» »

Trafika - nima denarja za vrnit

Trafika - nima denarja za vrnit

1
2
»

Utk ::

Ja no z inšpektorji res ni za pretiravat.
Je pa bla ena trgovina, ki zjutraj ko so odprli niso imeli niti tolarja. Niti za vrnit niti drugač. Prvih par strank je moralo točno plačat, potem so počasi nabrali. To pa je katastrofa. Začuda so propadli.

kmetek ::

Prodajalec/ka mora tudi malce misliti vnaprej. Res je nekje 200€ dnevni saldo na blagajni pri manjših trgovinah, ampak teh 200 je lahko tudi 2 bankovca po 100€. V takem primeru seveda nima drobiža. No, pogosto se pač dogaja, da od prejšnjega dne ostanejo v blagajni bolj ali manj zgolj večji bankovci (sploh pri dvoizmenskem delu, kjer popoldanska izmena ne "poskrbi" za dopoldansko naslednji dan). Zato tudi vedno blagajničarji fehtarijo kupce za drobiž, da lahko nemoteno poslujejo takrat, ko nekdo pride z 200 evrskim bankovcem.

Mi pa ni jasno, zakaj v trgovinah ne poskrbijo za menjavo bankovcev v kovance. A je tako težko iti enkrat dnevno oz. še bolje tedensko na banko in zmenjati za 500€ drobiža ? V večjih trgovinah (recimo Špar in podobni) pa se mi še ni zgodilo, da bi imel težave zaradi pomanjkanja drobiža.


banke zaračunajo menjavo 2€....kar se nabere in verjemi mi, da četudi bi imel 200€ kovancev, to gre v tednu dni takoj ven.

FOLK kupuje po 1-2€ pa daje 20€ ali več, to ni normalno!

Utk ::

Vi, trgovci, pa res mislite, da so se ljudje spomnili naredit neko zaroto in ima doma vsak poln kontejner kovancev, v trgovine pa hodijo samo s papirjem, samo zato da vas zafrkavajo?
Kje pa lahko dobiš drobiz? In jaz vsega porabim, ki ga dobim. Če ga nimam več, ga pa nimam, sej ni problem, grem lahko v drugo trgovino.

edge540 ::

>>FOLK kupuje po 1-2€ pa daje 20€ ali več, to ni normalno!

Povej to ti moji banki ki polni bankomat.

MK42 ::

>>A ste že kdaj slišal da je kupec kralj? Da ima vedno prav?

Kralj ne kupi. On vzame.

>>So primeri, ko folk pride frajariti s 500€ v Mercator trgovino. STE NORMALNI?

Sem že storil to. Ni opcije za zmenjat, ni plastičnega denarja... samo to in lačn želodec. Ti bi šel v takem primeru prosit ljudi za drobiž?

>> >>FOLK kupuje po 1-2€ pa daje 20€ ali več, to ni normalno!

>>Povej to ti moji banki ki polni bankomat.

Tako je. Po eni strani s tremi kovanci po evro in dvema za 50c ne dobim prav dosti, pa je že kar teža za v žepu met. :P
Sicer pa si pridržujem pravico, da se mi lahko zgodi, da sem brez drobiža. Bolje rečeno, dogaja. :))

BigWhale ::

Danes sem hotel v trgovini kupiti en hlebec rzenega kruha, pa ga niso imeli in to zjutraj!!! A kdo ve a jih lahko kam prijavim!?!? Ker tole pa ni vec normalno. Nimajo kruha!

Kupec je kralj, moral bi imet kruh!

