» »

radeon 9600 težave

radeon 9600 težave

syti ::

Pozdrav!

Imam grafično radeon 9600 ki ima nek ventilatorček ki ga pa nneznam oz ne noče prižgat...

gre pa ker ko igram cod2 mi pokaže črn zaslon(igra pa še naprej) kot bi igral brez slike...

in pa danes se je začelo pojavlati da se po enkranu(med igro) pojavljajo neke barve za manj kot sekundo...
sumim da gre za pregrevanje grafične...

upam da sem prav uprašal, in če že obstaja taka tema se opravičujem..
  • spremenil: syti ()

Blinder ::

Če ti ventilator ne dela pol je predvidljivo, da se ti pregreva. Zaradi pregrevanja se ti lahko grafična tudi pokvari. Če se ti pojavljajo čudne barve al črte al kaj cudnega:D je to zaradi pregrevanja. Mozno tudi, da je grafična ze poskodovana in da bo se čudno obnasala tudi potem, ko bos ventilator popravil.

Lahko si poberes dol program atitool, v katerem ti kaze temperaturo graficne(njenega gpu-ja verjetno?). No sej če ti ne dela ventilator imo si lahko ze siguren, da se ti pregreva.

A ventilator imas priklopljen? Če ni priklopljen, ga priklopi:)
Če je priklopljen pa ne dela, potem je ribnil. Verjetno se ga da rešit s kaksnim oljem..
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

syti ::

sedaj pa je temperatura gpuja 67-77(atitool)
ventilator je majhen in je bil že na grafični... priključen je...
grafična
ventilatorslabo se vidu:S

kakšno olje misliš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: syti ()

Blinder ::

Ventilatorček imas priklopljen. Dela ventilator?
Drugače če ventilator ribne -> se ne vrti več, se ga da podmazat z kaksnim strojnim oljem pa pol hopefully se spet vrti. Samo nisem še tega pocel tako da naj ti kdo drug pove tocno kako se to naredi. Moras vedet kam dat olje v ventilator.
Ce ti bo slucajno graficna cedla pac se je NE da popravit. Samo ventilator lahko popravis. Sej tale graficna je vredna ene 15-20€, kar ni glih dosti.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

syti ::

am... ventilatorček je priključen dela pa ne. se mi pa zdi da je tko že skos... je treba kje kaj posebi nstavit?

no sedaj sem kar "hišni" ventialtor zdraven dal da je hladil in mi je shladil gpu na 30° potem pa ko sem šel igrat je šlo do 60°(drugače je ko igram 100°) zaštekal mi pa ni oz. igral sem brez problema...

MedusasPath ::

No to so pa sedaj čisto v redu temperature. Pusti tako pa je:)

strictom ::

Če ne drugega lahko si zDLjaš ATItool in RAM na grafični downclockaš za ene 40mhz. Opazne razlike nebo razen v temparaturi.

Meni se je isto pregrevala 9600PRO varijanta, zato sem pa nabavil takrat Silencerja Rev. 3 in 8 ram sinkov.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: strictom ()

syti ::

RAM na grafični downclockaš za ene 40mhz. Opazne razlike nebo razen v temparaturi.


in kako nej to nardim??

:D

strictom ::

2. beseda pred citiranim delom.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

syti ::

ja to že....
samo kje v atitool :( :(

DimmniBurek ::

Kupi si raje en 12cm ventilator in pa pretvornik iz 12V na 5V, če sam nebi znal zvezat. To podstavi nekam pod/poleg grafe, da ti hladi in je rešeno.
There Is No Stronger Drug Than Reality

Pyr0Beast ::

Če se ti ventilator ne vrti je najvrjetneje zaribal, ali pa se kabel od ventilatoja zabija v vetrnico, tako, da se ne more vrteti.

Ponavadi so taki ventilatorji privijačeni z 3 vijaki na hladilnik grafične kartice. Jih odvijačiš, grafo potegneš ven, na zadnji strani ventilatorja je nalepka, katero odstraniš, in ponavadi pod njo že takoj vidiš os ventilatorja, na njo kaneš kapljico mašinskega olja (lahko tudi tistega za avte). Če ima stvar pokrovček (redkokdaj), ga seveda odstraniš, da prideš do osi. Nalepko nekako zalimaš nazaj, samo se najbrž ne bo kaj preveč držala, saj je vseskupaj dokaj mastno zdaj, ventilator pa prišravfaš nazaj na rebra. Če se vijak ne zavrti lepo noter ne poizkušaj s silo, odvijači ga popolnoma ter ga že za 1/4 obrata zavrti nazaj in nato poizkusi ponovno, da se navoji lepo ujamejo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

syti ::

grafično sem uzel vn...
probal sem zavrteti ventialtor a je šlo natežko...
bom pobral sem ga tudi odvijačit ja ni šlo :S
bom probal z oljem..

Pyr0Beast ::

Da ga boš lepo odvijačil ga je najbolje sneti dol (cel hladilnik), da lahko vse skupaj pritisneš ob mizo, nato pa nanovo namažeš s termalno pasto. :)

Šravfenciger moraš pa imeti pravi .. drugače samo glavo postrgaš, odvijačil ga pa ne boš.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pregrevanje prenosnika

Oddelek: Strojna oprema
341817 (1290) mulc007
»

Na grafični kartici ne deluje ventilator. Kakšne so lahko posledice ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
233395 (2477) SLOarmy12
»

računalnik piska med igranjem igric

Oddelek: Strojna oprema
121510 (1268) BorutK-73
»

Kateri kos opreme povzroča zmrzovanje v igrah? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
505416 (4464) lordgreg
»

Problem z graficno - kocke - je pokvarjena?

Oddelek: Zvok in slika
131598 (1234) Azrael

Več podobnih tem