» »

Sapphire HD4870 512 GDDR 512MB

Sapphire HD4870 512 GDDR 512MB

fr!Xy ::

Lp

Kot veste ma ta grafa problem z biosom. Želim ga updatat z winfash a mi vedno napiše PN missmacth.
Grafa ima:
PN 188-01E85-001SA
SKU# 11133-00
To je prepisani direk iz grafične (nalepka), ker škatle nimam.

Kje naj dobim bios?

Valvoline ::

http://www.mvktech.net/component/option...

Upam da boš tle najdu pravega.

delfinus ::

Na strani 3 so navodila KLIK in link do biosa. Sicer pa rajsi flashaj pod pure DOSom. Ob nepravi rabi Winflasha so si uporabniki kartico zafleshirali.

lp, D.

fr!Xy ::

Na strani 3 so navodila KLIK in link do biosa. Sicer pa rajsi flashaj pod pure DOSom. Ob nepravi rabi Winflasha so si uporabniki kartico zafleshirali.

lp, D.


Sam strah me je da ker na tem linku ko si mi ga dal. reče v winflash pn missmacth pa me je strah da če bom flasho v dosu da bi blo kaj narobe če se res ne ujema.

Lahko flashas za USB ključem ki ima gor še ostale podatke ali mora biti nujno prazen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fr!Xy ()

jan01 ::

Kaj kompliciraš, v garancijo nesi(oz a je to stvarna napaka?!)

fr!Xy ::

Ka ti je? Zakaj.
1. Js bom neki več znav
2. Rad sam delam stvari ki jih lahko
3. Fino se mi bo zdelo da sm jo popravu
4. Znav bom neki več

LP!

Zdej pa nazaj problemu

AapocalypseE ::

Kaj res ni nobenega na tem forumu, ki si je flashal 4870 z novim updatanim biosom, da bi mu lahko recimo po mailu poslal ali link do uporabnega biosa?

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Am, kake probleme ima ta grafa z biosi? Jst nisem namreč zasledil nič, pa sm mel grafo celih 5 in pol mesecev...

AapocalypseE ::

Zamrznejo mu igre kolk vem.

delfinus ::

Frixy, lahko flashas, ker imas pravi SKU. Preveri se enkrat s CCC, ce je datum biosa 24.07.2008. Ce je, je vse OK in ready za fleshiranje. Evo se navodilo za Winflash metodo, ampak je nisem testiral, ker sam bolj zaupam flashanju pod DOSom, ki je varnejsi. Kar se tice kljuca. Kljuc moras preformatirat, in nanj posneti bootable datoteke. Delas pac po navodilih iz moje teme kako to gre. Da torej vsebina kljuca bo ob formatu pobrisana. Ampak ko enkrat naredis bootable kljuc ga lahko tako tudi pustis in spet posnames datoteke, ki si jih imel prej na njem. Kljuc pa bo imel pac se bootable funkcijo, ki bo uporabna se pri kaksnem fleshanju maticne, DVDja, grafe ipd....

WINFLASH METODA. Namenjena zgolj samo za Sapphire Radeon HD4870 512MB karitco.

1. Zapri vse aplikacije, zapri tudi antivirusne programe, izklopi net, zapri firewall, zapri Riva Tuner ipd aplikacije...
2. Potegni si zadnjo verzijo ATI Winflasha (trenutno je to 2.0.1.5) in jo shrani na simple lokacijo C:\WinFlash)
3. Potegni si BIOS za Sapphire HD4870 in ga Unzipaj v C:\WinFlash direktorij. Ime biosa je 1e8501sa.002
4. Klini na START in izberi RUN / POZENI
5. V komandno vrstico napisi "cmd" brez narekovajev in pritisni OK
6. Zabrovzaj do direktorija, ki si ga ustvaril npr. komanda: cd C:\WinFlash
7. Pozeni BIOS update s komando: atiwinflash.exe -f -p 0 1e8501sa.002
8. Pocakaj dokler se flashiranje ne konca. Pod windowsi ne vem natancno kako dolgo to poteka. Pod DOSom je 2 do 3 sekunde. Pod win pa porocajo tudi 2 minute. Ce fleshiranje ne uspe ne resetiraj racunalnik, ampak poskusi znova!
9. Ponovno zazeni PC in problema ne bo vec.