V-i-p ::

BW: nehaš pizdit, kupiš Gaby en fancy kruhopek, pa ga pečeš doma...:D
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Matev ::

kazen je imela trafika že s tem da posla ni uspela opraviti
...

ni potrebno še inšpekcije klicati

Yossarian ::

kazen je imela trafika že s tem da posla ni uspela opraviti

ni potrebno še inšpekcije klicati


Ja, to že drži, samo treba se je zavedat, da je slowenc imel pravico tam kupit žeton, pa ga ni mogel in je zato jezen, morda celo razžaljen, ponižan, počutil se je manj vrednega. Kdo mu bo povrnil škodo? Kako drugače si naj poteši svojo jezo, če ne s tem, da bo zafrknil, zašpecal trafikantko?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Matev ::

mene bolj kot menjanje denarja motijo vrste v trgovinah
toliko trgovi je
a še vseeno vedno čakaš v vrsti pred blagajno

profii ::

mene bolj kot menjanje denarja motijo vrste v trgovinah
toliko trgovi je
a še vseeno vedno čakaš v vrsti pred blagajno


ja tudi jaz se podpišem pod to. kot da so ti kaj zastonj dali da 20 minut stojiš v vrsti da PLAČAŠ.

BigWhale ::

Ja! Kupec je kralj! Vsaka stacuna bi morala imeti vsaj 150 blagajn! Zato da nikoli ne bi cakal v vrsti! Prasci tile trgovci, se niso dojel, da smo kralji!

Matev ::

>>> Vsaka stacuna bi morala imeti vsaj 150 blagajn!

danes sem čakaj pred eno od treh do petih delujočih blagajn
ostalih cca 15 je bilo neaktivnih

Poldi112 ::

>Ja, to že drži, samo treba se je zavedat, da je slowenc imel pravico tam kupit žeton, pa ga ni mogel in je zato jezen, morda celo razžaljen, ponižan, počutil se je manj vrednega. Kdo mu bo povrnil škodo? Kako drugače si naj poteši svojo jezo, če ne s tem, da bo zafrknil, zašpecal trafikantko?

Mogoče naj se zave svojih dejanskih pravic, malo skulira in če ga to res tako zelo potre, nosi s seboj drobiž za take nujne primere.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Slowenc ::

Drobiž za nujne primere. hehe. Ta je dobra.
Skiny gate.

sniffo ::

V tej trefiki sem že večkrat kupil žetone, vendar sem imel vedno drobiž, ali pa bankovec za 10 eur.
Glede tistih, ki pravite da sem bil verjetno jaz naprijazen do prodajalke: kdo bi bil vesel, ko ti reče da ti nima za vrnit denarja, teh trafik pa tudi ni na vsakem koraku, na avtobusu ti pa denarja sploh ne vrača. Da greš potem peš je stvar jasna in tudi razpoloženje ni nevem kako dobro.

Kako vem da ni imela denarja v blagajni? Ker sem videl in še pokazala mi je.
Zakaj sem se razpizdil? Ker me je že 2x ogoljufala za 1 euro. Enkrat sem se samo obrnil naredil 2 metra in prišel nazaj, ji rečem da mi je premalo dala, pa pravi da ona pa že ni taka in da se nikol še ni zmotila in da je sigurna v to. Kako naj ji dokažem? Ne morem. Takrat sem pač požrl to.

Kot je že nekdo povedal, bi morale biti trafike še sploh bolje založene z drobižem, saj prodaja stvari manjše vrednosti. Vsi res nimajo kar naprej drobiža s seboj.

In če pravi da 20 eur danes ni veliko in naj ti zato nakažem na račun, še ne pomeni da imam veliko denarja. S tem sem želel povedat, da je življenje drago in vse kar kupiš v trgovini za 20 eur lahko odneseš v eni majhni vrečki. Zelo malo. In to vrečko dokaj hitro sprazniš. Potem pa spet novih 20 eur, itd. Ampak to je že druga tema.

Pa še o tem "špecanju" in o foušariji. Ne vem kako ste lahko prišli na idejo da sem prodajalnik kakorkoli fovš? Zakaj bi ji bil? Ker mi ni hotela/mogla prodati žetona?

A ste že kdaj slišal da je kupec kralj? Da ima vedno prav? No, če ne, verjetno nimate trgovine ali ne prodajate stvari.

Tisti, ki pravite da se pizdim, sem za vas prepričan da se sami še veliko bolj pizdite, mogoče pri kakšni drugi stvari, vendar se. Taki pač smo ljudje, kam pa naj pridemo, če vsak dela kar se mu zahoče?



o jebemti .... psihič ...

reeves ::

Kupi 20 Žetonov??? Ne bit smešni. Kaj pa če bi šel na horsa? A bi mogu še 2 pojest, če nima drobiža?

