» »

Islam v Evropi

Islam v Evropi

««
17 / 26
»»

Grumf ::

arnecan1 je izjavil:

islam v Evropi, torej po 2. sv, vojni.

Skratka imaš nekaj kar se odvija že 2000 let ampak ti bi se rad osredotočil na zadnjih 100 let? Žal to ni možno, vsi dogodki danes imajo posledice v zgodovini. Verjamem pa da brez poznavanja zgodovine kvasiš neumnosti.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

Ramon dekers ::


Vidiš, samo naprej dokazuješ, da ste si enaki v svojem razmišljanju. Poglej, muslimanski fundamentalisti bi se najraje znebili vseh kristjanov (citation needed), kristjanski fundamentalisti bi se radi znebili vseh muslimanov, ljudje kot sem jaz pa bi se radi znebili vseh idiotskih fundamentalistov, ne glede na veroizpoved.


Ne, jaz sam nočem gledati pokritih žensk v Sloveniji, zdej če sem homofob kul. Mislim, pa da ti in tebi podobni enostavno ne dojemate, da širjenje le tega pač ni ok (torej same kulture v že obstoječo kulturo). Dovolj so že romi v Žabjeku, lahko se zapelješ na izlet, že mali otroci so exstremisti kaj hudiča bo ko bodo veliki.


Kritiziram vse religije. Ne podpiram nobene gradnje džamije. Ti si nepismeno teslo.


Me veseli, da se obračaš z vetrom.


Skratka imaš nekaj kar se odvija že 2000 let ampak ti bi se rad osredotočil na zadnjih 100 let? Žal to ni možno, vsi dogodki danes imajo posledice v zgodovini. Verjamem pa da brez poznavanja zgodovine kvasiš neumnosti.


Tako kot evolucija, zakon močnejšega pa to. Sej bo.

Grumf ::

arnecan1 je izjavil:

Ampak ne govorimo o zgodovini, saj če bi bilo to res, da sovraštvo do Zahodnega sveta izvira iz Križarskih vonj, kako šele bi potem morali muslimani sovražiti Mongole. Le-ti so namreč pobili neprimerno več ljudi v kratkem času, kot pa križarji v celotnih pohodih. Kaj pa to?

Oh, saj se ne gre za pobijanje, križarske vojne so se za verske bebčke v tistem času vrtele okrog svetih krajev, dejansko pa so za vse ostale, vključno cerkvijo pomenile širjenje premoženja, oblasti, moči, zemlje,... Da je to delovalo so napumpali bebčke v razloge za "sveto vojno", križarski džihad (kako podobno mar ne?) in to pumpanje je zavoljo istih razlogov prisotno še danes. Samo bebčkov je danes za okus manj, ljudje so pač bolj izobraženi in jim ne moreš prodati vsakega skrpucala. No ja vsaj večini ne.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Ramon dekers ::

Samo bebčkov je danes za okus manj, ljudje so pač bolj izobraženi in jim ne moreš prodati vsakega skrpucala. No ja vsaj večini ne.


Indeed, in marsikateri bebček ne razume, da nepremičnina postane manj vredna ko se zraven zgradi džamija in naseli horda ljudi, kateri imajo žene, ki nosijo rute. Kul je, če nimaš ničesar, potem ti tako ali tako dol visi in si lahko pošten (vsaj v svoji glavi, če že ne do drugih).

globalna80 ::

Kot je že nekdo napisal so novodobne religije kot krščanstvo, islam dobri orodji za manipuliranje in vodenje množic. Za razdelitev ljudi in lažje vladanje.
Zelo verjetno obe religiji obvladuje eno in isto interesno omrežje, seveda ne neposredno ampak prek "milijon" posrednikov, kjer se sledi zabrišejo.

Duhovnost in vojna nimata nič skupnega zato kakršnakoli zloraba religije v ta namen je fail.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

arnecan1 ::

Grumf je izjavil:

Ramon dekers je izjavil:

Ironija je ta da ateisti in muslimani nastopajo v doetu.

Jah, če bi bili v muslimanski deželi bi zagovarjal kristjane, ko bi hoteli postavljati cerkev, do katere imajo pravico. Ali pa še raje podretje vseh džamij in ne postavitev cerkve. Najlažje je s polno ritjo modrovati kako lačen ne rabi jesti in to cerkveni praviloma počnejo.

