» »

youtube

youtube

1
2
»

hr_natakar ::

noče gledati reklam. Posledic ni.


Posledic da ni? Seveda so. Sem ze povedal, da so ponekod zarad vas, ki blokirate oglase ze zaceli uvajat placilo za vse, zato, ker ne dobijo dovolj financ prek oglasov. nekateri pac ne razmisljate dajnosezno oziroma ne vidite posledic vasih dejanj v prihodnosti. Skratka niste dovolj ozavesceni, ker vas to ne ucijo. Ne samo v primeru oglasov ampak na sploh povsod v sistemu.

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

Kje so zaceli uvajati placilo za vse?

The Player ::

Hr_natakar, vidi se, da ti določeni pojmi in dejstva niso jasni, hkrati pa še lepo manipuliraš z našimi izjavami.

V enem komentarju nam očitaš, da smo grozni, ker blokiramo reklame in s tem odžiramo kruh kreatorjem, v isti sapi pa praviš, da glavni namen YT nebi smel biti denar (s čimer se tudi strinjam). Odloči se vendar kaj želiš.

Razlog, da kreatorji ne dobivajo več toliko kot so ga včasih ni v tem, ker bi blokirali reklame, ampak obe adpocalipse krizi, ki sta povzročili, da so odgnali oglaševalce stran in s tem zaostrili pravila kakšna vsebina je primerna za oglaševanje. Seveda je šel potem YT full retard in začel demonetizirat vsako malenskot, ki mu ni bila všeč, npr. zgovinskih videjev ne moreš več monetizirat na YT, zaradi politične korektnosti YT.

Za velike YT ni problem, bodo preživeli, ker imajo podporo sponzorjev in patronov, za male je malo večji problem, ampak glavni motiv nebi smel biti, da bi se od tega preživljal in moraš vedno imeti poleg "plan B".

Kar se pa tiče tega, da moraš delati YT s srcem ali pa "zgolj" za denar pa imam osebno izkušnjo. Sem delal za Slo glasbenika en tribute fan video spot v katerega sem vložil kar nekaj časa za obletnico izdaje njegove plate. Seveda je YT sistem prepoznal avtorsko zaščiteno glasbo in sem ga kontaktiral, če bi se dalo kaj narediti glede tega, ker sem njegov oboževalec in da nebi imel problemov z avtorkimi pravicami. Je rekel, da bolj ne.

Na koncu videa nisem objavil ne zaradi tega, ker se mi "nebi splačalo", ampak zato, ker imaš lahko probleme in ti lahko dajo copyright strike, drugo pa tudi zaradi odnosa, ker nekomu narediš zastonj reklamo in ga kuješ v zvezde, ti pa v zameno potem ne dobiš niti "hvala".

Na koncu te zgodbe ni nobenega zmagovalca in smo vsi na slabšem.

The Player ::

The Player je izjavil:

npr. zgovinskih videjev ne moreš več monetizirat na YT, zaradi politične korektnosti YT.


Od tu tudi moj štos, da ne potrebuješ adblockerja, ker je 90% vsebin demonetiziranih in brez reklam.

Štos se reče zato, ker je to hec in ni mišljeno resno, ampak sarkastično.

Meizu ::

kaj ima to opraviti z blokiranjem oglasov na youtube? Ce ne blokiras youtube reklam bos financno se zmeraj na istem. Mimogrede gejspodar ne ubijam komarjev. Ampak zacuda tezav z njimi nimam. Drugac to s placanjem poloznic je le izgovor. Vsak s podpovprecno placo jih zmore poplacat. Govorim za normalne poloznice brez luksuza.


O cem ti govoris. Jaz govorim o tem, da namesto gledanja reklam placamo vsebino, in levji delez tega placila mora biti razdeljen med kreatorje videev. To, da si danes neko podjetje vzame 70% prometa kot provizija za njihov service je malodane kraja in to pocnejo danes vsi veliki plejerji: YT, Google Store, Apple Store in ostali.