Pa porocaj nazaj, ce bo uspesno, da potem preverjeno objavimo se v temi o Zmrzovanju :).

Meizu. Problematicen je bios z 24.07.2008. Zmrzujejo doleceni spili zaradi neustrezno definirane napetosti za GPU. Sicer pa beri vec v tej temi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

AapocalypseE ::

Taki postopek pri winflash? Jaz si samo dam bios na namizje, zaženem winflash, kliknem load image in program. Naloži bios, resetnem in to je to. :)

delfinus ::

Street s to metodo, naj bi se userji izognili P/N missmatcha. lp, D.

tilinho20 ::

Am, kake probleme ima ta grafa z biosi? Jst nisem namreč zasledil nič, pa sm mel grafo celih 5 in pol mesecev...

To so imele le tiste kartice, ki so imele v biosu premajhno voltažo. Mislim pa, da so to samo tiste, ki so bile izdane poleti.

Meizu ::

Ja sj jst smo jo nabavu poleti, pa nimam teh problemov. Pardon, nisem imel, grafo sm že prodal.

tilinho20 ::

Ja sej, mislim da tiste z modro pcb tiskanino so bile problematične.

fr!Xy ::

delfinček! Najprej mi začne neki delat, pol pa to napiše 1e8501sa.002 file not found.
Dav sem jo pa v c:\winflash, kjer je tudi shranjen atiwinflash.exe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fr!Xy ()

delfinus ::

Verjetno si se kaj zatipkal ali spregledal kak presledek pri komandi. Pa odpakiraj datoteko 44.zip, ki je datoteka z biosom s sapphirjeve strani preden flashas. Mogoce nisi to naredil?

atiwinflash.exe -f -p 0 1e8501sa.002
atiwinflash.exe[presledek]-f[presledek]-p[presledek]0[presledek]1e8501sa.002

V direktoriju c:\winflash morata biti atiwinflash.exe in pa bios file 1e8501sa.002 . Preveri in postaj screen, ce ne gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

fr!Xy ::

Torej v "cmd" vpišem c:\winflash\atiwinflash.exe -f -p 0 1e8501sa.002 ?

delfinus ::

najprej napisi

cd c:\winflash

nato komando atiwinflash.exe -f -p 0 1e8501sa.002

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

fr!Xy ::


tole mi napiše zdej pa prosim povejte kaj naredim narobe

mtosev ::

LoL bios se rab v pure DOSu flashat
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

delfinus ::

cd c:\winflash [enter]

nato komanda lp, D.

delfinus ::

Sicer pa mislim, da ti je ze flashalo, ker ko si drugic in tretjic in cetrtic ti ni napisalo, da datoteke ni. Med flshanjem ni nekega vidnega opozorila. Ko konca flashanje se komandna vrstica vrne nazaj in flashanje je koncano. Resetiras in potem preveri v CCC verzijo biosa in preveri, ce je po novem september. lp, D.

fr!Xy ::

am
ni se blo flashano jas sm zafuko ker nisn cd dav odspredi pred c:\......
delalo je potem okoli 4 min sedaj sem preveril in je vse ok..
najlepša ti hvala delfinček

delfinus ::

No fajn, evo uzivaj v spilih! 4 minute je pa velik za flashanje. V 4 minutah se lahko marsikaj naredi. Torej Winflash vsekakor ni priporocen za flashanje in ga odsvetujem. Pod dosom je samo 2 do 3 sekunde. lp, D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iz HD6950 1GB v HD6970 (shader mod)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
81714 (1160) r3dkv1c4
»

Sapphireovi Radeoni HD 5770 okrnjeni

Oddelek: Novice / Grafične kartice
284651 (2820) EmaZek
»

Zamrznitev iger pri Radeonih HD4850 / 4870 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Strojna oprema
39127734 (11614) erzy
»

Ati Sapphire HD 4870 bios/ pomoč

Oddelek: Strojna oprema
181317 (1011) delfinus
»

Zagon v MS-Dos načinu

Oddelek: Pomoč in nasveti
91532 (1462) Spajky

Več podobnih tem