» »

Islam v Evropi

Islam v Evropi

««
6 / 26
»»

guest #44 ::

Okapi je izjavil:

Povej kako novo spoznanje mi bo turk dal, ki bo zvišala mojo dobrobit, ki jo še ne poznam?
:)) Ti očitno živiš v prepričanju, da že vse veš. Očitno se niti zavedaš ne, koliko novih koristnih spoznanj ti še manjka, od ateistov, kristjanov, muslimanov, budistov ... Saj, potem pa beremo tvojo srednješolsko filozofijo o užitkih in delu>:D

O.


Saj si dobrodošel povedat kako tvojo idejo ali kako od turkov, indonezijcev,... tvoje znanje mora biti bogato! Še posebej če se ga napiješ z par semi-muslimani v turčiji ali indoneziji.

Četudi bi bila moja srednješolska, je vsaj boljša od tvoje...ki je...oh wait, pa sej nisi nič prispeval, razen obrekovanja in zaničevanja, pod predtvezo, da si preveč intelektualno superioren se ukvarjat z takim ignoramus-om kot sem jaz.

No ajde, mogoče kej malega si vendarle prispeval...kot je neutemeljeno zaupanje v potencialno, empirično dokazane škodljive ideje.

hamax ::

empirično dokazane škodljive ideje.

To ciljas na svoje ideje?

Okapi ::

Ne vem če bi si jaz te zadeve upal označevati s ksenofobijo, če se gre za strah pred negativnim vplivom tujcev in ne strah pred tujci, kakor ga ksenofobija opisuje.
Ksenofob se tujcev ne boji kar tako, ampak ker misli, da mu bodo storili kaj hudega.

Saj si dobrodošel povedat kako tvojo idejo ali kako od turkov, indonezijcev,
No, naj ti bo, ti bom povedal eno. Muslimanom, ki živijo pri nas, dol visi zate, nič ti ne bodo naredili, islama se pa po vsej verjetnosti tudi ne boš nalezel, če bodo zgradili mošejo. Evo, pa še druga - preberi si Četrtinke od Omarja Hajama, boš kulturno malo bogatejši, kot si.

O.

guest #44 ::

hamax je izjavil:

empirično dokazane škodljive ideje.

To ciljas na svoje ideje?


Čaki, da razmislim kdaj sem koga umoril ali koga so umorile moje ideje. Hmmm....ne prav pogosto ne, pravzaprav nikoli. Če pa so že koga ubile je bilo to "lesser evil" situacija.

Okapi je izjavil:

Ne vem če bi si jaz te zadeve upal označevati s ksenofobijo, če se gre za strah pred negativnim vplivom tujcev in ne strah pred tujci, kakor ga ksenofobija opisuje.
Ksenofob se tujcev ne boji kar tako, ampak ker misli, da mu bodo storili kaj hudega.

Saj si dobrodošel povedat kako tvojo idejo ali kako od turkov, indonezijcev,
No, naj ti bo, ti bom povedal eno. Muslimanom, ki živijo pri nas, dol visi zate, nič ti ne bodo naredili, islama se pa po vsej verjetnosti tudi ne boš nalezel, če bodo zgradili mošejo. Evo, pa še druga - preberi si Četrtinke od Omarja Hajama, boš kulturno malo bogatejši, kot si.

O.


Jah, uboj moje punce ker se je sončila na plaži je tako malo strašno. Pa tud tisti del z rezanjem rok pa glav mi ne diši. Prav tako kot mi nebi dišalo pretepanje sosedove žene, ki je moja prijateljica, iz strani njenega moža...ker je to pač norma ali celo legalno.

Jep...popolnoma neutemeljen strah.



Ok Muslimani pri nas mi ne bodo nič naredili, kaj pa če se njihove ideje tako razširijo, da imajo politično moč in bi s tem lahko ogrožalo mojo fizično in psihično dobrobit? Pa recimo, da se ne morem odselit, ker nimam dovolj financ, ali kakega drugega upravičenega razloga.

Nimam knjige pri roki, a lahko povzameš bistvo? Namreč mam preveč drugih knjig za brat, da bi trošil čas za nekaj in da bi se pol izkazalo kot nekoristno.

Okapi ::

Nimam knjige pri roki, a lahko povzameš bistvo?
Meni dovolj pove že to, da sploh ne veš, kdo je bil Omar Hajam.

O.

guest #44 ::

Okapi je izjavil:

Nimam knjige pri roki, a lahko povzameš bistvo?
Meni dovolj pove že to, da sploh ne veš, kdo je bil Omar Hajam.

O.


Grem poizvedovat. Sicer pa odličen protiargument ni kaj!

guest #44 ::

Ok sem mal prelistal.

Omar je bil nek progresiven (za svoj čas) človek, ki je živel na območju današnjega Irana.

What's your point again? What am i missing?

Okapi ::

preberi si Četrtinke od Omarja Hajama, boš kulturno malo bogatejši, kot si.

O.

jype ::

jverne> Kje so zdej te naši samomorilci, da bi se postavili proti nazadnjaške navade na našem dvorišču?