Regulacije tu itak ni, tako da lahko pocnejo kar se jim zljubi.

hr_natakar ::

TheBlueOne je izjavil:

Kje so zaceli uvajati placilo za vse?


Ena popularna slovenska stran, na slotech je vcasih bila ena tema, kjer so se uporabniki pritozevali, da je postala placljiva. Prej je bila zastojn ampak je zivela od oglasov. Ne spomnim se imena, ker ne uporabljam.

Tudi youtube pocas uvaja placljivo varianto brez oglasov. Mislism, da se imenuje redtube, morda se motim, nekaj takega. Ne vem ce je to zdaj na voljo samo v dolocenih drzavah. Mislim, da bodo to postopoma zacel uvajat v vec drzav.

Kar se tice posledic blokiranja zasluzkov za ustvarjalce. Morda se to ne opazi takoj. Recimo vzamimo primer zastojn downloadanja iz torrentov, razne filme, clanke, revije, programe. Prva leta torrentov in piratiziranja se morda ne opazi. Ampak po nekaj letih je ze moc opaziti slabso kakovost filmov, slabso kakovost clankov, manj kvalitetnega novinarstva, ki je zamenjano za copy paste clanke, manj kvalitete na razlicnih podrocjih. Poglej samo filme iz devedesetih, koliko kultnih filmov je bilo. Danes so filmi z nekaj izjemami kr neki. Sej tehnolosko so morda celo boljsi efekti, ampak ustvarjalnost in kvalitete filmov na sploh je padla. Isto pri raznih revijah, znanstvenih clankih. Ustvarjalci se selijo drugam oziroma nekateri se vec niti ne pojavijo. Vecinoma prezivijo korporacije, ampak najbolj se to pozna pri novih ustvarjalcih, ki se tezko prilagodijo.

Gejspodar ::

Ena popularna slovenska stran, na slotech je vcasih bila ena tema, kjer so se uporabniki pritozevali, da je postala placljiva. Prej je bila zastojn ampak je zivela od oglasov. Ne spomnim se imena, ker ne uporabljam.


Se pravi nimaš dokazov, da je do česa takega dejansko prišlo. "Je bila ena tema" je gostilniško nabijanje.

Kar se tice posledic blokiranja zasluzkov za ustvarjalce. Morda se to ne opazi takoj. Recimo vzamimo primer zastojn downloadanja iz torrentov, razne filme, clanke, revije, programe. Prva leta torrentov in piratiziranja se morda ne opazi. Ampak po nekaj letih je ze moc opaziti slabso kakovost filmov, slabso kakovost clankov, manj kvalitetnega novinarstva, ki je zamenjano za copy paste clanke, manj kvalitete na razlicnih podrocjih. Poglej samo filme iz devedesetih, koliko kultnih filmov je bilo. Danes so filmi z nekaj izjemami kr neki. Sej tehnolosko so morda celo boljsi efekti, ampak ustvarjalnost in kvalitete filmov na sploh je padla. Isto pri raznih revijah, znanstvenih clankih. Ustvarjalci se selijo drugam oziroma nekateri se vec niti ne pojavijo. Vecinoma prezivijo korporacije, ampak najbolj se to pozna pri novih ustvarjalcih, ki se tezko prilagodijo.


Dejansko nimaš pojma o čem govoriš.

Piratstvo ni poškodovalo dobesedno nobene industrije. Nobene. Kvečjem prisililo je založnike, da so omogočili dostopanje na lahek način (streaming - Netflix, Spotify...).
Misliš, da mi leta 2020 na kraj pameti pade, da bi torrental mp3-je? Nope, plačujem najemnino na streaming service ter kupim albume, ki so mi posebno všeč.

