» »

1 grafična,več proizvajalcev

1 grafična,več proizvajalcev

legice ::

no gledam po netu in vidim da ima vsaka grafična kartica več proizvajalcev npr. za ati hd4850 so sapphire,gigabyte zanima me če je kje tudi kakšna razlika v kvaliteti,kot cenovni ali kaj podobnega.In če je ,katera bi bila boljša od sapphira ali gigabyta
lp

mihajlo carr ::

vzemi cenejšo. razlike praktično ni.
GA-P35-DS3, E2180@3.2GHz, Sapphire 2600XT OC@750/800mhz, WD4000AAKS,
2Gb DDR2 800MHz@4-4-4-12, Xigmatek S1283@mx-2, HKC580W, Chieftec Giga GX-01B

solatko ::

Je v kvaliteti izdelave, hrupnosti hlajenja (dokler je garancija ne smeš menjat hladilnika), pri podpori..... ni vedno najceneje, dobro. Poglej mal po forumih, kakšne izkušnje imajo uporabniki.

lprelesn ::

isto je kot mercedes vs fiat.... skratka to razliko plačaš samo firmo !

solatko ::

lprelesn - sej lahko vzameš tudi TATO - boš še manj ime plačal, sam problem je, k je ponavadi s tem imenom povezana tudi kvaliteta (kaj ti pomaga neka NN kartica, če boš imel potem celo življenje probleme z driverji, boš moral v dveh mesecih menjat hladilnik (konec z garancijo). Tudi izdelava je pomembna, nekatere kartice so z istim GPU-jem tudi do 30% hitrejše od drugih (brez navijanja, vprašanje je tudi kako se tista NN sploh navija). Pri pomembnejših komponentah se dejansko ne splača kupovat kakšnih garažnih zadev - osnovna plošča, grafična kartica, mrežna oprema, RAM-i.... Verjetno je mal lažje pri ohišju, napajalnik ni glih potrebe kupovat najdražjega, en LCpower lahko kar lepo deluje, tudi pri DVDRW ni takih razlik, trdi diski mal nižjega cenovnega razreda imajo ravno tako tri leta garancije....

ST-777 ::

Možno je, da imata dve grafični kartici, ki imata enak grafičen procesor, različno kvalitetne druge elektronske elemente.

Pri kondenzatorjih se že na fotografiji grafe vidi ali so elektrolitski ali novejši in kvalitetnejši takoimenovani solid kondenzatorji. Tudi če je zato grafa nekoliko dražja, jo je dobro izbrati. Solid kondenzatorji dalj časa trajajo in omogočajo bolj enakomerno napetost. Zaradi bolj enakomerne napetosti, pa je grafa bolj stabilna.

darius ::

Že od nekdaj je znano, da je najboljši proizvajalec Ati grafičnih kartic Sapphire.
- P5KC - E6750 - HD4870 - 4GB ram - Samsung T220 -
ROVER POWER ;)

Pyr0Beast ::

Grafična kartulja z istim čipom, bi morala pri enakih frekvencah dajati popolnoma enake rezultate.
(Vsaj pri nVidii je tako)

Solid state kondiji so lahko pravtako zanič, kot elektroliti, s tem, da pri njih ne veš, če kakšen odpove ali ne.
(Iz slike pa lahko razbereš samo, če so navadni elektroliti ali LowESR/Solid-(isto ohišje) elektroliti)

Enakomerna napetost pa je odvisna predvsem od zasnove regulatorja, .. , je pa kartulja vedno narejena z nekaj rezerve.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

=Exceed= ::

Že od nekdaj je znano, da je najboljši proizvajalec Ati grafičnih kartic Sapphire.


A je to zato ker imaš ti kartico tega proizvajalca? Ne pozabi na MSI, Gainward,... drugače bi pa bilo zanimivo v času hude konkurence ponudnikov strojne opreme uporabniku ponuditi slabše oz počasnejše kartice istega cenovnega razreda a ne? Pa pozabite kakšne OC ultra hotdog black edition varjante kartic->te pa niso narejene da zdržijo.

LP

Volta ::

MSI in Sapphire sta po mojem mnenju najboljša proizvajalca graf. Govorim iz lastnih izkušenj in mnogo testov ki krožijo po internetu, tako da sta preverjeni zmagovalni kombinaciji.

solatko ::

Tudi Gigabyte in Aušus ne zaostajata v kvaliteti, ali pa sta še mal boljš.