Ne bi dolgo zagovarjal.:D

Grumf ::

arnecan1 je izjavil:

Ne bi dolgo zagovarjal.:D

Bi, po forumih. Odprto pa si ne upam niti tukaj, v mojih očeh niste dosti boljši, k sreci je sekularizacija privedla do tega, da nimate zakonodaje in celega državnega sistema pod svojo kontrolo kot ga imajo v muslimanskih deželah (Ataturk je pa tako ali tako dokazal, da lahko tudi država tam doli uspeva, če se znebi verskega vpliva na vodenje države), še vedno pa ste nesposobni ne diskriminirati nekoga, ki se vam upa kontrirat. Predstavljaj si, da grem v kakšno slovensko vas razlagat kar razlagam tule, bi hitro kakšne vile dobil v trebuh.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

Okapi ::

Medsektaško nasilje med muslimani vsak dan zahteva recimo 50 življenj
Za "prijateljstvo" med kristjani Srbi in kristjani Hrvati si kdaj slišal? Ali med kristjani Irci in kristjani Angleži? Ali med kristjani Baski in kristjani Španci? Če ostanemo samo pri novejših primerih.

O.

arnecan1 ::

Grumf je izjavil:

arnecan1 je izjavil:

islam v evropi, torej po 2. Sv, vojni.

skratka imaš nekaj kar se odvija že 2000 let ampak ti bi se rad osredotočil na zadnjih 100 let? Žal to ni možno, vsi dogodki danes imajo posledice v zgodovini. Verjamem pa da brez poznavanja zgodovine kvasiš neumnosti.

verjameš zastonj. Tvoja vera v moje poznavanje zgodovine ne vzdrži. Jezus je res živel ca. 2000 let nazaj, mohammed pač ne, ampak okoli leta 600.

Še enkrat. Kjer je veliko Število muslimanov, so konflikti. Z Židi. Z budisti, s hindujci. S kristjani. S pogani. Z ateisti. In ko ni več drugih, Še suniti z Šiiti. Dejstvo. Zgodovina. Poglejte časopis. Poglejte poročila. Poglejte zgodovinske knjige.

Zgodovina sprememb…

globalna80 ::

Eureka je izjavil:


Bili so samozadostni in velik trn elitam, saj jim niso vladali.

Odvisno kaj tebi pomeni vladanje ... Jaz tudi ne nasedam raznim religijam in ostalim podobnim bedarijam, pa mi nažalost še vedno vladajo butalci, katerim ne verjamem 5% ...


Morda ti ne nasedaš ampak večina danes še vedno verjame novodobnim religijam - mainstream mediji. Če kdo misli, da elite še vedno perejo možgane samo na star način se motijo. Danes je stvar "nevidna", subliminalna sporočila.

Da vladajo butalci? Ne mislim tako. To so inteligentna bitja v smislu da znajo dobro poskrbeti za svoj žep in žep interesnih skupin, ki jim to omogoča. So pa verjetno butalci v moralnem in etičnem smislu.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

arnecan1 ::

Grumf je izjavil:

arnecan1 je izjavil:

Ne bi dolgo zagovarjal.:D

Bi, po forumih. Odprto pa si ne upam niti tukaj, v mojih očeh niste dosti boljši, k sreci je sekularizacija privedla do tega, da nimate zakonodaje in celega državnega sistema pod svojo kontrolo kot ga imajo v muslimanskih deželah (Ataturk je pa tako ali tako dokazal, da lahko tudi država tam doli uspeva, če se znebi verskega vpliva na vodenje države), še vedno pa ste nesposobni ne diskriminirati nekoga, ki se vam upa kontrirat. Predstavljaj si, da grem v kakšno slovensko vas razlagat kar razlagam tule, bi hitro kakšne vile dobil v trebuh.

Ne, ne bi. Ne bi od mene, ne bi od koga drugega. Pa kaj se ti hecaš ali kaj?;(

Kar se tiče Turčije, trenutno stvari slabo kažejo. Islam na pohodu. Pričakovano. Nepričakovano dolgo je bil islam v ozadju. To pa to. Sem presenečen. Verjetno ne bom več dolgo.:D

Okapi je izjavil:

Medsektaško nasilje med muslimani vsak dan zahteva recimo 50 življenj
Za "prijateljstvo" med kristjani Srbi in kristjani Hrvati si kdaj slišal? Ali med kristjani Irci in kristjani Angleži? Ali med kristjani Baski in kristjani Španci? Če ostanemo samo pri novejših primerih.

