» »

Radeon 9600 problem

Radeon 9600 problem

Mavrik ::

Danes jaz ves vesel prišprintam domov s trgovine z novim Saphire Radeon 9600 PRO 128 MB.
Ko ga priklopim dela vse v redu, ko pa enkrat naložim driverje, mi po ponovnem zagonu v roku nekaj sekund prikaže samo smeti ali pa temen ekran. Po vseh naslednjih ponovnih zagonih me prav tako pričaka takoj temen ekran (namizje se več sploh ne prikaže). Fora je pa v tem, da se to dogaja samo, ko so naloženi gonilniki.
Kodriverjev ni, dela vse normalno, spreminjam lahko ločljivosti, tudi DirectDraw test mi uspešno prestane. Probal sem že s tremi različnimi operacijskimi sistemi (WinXP, W2K SP3, WinMe) ampak je vedno isto. Probal sem že Catalyste 3.4, 3.5 ter tudi sem hotel Omega driverje, kateri se mi pa niso hoteli namestiti. A ma kdo kako idejo kako bi lahko kartico spravil k delovanju?

Ups, še specifikacije:
ECS K7S5A (CheepoBios)
AMD Athlon 1900+
512 MB DDR
Saphire Radeon 9600 PRO 128 MB DDR
The truth is rarely pure and never simple.
  • spremenil: Mavrik ()

kuglvinkl ::

Naredi kak screenshot.
Your focus determines your reallity

Mavrik ::

Ne morem narediti screenshot ker se mi sistem obenem obesi tako da ga moram resetirati...
The truth is rarely pure and never simple.

Mavrik ::

Update: Stvar dela tudi z nameščenimi driverji (trenutno catalyst 3.6) če je hardware acceleration na nuli.
The truth is rarely pure and never simple.

kuglvinkl ::

IMHO fuč. Moja je bila. Word je razsul ekran, vse ostalo je delalo. Jebeni Saphirre. Gigabyte dela OK.
Your focus determines your reallity

Mavrik ::

Jap... sem jaz tud tak mislo. Nič bo jo treba nazaj nest.
The truth is rarely pure and never simple.

kuglvinkl ::

Dej probi še s 3.6
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

aha, si že probu.
Your focus determines your reallity

TribesMan ::

Sem že mel podobne probleme z enim drugim Radeonom, nesi zamenat.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

svejk ::

jaz mam tudi probleme z novim, pazi novim 9600 pro. ko dam driverje gor se mi zadeva sesuje.

kaj si ti storil s svojim?

Grey ::

Pejt v trgovino, naj zamenjajo za drugo firmo, npr. Gigabyte če majo, ker Sapphire sux(to je neka zelo lesena firma grafičnih kartic)

svejk ::

problem je ker komp. ni moj ampak od kolega.
kako naj mu dopovem, da je s kartico nekaj narobe, ker jaz sumim al driverje, se bolj pa se mi dozdeva, da je nekaj s kartico in asus- ovim motherbordem v bovezavi...
kaj vem mal mam ze dost tega sesuvanja in nekompatibilnosti...

Grey ::

Kake vrste sistem pa ma AMD al Intel? Ker se včasih zna zgodit da ni grafična kompatibilna s plato, kar se pa da odpravit z updejti se mi zdi(naj me kdo popravi če sem narobe napisu). In pa od katere firme ma grafično? Naj ne kupuje on HIS, Sapphire al kej podobnga, ker lahko vedno naletiš na "jajca".

Mavrik ::

Jaz sem mojega menjal za HISovega in dela bp.
The truth is rarely pure and never simple.

svejk ::

plata je asus A7N8X-X, nforce 2 chip set, pa ati radeon 9600 pro.

mogoce je tudi kaj ati in nvidia chip set v kombinaciji?

bog bo vedel najbolj :)

rap3r ::

@Gray zakaj sapphire suxs? Pac ma model smolo da je naletu na grafično ki je med unimi procenti robe ki je zanič.
Pokaž mi drugo firmo radeona 9600pro ki bo delala na 540mhz/390mhz, vec nism probavu ker slider negre vec pa morm v registryju spremenit mnozolnik.
Jz sm tud meu eno od sapphira k jo je neki medn, pa kaj pac je tko da se sapphirovih kartic proda tok vec da jih je tud vec takih ki crknejo oz so ze fuc.

@Mavrik uzem ti graficno vn in jo zategn v drugo masino. Probi izklopt fastwrite in sideband addresing. Poglej tud ce se slucajno IRQ od graficne tepe s kksno pci kartico ker slot 6 ali pa 3 imata ponavad IRQ sharing s AGP portom.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Grey ::

J ne vem no, če grafična kartica ne dela na nastavitvah ki so privzete in na normalnih nastavitvah v winsih pol je kartica zanič. Sapphire pa je neka leva firma, ki proda veliko tudi pokvarjenih in problematičnih kartic.

svejk ::

sicer ne vem kateri proizvajalec je kolegove radeonke. kupljena je v comtronu. je rdece barve.
kot pa sem rekel z unimi default win xp driverji zadeva siba normalno, cim pa dam cat..al kaj so ze 3.6 se pravi zadnji ati driverji gor, zadeva po restartu enostavno se pokaze win xp zagonsko crno okno, potem pa konec. tudi ce dam predhodno 3.5 verzijo ista stvar.

tko, da ne vem ali je kartica hin, no sicer je se v garanciji ampak zivcki in porabljeni popoldnevi je pa groza....

rap3r ::

Sej nism reku da je graficna delujoca. Dej preber kaj sm napisu ne sam preletet. In ti si si zapicu da je sapphire leva firma. To je pa to k se folk zabija z glavo v steno. No keep doin...Pol je AMD tud leva firma ker ti lahko prnesem da dom vec crknenih procov kukr grafik, al pa nevem kaj se use. V racunalnistvu je tko pac da je dolocen procent vedno pokvarjena roba. Sam ok vidm da si bol mlad in da neznas trezno razmislat.

