» »

Trafika - nima denarja za vrnit

Trafika - nima denarja za vrnit

«
1
2

Slowenc ::

Pridem danes zjutraj v trafiko, da bi kupil žeton za mestni bus, ji dam 20eur, ker nisem imel čisto nič drobiža. Pa pravi da mi nima nič za vrnit, ker nima toliko denarja. Sprašujem se koliko ima potem sploh denarja v blagajni na začetku. Kaj šele da bi se nekdo prikazal s 50eur.
Ali mogoče kdo ve, kam se jih da zašpecat, ker kolikor vem, ti morajo v trgovini/lokalu vzeti katerikoli bankovec.
Skiny gate.

kmetek ::

200€ je ponavadi štart za klasične trgovine, ne vem kako je s trafikam. In res je, da ljudje pretiravate že s temi 20€. Dajte si drobiž nabaviti, v času tolarjev kolikorat ste meli 5000 SIT? Zdaj pa vsi opletate s 20 in 50&#8364 ali več. So primeri, ko folk pride frajariti s 500€ v Mercator trgovino. STE NORMALNI?

Slowence, ne koplji jame drugemu, ker sam lahko vanjo padeš. Pač ni imela drobiža, end of story.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

Slowenc ::

Fak model, dej mal se umiri. Povej ti men, kolk pa danes dobiš za 20eur? Zelo malo. Tko da če imaš 20eur bankovec ni to neben velik denar.
Skiny gate.

hooger ::

Fak model, dej mal se umiri. Povej ti men, kolk pa danes dobiš za 20eur? Zelo malo. Tko da če imaš 20eur bankovec ni to neben velik denar.


mi nakažeš na TRR?

Sims ::

Bi samo pripomnil, da bankomat izplača minimalno 10€. Torej nekako hudega dobiža že v osnovi z evri ne dobiš ...

šernk ::

se kar strinjam 20€ danes ni nič in če pridem s 100€ v trgovino nekaj kupit mi ga mora vzeti. kje naj pa upokojenci ki dobijo 100€ bankovce te uporabijo??? saj tud to je denar.

enkrat se mi je zgodilo da za 1 žeton za bilijard se imel ravno do tolarja točno drobiža, nakar mi reče da kovancev po 1, 2 in 5 tolarjev ne vzame. skoda da mi takrat ni prišlo na pamet takoj da bi jo vprašal da če tisto ni denar. no ja v naslednjem trenutku sem iz denarnice potegnil 10.000 SIT, pa čeprav sem imel tudi 500 SIT zraven, rekel sem ji manj nimam in mi jih je morala menjati. če ni hotela drobiža naj mi ga pa da, v zadnje sem nekje ostal celo dolžan 10 centov le da so dobili drobiž noter
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

misso ::

Ni problem imeti za 200€ drobiža ampak če ti 20 ljudi pride pred tabo kupit po en žeton za LLP in ti da vsak 20€. Ti si pa bil lih 21. Pa verjemi da ni mogla zmenat. ALi pa ti stranka pride z 500€ da plača račun ki je sam 40€.

p.s. delam v trgovini.

LP misso

Slowenc ::

Ni problem imeti za 200€ drobiža ampak če ti 20 ljudi pride pred tabo kupit po en žeton za LLP in ti da vsak 20€. Ti si pa bil lih 21. Pa verjemi da ni mogla zmenat. ALi pa ti stranka pride z 500€ da plača račun ki je sam 40€.

p.s. delam v trgovini.

LP misso


Potem mi pa povej, če se ti zdi normalno da nima za 20uer drobiža. Imela je samo 5eur bankovec in nekaj kovancev. S koliko denarja pa je potem sploh začela dan?
Skiny gate.

Tilen ::

V takšnem kontekstu je potrebno tudi interpretirati določilo 23. člena Zakona o uvedbi eura, ki predpisuje globo za prekršek pravne ali fizične osebe, ki opravljajo dejavnost in ki po dnevu uvedbe evra odklanjajo sprejemanje evrobankovcev in evrokovancev. Zakon o uvedbi evra je pričel veljati 24. novembra 2006. Od tega datuma naprej je vnaprejšnja najava zavračanja sprejemanja posameznih apoenov evro bankovcev in kovancev v nasprotju z zakonom.