O.

To so tudi etnično različni narodi. Držala pa bi tvoja teorija, če bi se udarili Prekmurski protestanti in katoliki.

Ampak v osnovi imaš prav. In so se te stvari tudi dogajale. AMpak danes jih skoraj več ni, so nasprotja, ni pa bomb in takšnih jajc. Pri islamu pa....je to normalni stanje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: arnecan1 ()

Grumf ::

arnecan1 je izjavil:

Jezus je res živel ca. 2000 let nazaj, Mohammed pač ne, ampak okoli leta 600.

Problem izvira iz dogodka izpred 2000 leti. Dejansko pa je nastal ob formaliziranju RKC kot verske organizacije, mi lahko morda pomagaš z letnico, tega pa res nisem nikoli gledal.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

arnecan1 ::

Grumf je izjavil:

arnecan1 je izjavil:

Ampak ne govorimo o zgodovini, saj če bi bilo to res, da sovraštvo do Zahodnega sveta izvira iz Križarskih vonj, kako šele bi potem morali muslimani sovražiti Mongole. Le-ti so namreč pobili neprimerno več ljudi v kratkem času, kot pa križarji v celotnih pohodih. Kaj pa to?

Oh, saj se ne gre za pobijanje, križarske vojne so se za verske bebčke v tistem času vrtele okrog svetih krajev, dejansko pa so za vse ostale, vključno cerkvijo pomenile širjenje premoženja, oblasti, moči, zemlje,... Da je to delovalo so napumpali bebčke v razloge za "sveto vojno", križarski džihad (kako podobno mar ne?) in to pumpanje je zavoljo istih razlogov prisotno še danes. Samo bebčkov je danes za okus manj, ljudje so pač bolj izobraženi in jim ne moreš prodati vsakega skrpucala. No ja vsaj večini ne.

???

Grumf ::

arnecan1 je izjavil:

???

Kaj ti res mislis, da so se Krizarske vojne odvijale zaradi verskih razlogov? :))
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

arnecan1 ::

Grumf je izjavil:

arnecan1 je izjavil:

Jezus je res živel ca. 2000 let nazaj, Mohammed pač ne, ampak okoli leta 600.

Ampak problem izvira iz obojih, torej 2000 let :P

Ne razumem. Torej po tvojem ne bi smelo biti niti Bude, niti Jahveja, ne Krišne.... Pratzaprav ne tudi Mitre in Matere Zemlje, Peruna, Thora.... Kako pa boš rešil to? Odpravil človeštvo? Potem pa imam jaz baje nevarne zamisli:)

Jaz sem malo manj ambiciozen, oz. ekstremen. Jaz hočem imeti mir v Evropi. Trenutno to pomeni brez milijonov neprilagojeni muslimanov iz srednjega veka, ostanejo samo dovolj prilagodljivi. Nato brez neoliberalcev. Potem pa nič več. Preostali smo toliko razumni, da se bomo že pomenili. Za probleme v prihodnosti pa bodo poskrbele prihodnje generacije, v kolikor bood dovolj razumne. Če ne bodo pač propadli.

jype ::

arnecan1> Kako pa boš rešil to? Odpravil človeštvo?

Ah, ni treba - za to bo poskrbela kar fizika.

Grumf ::

arnecan1 je izjavil:

Ne razumem. Torej po tvojem ne bi smelo biti niti Bude, niti Jahveja, ne Krišne.... Pratzaprav ne tudi Mitre in Matere Zemlje, Peruna, Thora.... Kako pa boš rešil to? Odpravil človeštvo? Potem pa imam jaz baje nevarne zamisli:)

Sem kdaj rekel kaj proti veri? Ker veš imaš dve različni zadevi, eno je vera, drugo je verska organizacija. V kaj kdo verjame me ne briga, da pa ima zadaj lobistično organizacijo, ki ljudi ščuva en proti drugemu zaradi svojih ekonomskih interesov in je kriva za miljone žrtev in mentalno zaostalost dobršnjega dela populacije je pa čisto nekaj drugega.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

jype ::

Ma, verski skrajneži, z ramonom in arnecanom na čelu, so tako obsedeni z lastno religijo, da smatrajo boj za pravico do popolne svobode pri izbiri veroizpovedi kar za "podpiranje islama" in "napad na krščanstvo".