Pyr0Beast ::

Z leadtekom nikoli imel težav.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

AngelOfDeath ::

"Sapphire is ATI's largest and best performing partner World Wide" Dave Orton, CEO ATI

Since ATI announced its manufacturing & distribution relationships with ODMs and AiBs in June of 2001, SAPPHIRE has been THE key ATI Graphics Boards Supplier worldwide and now stands poised and ready to capture the mainboard audience of those who seek a stable platform for their mission critical operations.



Še kakšno vprašanje ?
edit: Slovnica

darius ::

Že od nekdaj je znano, da je najboljši proizvajalec Ati grafičnih kartic Sapphire.


A je to zato ker imaš ti kartico tega proizvajalca? Ne pozabi na MSI, Gainward,... drugače bi pa bilo zanimivo v času hude konkurence ponudnikov strojne opreme uporabniku ponuditi slabše oz počasnejše kartice istega cenovnega razreda a ne? Pa pozabite kakšne OC ultra hotdog black edition varjante kartic->te pa niso narejene da zdržijo.

LP


Točno zato ker jo mam jaz. Zakaj pa jo mam jaz ? Ker vem da je Sapphire najboljši. Malo razmisli preden bedarije pišeš. Vsakega ki se 5 posto spozna na ATi ve da je Sapphire Kick ASS.
- P5KC - E6750 - HD4870 - 4GB ram - Samsung T220 -
ROVER POWER ;)

bobby ::

Jst bi pa tko reku: ATI poda referenčno plato, grafični čip, njegove karakteristike,najvisje dizajnirane hitrosti. Potem je pa vse odvisno od proizvajalca(asus, msi, abit,....) kako in na kaksen nacin bo te karakteristike uporabil. Ce bo dal manjse hlajenje,slabše elemente, slabsi pomnilnik, slabse stabilizatorje napajanja, pakiranje itd, je pac to njihov odziv, s tem prispara pri denarju, rizik tega pa je potencialno višji defekt rate kartic nekaterih firm in posledicno je od tega tudi odziv nas potrošnikov. To je ves trik. Pac mi potrosniki dobimo navidezno opcijo izbire pri nakupu. Sigurno se najde katera tovarna,ki ima en sam delavni proces ampak v končni fazi nastaneta grafika za dve firmi (recimo abit in msi- vcasih sta imeli tako,ce je se,pa ne vem).
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

deadzone ::

Vse je isto dejte no.To samo navijajo cene zaradi "kvalitete"Saj imajo vse 24 mesecev garancije.PowerColor, Sapphire, MSI, Grainward, ASUS, HIS in še in še to je vse isto

solatko ::

Niti pod slučajno ni vse isto. Razlika v ceni, pomeni pri istih GPU procesorjih tudi zelo veliko razliko v kvaliteti izdelave, vgrajenih komponent (RAM-i,hladilnik, kondenzatorji, konektorji....) in podpore (gonilniki).

mihajlo carr ::

glede na to da avtor teme sprašuje konkretno o HD4850 naj mu povem da so vse kartice z navidez enakim hladilnikom, popolnoma enake!
GA-P35-DS3, E2180@3.2GHz, Sapphire 2600XT OC@750/800mhz, WD4000AAKS,
2Gb DDR2 800MHz@4-4-4-12, Xigmatek S1283@mx-2, HKC580W, Chieftec Giga GX-01B

deadzone ::

Solatko ne prbijej dej.Samo, da dobijo licenco za delajnje takih graficnih kartic morajo bit ze zelo dobre!

=Exceed= ::



Točno zato ker jo mam jaz. Zakaj pa jo mam jaz ? Ker vem da je Sapphire najboljši. Malo razmisli preden bedarije pišeš. Vsakega ki se 5 posto spozna na ATi ve da je Sapphire Kick ASS.



Opa se ti opravičujem. Očitno sem stopil na žulj če v mojem postu bedarije vidiš. Sam imam MSI in ga ne kujem visoko, vem pa da je kvaliteten.
Po večini pa ceno kar bolj kot ne narekuje oblika pakiranja (pa ne mislim velikost in popisanost škatle) ampak kaj ti zraven ponudijo, nato pa kot sem že omenil razne navite verzije (v mojem primeru sem še vedno kupil MSI kartice OC edition).

