» »

Problem z graficno - kocke - je pokvarjena?

Problem z graficno - kocke - je pokvarjena?

nimopo ::

Pred kratkim sem dobil nov racunalnik z graficno kartico Gigabyte GV-NX86T256D (Nvidia Geforce 8600 GT).

Kot vedno, sem instaliral K - Lite Mega codec pack 2.1 na sveze sformatirane in nalozene windows xp.
Pri predvajanju filmov zgleda moja slika sledece:



Iste kocke se pojavijo tudi na Nvidijiji nadzorni plosci pri 3D animaciji:




Ker sem te kodeke uporabljal vedno brez problemov sumim, da je nekaj narobe z graficno kartico. Nalozil sem najnovejse driverje iz Nvidijine strani. Ali bi moral naloziti te, ki so prilozene od Gigabytea?
Kako bi stestiral ali je res pokavrjena?

Hvala v naprej za morebitno pomoc.
  • spremenil: nimopo ()

Valentin ::

Mislim, da je tvoja grafična v okvari...

nimopo ::

A obstaja se kaka druga moznost? Kako lahko graficno stestiram, ce je res pokvarjena?

Izi ::

Vsekakor pa je kriva kartica in ne kodeki ali kaj podobnega. Ampak po moje gre "samo" za pregrevanje GPU-ja.

Popolnoma enaki artefakti se pojavijo, če se grafični procesor (GPU) pregreje ali če deluje na preveliki frekvenci.
Če imaš kaj navito, vse znižaj na default frekvence.
Najprej poglej, če se ti ventilator na grafični kartici sploh vrti.
Če imaš pasivno hlajeno kartico brez ventilatorja imaš mogoče premalo zračen računalnik.
Potem poglej če hladilnik dobro sedi na GPU-ju in če je termalna pasta vredu namazana.
Včasih proizvajalci namesto termalne paste uporabijo kakšno zadevo, ki deluje bolj kot izolator toplote namesto prevodnik ali pa celo pozabijo namazati hladilnik preden ga zašravfajo na grafično.
Poglej še, če kartica dobro sedi v reži na matični plošči in ali si vtaknil vanjo kabel za dodatno napajanje, ki ga danes večina kartic potrebuje.

Je pa seveda tudi možnost, da imaš na grafični kaj pokvarjeno.

nimopo ::

hvala za nasvet, ampak glede na tvoj opis je verjetno res pokvarjena.
Nisem navijal, graficna je pasivno hlajena, temp. pod obremenitvijo znasa 56 stopinj celzija. Ohisje hladim s tremi ventilatorji, torej to tudi ni problem. Dodatnega napajanja ne rabi.
Graficne ne bi rad razstavljal, ker se je pod garancijo.

Izi ::

Testiraš jo lahko samo tako, da jo preizkusiš še v drugem računalniku.
Če bo tudi tam imela artefakte potem neseš na servis.
Če pa na drugem računalniku deluje vredu pa moraš iskati napako drugje. Če si kdajkoli kaj prestavljal v BIOSU potem je lahko tudi tak kaj napačno nastavljeno, saj je v BIOSU kar nekaj nastavitev, ki se tičejo grafične kartice.

nimopo ::

Najlepsa hvala vsem za pomoc. Kartico so mi ze zamenjali za drugo, bila je pokvarjena.

Hvala se enkrat :))

nimopo ::

Spet se oglasam. Z istim problemom. Na sliki videa in 3D pogleda se znova pojavljajo artefaki. TV out ne dela.
A je mogoce, da je kriv kakorkoli moj racunalnik - predvidevam da je graficna spet pokvarjena???

Graficne nikoli nisem navijal ali kakorkoli z njo eksperimentiral. Temperatura graficne se je gibala od 45 do 55 stopinj. Celo dodaten ventilator sem namestil na ohisje. Edino gonilnike Forceware sem nadgradil direktno iz Nvidijine strani, ker so bili novejsi od tistih na Gigabyteovi strani.

A ima se kdo kake izkusnje s to serijo graficnih, da bi se tako zelo kvarile?


Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nimopo ()

nimopo ::

Vceraj sem odpeljal celoten racunalnik na servis, kjer so me prepricevali, da naj vzamem kaksno drugo kartico, ki ne bo pasivno hlajena.
Baje da se Rami pri pasivnih karticah pregrevajo in lahko bi to povzrocalo artefake.
Graficno sem veckrat testiral tudi sam in njeno obmocje delovanja je bilo od 45 do 65 stopinj celzija.
Kolikor sem gledal na internetu in sklepajoc iz vasih odgovorov je to cisto normalno segrevanje. Druga moznost je baje, da se kartica in pcExpress port maticne naj ne bi razumela. Maticna je Asus p5b deluxe, nova. Trdijo da sem edini od 100tih kupcev, ki se mu je kartica pokvarila in to celo 2x.

