» »

Kje zamenjati cekine v bankovce ?

Kje zamenjati cekine v bankovce ?

starboi ::

Pozdravljeni. Doma se je nabrala malo večja vsota denarja pri tamalem v šparovčku. Vedno smo menjali v pošti , ampak glej ga zlomka so začeli zaračunavati provizijo. ( minimalno 2e, če je večja vsota pa potem procent od tega ) . Kaj vse ne bomo še dočakali v naši banana republiki. Obstaja še kakšna druga opcija zamenjave brez provizije ? Hvala za vse informacije . Lp

sandmat ::

polog na banki?

včasih se spomnim, da sem kot otrok sam sortiral v ene plastične predalčke v NLBju

mitja73 ::

V vsaki manjsi trgovini te bodo full veseli ce jim prneses drobiz, se kako cokoladko bos dobil.

Machete ::

Razsortiraj in nesi na banko.

M-XXXX ::

starboi je izjavil:

Pozdravljeni. Doma se je nabrala malo večja vsota denarja pri tamalem v šparovčku. Vedno smo menjali v pošti , ampak glej ga zlomka so začeli zaračunavati provizijo. ( minimalno 2e, če je večja vsota pa potem procent od tega ) . Kaj vse ne bomo še dočakali v naši banana republiki. Obstaja še kakšna druga opcija zamenjave brez provizije ? Hvala za vse informacije . Lp

Za 2€ boš kompliciral in to ene 2h premetaval? No če je tvoj čas zastonj, potem ja, drugače pa neseš na pošto/banko in je to to.

mitja73 ::

V vsaki banki ti jih avtomatsko presortirajo in položiš, samo prineseš mešano vrečko, vsaj NLB sigurno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mitja73 ()

šernk ::

Na črpalkah so ponavadi tudi vedno veseli drobiža, sploh na kakšnih manjših, pa tudi na večji sem že zamenjal za 30€ drobiža.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

darkolord ::

V taglavnem NLB imajo (vsaj imeli so) self-serve stroj za štetje kovančkov.

Greš do stroja, streseš not, počakaš da prešteje. Če se strinjaš s preštetim, dobiš ven listek, ki ga "unovčiš" na šalterju. Če se ne strinjaš, nastaviš malho spodaj in ti vse strese nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Furbo ::

starboi je izjavil:

Pozdravljeni. Doma se je nabrala malo večja vsota denarja pri tamalem v šparovčku. Vedno smo menjali v pošti , ampak glej ga zlomka so začeli zaračunavati provizijo. ( minimalno 2e, če je večja vsota pa potem procent od tega ) . Kaj vse ne bomo še dočakali v naši banana republiki. Obstaja še kakšna druga opcija zamenjave brez provizije ? Hvala za vse informacije . Lp


Tamalemu vzameš drobiž, mu daš notri za enako vsoto bankovcev, drobiž pa vsuješ v hitro blagajno v SPARu, ko kupuješ.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

GupeM ::

Pred kratkim sem za 70€ kovancev zamenjal v lokalni trgovini (U bistvu sem s kovanci plačal kupljeno). Je delala neka stara babica, pa sem vprašal če rabijo kaj drobiža, da ga mam za 70€, pa je rekla da toliko pa ne rabijo... K sreči je slišala neka mlajša prodajalka in ji je rekla da bo kar ona zrihtala. No, ko se je tista starejša malo umaknila pa mi je še rekla da če bom še imel kovance naj jih le prinesem, če bo pa tista stara babica delala naj jih pa drugič :D

Vedno so veseli kadar jih prinesem. Imajo pa tudi strojček ki jih presortira in prešteje.

starboi ::

Hvala vsem za nasvete in informacije .. :) Lep preostanek vikenda Vam želim .

toplakd ::

Jaz ponavadi nesem v lokalno trgovino z orodjem. So zelo veseli drobiža in imajo svoj strojček za štetje.

black ice ::

darkolord je izjavil:

V taglavnem NLB imajo (vsaj imeli so) self-serve stroj za štetje kovančkov.

Greš do stroja, streseš not, počakaš da prešteje. Če se strinjaš s preštetim, dobiš ven listek, ki ga "unovčiš" na šalterju. Če se ne strinjaš, nastaviš malho spodaj in ti vse strese nazaj.

V vseh večjih NLB poslovalnicah imajo tak stroj.