Pa ja nisi mislu, da smo tok zabiti, da bi se samomoril? Kdaj si nazadnje pisal predstavniku evropske komisije zaradi opuščanja humanega ravnanja z živalmi ob zakolu zaradi religije?

Meni se taka izjema zdi nepotrebna in škodljiva, nikakor pa se mi ne zdi tako pomembna kot to da je evropska komisija zakonodajni organ, ki ni izvoljen.

jverne> Jah, uboj moje punce ker se je sončila na plaži je tako malo strašno.

Ja, in z zakonom prepovedano in vsak, ki kogarkoli ubije, mora za to odgovarjati. Nobena religija mu ne more zmanjšati kazni - pri nas že ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

hamax ::

Čaki, da razmislim kdaj sem koga umoril ali koga so umorile moje ideje. Hmmm....ne prav pogosto ne, pravzaprav nikoli. Če pa so že koga ubile je bilo to "lesser evil" situacija.

Zaradi strahu pred vplivom tujcev se nihce ni umrl? Huh?

Okapi ::

Ja, ampak jverne pravi, da bolje ti preventivno tujca, kot tujec potencialno nekoč tebe.;((

O.

jype ::

They only got what they came looking for!

Ane.

Tko kot zee v Singapuru pa Karaya kjerkoli že je, boh ne dej :P

guest #44 ::

16 EU za nekaj kar sigurno bo velika izguba časa?! Daj vsam en trailer mi naredi, da vidim če je vredno. Namreč "boš kulturno malo bogatejši..." si povlekel iz riti, in več kot smejat težko kaj naredim. No razen tega, da si intelektualno nepošten, ker ignoriraš relevantna vprašanja.


@jype

lol

Pisal sicer nisem, ampak podpiram idejo, ozaveščam ljudi...ti pa kot kaže niti tega ne počneš.

Probleme z EU pa trenutno pustimo pri strani, so čisto druga beštja.


Absolutno, da mora storilec biti sankcioniran...no razen če bi tistim ekstremistom uspelo vzpostavit šarijo kjer jaz živim. Upajmo, da ne!
Dokazi o obratnem so bolj skopi trenutno...nisem še vidu, kak tvoj post, ki bi jih vseboval.

Recimo taki podatki pa so malo strah vzbujajoči:

Another startling result found that only 32% of Muslims in Britain had a favourable opinion of Jews,


http://www.guardian.co.uk/world/2006/ju...

ali pa recimo

http://www.guardian.co.uk/uk/2009/may/0...

ali pa vsi tej poboji, ki se dogajajo.

Pa pustimo še vse ankete, ki jih izvedejo v bolj ekstremnih državah. Tam če vzameš naključnega mulsimana je več kot 50% vrjetnost, da ne boš dobu nekega progresivnega liberalnega človeka.

No, sej upanje ostaja, da se bo situacija izboljšala. Ampak trenutno je kar je. Vsekakor pa še nisem vidu celovito študijo o vplivih importa tujcev, z ne preveč zglednim track recordom.


@hamax

No da vidimo kako cifro? Zgolj strah do tujcev je pomoril bolj nič, namreč dokler je tuje neveč ali češ ga ubit ali ne, mogoče pa je zaveznik. Treba ga najprej spoznat ali ne? Druga zadeva je če imaš neke osebne zamere, le si brainwashan od nekoga, ki jih ima... Sam to ni več strah pred tujim.

Skoraj nihče ne pobija zgolj ker mu je nekaj tuje. Agresija je le v primeru predsodkov, te pa dobiš iz nekih informacij, koliko so pravilne koliko napačne, je druga zgodba.

Glede na količine podatkov, ki jih imam se Islama raje mal bolj bojim kot pa mu mal preveč zaupam.
Obratno bi bilo recimo, če bi mi pred hišo prišel kak racionalen, klturno progresiven možakar z majico na kateri piše piše "i have no made up, unrealistic conception of reality and you can talk with me about anything as long as you keep it rational".

Tradicionalno prva reakcija straha pred tujim je beg, ne pa agresija. Vsaj tko večina živali počne.

Okapi ::

Tam če vzameš naključnega mulsimana je več kot 50% vrjetnost, da ne boš dobu nekega progresivnega liberalnega človeka.
A če vzameš naključnega Slovenca, pa boš:))

Ti si zase morda prepričan, da si progresiven liberalec, ampak te moram razočarati, nisi.

O.

jype ::

jverne, citira> Another startling result found that only 32% of Muslims in Britain had a favourable opinion of Jews,

Svašta. A si ti videl, kakšne o židih stresa USS Nimitz? Pa Ramon dekers pa še en kup takih?

jverne> Pa pustimo še vse ankete, ki jih izvedejo v bolj ekstremnih državah. Tam če vzameš naključnega mulsimana je več kot 50% vrjetnost, da ne boš dobu nekega progresivnega liberalnega človeka.

Misliš midwest? Bible belt?

Ja, tko je.

jverne> Glede na količine podatkov, ki jih imam se Islama raje mal bolj bojim kot pa mu mal preveč zaupam.

