral sprobat še kakšen drug router oz. prenosnik.

FallenStudio ::

Kar se tiče WiFi-ja...Nekateri prenosniki nimajo nimajo istega standarda (G,...)) kot ruter, modem, se pravi da ruter ne dodeli mrežnega naslova tvoji Wifi kartici....Zlasti je problem to pri modemih, pri samih ruterjih pa tega ne bi smelo biti.!.Lahko da imaš nastavljeno na 192.168.1.1 na napačni standard...Ker včasih kljub različnim standardom najde nato pa ponovno ne...Po kakih 5+ resetih vsega skupaj pa nato deluje...tako da predlagam ti da preveriš standard na Ruterju...

blackbfm ::

Kako nimajo istega standarda? Danes ne najdeš naprave ki ne bi podpirala wireless g standarda. V teoriji bi moralo delat, v praksi je pa bolj tako:D

DonMatejo ::

mam isti problem... acer laptop, vista home premium pa buffalo router... in mi enostavno napiše network not found...lahk resetiraš, izzklaplaš pa vklaplaš WI-fi pa se potem enkrat poveže ko mu zapaše... pa to ne samo doma, tudi na faxu na eduroamu, isto... bedarija...

mam pa še en problem, tudi ko mi kaže internet connected, mi včasih ne delajo brskalniki, potem morš pa kkšne dvakrat restartat vse skupi, pol pa dela... se pa to dogaja tako v XP kot v Visti na 3 računalnikih? kaj bi bla rešitev za to težavo? samo nč ne dela, napiše povezujem se na... tako FF kot IE...

mrsmoke ::

Enkrat sem imel podoben primer. Krivi so bili gonilniki za wireless na prenosniku. Naložena pa je bila Vista. Lahko probaš tudi to.

DonMatejo ::

mmmm. bomo preizkusili...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1776549476 (307) d4vid
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11951232 (22982) simone
»

Problem wireless povezave

Oddelek: Pomoč in nasveti
192126 (1779) teedy
»

Nastavitev modema za vidnost računalnikov povezanih v router?!

Oddelek: Omrežja in internet
169452 (9121) Hanzek
»

WLAN prekinja

Oddelek: Omrežja in internet
91804 (1511) NiKeC

Več podobnih tem