@svejk: zadeva je najbr od gigacube. In tko k sm ti reku probi v biosu load safe defaults pol pa še v drugem sistemu. Fora je tud da ta od atija safeguard dela take probleme takrt ko zazna nestabiln sistem.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

sapa ::

Sem mal pozno vidu tole temo. Mam čist enak problem z Asusovo a7n8x delux plato pa Hercules Radeon 9600 pro. Dokler nimam catalystov naloženih je vse v redu, potem se pa sistem sesuje. Bele vodoravne črte čez ekran, ko pa resetiram comp mi pa sploh več ne pride v win. Probal z 3.6 hercules driverji in 3.8 od atija pa vedno isto. A je mogoče že kdo rešu ta problem al je treba grfično nazaj v štacuno nest?

sapa ::

Ja, mam jst čist isti problem z Asus A7N8X Delux plato pa Hercules Radeon 9600 pro grafično. Dokler nimam naloženih catalystov mi grafična pod winsi normalno dela, sam ne morem rresolucije dvignit nad 1280x1024. Ko pa naložim catalyste se mi pojavijo bele črte po ekranu oz. artefakti, po restartu pa samo črn ekran pa kompjuter zmrzne. Probal sem s Herculesovimi driverji in Atijevimi 3.8 pa ni razlike.
A je kdo že pogruntal v čem je problem al je treba kar grafo nazaj v trgovino nest?

svejk ::

torej jaz sem problem resil, v glavnem je bila graficna zanic, nesel nazaj v comtron, dobil cisto novo in ze spilamo max payna in podobne reci...

tt2 ::

Tudi jaz sem imel probleme. windows se mi je sesul vedno, ko sem ga zagnal v navadnem načinu, ga nato resetiram in potem se mi je zbudil v varnem načinu. ko sem ravno hotel nesti računalnik na popravilo, sem pred tem še sprobal vse mogoče in računalnik sem po čudežnem končno popravil. moral sem izbrisati "gonilnik" gravične kartice na upravitelju naprav, postopek je naslednji:
- pojdi na lastnosti računalnika in na to upravitelj naprav, če boš videl pri grafični kartici kakšen rdeč križec ali pa rumen klicaj ga izriši in nato ponovno zaženi računalnik in problem je rešen
To je bila moja napaka, mogoče je tvoja tudo takšna.

Geniusslo ::

Hvala bogo da sm naletu na vaše poste!!!

Imam 100% enak problem

Plata je asusova A7N8X deluxe... grafa je pa Tyan Radeon 9600 pro....

Iste probleme k vi... nainstaliram driverje... mi resetira... pol pa k pride v winse
kr crno rata al pa kšne smeti raztresene po ekranu8-O

Nekak mi je ratal usposobit zadevo tako da sm v safe mode naistalu driverje:
Nism pognou tistga programa k ti sam nainštalira ampak sm driverje nalodu iz
Ati direktorija iz prejšnjih poskusov (iz tm kjer ti fukne k ti odpakira zadevo)
C:\ATI\Support oz. kej tazga.

In zdej mi zadeva sicer dela (cat 3.8) samo mam ful čudne texture v BFju 1942 recimo

Evo poglejte si:
stran na freeweb.siol.net
stran na freeweb.siol.net
stran na freeweb.siol.net


V 3dmarku 2001 mam okol 10000 markov (nobenih anomalij med testom)

V 3dmarku 2003 mam pa score okol 3300 kjer pa uni avijoni delajo normalno
una streljačina, pa gnomi pa narava je pa fucked up.

Jah jest bom tut nesu nazaj nej mi zamenajo.

Na drugi strani dela kolegu od Saphhirja cist normalno.

To je zarota vam rečem >:D

Men se zdi da lahko uporabnik za svojih 50.000 sit lahko pricakuje da bo graficna delala
tko k se zagre takoj k jo naistalas!! mofoti eni proizvajalski

sapa ::

Ma, ja, sem probal tud z ročnim nameščanjem driverjev in se vse skupaj naloži in kao dela ampak samo dokler ne spremenim resolucije pa povečam bitno globino. Potem pa spet isto.
Bom kar grafo nazaj nesu pa Nvidio vzel, ker s Ti4200 nisem mel nikol težav.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj kupiti!!??? Svetujte

Oddelek: Kaj kupiti
71355 (1159) Gost
»

ASUS 9600XT navijanje

Oddelek: Navijanje
471620 (980) mamamia
»

Koliko je default multiplayer pri Bartonu 2500+??? in problem pri navijanju radeona 9

Oddelek: Navijanje
7846 (785) KameHameHa
»

Random zmrz z ATI catalyst 3.6. Še kdo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
533017 (2453) pingo76
»

Sapphire Atlantis Radeon 9500 Pro ali Enmic HIS Excalibur Radeon 9500 Pro?

Oddelek: Kaj kupiti
451711 (1228) falotXP

Več podobnih tem