S tem ne boš dosegel ničesar. Edini način, da islam "premagaš" je tak, da ga sprejmeš za to, kar je - kultura. Vsaka kultura je dovzetna za vplive drugih kultur in v spopadu idej boljšim pomaga zmagati samo eno: izobražen in razgledan srednji sloj (in ker se naš srednji sloj ne bo želel preseliti v Iran, Afganistan in podobne dežele je edino smotrno, da njihov srednji sloj pobegne iz omenjenih držav k nam in tukaj ustvarja temelje za reformacijo svoje domovine).

http://www.bbc.co.uk/iplayer/episode/b0...

Tole poglej. Če rabiš UK proxy ga lahko najdeš na http://www.xroxy.com/proxy-country-GB.h...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

guest #44 ::

Okapi je izjavil:

Tam če vzameš naključnega mulsimana je več kot 50% vrjetnost, da ne boš dobu nekega progresivnega liberalnega človeka.
A če vzameš naključnega Slovenca, pa boš:))

Ti si zase morda prepričan, da si progresiven liberalec, ampak te moram razočarati, nisi.

O.


Kje pa sem rekel, da je en Slovencelj apriori boljši od nekega arabca/muslimana zgolj zato ker je Slovenec?
Bi ti moralo biti jasno, da te oznake mi ne pomenijo kaj dosti. Mene bolj zanima, kake ideje nosiš v glavi.

Recimo z tistim Omarjem, bi se neprimerno bolj štekal kot z kakim savdskim klerikalcem. Ko si mi omenu ime Omar ... mi ni kaj dosti povedalo, nisem bil preplašen, ko si omenil da je pisal sem presodil, da je mogoče kak učenjak, ko sem izvedel, da mu religija ni kaj dosti pomenila oz. da je gledal negativno nanjo, me je skoraj mikalo, da bi ga na pivo povabu če bi bil tu.
Toliko o ksenofobiji!

Sploh me ne zanima kako etiketo si nalepil name. Dejstvo je, da so tvoji argumenti bili posmeha vredni, and that's what counts.



@jype

Misliš, da če vzameš naključnega američana je več vrjetnosti, da dobiš nekega lunatic ekstremista kot če vzameš povprečnega afganistanca?

Sicer pa Židi, Kristjani so ista navlaka kot Islam. Islam uporabljam zgolj ker je pač priročen, delno tudi zato ker je najhitreje rastoča religija.


Absolutno se steboj strinjam, da jih treba z mamljivostjo zahodnega življenja spreobrnit, en pa na silo. Jaz se zgolj bojim situacije, ko se bo napačno količino, napačnih ljudi prehitro razporedilo tako, da bom ogrožen. Zato meni, da moremo imeti politiko imigracije, ki bo postopoma v merah zmogljivosti asimilirala prišleke.

Btw jype...video ni dostopen v "my area", drugega linka noče odpret.

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::


Ja, in z zakonom prepovedano in vsak, ki kogarkoli ubije, mora za to odgovarjati. Nobena religija mu ne more zmanjšati kazni - pri nas že ne.

BMK če bo odgovarjal ali ne. Če si mrtev ali pa je taka ?usoda? doletela enega izmed tvojih bljižnih ti pravo ne pomaga. Ne pri nas, ne kjerkoli drugje.


No, naj ti bo, ti bom povedal eno. Muslimanom, ki živijo pri nas, dol visi zate, nič ti ne bodo naredili, islama se pa po vsej verjetnosti tudi ne boš nalezel, če bodo zgradili mošejo. Evo, pa še druga - preberi si Četrtinke od Omarja Hajama, boš kulturno malo bogatejši, kot si.

No, kaj daje meni garancijo da mi res ne bodo nič naredili ?

To velja za vsako vero, ki bi morala biti popolnoma benigna.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Okapi ::

No, kaj daje meni garancijo da mi res ne bodo nič naredili
Kaj ti daje garancijo, da ti naključen Slovenec ne bo nič naredil? Kaj ti daje garancijo, da te ne bo zbil naključen avtomobilist? Lahko si ves čas preplašen, ali pa nisi, odločitev je v resnici tvoja.

O.

guest #44 ::

Okapi je izjavil:

No, kaj daje meni garancijo da mi res ne bodo nič naredili
Kaj ti daje garancijo, da ti naključen Slovenec ne bo nič naredil? Kaj ti daje garancijo, da te ne bo zbil naključen avtomobilist? Lahko si ves čas preplašen, ali pa nisi, odločitev je v resnici tvoja.

O.


Čeprav sem tak "tupec, zapečkar, ksenofob,..." sem bil v Grčiji, vozna kultura je tam obupna. Nekaj obratnega kot recimo Munih. Torej komu bi bolj zaupal...povprečnemu Minhencu (beseda??) ali grku, da te ne povozi?

jype ::

jverne> Btw jype...video ni dostopen v "my area", drugega linka noče odpret.

Hardtalk je. Dober, kot običajno (čeprav je dekle, ki vodi to oddajo, po moje nedoraslo običajnemu gostitelju).

jverne> Čeprav sem tak "tupec, zapečkar, ksenofob,..." sem bil v Grčiji, vozna kultura je tam obupna. Nekaj obratnega kot recimo Munih. Torej komu bi bolj zaupal...povprečnemu Minhencu (beseda??) ali grku, da te ne povozi?