Furbo ::

Saj ti že hočejo zaračunati provizijo, če želiš npr. razbiti bankovec za 500€.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Cowboy6 ::

Jaz vedno smečem ves drobiž v trgovinah, ki imajo samopostrežne blagajne.
Tukaj naj bi bil moj podpis.

korenje3 ::

ko sem bil še jaz otrok, so mi na banki zaračunal cca 20% provizije. imel sem okrog 4 vreče drobiža takratnih tolarjev.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

...:TOMI:... ::

Zamenjava se zaračunava, pa naj bo to iz kovancev v papir ali obratno. Tudi papir za papir se zaračuna...

Živimo v času, ko vsi delajo za denar in posledično se zaračunava vse.
Tomi

mitja73 ::

Ne vem kaj tolk komplicirate in jamrate, pač položiš na svoji banki na svoj račun in dvigneš zunaj na bankomatu.

slovenec_89 ::

Meni se tudi letno nabere za okrog 100€ kovancev, pa jih nesem na banko, da mi jih položijo na račun.
Ni pa treba nič sam sortirat, imajo tam stroj za to.

Furbo ::

mitja73 je izjavil:

Ne vem kaj tolk komplicirate in jamrate, pač položiš na svoji banki na svoj račun in dvigneš zunaj na bankomatu.


Naredi to večkrat in te bo kdo vprašal, od kje ti dohodki za to. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

mitja73 ::

Aja, a se ti nabere več kot 10k€ rdečih kovančkov ? Tam je namreč meja, sploh pa tu je govora o drobižu ki ga dobiš ko zapraviš z bankovci, ..... če te bo kaj davčna vprašala bo to od kje ti bankovci ko si zapravljal , ne pa kdaj so ti vrnili drobižke. Na davčni kr obvladajo svoj posel, tko da ne streljajo v prazno.

Magic1 ::

Jah verjamem da se davčna spravi nate, če pripelješ tono kovancev...
Magic

stb ::

Kaj pa če bi pridobljeni drobiž zapravljali sproti, čemur je tudi namenjen? Če vedno plačejete z bankovci, drobiž pa doma dnevno vsujete v "šparovček" je potreba po dragi gotovini večja (trgovci, banke, država) in več imate vi dela s prenašanjem kovine, na koncu pa problem z "vnovčevanjem" le-te.

Je pa problematičnih tudi precej trgovcev, ker nočejo drobiža, ker ko jim enkrat podaš bankovec to že vtipkajo v blagajno in ta jim izračuna točen znesek vrnitve in raje vračajo 9,90 EUR, kot da bi vzeli še 10 centov in vrnili desetaka.

Edina opravičljiva izjema so otroški šparovčki, kjer jim ne smeš / ne moreš vsiljevati sprotne menjave v papir.

Machete ::

Furbo je izjavil:

Saj ti že hočejo zaračunati provizijo, če želiš npr. razbiti bankovec za 500€.

Kje to?? Na pošti in nlbju se mi še ni zgodilo..

The Player ::

Najprej je treba razčistiti o katerem drobižu se govori?

Po svojih izkušnjah opažam, da je danes drobiža (vse kar ni manjše od 10 € centov) premalo, saj se kovance več uporablja in se ga temu posledično hitreje zagoni, kot npr. majhne tolarske kovance (greš na kavico s prjatlom, rabš kovance, greš na burek, kovance, vračaš manjše vsote kovance itd). Marsikdaj je problem odkar imamo evre, saj je preveliko število bankovcev, ki so veliko vredni in premalo tistih, ki so manj vredni in bolj praktični (prodajam neko stvar za 30€ in mi pomoli 50€, kaj če nebi imel za vrnt? in podobni scenariji)

Zame je drobiž 1, 2 in 5 centov in se jih ne morem znebit, ker bi enostavno tratil čas ostalim in sebi in se mi kopičijo, kar pomeni mrtev denar in večja inflacija.

Sem šel menjat v banko in so zarad mene vsi čakal, pa čeprav je delal stroj, samopostrežnega pa do sedaj nisem še videl. V trgovini nisem probal, dvomim, da bi bili veseli bakra, tako kot npr. včasih, za sprotno rabo pa tut niso primerni, ker so enostavno premali. Še 2€ je težko najdt v denarnici, če imaš recimo drobiža za 10€ notri in se vse prekriva med sabo.

Prevzamem pobudo, da se ukine cente manjše od 5 centov, kar je do sedaj že naredilo nekaj držav

Machete ::

Zmeči jih v trgovini v avtomatsko blagajno. Samo ne pretiravat, da se ne zamaši :)

Furbo ::

To se spotoma meče v avtomatske blagajne, ne pa da se kopiči doma.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

darkolord ::

Nekatere avtomatske blagajne se ne pustijo na tak način - ti kar nazaj stresejo vse kar je bilo preveč. Če doplačaš z bankovci pa spet dobiš nazaj tamale.