No, vsaj ne moremo jima reči, da sta kaj manj agresivna kot muslimani - oni trdijo popolnoma enako, le obrnjeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

arnecan1 ::

Grumf je izjavil:

arnecan1 je izjavil:

???

Kaj ti res mislis, da so se Krizarske vojne odvijale zaradi verskih razlogov? :))

Vzrokov je več. Tudi verski. Eden pobudnikov je bil bizantinski cesar, saj je Bizanc pdo navalom islama počasi izgubljal tla pod nogami. Pa so zaprosili za pomoč. Seveda je bil eden od izgovorov tudi osvoboditev Svetega groba. Tako so vedeli, da bodo pridobili dovolj prostovoljcev, Kar tudi ni bili tako težko, plemiških sinov brez zemlje je bili v Evropi dovolj. Še bi lahko razpredali, ampak BIZANC JE POTREBOVAL POMOČ PRED ISLAMOM. DOLGA STOLEZJA SO ZADRŽEVALI NJIHOV NAVAL BREZ POMIČI ZAHODA, DA SMO LAHKO ŽIVELI in se preko muk prebili do danes. Če ne bi verjetno danes se tepli Prekmurski suniti in šiiti.

Ampak tu ne moremo strniti 2000 let v eno temo. Jaz še vedno upam, da dovolj poznamo zgodovino in se osredotočimo na Evropo po 2. sv. vojni.

jype ::

arnecan1> BIZANC JE POTREBOVAL POMOČ PRED ISLAMOM.

OH MY, Bizanc je moral zavarovati svoje meje pred desetkrat naprednejšo civilizacijo!

arnecan1 ::

jype je izjavil:

Ma, verski skrajneži, z ramonom in arnecanom na čelu, so tako obsedeni z lastno religijo, da smatrajo boj za pravico do popolne svobode pri izbiri veroizpovedi kar za "podpiranje islama" in "napad na krščanstvo".

No, vsaj ne moremo jima reči, da sta kaj manj agresivna kot muslimani - oni trdijo popolnoma enako, le obrnjeno.

Jaz pa verski fanatik? Od kje pa takšne pobiraš?8-O

Agresiven pa sem toliko, da se obranim.

vostok_1 ::

Je pa res, da v marsikaterem primer, kjer je veliko Muslimanov konflikt ni daleč.

Velik krivec pri širjenju takega islama je predvsem Saudska Arabija. Sej denar trošijo za butaste zadeve, ampak imajo toliko denarja, da lahko financirajo tud fundamentalističen islam.
Jype, ki se pretežno fura s kolesom je recimo del rešitve, napram nam, ki (še) nimamo izbire. Vsak kupljen liter nafte iz SA je toliko $$ namenjenim fundamentalistom.

arnecan1 ::

jype je izjavil:

arnecan1> BIZANC JE POTREBOVAL POMOČ PRED ISLAMOM.

OH MY, Bizanc je moral zavarovati svoje meje pred desetkrat naprednejšo civilizacijo!

Izgleda, da ne poznaš zgodovine. Potem se vzdrži komentarjev ali pa za začetek pojdi na wikipedijo. Tja rad hodiš. Za začetek bo dovolj, potem ša lahko vzameš v roke tudi kakšne bolj poglobljene knjige.

jype ::

arnecan1> Agresiven pa sem toliko, da se obranim.

Slabo ti kaže - tebi in tvojim je očitno usojen propad.

Pacifisti vas bodo razbil.

arnecan1> Izgleda, da ne poznaš zgodovine.

Marsikateri izmed naju ne pozna zgodovine, ampak to nisem jaz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

arnecan1 ::

jype je izjavil:

arnecan1> Kako pa boš rešil to? Odpravil človeštvo?

Ah, ni treba - za to bo poskrbela kar fizika.

Ti pa si en cinik, ha? Stresaš odgovore kot iz rokava, pa si sčasoma samo vedno bolj čudaški.

jype je izjavil:

arnecan1> Agresiven pa sem toliko, da se obranim.