KOBE: To pa je v nasprotju z zakonom, saj preostanek denarja je potrebno vračati v evrih. Prav tako trgovci in gostinci ne smejo zavračati bankovcev večjih vrednosti. Take kršitve te dni po vsej Sloveniji preverja osemdeset tržnih inšpektorjev. Doslej so vse kršitelje na napake sicer le opozorili. Predpisana kazen zanje pa je med 2.000 in 25.000 evri.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Slowenc ::

23. člen

(1) Z globo od 2.000 do 25.000 eurov se za prekršek kaznuje pravna in fizična oseba, ki opravlja dejavnost, ki:
1. po dnevu uvedbe eura ne sprejema bankovcev in kovancev, ki se glasijo na euro v skladu z 2. členom tega zakona;

Pismo, ni majhna kazen.

Ponavadi se da marsikaj zmenit, samo če pa je človek s katerim se meniš naprijazen do tebe, se ponavadi začneš kregat. V mojem primeru je bila blagajničarka neprijazna kot ponavadi, namreč že večkrat sem tam kupoval.
Skiny gate.

Matev ::

Slowenc.
A ti pojem "sitna stranka" kaj pomeni?

BigWhale ::

A ni ta zakon veljal takrat, ko smo poslovali se s tolarji in hkrati z evri? To se danes velja?

Sicer pa v trafiki ni zavrnila denarja. Je samo rekla, da nima za vrnit drobiza. Zakaj ji pa nisi pustil 20EUR in se zmenil z njo, da prides po drobiz jutri?

kmetek ::

In ne more trafike zapreti pa iti v najbližjo banko po kovance, kjer ti še zaračunajo provizijo menjave po novem.

Daliborg ::

haha.... n1 BigWhale, dobr si mu to povedal. Pac zasmilila se mi je tista gospa v trafiki ker tud sam vem kako je to! Mislm kako tipicna : "..zaspecat..." c c c ...shame on you!

Lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Slowenc ::

Mogoče nisem bil dovolj jasen: ona sploh ni imela za 20eur denarja v blagajni.
Skiny gate.

Slowenc ::

Zakaj ji pa nisi pustil 20EUR in se zmenil z njo, da prides po drobiz jutri?


Ali pa če bi kupil 25 žetonov, kar znese ravno 20eur? Dej no...
Skiny gate.

Poldi112 ::

>Mogoče nisem bil dovolj jasen: ona sploh ni imela za 20eur denarja v blagajni.

Kako pa ti to veš? Si gledal v blagajno? Tudi pod predal s kovanci, kjer imajo občasno večje bankovce?

Lepo ti je bilo razloženo, da je očitno ves drobiž porabila. A misliš da je ona srečna ko ti ne more prodati žetona ali kaj?

In močno dvomim da imamo tako debilen zakon, da bi kaznoval pomanjkanje menjalnine. Če se prav spomnim lahko povsem brez problema zavrneš visoke bankovce, če nimaš menjalnine. Če jo imaš ga ne smeš zavrniti.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Loki ::

uf, kolikor jaz vem, lahko vecje zavrnes samo, ce imas na vidnem mestu obvestilo, da takih bankovcev ne sprejemas. je pa res, da teh obvestil od prehodnega obdobja nisem videl vec.
I left my wallet in El Segundo

Tilen ::

Če se prav spomnim lahko povsem brez problema zavrneš visoke bankovce, če nimaš menjalnine. Če jo imaš ga ne smeš zavrniti.

In kako boš preveril? Rekel naj odpre blagajno pa na roke osebno preštel? Ne! Zato je pa ta, po tvoje debilen zakon. Kaj mene s 50€ briga, če mi imaš ti za vrnit ali ne. Jaz hočem štruco kruha in imam pravico v primeru, da menjalnega denarja nimaš obvestiti tržni inšpektorat.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Ziga Dolhar ::

Nimaš pa pravice do štruce kruha.

