» »

Resident Evil 5

Resident Evil 5

1
2
»

dronyx ::

Mislim da pride za veteran še professional težavnost. To se pa solo s Ševo ne grem, ker če ji ukažeš cover, samo pasivno opazuje dogajanje, če pa ji ukažeš attack, pa je takoj KIA (killed in action). Res pa je, da ji pustim samo avtomatsko puško in elektro šoker, ker sicer mi krade municijo. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

laught ::

Zdajle sem igral sam in nemorem verjet kak je umetna pamet zabita,tam v tistem močvirju ko bi mogla z tistega čolna ven streljat neče,torej kak jo sploh pripravim da bo streljala?ustavim se pa nič vozim se pa tut neče streljat.

Pesimist ::

mogoce ti je kiri preko live joinal pa se norca dela :D .

Na kurc mi gre kamera ko te prime zombi. Vedno v napacno smer letim v sili. Moram si probat nastavit gamepad na bol hitro verjetno, ker je obracanje tudi zamudno.

Pesimist ::

"Ta igra se precej bolj splača na konzoli kot na pc-ju povsem zaradi gameplaya."

Naja. Tega se nebi strinjal za dobeno igro. No pretepacine so res bolse z gamepadom, amp. To pa je tudi vse.
Dosti reje bi mel RE5 na Pcju kot Xboxu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

dronyx ::

"Ta igra se precej bolj splača na konzoli kot na pc-ju povsem zaradi gameplaya."

Naja. Tega se nebi strinjal za dobeno igro. No pretepacine so res bolse z gamepadom, amp. To pa je tudi vse.
Dosti reje bi mel RE5 na Pcju kot Xboxu.


Jaz sem si omislil xbox konzolo ravno zaradi iger kot je RE 5, GTA 4, SF 4 in podobnih. RE 5 je v bistvu prva igra, ki jo igram na konzoli in praktično nimam pripomb. Na začetku so me motili nekoliko daljši nalagalni časi, samo potem sem namestil nov dashboard, ki ima opcijo namestitve igre na disk, tako da tudi to ni več problem.

Glede različnih vrst streliva v igri sem ugotovil, da gredo posebni metki, ki jih lahko tudi kupuješ, v metalca raket. Zanimivo pa ne dela pri vseh opcija reload, ampak moraš iti v inventar in izbrati kombiniranje med metki in metalcem raket.

Sploh uporabni so "nitrogen rounds", ki sovražnika ob zadetku zamrznejo, tako da je dovolj samo en strel s pištolo in razpade na koščke, kot v Duke Nukem, če se kdo še spomni. :))

Ne dela pa zamrzovanje za vse tipe sovražnikov. Pri lickerjih pride zelo prav in lahko celo z enim izstrelkom zamrzneš več hkrati, če dobro ciljaš. Medtem ko na gigantsko žuželko, ki se izleže iz kokona na stropu, nima vpliva. Pri njej pa pomagajo pehotne mine. Je pa to zares uporabno šele na stopnji veteran, ki težavnost na nekaterih delih precej dvigne.

Verzija za PC zna biti v redu zaradi multiplayerja, ker na xboxu potrebuješ zlati live račun, kar je po moje natega. Sicer pa ne verjamem, da bo kaj drugače kot pri RE 4 za PC in boš enako potreboval gamepad.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Berserker ::

"Ta igra se precej bolj splača na konzoli kot na pc-ju povsem zaradi gameplaya."

Naja. Tega se nebi strinjal za dobeno igro. No pretepacine so res bolse z gamepadom, amp. To pa je tudi vse.
Dosti reje bi mel RE5 na Pcju kot Xboxu.


Ne čemu pa so namenjene konzole, igram seveda a ne ?

Onyx live je pač plačljiv vendar ima dosti boljše opcije pa pošlihtano kot ps3 network. Raje plačam za porihtan sistem kot pa za zjebanega. Kako dolga pa je kaj igra ?

dronyx ::

Kako dolga pa je kaj igra ?

Prvič sem potreboval okrog 13 ur, da sem končal na normal težavnosti.