Grk v Minhnu vozi precej drugače kot v Thessalonikih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

guest #44 ::

jype je izjavil:

jverne> Btw jype...video ni dostopen v "my area", drugega linka noče odpret.

Hardtalk je. Dober, kot običajno (čeprav je dekle, ki vodi to oddajo, po moje nedoraslo običajnemu gostitelju).

jverne> Čeprav sem tak "tupec, zapečkar, ksenofob,..." sem bil v Grčiji, vozna kultura je tam obupna. Nekaj obratnega kot recimo Minhen. Torej komu bi bolj zaupal...povprečnemu Minhencu (beseda??) ali grku, da te ne povozi?

Grk v Minhnu vozi precej drugače kot v Thessalonikih.


Absolutno! Sam pol ni več grk v originalnem pomenu besede, ker se je aklimatiziral na "naprednejše" vozne navade Minhna. Sedaj pripelji par miljonv grkov v minhen istočasno, ravno v času ko je celotna postaja policajev šla na dopust, pa da vidimo kako bodo vozli!

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Okapi je izjavil:

No, kaj daje meni garancijo da mi res ne bodo nič naredili
Kaj ti daje garancijo, da ti naključen Slovenec ne bo nič naredil? Kaj ti daje garancijo, da te ne bo zbil naključen avtomobilist? Lahko si ves čas preplašen, ali pa nisi, odločitev je v resnici tvoja.

O.

To, da je avtomobilist naredil izpit v zadnjih 10h letih mi da dovolj dobro garancijo, da me ne bo kar tako spregledal ali pa zaradi napake poškodoval. Ostali ki pa to niso naredili ...

Za naključnega slovenca, ki je po možnost še ateist ne marim veliko, zaenkrat še nimamo nekih hudih civilnih vojn

Klošarjev/Ciganov/Sumljivih oseb pa se ogibam kar se le da, tveganje je tam mnogo večje in se ne mislim izpostavljati.

Benignost vere je najboljša. In če imam možnosti izbirati ali bom imel mošejo/poljuben verski objekt next door ali ne je preprosto ne bom imel.

Že dosti imam slabih izkušenj s zvonenjem cerkva, še ene take nadležne zadeve pa hvala Ne.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

jype ::

jverne> Sedaj pripelji par miljonv grkov v minhen istočasno, ravno v času ko je celotna postaja policajev šla na dopust, pa da vidimo kako bodo vozli!

Ta eksperiment je že izveden: Turki se v Nemčiji v povprečju obnašajo veliko bolj kulturno, kot se Nemci v Turčiji. Če to ne bi držalo, bi jaz dvomil v uspeh multikulturalizma - tako pa ne.

Seveda gre zgolj za povprečje - mnogi Nemci in Turki so olikani in mnogi so totalni idioti, ne glede na to kje se pojavijo.

jype ::

Pyr0Beast> Klošarjev/Ciganov/Sumljivih oseb pa se ogibam kar se le da, tveganje je tam mnogo večje in se ne mislim izpostavljati.

Vidiš, jaz se jim pa nič ne izogibam. Pozdravim, nikoli ne šikaniram, nikoli ne izzivam in nikoli se ne umikam. Sem že moral klicati policijo, ker je šlo zares (in s profesionalnim odzivom policistov sem bil zelo zadovoljen), a ogroženega se nisem počutil - jaz se nimam problema sprijaznit s tem, da imam možnost postati del statistike nasilja v državi, da bi se sprijaznil s tem, da se moram skrivat, mi pa ne pade na kraj pameti. Postavit si drznem za vsakogar, ki se mu poskuša kratit njegove pravice, nisem pa nikakršen superman in če se da konfliktu izognit, ne da bi pri tem izdal svoja prepričanja, se mu vedno, včasih pa pač kdo stopi čez mejo in če to dopuščaš, s tem medvedjo uslugo delaš sebi in vsem ostalim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

guest #44 ::

jype je izjavil:

jverne> Sedaj pripelji par miljonv grkov v minhen istočasno, ravno v času ko je celotna postaja policajev šla na dopust, pa da vidimo kako bodo vozli!

Ta eksperiment je že izveden: Turki se v Nemčiji v povprečju obnašajo veliko bolj kulturno, kot se Nemci v Turčiji. Če to ne bi držalo, bi jaz dvomil v uspeh multikulturalizma - tako pa ne.

Seveda gre zgolj za povprečje - mnogi Nemci in Turki so olikani in mnogi so totalni idioti, ne glede na to kje se pojavijo.


A je ta študija vsebovala dovolj kandidatov, da so obremenili zmogljivosti sistema? Namreč, če niso dovolj obremenili sistema pol je itak rezultat ugoden v tvojo smer.
Mene zanima kako je na kritičnih točkah. Teh se bojim.


Ne poznam dovolj, ampak se upam trditi da povprečen nemec bi moje navade lažje sprejemal kot povprečen turk.

jype ::

jverne> Mene zanima kako je na kritičnih točkah. Teh se bojim.