(V vprašanje ponudbe in sklenitve pogodbe se tu raje ne spuščam.)
https://dolhar.si/

Tilen ::

Zato pa grem potem h konkurenci in vmes podam še prijavo pristojnemu organu. Naslednjič bodo že meli. Zagotovo.

Podobno sem poslušal v Mercatorju [Ruše] ko "ni bilo" menjalnega denarja. V trenutku, ko človek hoče ukrepat po svojih zmožnostih se nekdo za blagajno zmiga in prinese za (najmanj) 10x toliko drobiža iz sefa "od zadaj".

Me pa vseeno zanima. S kakšno pravico lahko moj nakup zavrnejo? (predvidevam, da menjalni denar imajo)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

K0K0 ::

Zakaj nisi kupil 20 žetonov ? Sej 20€ zate ni noben denar.
Mislim a res nimaš nobenga življenja, da se moreš ukvarjat z takimi malenkostmi ?
Pa še neb reku če bi se sam pritoževal sam to da bi jih rad zaradi take malenkosti prijavil inšpekciji, da bi jim naližila par K€ kazni je pa že višek nesramnosti oz fovšije.

SodVina ::

Torej v teoriji se da obrat drobiza vsako trgovino. Vprasanje je samo, ali si bil ti res (kot je nekdo omenil) 21. kupec za en zeton z 20 evri ali pa je trafika dan zacela enostavno brez denarja v blagajni. In glede na to, da v blagajni ni bilo denarja za skupaj 20eur, bi rekel, da vse skupaj kaze na slednje. In to je pomojem napacna politika trafike. S takim nacinom si lahko kvalitetno izgubi stranke. Veliko ljudi zjutraj pride po casopis in placa z bankovcem. Prijavil bos pa tezko karkoli, ker tudi tezko kaj dokazes. Tudi ne vidim smisla zapikovati se v take malenkosti.

Ta, da naj kupi 20 zetonov je trapasta. Bankomat ne da ven manj kot 10e. Kam naj potem grem s tistih 10e, ce pravite, da bi moral meti vedno drobiz za placat? Ali naj potem kupim 10 zetonov in sem spet brez denarja? 20eur pa niso veliki denarji, vsaj za trgovino(ali trafiko) ne. Pa tudi 20 zetonov v denarnici nosit ni najbolj udobno.

lp,
SodVina

hidetr ::

offtopic: Večina je volila za Europsko Unijo, evo zdaj pa imamo... same pizdarije, tut žetona si ne mores več kupiti... /sigh

ontopic: Ja verjetno je res porabila ves drobiž, težko si predstavljam, da je začetno stanje blagajne 20 EUR... pa tut če je trafika. Pač odšel bi do druge in kupil tam. Drugače pa vem kako je tudi jaz se z busom furam na work, od prejšnega dne mi nič ne ostane grem do bankomata dvignem 20 EUR in grem na kavo, vem da je nadležno za natakarja samo jebat ga, pa naj postimajo bankomat, da bo dajal drobiž al pa kaksno napravo da vrzes notri bankovec dobis pa drobis. Drugače pa ne se sekirat z takimi stvarmi,...

Daliborg ::

@Slowenc....si bil dovolj jasen, jaz pa dovolj pismen da sva se sporazumela. S tem da je med mojim dojemanjem in tvojim tarnanjem le moralna razlika.

lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

dolenska ::

sem bil prejšni teden v trgovini pa je ena gospa kupila šminko 5evrov z bankovcem za 500evrov. baje je dobila pokojnino pa ni mela drobiža

BigWhale ::

Glej, prisel si v trafiko, ni imela drobiza in nisi mogel kupiti zetona. Po mojem, najbolje, da poklices policijo in gasilce. Ce ne kar vojsko... Salvation Army!

_Dejan_ ::

200€ je ponavadi štart za klasične trgovine, ne vem kako je s trafikam. In res je, da ljudje pretiravate že s temi 20€. Dajte si drobiž nabaviti, v času tolarjev kolikorat ste meli 5000 SIT? Zdaj pa vsi opletate s 20 in 50&#8364 ali več. So primeri, ko folk pride frajariti s 500€ v Mercator trgovino. STE NORMALNI?