Če kupuješ kupi cenješo oz pretehtaj kaj se bolj splača. 1 kartica, drugi proizvajalci ce na koncu pozna 0.5-1%.

PS: 10 zaporednih poskusov 3DMarka niti 2x isti rezultat (razlike minimalne), to ti lahko da vedeti da so tudi odstopanja v raznih testih pa čeprav sta kartici itentični...

AngelOfDeath ::

no gledam po netu in vidim da ima vsaka grafična kartica več proizvajalcev npr. za ati hd4850 so sapphire,gigabyte zanima me če je kje tudi kakšna razlika v kvaliteti,kot cenovni ali kaj podobnega.In če je ,katera bi bila boljša od sapphira ali gigabyta
lp



poglej za kakim sapphire toxic ali pa sapphire dual slot. Cene so par € višje samo imajo boljše in tišje hlajenje.
edit: Slovnica

mihajlo carr ::

mislim da dual slot jih v slo še ni. ali pač?
GA-P35-DS3, E2180@3.2GHz, Sapphire 2600XT OC@750/800mhz, WD4000AAKS,
2Gb DDR2 800MHz@4-4-4-12, Xigmatek S1283@mx-2, HKC580W, Chieftec Giga GX-01B

blackbfm ::

Edini proizvajalec, ki je mel res kvalitetne kartice je bil 3dfx. Niti enga ne poznam da bi mu Voodoo crknu ali pa ga zajebaval. Še vedno ga mam v enem starem kompu.

Sem pa mel probleme že z kakšnimi noname firmami(Geforce, Radeon). Pa nisem edini :) Drugače pa se vsekakor splača kupit malo boljšo firmo, kot je že nekdo reku pač najcenejše ni najboljše..pa tudi najdražje ni nujno da je najboljše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

solatko ::

Vse firme, ki delajo grafične kartice imajo tudi svoj razvoj in vsaka doda h osnovi, ki je ati-jeva ali nvidia, nekaj svojega, kar je lahko bolje ali slabše od konkurence - nekateri dajo hitrejši spomin, drugi dajo več počasnejšega, nekateri dodajo vivo (video in in video out), nekateri dajo zraven celotno igro, drugi cel kup kablov..... S sinom sva imela v vsakem računalniku drugo ati9600 xt., on od Saphire, jaz Asusovo. Med njima je bila ogromna razlika.

mihajlo carr ::

solatko kakšna razlika pa?
GA-P35-DS3, E2180@3.2GHz, Sapphire 2600XT OC@750/800mhz, WD4000AAKS,
2Gb DDR2 800MHz@4-4-4-12, Xigmatek S1283@mx-2, HKC580W, Chieftec Giga GX-01B

solatko ::

V kvaliteti slike, izhoda za tv, 3d.... niti ne toliko pri hitrosti. Asusova precej boljša.

deadzone ::

Solatko govoris bedarije.

solatko ::

deadzone - koliko enakih kartic (mislim na specifikacje) pa si imel v življenju, na dveh enakih sistemih, da lahko žališ ljudi, ki hočejo dat uporaben nasvet. Niti ene stvari nisi predlagal, delaš se pametnega, v resnic si pa hudo podpovprečen. Razlika med ati 9800 pro / 256 mb firme gigabyte in enako kartico firme palit je v hitrosti spominskega vodila 128 in 256bit vodilo, pa sta kartici enaki (nazivno). Cel kup proizvajalcev kupi gpu in so neodvisni sestavljalci kartic, pri tistih pa, ki so direktno povezani z ATI, pa piše powered ati ali certificate ati (tega ni pri vseh). Saphire je dobra firma, še zdaleč pa ni najboljša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Blaz90 ::

Najbolj se še splača pogledat za tisto firmo, ki zraven priloži tudi kako dobro igro in podobno.

deadzone ::

Da Brainiac v tem je glavna razlika :D

BuBBle.D ::

@Solatko: ti si imel različne verzije kartic, zato so bile različne. Avtor teme sprašuje, če je kakšna razlika med istimi modeli kartic, katere ni (ne mešat VIVO in podobne grafične, ker je to že druga pesem). Enkrat sem nekje nek članek prebral, da Sapphire naredi večino Ati-jevih kartic in jih pošlje drugim proizvajalcem, ki nato nalepijo nanje svoje nalepke.