The Player ::

Kot je omenil darkolord in tudi v video-u

A sploh obstaja avtomat, ki bi sprejemal "baker"

Na žalost še nisem sprobal tako, da ne vem, ker bolj malo kupujem preko samopostrežnih blagajn ali avtomatih za pijačo in jedačo (vem to da ga en old school avtomat ni sprejemal).

Pa tut uporaba 1 in 2 centa enostavno ni praktična. Najprej jih komaj zbazaš iz denarnice, nato pa potrebuješ 9 kovancev po 1 cent ali pa 4 po 2 centa in enega po 1 cent se pravi 5 kovancev (cene so zaokrožene na 0,9). Ali ima sploh smisel? Odgovorite si sami. Sem prepričan da 99% ljudi, zaokroži kot da išče cente.

krneki0001 ::

Sam si vzamem na 10€ na dan za malico in ostale drobnarije. Kar ostane zvečer, gre v škatlo, v denarnico pa novih 10 evrov. Na mesec se potem nabere nekje povprečno 75 evrov drobiža.
V škatli pustim denar celo leto in na koncu je nekje za 900 evrov drobiža. Ker je to ravno pred dopusti (zanalašč izbrano na tak način), gre ta denar potem za dopust. Ali kupim z njim valuto države, kamor gremo ali pa ga porabim potem za cestnine in ostale nakupe na dopustu, če lahko plačujem v evrih.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

c3p0 ::

Jaz grem občasno s polnim žepom v Spar (seveda ko ni gneče) in vsujem notri. Ne smeš pa vsut preveč naenkrat, ker ti blokira.

krneki0001 ::

Najboljš je takrat ko so upokojenci po nakupih. Vzameš vrečko z ene 60 evri ki so večinoma v bakrenih kovancih in jih počasi notri mečeš. Ko kaka mama začne jamrat, ji pa lepo razložiš, da je v pokoju in da lahko počaka, ker se ji nikamor ne mudi. :))
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

noob96 ::

pa od kod vam toliko drobiža? :O se ja porabi sproti v različnih pekarnah, trafikah bla bla. Al povsod plačujete z dvajstkami?

fosil ::

krneki0001 je izjavil:

Najboljš je takrat ko so upokojenci po nakupih. Vzameš vrečko z ene 60 evri ki so večinoma v bakrenih kovancih in jih počasi notri mečeš. Ko kaka mama začne jamrat, ji pa lepo razložiš, da je v pokoju in da lahko počaka, ker se ji nikamor ne mudi. :))

Ti pa imaš časa in živcev, da z upokojenci tekmuješ kdo je bolj počasen :P

Pa odrasli nehajte zbirat drobiž. To je za otroke.
Tako je!

krneki0001 ::

noob96 je izjavil:

pa od kod vam toliko drobiža? :O se ja porabi sproti v različnih pekarnah, trafikah bla bla. Al povsod plačujete z dvajstkami?


Sej sem napisal - 10 evrov na dan za malco, kar ostane gre v škatlo. Nabiraš celo leto in se nabere kar nekaj denarja.

fosil je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Najboljš je takrat ko so upokojenci po nakupih. Vzameš vrečko z ene 60 evri ki so večinoma v bakrenih kovancih in jih počasi notri mečeš. Ko kaka mama začne jamrat, ji pa lepo razložiš, da je v pokoju in da lahko počaka, ker se ji nikamor ne mudi. :))

Ti pa imaš časa in živcev, da z upokojenci tekmuješ kdo je bolj počasen :P

Pa odrasli nehajte zbirat drobiž. To je za otroke.


Z živci ni problemov, pa potrpežljiv sem tudi. Je pa obilo smeha, ko vidiš počasneže, kako pi*dijo, ker je kdo še počasnejši od njih.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

neon21 ::

Mislim , da ti avtomat na banki zaračuna določeno provizijo glede teh kovancev , ki jih vsipaš not. Nevem sicer pri kakšni vsoti se začne provizija. Sem pa slišal za primer , da se je avtomat zmotil in naštel premalo denarja in je bil cel halo na banki, ker bančna uslužbenka ni vrjela , da bi se avtomat zmotil , odpirat avtomata pa ni hotel nihče , da bi se preverila dejanska vsota v mašini.

