» »

Ati Sapphire HD 4870 bios/ pomoč

Ati Sapphire HD 4870 bios/ pomoč

Dracula11 ::

Včeraj sem fleshal kartico Saphirre HD 4870 512 mb. Dal sem bios od Sapphira HD 4870 512 mb. Lepo ga je prepisal in ko sem naredil restart. Je naredil računalnik pisk in potlej enakomerno piskal in na monitorju mi je izpisal da en konektor za elektriko ni priklopjen na grafični kartici. Kaj naj storim? Bral sem da se da bios popravit..tako da se prepiše bios na crossfire plošči. Sam ne vem kako naj to naredim in vas prosim za pomoč.
Hvala!

Dr_M ::

Nekje si sposodi kaksno staro PCI kartico.
To je se najbolj zanesljivo resevanje.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dracula11 ::

To vem da vstaviš drugo kartico noter. Samo sam postopek izvedbe ne vem. Kako potlej prepisat bios.

Dr_M ::

Tako, kot si ga prvic.
Jaz to naredim kar v windowsih.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dracula11 ::

Ja kaj če pa mi prepiše bios od Asusa eah 4350?

Dr_M ::

Sej ti dolocis, kaj nej prepise, ne bo kar sam izbral eno random kartico.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dracula11 ::

Ja samo kako pa veš katera je prava. Jaz sem bios prepisal z RBE_121. Za drugi postopek prepisa biosa pa ne vem.

minimus ::

Since the dead card will not POST anymore you have to use another graphics card as your primary VGA adapter to boot from it.
Then go into DOS and find out which adapter number your dead HD 4870 has using Atiflash (download): atiflash -i. Now flash the BIOS using: atiflash -f -newbios -p [index] 4870.bin. Replace [index] with the number of your graphics card from the -i command.
Another way is using ATI Winflash (download) from Windows. Start Winflash, select the correct card and flash away.
After the flash is done, remove the second card and boot from your now working HD 4870.

Please note: RBE 1.11 works fine for these 128K BIOSes, just make sure you do not work with a broken 64K BIOS in the first place (check the file size). The HD 4850 does not have a 128K BIOS, only the HD 4870.

Dracula11 ::

Samo kako pa ugotoviš v dosu katera je številka kartice in kaj moraš utipkat in potem utipkat za prepis biosa?

delfinus ::

Beri moj post iz nekje 09. 12. 2008. KLIK. Verjetno ti bo uporaben za flash pod dosom. Ampak pri tebi bo slo bolj kot ne za blind flash, ki pa je seveda izvedljiv, ce imas temo na kranu in te kljub vsemu spusti spusti v DOS. Drugace pa z drugo kartico.

Kartica v gornji PCI-E rezi je stevilka 0. Kartica v spodnji PCI-E rezi je 1.

lp, d.

Dracula11 ::

delfincek: 1 vprašanje..imam original bios ki sem ga prepisal iz kartice . Vendar se imenuje RV770 in je bin datoteka. Kako pa to utipkaš?

Dracula11 ::

Še nekaj bi prosil če mi gdo pove. Kako naj ustvarim boot disk?
Vem da so neumna vprašanja.
Hvala!

minimus ::

Dracula11 ::

Jaz rabim boot cd ne usb, ker nimam usb ključka.
Hvala!

delfinus ::

dracula: atiflash -f -p 0 rv770.bin

Dracula ja kljucek si pa sposodi, ali pa ga kupi kakega 1gb za 2 EUR al kolk pac je :). Ce pa hoces Boot cd pa isci na google how to make boot cd. S tem, da ga moras potem kreirat tako, da bodo tudi vse datoteke za flashanje na njem to je ATIFLASH in pa datoteko z delujocim biosom.

lp, d.

Dracula11 ::

Hvala delfinček.

Dracula11 ::

Probal sem narediti Boot cd, vendar mi ne uspe. Prosil bi koga če ga lahko naredi. Meni vedno napiše da manjka NTRDL ali nekaj podobnega. Samo zraven naj doda Ati flesh datoteke in bios od Sapphire hd 4870 512 MB. Lahko pa tudi jaz pošljem datoteko od biosa in Ati flasha.
Hvala!
Pa mi naj ga pošlje na email:
robert.plut@amis.net

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

A v windowse pa ne mores?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

delfinus ::

Najlazje je z USB stickom dracula. Za bootable CD rabis se driverje od CD roma za DOS. Sicer pa nastudiraj tole. KLIK


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zamrznitev iger pri Radeonih HD4850 / 4870 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Strojna oprema
39127734 (11614) erzy
»

Sapphire HD4870 512 GDDR 512MB

Oddelek: Strojna oprema
241379 (1077) delfinus
»

Sapphire Atlantis 9600 pro nujno

Oddelek: Strojna oprema
281445 (1185) rap3r
»

Hlajenje in navijanje Radeona 9500pro (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
714855 (4124) Gejmer
»

flešanje

Oddelek: Navijanje
5884 (789) OwcA

Več podobnih tem