Kritičnih točkah česa? V Slovenijo je praktično nemogoče emigrirat (dobiti državljanstvo in socialne pravice), da bi otežili delo tukaj bi pa morali biti res totalno usekani (ker delo tukaj dejansko pomeni vplačevanje kupa denarja v državno socialo). V Nemčijo je lažje, a kljub temu je emigrantov malo - kriterijev ni težko izpolniti, a tudi trivialno ne, tako da se v Nemčijo seli predvsem pismen del ljudstva, ki potem domov nosi znanje in denar in zgodbe o uspehu v državi, kjer religija ne kroji od države požegnane usode ljudi (kar je po mojem mnenju edini pravi meme poisoning - ker družine svojim članom zaupajo).

Pyr0Beast ::

jype je izjavil:

Pyr0Beast> Klošarjev/Ciganov/Sumljivih oseb pa se ogibam kar se le da, tveganje je tam mnogo večje in se ne mislim izpostavljati.

Vidiš, jaz se jim pa nič ne izogibam. Pozdravim, nikoli ne šikaniram, nikoli ne izzivam in nikoli se ne umikam. Sem že moral klicati policijo, ker je šlo zares (in s profesionalnim odzivom policistov sem bil zelo zadovoljen), a ogroženega se nisem počutil - jaz se nimam problema sprijaznit s tem, da imam možnost postati del statistike nasilja v državi, da bi se sprijaznil s tem, da se moram skrivat, mi pa ne pade na kraj pameti. Postavit si drznem za vsakogar, ki se mu poskuša kratit njegove pravice, nisem pa nikakršen superman in če se da konfliktu izognit, ne da bi pri tem izdal svoja prepričanja, se mu vedno, včasih pa pač kdo stopi čez mejo in če to dopuščaš, s tem medvedjo uslugo delaš sebi in vsem ostalim.


Jaz pa ne pozdravim, ne šikaniram, ne izivam in se vedno umaknem če se le da.

Pa mi model še vedno pride do mene in _zahteva_ denar. Jaz se ob čem takem počutim ogroženo.

Podobno sem se počutil ogroženo ko so na vsak način hoteli vdreti v hišo.

In ko so ukradli dobrih 40kSIT iz predala

Ter ko so šli krast hrano iz kleti

Ob enem podobnem dogodku, je soseda, ki se je temu uprla končala z zlomljenim kolkom.

Na pokopališču so ropali folk in vlamljali v avte.

Sosedom preprečen poizkus vloma. Rezultat - preluknjane gume na avtu in ožganine od cigaret na karoseriji ter poviti brisalci.

In ko smo že pri šikaniranju. Kaj narediš, ko ti lokalni verski norci se gredo dreti ('prepevati') pod okno samo in izključno tvoji družini, ker 'nisi krščen', pa bi moral biti?

In kako naj bi se jaz ob takih dogodkih počutil _VARNO_ ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jype ::

Pyr0Beast> In kako naj bi se jaz ob takih dogodkih počutil _VARNO_ ?

Tako, da se ne pustiš ustrahovat - policijo _drago plačuješ_ ravno zato, da ti zagotavlja varnost. Ne sme te bit strah pokazat na človeka, za katerega veš, da je kriv.

Pa če se pride maščevat še enkrat in še enkrat in še enkrat. Takega početja se ne tolerira.

guest #44 ::

jype je izjavil:

jverne> Mene zanima kako je na kritičnih točkah. Teh se bojim.

Kritičnih točkah česa? V Slovenijo je praktično nemogoče emigrirat (dobiti državljanstvo in socialne pravice), da bi otežili delo tukaj bi pa morali biti res totalno usekani (ker delo tukaj dejansko pomeni vplačevanje kupa denarja v državno socialo). V Nemčijo je lažje, a kljub temu je emigrantov malo - kriterijev ni težko izpolniti, a tudi trivialno ne, tako da se v Nemčijo seli predvsem pismen del ljudstva, ki potem domov nosi znanje in denar in zgodbe o uspehu v državi, kjer religija ne kroji od države požegnane usode ljudi (kar je po mojem mnenju edini pravi meme poisoning - ker družine svojim članom zaupajo).


Zato pa ima slovenija relativno malo getov z takimi in drugačnimi prišleki.

Kritične točke sposobnosti asimilacije nekega lokalnega okolja.

Jaz nisem nikoli imel nič proti tistim pismenim priseljencem, ki propagirajo doma uspehe naše kulture in želijo isto vzpostavid dol pri njih.
Imam pa veliko proti tistim, ki počnejo ravno obratno in škodujejo nam ter njihovi sposobnosti razvoja. Teh pa tudi ni tako malo kot kaže.


Sedaj pa grem spat, see ya later.

jype ::

jverne> Imam pa veliko proti tistim, ki počnejo ravno obratno in škodujejo nam ter njihovi sposobnosti razvoja. Teh pa tudi ni tako malo kot kaže.

Ampak ravno ti so tisti, ki pri nas imajo možnosti, da postanejo družbeno sprejemljivi. V njihovi kulturi bodo svoje vzorce ohranjali in razširjali veliko učinkoviteje, kot jih lahko tukaj.

jverne> Sedaj pa grem spat, see ya later.