Slowence, ne koplji jame drugemu, ker sam lahko vanjo padeš. Pač ni imela drobiža, end of story.


Verjetno tudi če bi imel 10€ gospa v trafiki nebi imela drobiža... Manj kot 10e pa na bankomatu ne moreš dvigniti...

Fak model, dej mal se umiri. Povej ti men, kolk pa danes dobiš za 20eur? Zelo malo. Tko da če imaš 20eur bankovec ni to neben velik denar.


Zelo malo. Greš v trgovino po kruh, mleko in še kakšne sestavine za kosilo pa si prec preko 10€...

mi nakažeš na TRR?

Zakaj pa bi ti moral nakazovati na TRr? delat pejt pa boš zaslužil...

Slowenc.
A ti pojem "sitna stranka" kaj pomeni?


Ne vem kako se je on obnašal do prodajalke, vendar če je hotel kupiti žeton in ni imela drobiža je on kriv da nima ona drobiža? Z 10€ v blagajni se res ne moreš izi trgovine/trafike...

Sicer pa v trafiki ni zavrnila denarja. Je samo rekla, da nima za vrnit drobiza. Zakaj ji pa nisi pustil 20EUR in se zmenil z njo, da prides po drobiz jutri?


Kako pa ji lahko zaupa da ga ne bo nategnila? Potem bi tudi ona lahko mu dala žeton pa ga bi prišel naslednji dan ali kasneje plačat... Če je tako bi on lahko kupil več žetonov pač tolikor kolikor jih dobi za 20€... Vendar če jih ne rabi zakaj bi jih kupoval? bi si ti kupil npr 10 mobi kartic za 5€ če bi recimo porabil 2€ na mesec?

Zakaj nisi kupil 20 žetonov ? Sej 20€ zate ni noben denar.
Mislim a res nimaš nobenga življenja, da se moreš ukvarjat z takimi malenkostmi ?
Pa še neb reku če bi se sam pritoževal sam to da bi jih rad zaradi take malenkosti prijavil inšpekciji, da bi jim naližila par K€ kazni je pa že višek nesramnosti oz fovšije.


Fovšija se opazi tudi iz tvoje strani...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Utk ::

Povej v kateri trafiki je blo to.
V nekaterih so tiste babe not res zelo tečne. Kot da jo ropaš, če hočeš kaj kupit.

dela ::

Kakšni inšpektorji neki, saj če je problem v zavračanju bankovcev, lahko prodajalec enostavno reče: "Sprejmem ga, vrniti pač ne morem." - pa ni več nobenega zavračanja s strani trgovca. Ostalo je potem le odločitev stranke, da ne bo plačala 20 evrov za žvečilne gumije.

Ali inšpekcija tudi preverja, koliko drobiža je v blagajni in je zakonsko določeno, koliko ga mora biti?

edge540 ::

Naj se lepo trgovine/trafike/gostilne/whatever prilagodijo evrom, pa naj magari gredo vsako jutro na banko po kilo evrskih kovancev. Ne morem pomagat, če dvignem denar na bankomatu, pa mi vrže ven šop bankovcev po 20€. Lahko bi si pa v bankomatih privoščili 3 predalčke za denar, pa da bi ti recimo nek % denarja, odvisno od zneska, izplačal v bankovcih po 5€,

Yossarian ::

A vam je zdaj jasno, zakaj so slovenska sodišča prezaložena s spisi? Avtor te teme za takšno malenkost, banalno vskdanjost, takoj začne iskat pravno podlago in že razmišlja o tem, da bi jo zatožil inšpektorju.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Buggy ::

