» »

filtri za ventilatorje

filtri za ventilatorje

overheat ::

LP. Mene zanima za koliko poslabšajo pretok zraka filtri ki se namestijo pred vetrnico. Naprimer kaj takega https://www.cool-pc.org/productdetail.p... in na koliko časa ga je treba čistit.
hello :)

profii ::

use je odvisno od praha ki ga imaš v prostoru. lahko ti bo zelo omejilo pretok in čistit jih bi moral usak tedn, lahko pa nikoli.

kixs ::

Js imam na fronti namescen kar filter od kuhinjske nape. Zrak vseeno lepo vlece skozi.

lp

overheat ::

Ma ni tok grozno prašen prostor. Če ga bom mogu enkrat na mesec pucat mi čist zadošča. Skrbi me le pretok zraka! Nekak mi je lažje spucat sam tiste filtre kot pa ceu računalnik.
hello :)

BlackHole ::

Ne vem po moje tale filter zmanjša ziher za kakih 40% pretok zraka. Vem, da sem enkrat dal neko mrežico čez ventilator, pa ni bila tako gosta, kot ta filter in se je zelo poznalo pri temperaturi.
LP Marko

overheat ::

Ne vem po moje tale filter zmanjša ziher za kakih 40% pretok zraka. Vem, da sem enkrat dal neko mrežico čez ventilator, pa ni bila tako gosta, kot ta filter in se je zelo poznalo pri temperaturi.


No potem protiprašne mrežice ne pridejo v poštev. Bom pač mogu vsake tok pucat prah iz računalnika. Hvala vsem za pomoč! LP
hello :)

kixs ::

Kot sem rekel... lepo das filter od kuhinjske nape.

Imam ohisje Thermaltake Armor, vse reze sem zalimal z sirokim selotejpom. Tako mi zdaj zrak prihaja v ohisje samo preko sprednje fronte - na sliki se vidi kako le-ta izgleda. Ker imam vse diske v rackih, mi je pomembno, da gre zrak preko njih. Reze, ki niso zasedene, so pravtako zaprte. Nato pa sem izrezal napo tako, da gre samo po fronti po celotni visini in pritrjeno z jezkom. Tako je zdaj funkcionalno kot tudi vizualno OK.

Filter pa potem enkrat na mesec ali operes ali pa enostavno novega izrezes.

lp

profii ::

probaj z najlonkami. baje pomaga pa še zastonj je.

overheat ::

to z najlonkami pa niti ni tako slaba ideja! Bom stestiral. Hvala za nasvet
hello :)

kixs ::

Ni problem prasenja v ohisju v ventilatorju, ampak v zraku, ki prihaja v ohisje mimo ventilatorja, pa ce ima ta gor filter ali pa ne.

Kje v ohisju imas ventilatorje?

lp

overheat ::

2 ventilatorja 80mm sta odspredi eden od teh piha zrak mimo diskov, no potem je eden 92mm ventilator na plexi stranici ki piha v CPU ventilator in še eden 120mm ki odvaja topel zrak iz ohišja. Vse reže za vente so zapolnjene.
hello :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: overheat ()

profii ::

torej imaš nadtlak in nič prahu naj nebi šlo noter skozi špranje. poskusi z najlonkami.

overheat ::

torej imaš nadtlak in nič prahu naj nebi šlo noter skozi špranje. poskusi z najlonkami.


hehe ne vem še kako je s prahom ker računalnik zaenkrat miruje (čakam rame,gafo in disk)! Kaj pa misliš s tem "nadtlak" kaj to točno pomeni. A je to dobr al slabo?
hello :)

profii ::

tlak v računalniku je višji kot zunaj njega ker ti več ventilatorjev piha notr kot ven in ti praha ne vleče skozi ostale luknje noter. če bi imel pa več ventilatorjev ki bi izpihovali zrak, kot tistih ki bi zrak vpihovali bi imel podtlak in s tem več prahu noter.

overheat ::

Aha zdej razumem. No šele ko bo računalnik delu nekaj časa bom vidu kako je s prahom. Bom probal uporabit najlonke na dovodne ventilatorje.
hello :)

MedusasPath ::

No, tiste mrežice za ventilatorje ti lahko povem, da zmanjšajo pretok za mogoče 15%, potem ko so pa zafilane s prahom pa seveda več. Verjemi, splača se jih met kot pa pucat celoten računalnik :)

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siv prah mi povzroča strah

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
173860 (2806) gddr85
»

filter prašnih delcev

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121545 (1259) BuBBle.D
»

kam obrnem ventilatorje? ven ali noter

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151672 (1130) Hrček
»

Kakšne Ideje za protiprašni filter?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101964 (1753) rap3r
»

Filtri za vente

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141841 (1599) morphling1

Več podobnih tem