"Kakovost filmov" je subjektivna - nimamo vsi istega okusa, zato imaš tudi različne filme izpod rok različnih režiserjev. Če ti je blo všeč Van Dammanje ter Steven Seagalanje v 90ih, pač pomeni, da imaš rad braindead akcijske filme 90ih. Ene par jih je odličnih, npr Total Recall ali pa Demolition Man.

Isto pri raznih revijah, znanstvenih clankih.


hr_natakar, brez zamere, ampak si eden zadnjih, ki bi na Slo-Techu bral znanstvene članke. Tvoj nivo znanstvenega in tehničnega znanja je omejen na papagajanje narativ in laži, ki jih vidiš v conspiracy videih na YouTube.

Zgodovina sprememb…

hr_natakar ::

Nimam pojma? Naj ti samo nekaj razlozim kako deluje tvoja logika ko pravis, da lahko pocnete marsikaj brez posledic. Na zalost nove generacije se obnasajo zelo neodgovorno, v stilu, ni posledic. Kaj bo za mano me ne briga ipd. To se odraza povsod, na internetu, v politiki, pri hrani, zdravju, medijih.

Svet je zaradi taksnega razmisljanja skoraj prisel na rob izumrtja zarad onesnazene zemlje, hrane, vode, zarad izumiranja stevilnih vrst se lahko porusi celoten sistem. Na koncu je lahko ogrozen obstoj vase vrste, ker imate razmisljanje posledic ni. Tvoje razmisljanje pa mi je ze zelo znano, ker spremljam tvoje pisanje ze vec casa. Pac se obnasas po mojem mnenju zelo sebicno, neodgovorno in se s takimi izjavami ocitno ne zavedas posledic ali pa se enostavno pozvizgas na posledice. Samo, da bo tebi kot posamezniku vsaj kratkorocno koristilo.

Koraaz ::

hr_natakar je izjavil:


Tudi youtube pocas uvaja placljivo varianto brez oglasov. Mislism, da se imenuje redtube...

Redtube je pr0n stran ne pa premium YT brez reklam :))

hr_natakar ::

Koraaz je izjavil:

hr_natakar je izjavil:


Tudi youtube pocas uvaja placljivo varianto brez oglasov. Mislism, da se imenuje redtube...

Redtube je pr0n stran ne pa premium YT brez reklam :))

Ok, sori, kot sem povedal se ne spoznam. V glavnem nekaj imajo na youtube, kar omogoca placevanje in potem imas gledanje brez oglasov.

Gejspodar ::

Natakar, s teboj "debatirati" je potrata časa, saj se ne znaš držati teme in govoriš popolne nesmisle. No, saj je logično, itak nimaš pojma o nobeni temi, v kateri sodeluješ.

YouTube Premium (prej YouTube Red) pa je veliko več kot le plačevanje za odstranitev oglasov.

List of YouTube Premium original programming @ Wikipedia

Ok, sori, kot sem povedal se ne spoznam.


^Ta citat bi moral nalepiti poleg vsakega svojega posta, da te lahko jezni mladci brez moralnih vrednost mirne vesti ignoriramo.

hr_natakar ::

In kaj sem bistvenega zgresil? Nic. Le ime youtube red sem zgresil. Zame to ni bistveno. Kar je bistveno je to, da so zarad vas, ki blokirate oglase dolocene posledice, ki bodo prisle v prihodnosti. v sloveniji ste se ze pritozevali za eno stran zarad uvedbe placila. Tega lahko pricakujete se vec. Kar se tice youtube red, pa kaj ce ponujajo vec kot le gledanje brez oglasov. Point je, da bodo gledalci lahko gledali brez oglasov, ce bodo zeleli. Ampak bodo moral placat. Na tvoje stevilne poskuse diksreditacij vsega kar povem sem ze navajen. Pa tudi vem zakaj me poskusas diskreditirat. Zarad tega, ker sem ti enkrat verjetno stopil na zulj. Resnica vcasih boli.