Kar se mene tice gre za nepripravljenost trafike in nikakor ni krivda na strani kupca. Navsezadnje (ce bi zelela) bi lahko blgajnicarka zalozila iz lastnega zepa.
Trafika bi ze zaradi narave prodajnega asortimaja morala biti pripravljena in zalozena z drobizom veliko bolje, kot recimo neka blagovnica.
Tukej se gre za korektnost poslovanja neke trafike, ki ocitno (ze zjutraj) ni bila ustrezno pripravljena, da ustrezno opravlja svojo storitev.
Povsem razumem avtorja tega posta, saj se tudi meni kdaj zgodi tak primer, po moznosti ravno takrat, ko se mi mudi in nujno rabim tisto, po kar si prisel.
Tisti, ki pa pravite, da naj v podobnih primerih pusti preostali denar njej, pa verjetno to govorite zato, ker to vedno pocnete, saj imate denarja na pretek ali kaj? Nekateri bi celo kupili tono zetonov ceprav rabite samo enega - tudi na avtoservisu kupite 3 komplete sveck, ce se znajdete v podobni situaciji?
Pa smo res taki, da moramo vse pogoltniti kar se nam servira?

Raw ::

Sploh ni kaj debatirat in filozofirat. Prodajalec/ka mora imeti dovolj drobiža.

Je sicer res, da ni ženska nič kriva, če majo 'z vrha' določeno s kolk drobiža začnejo delovnik. Kot tam zaposlena, bi se morala lepo opravičit in nima bit kaj sitna. Če je pametna, se lahko drugič znajde tako ali drugače (teži šefom za spremembo, prosi folk za drobiž ...); ali pa se navadi opravičevat strankam z nasmeškom na ustih, pa bodo že dobil šefi kakšno pritožbo s strani strank, če se zadeva ponavlja vsak dan in mogoče spremenili politiko poslovanja.
I am what I am and I do what I can

edge540 ::

Saj ni problema, bo pač crknila trafika ker noben ne bo tam kupoval, bodo raje pri prijazni prodajalki, ki ima drobiž.

Yossarian ::

Pa da ne bo pomote: tudi jaz menim, da bi drobiž morala imet, tudi če je to jutro. Me pa zanima še nekaj in sicer naj avtor te teme odgovori, ali pogosto kupuje tam žetone in se mu je že večkrat zgodilo, da ni imela denarja za vrnit, ali pa je prvič tam hotel kupit žeton.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Poldi112 ::

>Kar se mene tice gre za nepripravljenost trafike in nikakor ni krivda na strani kupca. Navsezadnje (ce bi zelela) bi lahko blgajnicarka zalozila iz lastnega zepa.

Ti očitno nikoli nisi delal za blagajno. In kako pogosto imaš ti v svoji denarnici za €20 drobiža. Ali pa €40, da zmenjaš iz svoje denarnice še za naslednjo stranko?

>Je sicer res, da ni ženska nič kriva, če majo 'z vrha' določeno s kolk drobiža začnejo delovnik. Kot tam zaposlena, bi se morala lepo opravičit in nima bit kaj sitna.

Glede na uvodni post se mi zdi bolj verjetno, da je bil siten kupec in ne prodajalka.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

SodVina ::

Glede na nekaj postov kasneje je prodajalka odprla dan s prano blagajno.

In jaz ne potrebujem imeti za 20eur drobiza, ker jaz ne prodajam nic. Ce pa dam kaj na bolho za 1eur, pa se pripravim na to, da bom dobil tudi 20eur bankovec. Pa tudi ce od petih ljudi. Bom imel pripravljen drobiz. Zakaj? Ker bi rad stvar prodal.

kopernik ::

Prodajalec/ka mora tudi malce misliti vnaprej. Res je nekje 200€ dnevni saldo na blagajni pri manjših trgovinah, ampak teh 200 je lahko tudi 2 bankovca po 100€. V takem primeru seveda nima drobiža. No, pogosto se pač dogaja, da od prejšnjega dne ostanejo v blagajni bolj ali manj zgolj večji bankovci (sploh pri dvoizmenskem delu, kjer popoldanska izmena ne "poskrbi" za dopoldansko naslednji dan). Zato tudi vedno blagajničarji fehtarijo kupce za drobiž, da lahko nemoteno poslujejo takrat, ko nekdo pride z 200 evrskim bankovcem.

Mi pa ni jasno, zakaj v trgovinah ne poskrbijo za menjavo bankovcev v kovance. A je tako težko iti enkrat dnevno oz. še bolje tedensko na banko in zmenjati za 500€ drobiža ? V večjih trgovinah (recimo Špar in podobni) pa se mi še ni zgodilo, da bi imel težave zaradi pomanjkanja drobiža.