P.S: Brainiac? Are you the one i think you are?
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

solatko ::

Imel sem iste kartice različnih proizvajalcev na enakem sistemu. Vivo in to sem samo napisal, da proizvajalci k istemu GPU-ju dodajo svoje komponente. ATI 9600xt je bila ena od asusa druga od saphire, poleg tega, da je bila asusova mnogo tišja, se je tudi grela dosti manj, slika je bila lepša, bolj izrazite barve, največja razlika pa je bila pri predvajanju na TV. Čipi so bili različnih firm, konektorji na asusovi pozlačeni (takrat so bile to najboljše atijeve kartice) in asusovo se je dalo še navijat, saphire pa ne. Poleg tega je imela asusova temperaturni senzor, saphirova ne, v ceni je bilo takrat kakšnih 10k SIT razlike. Ati 9800 pro pa so imele ene 128bitno spominsko vodilo, druge pa 256, kar je dajalo mnogo boljše rezultate v 3d grafiki. Saphire lahko dela kartice za druge, tako kot palit, vendar nikoli za GB, ASUS, MSI in druge kvalitetne firme, temveč za razne noname firme, ki še svoje podpore nimajo. Drugače pa kar se tiče Saphira - za HD 2400 in HD 2600, še sedaj nimajo gonilnika za svoje AGP kartice - toliko o dobri firmi.

blackbfm ::

Gonilnike izdaja proizvajalec grafičnega procesorja ne pa proizvajalec kartice.

KandazaR ::

Poleg tega je imela asusova temperaturni senzor, saphirova ne


Sem imel sapphirovo 9600xt (fireblade verzija z 650 memory clockom) pa je imela temperaturni senzor. Ravno temperaturni senzor je prišel z novimi xt verzijami (9600xt in 9800xt). No se mi zdi kar malo čudno glede na to da je senzor bil vgrajen v sam čip. Kar se tiče hlajenje je pa imela asusova definitivno boljše urejeno (sapphirjeva je imela isti hladilnik kot se je uporabljal za NB na platah).
Aja pa nisem nikakršen privrženec katerekoli firme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

Tac20 ::

Ko sem jaz gledal teste 4870 je bila Sapphire od vseh za malo boljsa (testirano je bilo še nekaj firm, gainward, msi, gigabyte itd.) tako da neka razlika očitno je

Meizu ::

Čudno, ker obstaja pač ena in edina verzija 4850/70 modela. Edino še Diamond verzija obstaja, katera pa vemo kakšna je. Drugo je vse enako. Samsungovi rami, frekvence enake...

Solatko - Ti si verjetno mislil, da si imel dve 9800Pro, ubistvu si pa imel eno 9800Pro in eno 9800XT ;) Al pa si mogoče dobil eno starejšo in drugo novejšo revizijo s podvojenim interfejsom mogoče?

solatko ::

blackclw - enhance driwer naredi proizvajalec grafične, catalyzator pa dela AMD. Osnovni driver mora bit točno na performance kartice, ccc pa je na performance GPU-ja.
Pri cca 100 grafičnih karticah,ki so šle skozi roke, bom valjda vedu, kakšne so razlike med proizvajalci. Če bi bila izdelava grafičnih kartic tolk simpl, bi jih sestavljala ISKRA - tako kot modeme za internet. Glede verzij pa kupi od vsakega proizvajalca eno pa boš vidu, kakšna je razlika na tej eni verziji kartice. Fantje, dejte se odvadit nekaj trdit, brez da stvari poizkusite, vidite, testirate. Tudi matične plošče so za eno podnožje, chipset in se med seboj že pri istem proizvajalcu razlikujejo, kaj šele pri več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

darius ::