Kaj pravite kaj mi je storiti?

Izi ::

Verjetno imajo na servisu prav in se res pregrevajo RAMI na grafični.
Tisto temperaturo, ki jo ti lahko meriš na grafični je temperatura GPU procesorja, ki lahko zdrži tempearture tudi do 100 °C. Temperature RAMov na grafični pa ti nikakor ne moreš meriti, ker nimajo nobenih senzorjev.
Torej GPU ni problematičen, ker se lahko brez problema segreje tudi na 80 °C, problem pa je, če imajo GPU in RAMi isti hladilnik in bo vroči procesor vso svojo temperaturo prenesel na RAMe, ki jih bo tako hladilnik segreval, namesto, da bi jih hladil :D

Pomoje bo najbolje, da ti na servisu to kartico vzamejo v ceno in ti dajo eno podobnega ranga, ki ima vgrajeni ventilatorček.

Zna biti, da je 8600 že premočna kartica za pasivni hladilnik.

nimopo ::

Najlepsa hvala za vse odgovore... Graficna se je pokvarila ze tretjic!!!
Zanima me glede na spodaj podani opis, ce bi lahko graficno vedno znova pokvaril moj tv, oziroma pac povezava na tv-out.

Moja graficna oz. kar celoten racunalnik je bil na servisu, kjer niso ugotovili nic. Oz. ugotovili so, da je graficna spet pokvarjena. Graficno so hladnokrvno zamenjali (tokrat ze tretjic) in mi rekli, da naj pac probam kaj bo. Dodali so, da verjetno ni problem v pregrevanju, ker so nabijali po par ur 3D mark brez problema, niso pa mogli testirati tv-outa, ker nimajo tvja. Vse to sem jaz testiral ze doma.

Graficna je delovala dva dni brez problema. V petek sem gledal film in je tv-out tudi deloval. Videl sem pa proti koncu filma neke cudne crte, ki so se tu in tam pojavljale... Tudi v soboto je vse delovalo brezhibno-brez artefaktov. Tik preden sem v soboto zvecer priklopil tv-out sem preveril, ce je se vedno vse ok.
Ni bilo artefaktov, zatem sem prikljucil TV preko chincha na TV-Out kartice in kartica je spet crknila, tako kot vedno dosedaj.
To, da je pokvarjena sem nemudoma opazil po artefaktih na Nvidijini nadzorni plosci in pa po tem, da TV Out sploh ni delal-ni se dalo povezati na tv. Torej cisto isti simptomi, kot ze zadnjih 2x.

Torej zanima me, ce bi lahko graficno vedno znova pokvaril moj tv, oziroma pac povezava na tv-out, ali pa je morda to v tej seriji graficnih kartic pokvarjeno. Povezava na tv-out mi namrec brezhibno dela s prenosnikom ze tri leta-tudi danes. Tv je star pet let.

nimopo ::

Samo sporocam, da ze cca. 10 dni brez problema uporabljam tv-out in in tudi vse ostalo deluje. Kaj se je zgodilo???

Na servisu so mi dali kartico od gainwarda 8600GT 256 SILENTFX in dela brez problema. Ocitno imajo Gigabyteove serijsko napako s tv-outom...


Hvala vsem za pomoc, posebej Iziju.


LP

OChack ::

take kocke se po mojih izkušnjah pojavlajio pri karticah z pokvarjenimi pipeline, primer je radon 9800se ki so ih modal v pro, pridobl dodatne 4 pipeline nekaterim so se pojavlal taki artefakti
Int€l inside, IDIOT Outside

Azrael ::

Če bo pri uporabi TV out mrknila tudi ta kartica je lahko problem drugje:

a:) slaba ozemljitev PCja in monitorja in je TV priklopljen na kabelsko;
b.) TV v okvari (občasno prebija kondenzator v njegovem filtru proti radijskim motnjam)
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oživite umrlo nVidia grafično jedro (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
8716814 (4913) mailer
»

Kocke na sliki v določenih programih

Oddelek: Zvok in slika
261382 (753) ender
»

En par vprašanj okoli HTPCja

Oddelek: Pomoč in nasveti
201947 (1473) Keyser Soze
»

6600 GT (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
553413 (2721) Dr_M
»

Navijanje Ti4200

Oddelek: Navijanje
291608 (1090) Cranchi

Več podobnih tem