SodVina ::

Mimogrede. Ravno na horsu(tivoli) mi je reku tip, ko nisem imel tocno za placat (mislim, da sem imel samo 5e), da naj naslednjic povem prej, da nimam tocno, da mi ne bo postregel. Ceprav mi je imel za vrnit.

ReBi ::

ne morem si kaj, da nebi napisal:

ja, kupec je kralj
...in se mora tudi obnašati tako.

Izi ::

Edini problem je, da se polovica Slovencev še vedno ni navadila na Eure.
Tisti, ki smo Eure že zaobvladali nosimo okoli po mestu mošnjiček za kovance. Everskih bankovcev čez dan za normalno obratovanje ne potrebuješ. Večje nakupe se opravi z kartico, manjše pa z kovanci.
Bankovci so primerni samo ko greš na vsakih par dni v trgovski center, pa še tam je lažje plačati z kartico.
Za trafike in gostilne ne rabiš drugega kot mošnjiček kovancev.
Kaj če ti bankovec za 20 Eurov, kljub temu da smo Slovenci precejšnji pijanci je precej verjetno, da se vsak prej zvrne pod mizo kot pa zapije celoten bankovec za 20 Eurov.
Tudi pojesti ne moreš nikakor za 20 Eurov brez da bi bruhal, razen če ne greš v kakšno super moderno restavracijo, ki so sedaj vzniknile kot gobe po dežju samo zato, da nategujejo folk, ki v glavi nikakor ne zmore prehoda iz tolarjev na Eure.
Ljudje res počasi dojemajo.

Bankovec za 20 Eurov je skoraj enak kot bankovec za 5000 bivših tolarjev.
In kolikokrat si naokoli prenašal bankovec za 5000 tolarjev ? Verjetno samo tisti dan ko si iz banke dvignil plačo.
Ne verjame, da je kdaj komu prišlo na misel, da bi šel v trafiko kupit žeton z bankovcem za 5000 tolarjev. Logično je bilo za pričakovati, da te bo prodajalka preklela ali celo nagnala.

Nič se ni spremenilo, samo nekateri se ne morejo navaditi na nov denar in jo naokoli veselo mahajo z bankovci za 20, 50 ali celo 100 € in se potem čudijo, ker v uboga trafikantka v celem dnevu ne naredi toliko prometa kot je vreden tisti bankovec za 100 €.

Par let nazaj smo imeli v denarnicah vedno nekaj bankovcev med 100 in 500 tolarjev in nikoli nismo imeli problemov. Sedaj je torej treba naokoli kolovratiti z nekaj kovanci za pol, 1 in 2 Eura pa bo enako kot par let nazaj. Nihče te ne bo prekljinjal, ker ti ne bo mogel vrniti drobiža.

Torej treba je samo razčistiti v glavi.
Kot opažam je dosti ljudi z prihodom Eurov popolnoma izgubilo občutek za denar (kar trgovci seveda z pridom izkoriščajo).
Drobiž je 1, 2, 5 in 10 centov. 20 in 50 centov ter 1 in 2 Eura pa so že kar pošten denar. Saj za par kovančkov dobiš že precej obilno kosilo.
Tistih 20 Eurov nesi na banko in jih zamenjaj v 10 kovancev po 2 Eura. Cel dan boš boš lahko plačeval brez skrbi, da ti ne bodo mogli vrniti drobiža, pa še nekaj ti bo ostalo na koncu dneva.

hamax ::

IZI, kaj ti govoris?
Ves kaj dobis za 20€:
5x pivo, 2x redbull vodka in 1x kebap.
Ali pa 7x pivo, 1x cigareti in 1x burek.