Lahko noč.

Pyr0Beast ::

jype je izjavil:

Pyr0Beast> In kako naj bi se jaz ob takih dogodkih počutil _VARNO_ ?

Tako, da se ne pustiš ustrahovat - policijo _drago plačuješ_ ravno zato, da ti zagotavlja varnost. Ne sme te bit strah pokazat na človeka, za katerega veš, da je kriv.

Pa če se pride maščevat še enkrat in še enkrat in še enkrat. Takega početja se ne tolerira.


Easier said than done. Policija ima odzivni čas ki ni 0, in to takrat si še vedno izpostavljen tveganju. Jaz se ne morem primerjati po moči s tistim ki mi pristopi (ostali, s katerimi bi se dalo kosati so v ozadju). Ostrih objektov, ne orožja, ne spreja in ne tazerja nimam pri sebi, kar ne morem reči za nasprotnika. S prenosnikom pa tudi ne morem ubežati, pustil ga pa tam tudi ne bom.

Tak folk preprosto dela sranje v družbi in samo veča stroške. Zaradi njega se rabiš 'oborožiti', ne imeti nič vrednega v avtu, kakršnkoli baker iz hiše takoj izgine, precvikani strelovodi so pogosti. Na lastne stroške moram popravljati povzročeno škodo. In ko ti policist reče da je v zadnjem času povečano število takih dogodkov se ne počutim čisto nič boljše.

//rantoff
Če folk hoče sploh biti v takem mestu bi se moral podrediti določenim zakonom in kaj takega bi moralo, brez izjem, veljati za vse.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

jype ::

Pyr0Beast> Če folk hoče sploh biti v takem mestu bi se moral podrediti določenim zakonom in kaj takega bi moralo, brez izjem, veljati za vse.

Saj se mora in saj velja. Če je policija neučinkovita, jo je treba sankcionirat.

Pyr0Beast> Easier said than done.

Tega se popolnoma zavedam, a če nihče ničesar ne stori, potem to ni noben multikulturalizem. Oni pridejo in vas poteptajo in kultura je sicer druga, ampak spet samo ena. Multikulturalizem _zahteva_, da vse kulture spoštujejo drugačnost vseh drugih. Če tega niso sposobne, potem v taki družbi ne morejo obstajat.

Pyr0Beast ::

Če tega niso sposobne, potem v taki družbi ne morejo obstajat.

No, to je čisto valid point, ki bi moral biti zapisan v ustavi.

Ne morejo obstajat če ne izpolnjujejo pogoja spoštovanja do drugih. Pika. (In tudi dati vsakemu prebivalcu Si za prebrati in podpisati da je to prebral)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

jype ::

Pyr0Beast> No, to je čisto valid point, ki bi moral biti zapisan v ustavi.

Saj je, na mnogo mestih.

Pyr0Beast ::

Ne. Neobstoj konfliktne kulture ni zapisan.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jype ::

Pyr0Beast> Ne. Neobstoj konfliktne kulture ni zapisan.

5. člen

Država na svojem ozemlju varuje človekove pravice in temeljne svoboščine.

7. člen

Država in verske skupnosti so ločene.

14. člen

(enakost pred zakonom)

V Sloveniji so vsakomur zagotovljene enake človekove pravice in temeljne svoboščine, ne glede na narodnost, raso, spol, jezik, vero, politično ali drugo prepričanje, gmotno stanje, rojstvo, izobrazbo, družbeni položaj, invalidnost ali katerokoli drugo osebno okoliščino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Pyr0Beast ::

Nope. Anulacije konfliktnosti in benigizacije jeznorite kulture tule noter preprosto ni.

Če se ti da, piše kje v ustavi, da bo država skušala preprečevati in odpravljati konflikte ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

donfilipo ::

Tu bi se jaz dodal, da policija marsikdaj ne ukrepa ravno učinkovito in hitro in da se dogajajo čudne stvari na nivoju ceste, relativno spretnejše in manj opazne, kot recimo odmeven primer Magajna, kjer bo zaradi Matoza, ki se ne boji niti don Corleoneja, kaj šele policiotov:)), Magajna dobil zadoščenje. In celo pridobil nekaj političnih pik, po moje.

Ko pa je navaden kmet žrtev neke nacionalistične mafije, često ne dobi nobenega zadoščenja, ampak samo trugo. Niso vsi ugledni gospodi, brez enega prekrška in pri policiji nepopisan list. Nekateri s(m)o od časa šlosarja zapisani, kot troublemakerji, čeravno to ni bilo NIKOLI dokazano:)) Anpak tudi policioti delajo često na bazi govoričenj in obveščanj špicljev. In seveda po komandi velikih rib, ki bodisi izsiljujejo glas, ali pa tudi kaj pomembnejšega. Odstranitev potencialne priče njihove barabije:)

Kup drobnih šikaniranj, ki se ne prijavljajo, vrta konfliktov, ki niso zadovoljivo rešeni, skriti in kar odprti nacionalizmi in še kaj bi našli v vaseh, kjer so mešanice nacij pol, pol ali celo v korist priseljencev. In res je, niti Matoz ni sposoben sprožiti procesa, ki bi radikalno popravil policijo, kaj šele kdo drug. Tudi oni so samo ljudje, pri takih rečeh je praktično nemogoče ugotavljati prave povode in vzroke in ja vpleteni so. Sorodstveno, prijateljsko in obveščevalno:)

Ponavljam pa že stotič. Jedro islamske skupnosti začuda in moje veliko presenečenje, naredi vse, da do takih neplodnih konfliktov, korupcije in nacionalizmov konfliktne sorte ne prihaja. Pa verjeli ali ne. Tako da....