Slabo ti kaže - tebi in tvojim je očitno usojen propad.

Pacifisti vas bodo razbil.

arnecan1> Izgleda, da ne poznaš zgodovine.

Marsikateri izmed naju ne pozna zgodovine, ampak to nisem jaz.

He, he. Mislim, da ne bodo. Jaz pacifistov napadel ne bom, če pa so oni resnično pacifisti, tudi oni mene ne bodo. Status quo.

Mogoče mi je res usojen propad, ampak vsaj tiho ne bom odšel s tega prizorišča.

O zgodovini pa ne bi. Pa tudi ne bom. Vsaj ne s teboj. Napišem ti roman, ti pa odgovoriš z enovrstičnim dovtipom. Se mi ne da pisati za takšne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: arnecan1 ()

jype ::

arnecan1> Ti pa si en cinik, ha? Stresaš odgovore kot iz rokava, pa si sčasoma samo vedno bolj čudaški.

Neuki ljudje realista pogosto zamešajo za cinika.

http://www.cracked.com/article_19117_7-...

Dejstvo je, da je v tem delu sveta prvič nastal koncept svobode veroizpovedi, svobode govora in izražanja in koncept znanstvene metode - v islamu, natnačneje na ozemlju sedanjega Iraka med osmim in trinajstim stoletjem - ravno takrat, ko se ga je otepal srednjeveški Bizanc, kjer so z največjim veseljem mučili in zažigali znanstvenike, knjige (no, knjig menda niso mučili) in ženske, se posvečali kar najbolj krvavemu možnemu boju za oblast in v splošnem postopali do vratu potopljeni v srednjeveško govno: Bolezni, vojne in versko represijo.

Morda si moraš malce razjasniti pojme, za začetek v branje priporočam

Islamic Golden Age @ Wikipedia

in vire, ki so navedeni spodaj.

arnecan1> Mogoče mi je res usojen propad, ampak vsaj tiho ne bom odšel s tega prizorišča.

To me ne moti - karkoli rečeš je sicer narobe, a tudi jaz sem se pripravljen boriti za tvojo pravico, da to poveš kolikor glasno te je volja.

Po drugi strani pa...

Your right to free speech is insignificant next to my right not to listen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

arnecan1 ::

jype je izjavil:

arnecan1> Ti pa si en cinik, ha? Stresaš odgovore kot iz rokava, pa si sčasoma samo vedno bolj čudaški.

Neuki ljudje realista pogosto zamešajo za cinika.

http://www.cracked.com/article_19117_7-...

Dejstvo je, da je v tem delu sveta prvič nastal koncept svobode veroizpovedi, svobode govora in izražanja in koncept znanstvene metode - v islamu, natnačneje na ozemlju sedanjega Iraka med osmim in trinajstim stoletjem - ravno takrat, ko se ga je otepal srednjeveški Bizanc, kjer so z največjim veseljem mučili in zažigali znanstvenike, knjige (no, knjig menda niso mučili) in ženske, se posvečali kar najbolj krvavemu možnemu boju za oblast in v splošnem postopali do vratu potopljeni v srednjeveško govno: Bolezni, vojne in versko represijo.

Morda si moraš malce razjasniti pojme, za začetek v branje priporočam

Islamic Golden Age @ Wikipedia

in vire, ki so navedeni spodaj.

arnecan1> Mogoče mi je res usojen propad, ampak vsaj tiho ne bom odšel s tega prizorišča.

To me ne moti - karkoli rečeš je sicer narobe, a tudi jaz sem se pripravljen boriti za tvojo pravico, da to poveš kolikor glasno te je volja.

Po drugi strani pa...

Your right to free speech is insignificant next to my right not to listen.

Ne, ni res. Vojne, dvorne prevrate, versko nasilje je prav tako poznal tudi tebi ljubi islam v tem času. Bizanc je pa bil v tem času shramba starogrških spisov, znanosti, ki se je sčasoma prenesla v Evropo in zasejala seme, ki je vzklilo, da lahko danes ti v miru tipkaš po internetu.