Seveda lahko okoli nosis za 15€ + kovancev, vendar si tega nihce ne zeli imeti v zepu.
Evri niso le kovanci in 20€ bankovci. Sam imam redko za vec kot 5€ kovancev. Ostalo so 5, 10 in 20€ bankovci.
In tako tudi vracajo v trgovinah in gostilnah... Ne vem kje ti naberes toliko kovancev. Jih menjas v banki?

edit:
Placevanje z velikimi bankovci je tudi ena od lepot Evra.
Racun 1€ placas z 20€ in kaj dobis nazaj: 10 + 5 + 2 + 2
Racun 200 sit das 5000 sit in kaj dobis nazaj: 1000 + 1000 + 1000 + 1000 + 500 + 200 + 100

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hamax ()

opeter ::

Tisti, ki imate težave v velikim bankovci, vam rade volje zamenjam za cente...

Seveda pa podpis pod Hamaxov post, tudi meni redno zmanjkuje drobiž. En čas pa sogovorili, da bo tega toliko, da bomo morali posebej mošnjičke zanje nositi...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

PaX_MaN ::

Kako komplicirate, ljudje. Cena se zviša za 10x, pa ti ne bo treba ne kovancev nosit s seboj, ne na forumih pizdit, da jih v štacuni nimajo, pa še vesel boš, ker boš hitreje prišel na vrsto. :P

šernk ::

Izi včasih si dobil za 500 SIT kar danes dobiš za 5 €...in ja sam sem vajen evrov saj živim tik ob meji z italijo, lahko pa ti povem da se znebim drobiža takoj ko je mogoče, saj se mi z njim dejansko ne da preveč ubadati pa še denarnica rata težka povrhu vsega. in če si sam je 20€ še nekaj denarja v kolikor si pa v dveh ali večih z 20€ ne boš naredil nič.

edit: nekatere cene so se že zvišale z uvedbo evra za 5x tako da tvojih 10x ni tako daleč. aja ladijske vrvi so se pocenile za 20% saj res
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: šernk ()

KaRkY ::

20€ ni nič to jaz porabim v 2 dneh:
- 2 smeri avtobus = 2 x 3.60€
- 1 cigareti = 2,2€
- 1 kava = 1 €

SodVina ::

Razlika je v tem, da:
bankovec za 20eur zdaj niti priblizno ni isto kot bankovec za 5k pred dvemi leti. Zakaj? ker ze po pretvorbi ni enako vreden in ker so se cene medtem kar kvalitetno dvignile. Vcasih ti je bankomat dal tisocake, sedaj je najmanjsa valuta 2,4x vecja. Pa tudi vcasih ni bil problem drobiza, ker je bilo vse, kar je omembe vrednega, PAPIRNATO. Veliko lazje(dobesedno) je nosit sabo kup papirja kot kup kovine. Da bi pa jaz sel na banko menjat bankovce v drobiz zato, ker se trgovini ne da? Malo morgen.

lp,
SodVina

BigWhale ::

Ampak, saj trafika ni obvezana, da ima dovolj drobiza. Ce ga nima, ga pac nima. Se zgodi.

BigWhale ::

Njihova izguba pac.

krho ::

Saj smo Slovenci hoteli, da se uvede bankovec za 2€, pa je EU rekla ne.....
edit: typo
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

Blum ::

Sej ti nebi vrnila nevem koliko drobiža: 10, 5, [2, 2, 0.2] €
in včasih te resnično podkuri če se ne moreš odpeljat zaradi bedne politike. če nimaš drobiža, pač nimaš jbg, pa naj ne odpirajo trafik, če jih niso sposobni vodit.

Poldi112 ::

To da se ne moreš odpeljat je neumen izgovor - pač nosiš drobiž, ali pa kupiš za €20 žetonov (se ne pokvarijo). Še bolj pa to da naj ne odpirajo trafik, če jih niso sposobni voditi. Ker zelo očitno je da si tisti, ki tu bentijo čez trafike, precej bolj želijo tistega žetona, ki ga trafika ponuja, kot si ga trafika želi prodati. Tako da če ste tako nesposobni da se ne morate prilagoditi situaciji, potem pač hodite peš.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Tear_DR0P ::

pa si stranki dejansko dolžan postreči? ko sem še kelnaril, sem dosti gostov zavrnil, ali pa sem jih pustil čakat preden sem jih postregel, ker so preprosto imeli preveč "kraljevski" odnos. najbolj kraljevske sem pa napotil do šefa, ki jih je v spremstvu redarjev brcnil na cesto.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Izi ::