Je pa seveda res, da določeni zapisi iz korana in spremljave, pomenijo lahko tudi neposreden konflikt z našo civilizacijo. In da teh zapisov nikoli nihče ne bo spremenil. Kar se lahko zgodi in se dogaja je, da se določene drugače tolmači, določene izpostavi in določene pozabi. Je treba biti previden, da se kamenjanja, v nobenem oziru ne selijo v običaje. Ampak kot rečeno, to se niti ne dogaja. Dogajajo se druge reči, ki direktne povezave z islamom niti nimajo. So pa lahko odraz širše bi rekli balkanske mentalitete, za katero so nekateri dobro prilagojeni, drugi pa pač ne. Ne glede na nacijo in vero:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

jype ::

donfilipo> Tu bi se jaz dodal, da policija marsikdaj ne ukrepa ravno učinkovito in hitro

Policija je veliko nevarnejša od islamskih skrajnežev, zato jo je treba držat na veliko višjih standardih. Če ga svira, ni pardona.

Žal jaz s policijo še nisem imel negativnih izkušenj, tako da nisem še imel priložnosti ukrepat.

donfilipo ::

Proti nepridobitni korupciji, klientelizmu, in celo mafijskim interesom se borita 2 sili. Notranja disciplinska in 8 mandeljcev. Uspešno, če računamo, da se je prej kar oster ideološki totalitarizem. Ta je imel za rezultat, da si recimo, če si bil opozicija nadrpajsal, kot naci-mafijaš pa tudi relativno hitro:)

Ampak vseeno pa zadeva ni perfekt. In morda je primer Magajna dober z analizo in pouk.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

USS Liberty ::

V Sloveniji so vsakomur zagotovljene enake človekove pravice in temeljne svoboščine,


Še na tem forumu "tadesni" nimamo enakih temeljnih človekovih pravic kot "talevi", kaj šele v družbi kot celoti... Slovenija je levičarska enomumna napol diktatura... tako da ne mi flancat o nekih človekovih pravicah, odprti družbi in podobnih hipijevskih neumnostih...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

jype ::

USS Liberty> Še na tem forumu "tadesni" nimamo enakih temeljnih človekovih pravic kot "talevi", kaj šele v družbi kot celoti...

Katera pa je tista pravica, ki je nimate, pa bi jo radi?

USS Liberty ::

svoboda govora recimo...
zakaj ima recimo na tem forumu "libertarian" naziv persona rudis, nek madmich pa tukaj forumaše zmerja z debili, pa tega naziva nima, niti žaljiv post se mu ne pobriše?

In na nivoju celotne družbe je situacija enaka. "Tadesni" v tej družbi sploh niso smatrani kot ljudje s temeljnimi človekovimi pravicami. Lahko celo pozivaš na umore proti njim, pozivaš na polnjenje barbara rova s kostmi tadesnih ali pa na forumih pišeš, da jih je treba pobit s kladivi in srpi, pa se ne zgodi nič. Če bo pa en maldoletni smrkavec izjavil par žaljivk proti romom ali gejem, bo pa fasal zapor.
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Okapi ::

Če bo pa en maldoletni smrkavec izjavil par žaljivk proti romom ali gejem, bo pa fasal zapor.
Prav res, naši zapori so polni takih.;((

O.

jype ::

USS Liberty> svoboda govora recimo...

In "ta levi" to imamo?

USS Liberty> zakaj ima recimo na tem forumu "libertarian" naziv persona rudis, nek madmich pa tukaj forumaše zmerja z debili, pa tega naziva nima, niti žaljiv post se mu ne pobriše?

Eni so pri žaljenju bolj vztrajni in manj argumentirani. Ti, na primer, bi moral biti že desetkrat v zaporu zaradi svojih antisemitističnih izpadov, pa še vedno nisi. Tudi zoper lik in delo murgeljskega palčka imaš toliko za povedat, da bi ti morali prepovedat vsakršno javno izražanje - pa ti ga še vedno ni nihče.

USS Liberty> "Tadesni" v tej družbi sploh niso smatrani kot ljudje s temeljnimi človekovimi pravicami. Lahko celo pozivaš na umore proti njim, pozivaš na polnjenje barbara rova s kostmi tadesnih ali pa na forumih pišeš, da jih je treba pobit s kladivi in srpi, pa se ne zgodi nič. Če bo pa en maldoletni smrkavec izjavil par žaljivk proti romom ali gejem, bo pa fasal zapor.

To seveda niti približno ne drži. V zaporu nimamo nikogar, ki bi bil zaprt zaradi sovražnega govora.