Imel sem iste kartice različnih proizvajalcev na enakem sistemu. Vivo in to sem samo napisal, da proizvajalci k istemu GPU-ju dodajo svoje komponente. ATI 9600xt je bila ena od asusa druga od saphire, poleg tega, da je bila asusova mnogo tišja, se je tudi grela dosti manj, slika je bila lepša, bolj izrazite barve, največja razlika pa je bila pri predvajanju na TV. Čipi so bili različnih firm, konektorji na asusovi pozlačeni (takrat so bile to najboljše atijeve kartice) in asusovo se je dalo še navijat, saphire pa ne. Poleg tega je imela asusova temperaturni senzor, saphirova ne, v ceni je bilo takrat kakšnih 10k SIT razlike. Ati 9800 pro pa so imele ene 128bitno spominsko vodilo, druge pa 256, kar je dajalo mnogo boljše rezultate v 3d grafiki. Saphire lahko dela kartice za druge, tako kot palit, vendar nikoli za GB, ASUS, MSI in druge kvalitetne firme, temveč za razne noname firme, ki še svoje podpore nimajo. Drugače pa kar se tiče Saphira - za HD 2400 in HD 2600, še sedaj nimajo gonilnika za svoje AGP kartice - toliko o dobri firmi.


Pa ziher sta oba imela iste monitorje ter ostale komponente.
- P5KC - E6750 - HD4870 - 4GB ram - Samsung T220 -
ROVER POWER ;)

darius ::

"Sapphire is ATI's largest and best performing partner World Wide" Dave Orton, CEO ATI

Since ATI announced its manufacturing & distribution relationships with ODMs and AiBs in June of 2001, SAPPHIRE has been THE key ATI Graphics Boards Supplier worldwide and now stands poised and ready to capture the mainboard audience of those who seek a stable platform for their mission critical operations.



Še kakšno vprašanje ?

Še kakšno vprašanje ?
Še kakšno vprašanje ?
- P5KC - E6750 - HD4870 - 4GB ram - Samsung T220 -
ROVER POWER ;)

solatko ::

darius - KVM svitch - oba na istem monitorju. Pa tudi ko popravljam, delam preko tega stikala. V glavnem razlike so med proizvajalci velike, pri istih GPU-jih.

Pyr0Beast ::

Ti to prek KVM switcha ugotavljaš ? Dej me j .. @
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

solatko ::

Takoj vidiš razliko v kvaliteti slike, samo isti desk daš pa je, za j.. boš moral pa kakšnega drugega najt.

Pyr0Beast ::

Dva vhoda na KVM switchu nista enaka, vrjemi.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

DJ MartiNi ::

Tisti switch zna biti kar problematičen kar se kvalitete slike tiče. Vsaj jaz sem imel tako izkušnjo. Sem ga nazaj nesel in so mi na srečo zamenjali za neko drugo blago.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

solatko ::

KVM dela čisto v redu, tudi slika na istem računalniku na obeh vhodih je identična, tako da je kar v redu primerjava. Enako je bilo, ko so kartice delale brez. Če ne bi bilo razlik v posameznih karticah, bi bilo brez veze, da se proizvajajo v različnih firmah, saj ima vsaka zase tolikšne kapaictete, da bi lahko nafilala trg, enako kot pri MB. Tudi golfe so včasih delal v Sarjevu, pa je bila razlika med nemškim in sarajevskim ogromna (cena pa enaka).

Meizu ::

solatko zakaj potemtakem ne napišejo takšnih razlik v reviewih? Trosiš buče?

solatko ::

Napišem tisto, kar opazim, ne da se mi testirat opreme, so pa na oko velike razlike med enakimi karticami različnih proizvajalcev. Če ne verjameš, poizkusi. Na netu so sigurno pri TH že kdaj testirali enake grafične, različnih proizvajalcev, za osnovne plošče sem še sam tam pogledal razlike, poišči in poglej.

Pyr0Beast ::

Sam vem, da so pri enaki konfiguraciji majhne razlike med poizvajalci. Ampak to gre predvsem na račun izhodnih filtrov, kateri so na milost in nemilost prepuščani proizvajalcem.

Izhodi iz istih čipov pa so enaki (če gledamo iste verzije).
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radeon HD 6870 & 6850 (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Strojna oprema
570133740 (119251) citizen8
»

Katero graf. kartico za 25.000 sit (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
564502 (3667) Jaffa
»

Radeon 9600pro ali 9600XT (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
513751 (2717) Tradewind
»

Radeon 9600 problem

Oddelek: Strojna oprema
241797 (1439) sapa
»

Radeon 8500,9000 ali 9100 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1327139 (5130) ferjan

Več podobnih tem