Kar se tiče zlatega Live računa bi razumel, da ga potrebuješ za kakšne napredne funkcionalnosti mrežnega igranja, ampak samo za to, da se povežeš še z nekom, ki ima xbox in prek interneta igraš co-op RE 5, pa ne vidim smisla, razen seveda v tem, da MS "mora od nečesa živet" (z prodajo konzol pod ceno se ravno ne da).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

laught ::

Ja no se tistih 50 eu pa res ni težko dat,razen če igraš enkrat na mesec prek neta,polek tega se re5 bolj splača it na coop ker je umetna pamet na nuli.aja pa nekaj me še zanima kak ubiješ tipa z motorko,oz kje je bolj občutljiv?ker včasih tut s shotganom enih 15 metkov v njega nastrelam pa še kr hodi.

dronyx ::

aja pa nekaj me še zanima kak ubiješ tipa z motorko,oz kje je bolj občutljiv?ker včasih tut s shotganom enih 15 metkov v njega nastrelam pa še kr hodi.


Po spominu mu dobro denejo granate (v obliki bombe, ali še bolje projektili) in pa pehotne mine. Te lahko kupiš in je 5 min za 1500 kar dobra naložba. Na veteran težavnosti ima tip z motorko še eno lepo lastnost, da ko ga že premagaš, spet vstane od mrtvih in potrebuje še nekaj milostnih strelov, da odneha. :D

Proti koncu igre, nekje pri poglavju 6-1, pridejo še oklepniki z mitraljezom, ki so pa še bolj neuničljivi kot tip z motorko. Na njemu pa res porabiš čisto ves arzenal orožja, pa še vedno hodi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

laught ::

Uh to bo šele težko.pa morem še rečt da animacije so mi sploh uber dobre,sploh bossi majo ene lepših animacij, irving je dober,tiste lovke so res fenomenalno narete,kot bi film gledal.aja pa sam nekaj me še zanima,tale ko ma take sončne očale gor:) imena se ne spolnim,no v glavnem kaj ni on v 4ki tisti adi po radiju neke misije daval?da mu more tisti virus dobit al nekaj takšnega?

Pesimist ::

Konzole so ze namenjene igram vsem, ce mene vprasas. Jaz bi zbrisal z planeta ali PC igre ali pa konzola igre. Ni potrebe da mamo oboje.

Samo zakaj MS ne podpre miske in tipkavnice pa nebom nikdar razumel. Pravtako sem COD5 probal prek neta in ni to to. Sem si tudi nastavil vse mozne sensitete in sux. Pravtako sem probal GTR PRO in enako sux. Takense igre RE5 izvzeta morajo misko podpirat ce mene vprasas. Po drugi strani sem pa tudi FIFAo spilal ki je idealna za gamepad, kot tudi Fight Night, Prizefighter, wrestling in podobne.

Xbox live niti ni tak dragi. Jaz sem menda dal 28€ za njega. Kupleno preko ebaya. En tip full poceni prodaja.
Tudi za 10DVD 8.5GB sem dal 20€. Tak da... :P


BTW. pri residentu me prva scena na veteran fuka. Ko ovi vlki z sekiro za tabo laufa. Nikak mi ne uspe nareti. Se na amater sem komaj skoz priso, ce se nemrem z tem gamepadom obracat hitro.

Fifo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

dronyx ::

BTW. pri residentu me prva scena na veteran fuka. Ko ovi vlki z sekiro za tabo laufa. Nikak mi ne uspe nareti. Se na amater sem komaj skoz priso, ce se nemrem z tem gamepadom obracat hitro.


Pri RE 5 ti ni potrebno vseh nasprotnikov pokončat. Tega s sekiro na začetku zanesljivo ni potrebno, moraš samo zdržati dovolj dolgo. Mislim da če prikličeš na ekran zemljevid vidiš šefa kot trikotnik in se mu tako lažje izogibaš tako, da bežiš na drugo stran mape. Če si začel na veteran težavnosti, potem imaš verjetno samo osnovno pištolo? Drugače tega šefa pokončaš tako, da ga streljaš v glavo, ko se skloni, pa greš k njemu in stisneš X, da ga treščiš.

Sicer pa imaš v igri achievement, da če prideš do konca v manj kot 5 urah na katerikoli težavnosti, dobiš rocket launcher z neskončno municije. Tudi če igraš na najlažji težavnosti, da dosežeš ta čas, moraš pokončati samo velike šefe in srednje šefe, ki imajo ključe (tip z motorko...) z ostalimi samo zgubljaš čas.

laught ::

Ma ja sam če češ tega s sekiro ubit, morš to vajo ponovit kakih 10 krat,če ti nena že prej ki zmanjka nabojev.sploh z motorko so tečni,v 4ki jih je blo lažje pobit.