LitralSM ::

Boli tudi to, da se je skupina znanstvenikov odločila izpeljati raziskavo o piratstvu. In zaključek je bil, da je piratstvo neke vrste oblike konkurence. Da povzroči nižanje cene in ponudbo na trgih, ki so bili prej omejeni zgolj na piratstvo.

Bolelo še bo te to, da je Googlu nekje na koncu lestvice servisov po izplačilu avtorjem.

Če te do zdaj ni kap, še nekaj -
Tile mogotci plačujejo malo to je skoraj nič davka, tu in tam še celo manj kot nič.
So zelo ubogi, ne zmorejo plačati davka, dobijo ogromne subvencije, delijo in služijo s tuhimk avtorskimi deli in podatki, lastnike pa nagradijo z manj kot drobtinicami.
Nek solo YouTuber plača procentualno glede na zaslužek n-krat več davka kot recimo zlobni stric Big G,
Kljub temu, da si stric odreže večji kos pogače kar z lopato, hkrati pa ga po rami trepljajo državniki - ker kako je ubogi.

vaščan ::

Youtube kot plačniška zadeva in polno oglasov nebi postal to kar je ampak zanimivo leta nazaj je komot laufalo in youtuberji so služili milijone plačeval jim je youtube glede na oglede videa sedaj se isti ljudje borijo z oglaševanjem in prodajanjem robe prek svojih kanalov. In potem sem jaz tagrd ker nočem plačat in gledat oglasov.
Ko jih j... naj sami plačujejo svoj vir zaslužka.

shadeX ::

Meizu je izjavil:

kaj ima to opraviti z blokiranjem oglasov na youtube? Ce ne blokiras youtube reklam bos financno se zmeraj na istem. Mimogrede gejspodar ne ubijam komarjev. Ampak zacuda tezav z njimi nimam. Drugac to s placanjem poloznic je le izgovor. Vsak s podpovprecno placo jih zmore poplacat. Govorim za normalne poloznice brez luksuza.


O cem ti govoris. Jaz govorim o tem, da namesto gledanja reklam placamo vsebino, in levji delez tega placila mora biti razdeljen med kreatorje videev. To, da si danes neko podjetje vzame 70% prometa kot provizija za njihov service je malodane kraja in to pocnejo danes vsi veliki plejerji: YT, Google Store, Apple Store in ostali.

Regulacije tu itak ni, tako da lahko pocnejo kar se jim zljubi.



"New thing" prihaja na Youtube. Sedaj bodo monetizirali tudi tiste kanale, ki niso v Youtubovem partnerskem programu, medtem ko content kreatorji ne bodo pri tem dobili niti centa.


New section:
Right to Monetize
You grant to YouTube the right to monetize your Content on the Service (and such monetization may include displaying ads on or within Content or charging users a fee for access). This Agreement does not entitle you to any payments. Starting November 18, 2020, any payments you may be entitled to receive from YouTube under any other agreement between you and YouTube (including for example payments ​under the YouTube Partner Program, Channel memberships or Super Chat) will be treated as royalties. If required by law, Google will withhold taxes from such payments.


Kar efektivno pomeni, da bodo reklame praktično na vsakem videju, na vsakem kanalu in ti kot lastnik kanala ne boš imel kontrole nad prikazovanjem oglasov, kot tudi frekvence prikazovanja oglasov v videju. Youtube bo postavil na tvoj kanal reklame, medtem ko ti ne boš dobil niti centa ;((
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Žan Nekrep Youtube reklame (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30246220 (1748) Horas
»

youtube oglasi

Oddelek: Loža
355740 (4391) bf4ed
»

Bi namesto gledanja oglasov donirali procesorski čas?

Oddelek: Novice / Kriptovalute
3311101 (7212) blackbfm
»

Tudi Wired bo zahteval izklop blokiranja oglasov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
7420393 (17622) videc
»

Zaščita pred sesuvanjem vtičnikov tudi v Firefoxu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
5619544 (16558) kmetek

Več podobnih tem