Roadkill ::

Jaz sem zihr, da je to trafika pred FRI. :D
Una baba te je napizdila ko cucka, če nisi imel točnega drobiža.

Jaz sem stvari potem rihtal tako, da sem nabavil toliko škatljic cigaret, kot je bil velik bankovec. :D
Ü

hamax ::

Jaz pa tako, da sem pred trafiko stal toliko casa, da se je gospa spomnila, da morda pa le ima drobiz...
Seveda po tem, ko me je v tistem tednu ze 3x pustila praznih rok. Enkrat mi celo od 5€ ni imela za vrnit drobiza(racun je bil 2.6€). Nakoncu sem skatlico cigaret placal 3€.

Poldi112 ::

>Glede na nekaj postov kasneje je prodajalka odprla dan s prano blagajno.

To je zgolj ugibanje, ki se meni osebno ne zdi preveč verjetno.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Buggy ::

>Kar se mene tice gre za nepripravljenost trafike in nikakor ni krivda na strani kupca. Navsezadnje (ce bi zelela) bi lahko blgajnicarka zalozila iz lastnega zepa.

Poldi112: Ti očitno nikoli nisi delal za blagajno. In kako pogosto imaš ti v svoji denarnici za €20 drobiža. Ali pa €40, da zmenjaš iz svoje denarnice še za naslednjo stranko?


Ce je pri tej trafiki bil ta dan, da ni bilo drobiza izredna situacija (kar dvomim) , bi se lahko blagajnicarka v takem primeru dobrovoljno ponudila, da najde resitev tudi v tej smeri - ce seveda drobiz ima v lastni denarnici. Tudi to se mi je ze veckrat zgodilo.
Gre za korektnost poslovanja in odnos do kupca. Po prebranem postu avtorja, pa sem dobil obcutek, da blagajnicarki ni bilo v interesu, da kakorkoli poizkusa resiti situacijo kupcu v prid. Se slabse! Verjetno se je kupca zelela cimprej odkrizati in to na neprijazen nacin, ceprav bi vsak pricakoval, da bo lahko ponujen izdelek kupil po nastavljeni ceni...ne pa da bo moral barantati ali celo preplacati izdelk, ce ga bo zelel dobiti.
Ne recem, da je krivda na strani blagajnicarke (ne poznam internih procesov), vsekakor pa je krivda za tako nepripravljenost na strani trafike - kdorkoli ze skrbi za primerno opremljenost.

Ne razumem le nekaterih, ki takoj popluvate cloveka, ki se mu tako ravnanje ne zdi korektno. Pa ta izjava z prijavo na dolocene inspektoriate je pri avtorju verjetno samo posledica njegove trenutne custvene razdrazljivosti :)
Jaz enostavno tam ne kupim vec niti zvecilke.

Slowenc ::

V tej trefiki sem že večkrat kupil žetone, vendar sem imel vedno drobiž, ali pa bankovec za 10 eur.
Glede tistih, ki pravite da sem bil verjetno jaz naprijazen do prodajalke: kdo bi bil vesel, ko ti reče da ti nima za vrnit denarja, teh trafik pa tudi ni na vsakem koraku, na avtobusu ti pa denarja sploh ne vrača. Da greš potem peš je stvar jasna in tudi razpoloženje ni nevem kako dobro.

Kako vem da ni imela denarja v blagajni? Ker sem videl in še pokazala mi je.
Zakaj sem se razpizdil? Ker me je že 2x ogoljufala za 1 euro. Enkrat sem se samo obrnil naredil 2 metra in prišel nazaj, ji rečem da mi je premalo dala, pa pravi da ona pa že ni taka in da se nikol še ni zmotila in da je sigurna v to. Kako naj ji dokažem? Ne morem. Takrat sem pač požrl to.

Kot je že nekdo povedal, bi morale biti trafike še sploh bolje založene z drobižem, saj prodaja stvari manjše vrednosti. Vsi res nimajo kar naprej drobiža s seboj.