Če bi islam takrat osvojil Evropo, ne bi imeli poletov v vesolje, ne interneta in ne mira. Bi pa ti mogoče imel štiri žene, živel pa sredi sektaške vojne.

jype ::

arnecan1> Če bi islam takrat osvojil Evropo, ne bi imeli poletov v vesolje, ne interneta in ne mira. Bi pa ti mogoče imel štiri žene, živel pa sredi sektaške vojne.

To si nekaj zamešal - če bi islam sredi srednjega veka osvobodil evropo izpod jarma katolicizma bi zdaj že kolonizirali osončje alfe kentavra in religij sploh ne bi več bilo, ker bi bilo vsakomur popolnoma jasno, da so vse po vrsti zgolj crowd control bullshit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

arnecan1 ::

jype je izjavil:

arnecan1> Če bi islam takrat osvojil Evropo, ne bi imeli poletov v vesolje, ne interneta in ne mira. Bi pa ti mogoče imel štiri žene, živel pa sredi sektaške vojne.

To si nekaj zamešal - če bi islam sredi srednjega veka osvobodil evropo izpod jarma katolicizma bi zdaj že kolonizirali osončje alfe kentavra in religij sploh ne bi več bilo, ker bi bilo vsakomur popolnoma jasno, da so vse po vrsti zgolj crowd control bullshit.

Ja, zgodovina ti potrjuje.:)

Islamic golden age torej komaj pride? Takoj, ko seveda opravijo z vsem svetom, nato pa se še med seboj zmenijo ali imajo prav suniti ali šiiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: arnecan1 ()

jype ::

arnecan1> Ja, zgodovina ti potrjuje.:)

Lih tolk kot tebi.

Grumf ::

jypovih zadev še nisem pogledal ampak glede tegale:

arnecan1 je izjavil:

Če bi islam takrat osvojil Evropo, ne bi imeli poletov v vesolje, ne interneta in ne mira. Bi pa ti mogoče imel štiri žene, živel pa sredi sektaške vojne.

Če ne bi cerkev osvojila Evrope bi danes ti vse skupaj upravljal z mislimi, polet v vesolje bi se pa zgodil 200 let prej.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

arnecan1 ::

Grumf je izjavil:

jypovih zadev še nisem pogledal ampak glede tegale:

arnecan1 je izjavil:

Če bi islam takrat osvojil Evropo, ne bi imeli poletov v vesolje, ne interneta in ne mira. Bi pa ti mogoče imel štiri žene, živel pa sredi sektaške vojne.

Če ne bi bilo cerkve bi danes ti vse skupaj upravljal z mislimi, polet v vesolje bi se pa zgodil 200 let prej.

Le pojdi v islamsko državo, izgleda da ti pri nas ni dobro. Smo preveč nestrpni in če si drznem pripomniti, celo verbalno nasilni. Aja, tooooo pa neeeee.;)

Grumf ::

arnecan1 je izjavil:

Le pojdi v islamsko državo, izgleda da ti pri nas ni dobro. Smo preveč nestrpni in če si drznem pripomniti, celo verbalno nasilni. Aja, tooooo pa neeeee.;)

Ne razumem, jaz? S svojimi "teorijami" tja bolj pašeš sam, verjetno bi se med talibanskimi ekstremisti počutil kot doma ;((

As-salam alaykum
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

Mipe ::

Če je islam tako napreden, zakaj se ne spreobrnete vanj in se preseliti v islamske države? Nihče vam ne brani.

Hayabusa ::

Grumf je izjavil:

jypovih zadev še nisem pogledal ampak glede tegale:

arnecan1 je izjavil:

Če bi islam takrat osvojil Evropo, ne bi imeli poletov v vesolje, ne interneta in ne mira. Bi pa ti mogoče imel štiri žene, živel pa sredi sektaške vojne.

Če ne bi cerkev osvojila Evrope bi danes ti vse skupaj upravljal z mislimi, polet v vesolje bi se pa zgodil 200 let prej.