Pesimist ::

Kaj te moram naret ko pridem v neki rudnik ko luc okol nosim. Potem pridem ven na odprto in tam je neki keson ki pravi da ga nemore sam premaknit. Sem granato fukno not pa nic ne pomaga.

dronyx ::

Igra je čisto linearna in žal tudi čisto brez resnih puzzel, tako da tu ni kaj dosti za mislit. Nekatere ovire morata premakniti skupaj oba igralca. V enoigralskem načinu stiseš B in pride ševa na pomoč, če pa igrata dva co-op, pa morata verjetno sama poštudirat, da sta potrebna oba za rešitev "puzzle".

Jaz osebno RE 5 najbolj zamerim, da so ven vrgli čisto vse uganke. V RE 4 jih je bilo nekaj solidnih, sploh tista v kleti gradu, ko si moral sestaviti 3 x 3 premetanko (sliding puzzle) nekega grba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Berserker ::

Ja meni je streljačine lažje zdaj na gamepad igrat kot na pc- pač navadil sem se tudi na začetku sploh nisem znal nič ustrelit ampak čez čas se navadiš, sej obstaja naprava ali kaj je že preko katere lahko prikopiš miško in tipkovnico na xbox. Vrjetno bo naslednji xbox imel imel te funkcije.

Pesimist ::

kak je bedno da nemores metkov kupovat. Kaki point je pistole kupovat ce nimas metkov. Jau ovi revolver sploh nedobim metkov nikdar.

Pesimist ::

Kaj je res ce neki wepaon upgrejdas do konca, lahko pol tisti tip municije tudi kupujes?

Berserker ::

Heh ravno v tem je čar RE malo nabojev, da igraš bolj taktično da ni navadna streljačina, vsak metek je pomemben. Meni se dopade to, če bi imel 300 nabojev bi bilo preveč enostavno.

dronyx ::

@sawyer: Če se ne motim imaš potem, ko igro prvič končaš opcijo, da izbereš "infinity ammo". To sicer ne zagrabi takoj, ampak moraš izbrano orožje nadgraditi do konca, v bonus meniju pa dokupiš infinity ammo. Potem se pa ti ni treba več ukvarjati z metki. Mislim pa da se običajnih nabojev ne da kupovati. Kupuješ lahko samo posebne rakete in RPG za 10.000 na kos.

Je pa res, da je bistvo RE ravno v okornosti premikanja in omejenem številu nabojev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Pesimist ::

metkov mam puno za ove navadne pistolce, pa tudi rifle dobivam relativno dosti in masinko. Te nosi zensjka.

Nekaj sem bral da lahko za cirka 3k kupis magnum metke, da kao kupis orozije, prodas in ti metki ostanejo. Ter situacijo ponovis dokler mas dinare , ali pa parkrat ponovis tisto sceno kjer dobis prvic magnum pa kvitnes. Mah meni sux ce mas neko super duper pistolo pa nemres uporablat. Za rocket luncher pa mi ni mar, niti enrkat se nisem fstrelal, pa bomba metalec pravtako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Berserker ::

Ja vrjetno ko upgrejdaš kapaciteto stražerja dobiš poln stražer.

dronyx ::

Ta trik deluje. Igro na mestu, kjer je kakšno novo orožje ali dragocen zaklad končaš, shraniš inventar in ponovno naložiš stopnjo. Vse se respawna, tako da lahko to ponoviš poljubno krat in že na začetku igre vse nadgradiš do maksimuma. Ampak to je zame enako, kot če uporabiš cheat. Ni fora.

Berserker ::

Kaj če igraš na xbox dobiš vseeno achivemente če uporabljaš cheat pa ne.

laught ::

Ne baje jih ne dobiš.

Tr0n ::

Na voljo je Resident Evil 5 - 3D Stereo Benchmark za PCja.

Izid bo 18. septembra.

macjaskatla ::

ajde frajercki probajte doom 3 koncat

kmetek ::

huh? doom3 ?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Resident Evil 7 Biohazard (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Igre
38742217 (9464) scipascapa
»

Najbolj pričakovane igre (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
15815283 (4943) oo7
»

Igre 2009 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Igre
36227842 (17811) Berserker
»

Igre za PC, katere imajo pravo podporo GamePad-om

Oddelek: Igre
296019 (5203) Berserker
»

Gears of war 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
986561 (4845) laught

Več podobnih tem