In če pravi da 20 eur danes ni veliko in naj ti zato nakažem na račun, še ne pomeni da imam veliko denarja. S tem sem želel povedat, da je življenje drago in vse kar kupiš v trgovini za 20 eur lahko odneseš v eni majhni vrečki. Zelo malo. In to vrečko dokaj hitro sprazniš. Potem pa spet novih 20 eur, itd. Ampak to je že druga tema.

Pa še o tem "špecanju" in o foušariji. Ne vem kako ste lahko prišli na idejo da sem prodajalnik kakorkoli fovš? Zakaj bi ji bil? Ker mi ni hotela/mogla prodati žetona?

A ste že kdaj slišal da je kupec kralj? Da ima vedno prav? No, če ne, verjetno nimate trgovine ali ne prodajate stvari.

Tisti, ki pravite da se pizdim, sem za vas prepričan da se sami še veliko bolj pizdite, mogoče pri kakšni drugi stvari, vendar se. Taki pač smo ljudje, kam pa naj pridemo, če vsak dela kar se mu zahoče?
Skiny gate.

Poldi112 ::

>A ste že kdaj slišal da je kupec kralj? Da ima vedno prav? No, če ne, verjetno nimate trgovine ali ne prodajate stvari.

Mogoče imaš težave ker se obnašaš kot kralj. In slučajno sem ravno v torek delal za blagajno 2 uri. Kaj pa ti, imaš kakšno takšno izkušnjo z druge strani?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Slowenc ::

Imam imam, zato pa vem kako je.
Poldi, daj že enkrat razumi, da nisem jaz kriv, če v trafiki ni imela 20 eur za vrnit. Krivda je izključno na njeni strani. Če pač blagajna ne prenese toliko denarja, naj pa obesi obvestilo, da ne sprejema bankovcev za 20 eur ali višjih.
Skiny gate.

T-h-o-r ::

stari, samo ti pa maš probleme :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Bob Rock ::

Da zmanjka menjalnega denarja so ogromno krivi ljudje, ker se jim niti ne da pogledat, ce imajo dovolj v drobizu.
Skoraj cel studij sem delal kot natakar, nazadnje v enem klubu, kjer je bilo menjalnega denarja 400EUR. Ob vikendih je bilo ze bolj pravilo kot izjema, da je zmanjkalo menjalca sredi noci.
In cca 70% gostov(po moji oceni) je zacuda naslo drobiz, ko sem povedal da zal ne morem postrec pijace, ker nimam drobiza za vrnit ostanek.
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

Thagirion ::

Zanimivo, kako vsi radi nosijo drobiž po žepih..jaz osebno se rad čimprej rešim drobiža, ker se mi ga na trenutke nabere res ogromno in mi je nadležno tisto gledat v denarnici..sicer pa očitno vsakemu svoje potemtakem..no enivej, mislim da je vseeno tukaj krivda na strani trafike, saj nevem kako lahko ob jutranjih urah že obratuje brez menjalnega denarja? bi še si mislil da bi čez popoldan zmanjkalo ja..ok sicer mi pa itak ta politika trafik ni jasna..no moja malenkost =)

Poldi112 ::

Seveda je krivda na strani trafike. Tega nihče ne zanika. Pravimo samo da je povsem razumljivo da se hitro porabi menjalnina če dobiš val kupcev, ki kupujejo izdelek za 0.7 eur, plačujejo pa z 20 eur.

In da bi zato prijavljali trafiko inšpektorju je tisto kar me moti. Ta odnos, ki ga imate nekateri, kako da oni morajo vam vse prodati, kar si zaželite, na način ki ga zahtevate, ali pa jih boste kaznovali. Nobenega razumevanja.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje zamenjati cekine v bankovce ?

Oddelek: Loža
4217996 (16055) stb
»

Pozor! V trafikah/trgovinah po Sloveniji trgovci goljufajo stranke

Oddelek: Loža
314879 (3362) koyotee
»

Drobiž

Oddelek: Loža
479917 (7782) Furbo
»

EURO; in prve težave (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19516665 (10179) MEDENA
»

Ste že kupili začetne evro pakete? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
878929 (6199) Manu

Več podobnih tem