Ja, zato kameltrajberji tako po vesolju letajo :))...

arnecan1 ::

Grumf je izjavil:

arnecan1 je izjavil:

Le pojdi v islamsko državo, izgleda da ti pri nas ni dobro. Smo preveč nestrpni in če si drznem pripomniti, celo verbalno nasilni. Aja, tooooo pa neeeee.;)

Ne razumem, jaz? S svojimi "teorijami" tja bolj pašeš sam, verjetno bi se med talibanskimi ekstremisti počutil kot doma ;((

Ne, se ne bi. Si mi vseeno ljubši ti. V demokraciji pač moraš včasih stisniti zibe in živeti s kom, ki klati neumnosti. >:D

Če pa je nekdo nevaren, kot je islam, ga odstraniš. Seveda ne fizično, ampak nazaj v njegovo naravno okolje, kjer je nastal, v puščavo namreč. In ker smo demokracija, lahko gredo vsi,ki s se tem ne strinjajo iz solidarnosti z njimi in jim pomagajo zgraditi družbo, kot jo imamo v Evropi. Seveda pri tem tvegajo svojo glavo. Ampak kaj je to v primerjavi z plemenitimi nameni. Za to pa se pač splača riskirati glavo, mar ne?:D

Grumf ::

arnecan1 je izjavil:

Ne, se ne bi.

Mipe je izjavil:

Če je islam tako napreden, zakaj se ne spreobrnete vanj in se preseliti v islamske države? Nihče vam ne brani.

Zakaj se s svojimi teorijami raje vi sami ne prestavite v kaksno ekstremistično islamsko državo, počutili bi se kot doma, ne pa da ta svoja mentalna spackala širite v demokratični evropski državi, a vam ni jasno, da se vam bodo ljudje smejali. V kaksni vasi v Afganistanu bi pa morda postali spoštovani člani ruralne skupnosti. Se splača razmisliti, spoštovan tam ali zasmehovan tu?

Sicer pa tako ali tako mislim, da vsa zadeva pri vseh sogovornikih tega tipa, izvira iz ponižanja, ko s svojo geekovsko sramežljivo podobo ne morete konkurirati gobčnim južnim frajerčkom v razredu, ki pač podrejo vse ta boljše bejbe. Naj vas potolažim, z leti boste tudi sami dobili bejbo, za vsako metlo se najde "štil".
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

arnecan1 ::

Grumf je izjavil:

Mipe je izjavil:

Če je islam tako napreden, zakaj se ne spreobrnete vanj in se preseliti v islamske države? Nihče vam ne brani.

Zakaj se s svojimi teorijami raje vi sami ne prestavite v kaksno ekstremistično islamsko državo, počutili bi se kot doma, ne pa da ta svoja mentalna spackala širite v demokratični evropski državi, a vam ni jasno, da se vam bodo ljudje smejali. V kaksni vasi v Afganistanu bi pa morda postali spoštovani člani ruralne skupnosti. Se splača razmisliti.

Ne, mi demokracijo branimo. Ali misliš, da ker si pacifist in demokrat, da te bodo vsi lepo poslušali in se lepo pogovorili. To me spominja na leto 1991, ko so nekateri hoteli Slovenijo razorožiti, češ brez orožja tudi nas ne bo nihče napadel? Ja ja. In svizici so zavijali čokolado.

Sicer pa, če je nasprotnik neusmiljen, si ti ne zvezeš roko nahrbtu in se greš fairplaya. Tudi Rusi niso na Nemce metali rožic, to je bila kruta vojna na iztrebljanje, na obeh straneh. Če bi Rusi bili samo za kanček popustljivejši, bi mogoče izgubili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: arnecan1 ()

jype ::

arnecan1> Ne, mi demokracijo branimo.

Res?

"Dejmo muslimanom prepovedat X. OK, zdej pa še židom Y. Pa kolesarjem Ž."

Kje smo že to nazadnje slišali?

arnecan1> Sicer pa, če je nasprotnik neusmiljen

Ja, ampak muslimani niso. Par deset milijonov jih normalno živi in dela v evropi in z njimi ni nobenih težav, niti niso tako obsceno obsedeni s svojimi svetimi knjigami, kot si očitno ti z njihovimi.

Jebiga, če bi vsi tako kot ti branili demokracijo, bi vse evropske katolike že zdavnaj predelali v milo.

arnecan1> Če bi Rusi bili samo za kanček popustljivejši, bi mogoče izgubili.

Tebi se niti sanja ne, kako strahotno imaš zgrešene predstave o življenju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Grumf ::

jype je izjavil:

arnecan1> Ne, mi demokracijo branimo.

