» »

DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN

DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN

ravend123 ::

Pozdravljeni!

Je imel že kdo od vas tole težavo z internetom? Ob obisku večine spletnih strani me pričaka napaka omenjena v naslovu. Le redke spletne strani delujejo.
Prav tako ne deluje nobena aplikacija oz. program, ki za delovanje potrebuje dostop do interneta.
V omrežje sem povezan preko kabla, ne deluje ne glede na to ali se povežem direktno na vtičnico v steni ali pa na switch, na katerega imam priklopljen router. Naj še omenim, da preko brezžične povezave pa vse deluje normalno. Če čisto logično pomislim, direktno preko kabla zadeva ne deluje, kako potem lahko deluje brezžična povezava, če je router priklopljen na to isto vtičnico? Ali pa npr. ostale naprave ki so priklopljene preko kabla na switch, kot je recimo smart tv ali pa T2 box za tv?
Nekaj sem že googlal ampak nič rešil, nič od naštetega v temle članku pri meni ni rešilo težave. Internetni ponudnik je T2.

Že vnaprej hvala za pomoč!
  • spremenilo: ravend123 ()

Anney ::

1.
cmd
ipconfig /release
ipconfig /flushdns
ipconfig /renew

2.
services.msc
Najdi DNS Client in ga reštartaj
cmd in zaženi
net stop dnscache
net start dnscache

3. Spremeni DNS naslov iz 1.1.1.1, 1.0.0.1 na goglove 8.8.8.8 ali 8.8.4.4
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

ravend123 ::

Pri ipconfig /renew dobim tole in to verjetno ni ok:
An error occurred while renewing interface Ethernet : unable to contact your DHCP server. Request has timed out.
No operation can be performed on Wi-Fi while it has its media disconnected.
No operation can be performed on Povezava z lokalnim omrežjem* 2 while it has its media disconnected.
No operation can be performed on Povezava z lokalnim omrežjem* 12 while it has its media disconnected.
No operation can be performed on Omrežna povezava Bluetooth while it has its media disconnected.

Ko zaženem services.msc ne morem reštartat DNS Client, ob desnem miškinem kliku so vse opcije zgoraj od Start do Restart onemogočene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ravend123 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave - internet

Oddelek: Omrežja in internet
301438 (1176) megy
»

povezava preko switcha ne dela (siol modem -> switch -> laptop)

Oddelek: Pomoč in nasveti
375160 (4664) BorutK-73
»

Spor naslovov IP (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6611311 (10087) turob2
»

Problem z internetom

Oddelek: Pomoč in nasveti
472972 (2523) RuskiSnajper
»

Problem router/mordem

Oddelek: Omrežja in internet
152471 (2158) gorenjc

Več podobnih tem