Zdaj pa nevem , al se je oseba zmotila ko je prej štela drobiž ali dejansko avtomat. Vsak si naj razlaga po svoje. :)
Šlo bi naj za 20 eurov drobiža.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neon21 ()

šernk ::

na avtomatski blagajni v šparu se mi je že zgodilo, da je avtomat pojedel bankovec za 5€ in zmrznil in nato zahteval ponovno plačilo.

uslužbenko je bilo kar težko prepričat da smo že dali 5€ not. Nato smo ene 10min čakali da je prišel varnostnik, da se je škatlo lahko odprlo in so videli da je bankovec za 5€ res bil vstavljen notri a ga ni zaznalo. Najbrž bi moral prist varnostnik tudi tam, da bi se lahko zadevo odpiralo in predvidevam, da se nikomur ni dalo čakat pol ure na prihod varnostnikov.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

...:TOMI:... ::

Nebivedu, zakaj si delaš delo in vsak dan novih 10 eur. Plačaj si malico, kolikor pač stane in to je to. Če ne zbiraš tega drobiža, to pomeni, da zapraviš ves denar, če kovancev ne vržeš v šparovc?

Mislim, nekateri pa res komplicirate in ste otročji do amena.

Nekateri ste zelo veseli, ker imate na koncu leta "zastonj" izlet oz. dopust. Kot, da bi vam ta denar drugače kdo vzel, če bi se obnašali normalno...

Po drugi strani pa primanjkuje drobiža v trgovinah, nekateri ga pa hranite celo leto.

Upam, da takim zaračunajo vsako leto več provizije, ker teh navad se morate otresti.
Tomi

krneki0001 ::

...:TOMI:... je izjavil:

Nebivedu, zakaj si delaš delo in vsak dan novih 10 eur. Plačaj si malico, kolikor pač stane in to je to. Če ne zbiraš tega drobiža, to pomeni, da zapraviš ves denar, če kovancev ne vržeš v šparovc?

Temu se reče šparanje. Navadil sem se pa to delat že pred leti, ko sem bil še dijak. Le da sem takrat šparal od ponedeljka do petka, da smo lahko šli ven žurat v petek. Danes pač šparam celo leto in enkrat na leto odprem škatlo.

Probaj, pa boš videl, da se da kr nekaj prišparat na brezveznih stvareh, ki jih ne kupiš, ker v denarnici nimaš drobiža.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

[D]emon ::

darkolord je izjavil:

V taglavnem NLB imajo (vsaj imeli so) self-serve stroj za štetje kovančkov.

Greš do stroja, streseš not, počakaš da prešteje. Če se strinjaš s preštetim, dobiš ven listek, ki ga "unovčiš" na šalterju. Če se ne strinjaš, nastaviš malho spodaj in ti vse strese nazaj.


Tako je.

...:TOMI:... je izjavil:

Zamenjava se zaračunava, pa naj bo to iz kovancev v papir ali obratno. Tudi papir za papir se zaračuna...

Živimo v času, ko vsi delajo za denar in posledično se zaračunava vse.


Meni se nikdar do zdaj niso nic zaracunali. Samo stresel sem v strojcek, sel do salterja z listkom, in dobil izplacano.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

...:TOMI:... ::

Mebivedu: Če si nagnjen k pretiranemu zapravljanju malenkosti, potem je to res lahko tvoje zdravilo. Jaz nimam te bolezni in ne potrebujem nekega namišljenega šparanja, ki to ni. Meni na koncu leta ostane toliko, kot imam, nič več ne bi imel, če bi dajal v nek šparavc.

Deamon, odvisno je tudi od banke do banke. Načeloma imajo vsi vse to v cenikih, če se uslužbencu dvigne, lahko zaračuna ali pa ne.

http://www.nlb.si/tarifa-za-prebivalstvo

Stran 11
Tomi

krneki0001 ::

...:TOMI:... je izjavil:

Mebivedu: Če si nagnjen k pretiranemu zapravljanju malenkosti, potem je to res lahko tvoje zdravilo. Jaz nimam te bolezni in ne potrebujem nekega namišljenega šparanja, ki to ni. Meni na koncu leta ostane toliko, kot imam, nič več ne bi imel, če bi dajal v nek šparavc.


Sploh nisem nagnjen k zapravljanju, ampak stara navada železna srajca.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

stb ::

To sploh ni tako redek pojav, zato so banke, ki želijo stimulirati uporabo plastike svojim strankam ponudil tudi takšno obliko varčevanja - razliko do naslednjega celega evra predstavijo na varčevalni račun.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Menjava gotovine

Oddelek: Loža
246186 (4467) 111111111111
»

Kje bi dobil/razmenjal 50€ bankovec za kovance po 1 ali 2 centa (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5212845 (10661) damirez
»

Drobiž

Oddelek: Loža
479916 (7781) Furbo
»

Menjava kovancev z bankovci

Oddelek: Loža
87530 (7248) hotig
»

EURO; in prve težave (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19516662 (10176) MEDENA

Več podobnih tem