Ne, vi se greste versko in rasno diskrimancijo, kam pa to spada pa sami veste.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Mipe ::

Vere nimajo prostora v moderni družbi pa pika. Lahko so hobiji, dokler drugim ne kratijo pravic.

Hayabusa ::

Kameltrajberji so kot šiptarji, pogumni v množici & plodijo se kot bakterije -> namen širjenje svojih verskih pravljic in njihovih nazadnjaških prepričanj v Evropo.
Zanimivo, od teh prepričanj so "kao" bežali, sedaj bi pa radi iste razmere kot "doma" ;((.

harmony ::

Mipe je izjavil:

Vere nimajo prostora v moderni družbi pa pika. Lahko so hobiji, dokler drugim ne kratijo pravic.

Kakšne pravice ti krati musliman v Sloveniji?

Mipe ::

Ne meni.

Ženskam in sploh vsem, ki niso muslimani.

arnecan1 ::

jype je izjavil:

arnecan1> Ne, mi demokracijo branimo.

Res?

"Dejmo muslimanom prepovedat X. OK, zdej pa še židom Y. Pa kolesarjem Ž."

Kje smo že to nazadnje slišali?

arnecan1> Sicer pa, če je nasprotnik neusmiljen

Ja, ampak muslimani niso. Par deset milijonov jih normalno živi in dela v evropi in z njimi ni nobenih težav, niti niso tako obsceno obsedeni s svojimi svetimi knjigami, kot si očitno ti z njihovimi.

Jebiga, če bi vsi tako kot ti branili demokracijo, bi vse evropske katolike že zdavnaj predelali v milo.

arnecan1> Če bi Rusi bili samo za kanček popustljivejši, bi mogoče izgubili.

Tebi se niti sanja ne, kako strahotno imaš zgrešene predstave o življenju.

A smo spet pri nacijih? Mislil sem, da smo to že razčistili. Ko ne gre drugače, pa se tistega, ki se s teboj ne strinja pač označi, da je naci in se mu s tem vzame pravica do govora. Ne, ne bo šlo.

harmony ::

Mipe je izjavil:

Ne meni.

Ženskam in sploh vsem, ki niso muslimani.

Ja povej na primeru ane, bolj konkretno bi prosil.

Grumf ::

Mipe je izjavil:

Vere nimajo prostora v moderni družbi pa pika.

Se ne strinjam, če popraviva besedo "Vere" v "Verske organizacije" pa se rade volje strinjam. Ampak dokler ima ena verska organizacija pravico obstoja v demokratični družbi, ima enako pravico tudi druga (in tretja, četrta,...).
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

arnecan1 ::

Grumf je izjavil:

jype je izjavil:

arnecan1> Ne, mi demokracijo branimo.

Ne, vi se greste versko in rasno diskrimancijo, kam pa to spada pa sami veste.

A nisi ti prej nekaj govoril da bi porušil vse džamije in cerkve?

In grem se pozitivno versko diskriminacijo, v ZDA se pa gredo rasno pozitivno diskriminacijo.:D

Grumf ::

arnecan1 je izjavil:

A nisi ti prej nekaj govoril da bi porušil vse džamije in cerkve?

Ravno na temo diskriminacije se je šlo, če ima RKC lahko cerkve, ima lahko islamska skupnost džamije, minarete in vse kar zraven spada. Če vas moti džamija, potem bodite nediskriminatorni in se zavzemajte še za rušenje cerkev. S tem, da islam vsaj nosi denar v državo za izgradnjo džamije, RKC pa ga jemlje iz državnega proračuna in posredno krade iz mojega žepa.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

Invictus ::

Edina rešitev da se ljudje ne pustijo manipulirati religiji, je da dvigneš standard in izobraziš ljudi.

Zato pa pravijo religiji opij za ljudstvo. Pa čeprav je to budizem. Tisti na oblasti to vedno izkoriščajo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
««
17 / 26
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Posledice Manchesterskega napada? (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Problemi človeštva
998146023 (131686) BigWhale

Glasna muslimanska molitev na fužinah (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
47184306 (74773) Gandalfar
»

Kako se mora islam spremeniti, da ga bo zahod 'sprejel'? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
22935886 (31287) guest #44
»

Pakistan blokiral Facebook, Youtube, Wikipedijo in Flickr (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
7626851 (24989) ahac

Več podobnih tem