USS Liberty ::

In "ta levi" to imamo?

talevi imate free pass... dovoljeno vam je vse... od žaljivk do pozivov na pobijanje.

Ti, na primer, bi moral biti že desetkrat v zaporu zaradi svojih antisemitističnih izpadov, pa še vedno nisi.


Moje pisanje niso nobeni izpadi. Če je antisemitsko to, da napišeš resnico, da imajo židi v lasti vseh šest hollywood studiev, da so glavni ameriški mediji večinoma židovski, da kontolirajo fed in ameriške banke, da AIPAC lobij drži na plačilnem seznamu capitol hill, da Izrelci brutalno kršijo mednarodno pravo, potem me lahko takoj zaprejo na goli otok. Če bi morali mene zapreti, potem bi morali tudi marsikaterega levičarja, ki ima pri tej tematiki podobna stališča kot jaz.

Tudi zoper lik in delo murgeljskega palčka imaš toliko za povedat, da bi ti morali prepovedat vsakršno javno izražanje - pa ti ga še vedno ni nihče.


nisem tolk slaven kot recimo Magajna, zato mene in podobne male ribe zanekrat kar se tiče kritik murgelskega palčka, pustijo na miru...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

jype ::

USS Liberty> talevi imate free pass... dovoljeno vam je vse... od žaljivk do pozivov na pobijanje.

Daj ti kdaj preberi kakšno številko reporterja, no.

USS Liberty> Moje pisanje niso nobeni izpadi

Seveda so izpadi.

USS Liberty> Če bi morali mene zapreti, potem bi morali tudi marsikaterega levičarja, ki ima pri tej tematiki podobna stališča kot jaz.

Stališča niso problematična, problematično je, ko se ti zapiše, da obstaja skriti načrt židovskega lobija, kako nas vse zasužnjiti. Takšna namigovanja so ne le neokusna, temveč zelo nevarna. Poznam preveč židov, tudi izraelskih, da bi si drznil mislit, da "vedno držijo skupaj" in nam strežejo po svobodi.

USS Liberty> nisem tolk slaven kot recimo Magajna, zato mene in podobne male ribe zanekrat kar se tiče kritik murgelskega palčka, pustijo na miru...

Čudno, če bi 30 let nazaj šimfal čez Titeja, bi te pa hitro pospravili na hladno - mala riba gor ali dol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

guest #44 ::

jype je izjavil:



Ampak ravno ti so tisti, ki pri nas imajo možnosti, da postanejo družbeno sprejemljivi. V njihovi kulturi bodo svoje vzorce ohranjali in razširjali veliko učinkoviteje, kot jih lahko tukaj.



Ali pa bodo v naši kulturi samo še bolj znervirani in odločni, recimo ta kekec

Anjem Choudary @ Wikipedia




Extremisti so ekstremisti...te pa bodo taki kjerkoli. Apelirat treba na zmerne. Nekaj zmernih pa more ostat v problematičnih državah, zato da lahko tam gledajo svet kako uživa in si isto želijo sami.
Če bi sprejeli vsakega zmernega Iranskega muslimana k nam in ga tu obdržali, kdo pa bo ostal v Iranu, da spremeni stanje?
Poglejte kako so bili protesti...uporabili so našo tehnologijo, dobrote zahoda, da se zorganizirajo in uprejo. Želeli so postati kot mi in to je prav.

jype ::

jverne> Poglejte kako so bili protesti...uporabili so našo tehnologijo, dobrote zahoda, da se zorganizirajo in uprejo. Želeli so postati kot mi in to je prav.

Ja, saj v tem boju jim najbolj pomagamo tako, da njihove ekstremiste ignoriramo, ostalim pa dokazujemo, da lahko njihovo kulturo toleriramo, dokler oni tolerirajo našo. To je itak jasno vsem tukaj in vsem tam, razen tistim najbolj glasnim, ki bi radi ohranjali "čisto" in "tradicionalno" kulturo.

Truga ::

guest #44 je izjavil:

Če bi sprejeli vsakega zmernega Iranskega muslimana k nam in ga tu obdržali, kdo pa bo ostal v Iranu, da spremeni stanje?

Tam bi ostalo tistih nekaj ekstremistov, ki bili brez ljudi kvecjemu tarca posmeha. Tako kot so diktatorji omogoceni od ljudstva, tako je tudi z "verskimi vodjami". Ce ljudstvo pobegne so onesposobljeni. Si predstavljas za kaksnega klovna bi imeli papeza, ce ne bi imel miljonov ljudi za sabo? No saj, klovn je, ampak ljudje ga jemljejo pac resno ker ima "podporo" miljonov vernikov.
««
6 / 26
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Posledice Manchesterskega napada? (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Problemi človeštva
998145107 (130770) BigWhale

Glasna muslimanska molitev na fužinah (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
47184067 (74534) Gandalfar
»

Kako se mora islam spremeniti, da ga bo zahod 'sprejel'? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
22935775 (31176) guest #44
»

Pakistan blokiral Facebook, Youtube, Wikipedijo in Flickr (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
7626802 (24940) ahac

Več podobnih tem