» »

računalnik piska med igranjem igric

računalnik piska med igranjem igric

jure93 ::

Zdravo, zanima me v čem je fora da mi računalnik začne piskati ko igram kakšno igro nekje 20 min? Mogoče se malo segreje, sicer pa dela normalno. Piski so različno dolgi ter niso v ritmu (časovni razmik med piski je lahko 5 sekund ali pa več kot minuta).
Lp, jure

popster ::

Če se računalnik pregreva lahko stestiraš če poganjaš folding@home na full. Več o mrežnem računanju preberi tukajle.

RejZoR ::

Preveri temperature v BIOS-u oz popravi opozorilne nivoje. Včasih so privzeti nastavljeni prenizko...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

m0LN4r ::

Računalnik ti piska ali grafična?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

hojnikb ::

coil whine
#brezpodpisa

jure93 ::

Verjetno mi piska grafična. ventilator na grafični se sploh ne vrti. sicer mam garancijo ampak a je še kakšna druga rešitev? pa grafa je stara pou leta
Lp, jure

RejZoR ::

Definiraj piskanje? Piskanje kot "beep beep beep" al je "bzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz" oz. ali to cviljenje/brenčanje niha? Ker prvo je opozorilo, ki ga obvezno preveri, drugo je pa coil whine, ki je samo nadležen, ni pa škodljiv.

Kero grafično imaš. Se ti ventilator sploh kdaj zavrti, tud ko je grafična obremenjena al nikoli?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

jure93 ::

aja pa ob zagonu racunalnika ventilator dela. po 5 min pa se ustavi in piska (sedaj neprekinjen pisk)

imam grafo geforce gtx 650, piskanje ne niha.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jure93 ()

m0LN4r ::

A ti piska na istem tonu ali enkrat nižje ali višje oz. poje?
Kaj pa ko igraš se ti tut ne vrti?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

jure93 ::

skos je isti ton. tudi ko igram se ne vrti in piska pa tudi ce nimam nobenega programa oz karkoli odprtega

BorutK-73 ::

Ne vem če ti grafična piska, prej matična opozarja da ne dobiva rpm podatkov iz ventilatorja grafične. Če je ventilator zanič, lahko sam popraviš da odstraniš plastiko in z vezicami namestiš navadni 80mm ventilator direkt na hladilnik grafične in ga priklopiš ali na molex ali v matično (če je prosto)
nekaj takšnega

Zgodovina sprememb…

Janac ::

Coil Whine

Sem imel na grafi, magično preklopil iz BIOSA 1 na 2 in ga ni več. Nevem, če je BIOS kaj drugačen.

BorutK-73 ::

Janac je izjavil:

Coil Whine

Sem imel na grafi, magično preklopil iz BIOSA 1 na 2 in ga ni več. Nevem, če je BIOS kaj drugačen.

Piska mu ker se ventilator ne vrti.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Coil Whine

Oddelek: Strojna oprema
212356 (1690) tikitoki
»

Nenavadne težave z grafično kartico !

Oddelek: Strojna oprema
82278 (2015) MaliJanez
»

Brnenje napajalnika - LC Power

Oddelek: Strojna oprema
353089 (2614) Seba22
»

Piskanje iz procesorja, ko ni obremenjen.

Oddelek: Pomoč in nasveti
14784 (544) joej970
»

Piskanje in jamranje iz novega sistema (napajalnika in grafične/matične plošče).

Oddelek: Pomoč in nasveti
11840 (661) Wox

Več podobnih tem