Tear_DR0P, tudi meni se tako zdi.
Kot kupec si kralj samo takrat, kadar ti hočejo prodati nekaj povsem nepotrebnega, naprimer kakšen komplet loncev, neuničljivih nožev, ali pa kakšno deko iz ovc, ki naj bi jih gojili na nekem neznanem planetu :D

Ko pa kupuješ vsakdanje in nujne stvari pa si ravno nasprotno od kralja. Si navaden hlapec, ki mora biti ponižen, da dobi kar nujno rabi. Dokler je še dosti konkurence se še lahko preseravaš, ko pa te zmanjka pa boš zelo tenko piskal, če te zavrnejo v edini trgovini, ki še prodaja določen izdelek.

Največji kaos in panika na svetu bi nastala, če bi se vsi trgovci spravili stavkat. Polovica človeštva bi pomrla od lakote in vojn, če bi se kaj takega zgodilo.
Koliko pa nas ima doma vrtičke od katerih bi lahko preživeli na daljše obdobje.
Zapomnite si, trgovec je kralj, bil in bo.
Kupcev ne more nikoli zmanjkati, trgovcev pa lahko. Vojna ali naravna nesreča, pa trgovcev ni več, kupcev je pa še vedno enako število in brez trgovcev se jim zmeša in se pobijejo med seboj.

Kakšna trgovka v Mercatorju te jasno ne more zavrniti in nagnati iz trgovine. Trafike so pa večinoma franšizne trgovine in je prodajalka ponavadi tudi najemnica in lahko mirne duše zavrne vsakega, ki ji ni všeč.
Še celo nič manj ne bo zaslužila, ker z žetoni za avtobus, cigaretami in podobnimi zadevami z fiksno ceno ni nobenega zaslužka, ker jih mora prodajati po vnaprej določeni ceni.
LPP ji pač po pogodbi plača nekaj denarja, da prodaja njihove žetone in zanjo ni nobene razlike ali proda 1 na dan ali pa 100 na dan.

Matev ::

trafikanjtka enmu proda žetončič in izgubi menjalnino
potem pa ko nekdo pride in hoče kupiti kaj večjega pa posel steče po vodi - zaradi manjka menjalnine

koyotee ::

lol, pa ja ne da loh kr zlate palice kupis v trafiki :\
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

'FireSTORM' ::

offtopic: Večina je volila za Europsko Unijo, evo zdaj pa imamo... same pizdarije, tut žetona si ne mores več kupiti... /sigh

ontopic: Ja verjetno je res porabila ves drobiž, težko si predstavljam, da je začetno stanje blagajne 20 EUR... pa tut če je trafika. Pač odšel bi do druge in kupil tam. Drugače pa vem kako je tudi jaz se z busom furam na work, od prejšnega dne mi nič ne ostane grem do bankomata dvignem 20 EUR in grem na kavo, vem da je nadležno za natakarja samo jebat ga, pa naj postimajo bankomat, da bo dajal drobiž al pa kaksno napravo da vrzes notri bankovec dobis pa drobis. Drugače pa ne se sekirat z takimi stvarmi,...


E tole sem pa videl v Avstriji, kjer majo te avtomate za cigarete je ponavadi zraven še avtomat za drobiž. Daš 20€ v avtomat, te zasuje z kovanci in imaš drobiž. :)

P.S: Če imaš 100€...better bring a bag with you :P
Those penguins.... They sure aint normal....
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje zamenjati cekine v bankovce ?

Oddelek: Loža
4217976 (16035) stb
»

Pozor! V trafikah/trgovinah po Sloveniji trgovci goljufajo stranke

Oddelek: Loža
314860 (3343) koyotee
»

Drobiž

Oddelek: Loža
479908 (7773) Furbo
»

EURO; in prve težave (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19516648 (10162) MEDENA
»

Ste že kupili začetne evro pakete? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
878916 (6186) Manu

Več podobnih tem