» »

Ati Radeon 4850 ali 8800 GT

Ati Radeon 4850 ali 8800 GT

1
2
»

godi ::

Meizu vidim da maš 4870 HD. A služi. no js jo jutr dobim ko prodam mojo GTjko . ja pa a bi mi kdo povedu kero bi vzel al Gygabyte al kero drugo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: godi ()

godi ::

a je kdo delu teste z 8800 GT SLI VS Ati 4870 HD

Meizu ::

Meizu vidim da maš 4870 HD. A služi. no js jo jutr dobim ko prodam mojo GTjko . ja pa a bi mi kdo povedu kero bi vzel al Gygabyte al kero drugo.



Ej res, tko zanimive grafe kot je ta še nisem imel. Pred to sm sicer imel 9800GTX a se niti približno ne more kosat s to grafo. Slika = perfektna. Sposobnosti so itak visoke sploh pa se je zdej z 8.8 drajverji vse poštimalo. Crysis v XPjih laufa kot nor na 1680x1050 v največjih fajtih nad 35FPS. Very High tweak vključen tu notri.

Vzemi Sapphire, no vsaj to imam jst in nimam problemov z njo. Ostalih pa seveda nisem sprobal, ampak če vzameš gigabajtovo ali pa MSIjevo verzijo nimaš pomojem kej falit.

Myrel ::

Vidim da so lepe izkušnje glede Radeona ^^. Zanimivo res, ko vsi pravijo da je slika perfektna, zakaj se samo meni zdi, da je glih pri atiju slika nerodna [:S]. Čakam na odgovore.

Meizu ::

Slika se ti zdi da je pri nvidii boljša samo zato ker je ponekod (v mislih imam Grid) slika bolj zablurana, da skrije manjše FPSje in je kao gameplay bolj tekoč. Drugače pa naj bi ati imel boljšo sliko, vsaj jst imam občutek, da je slika pri ATIju malce bolj kinematična (tu imam pa v mislih crysis). Predvsem sence in sam gameplay je bolj mehak.

Myrel ::

Zanimivo, možno ja, GRID je na moji 7950GT laufal kar super, pozbo sm kak sm mel narihtano grafiko, ampak vem da je bla grafika odlična. Evo, tule mam screenshote iz mojega kompa na 7950GT:




godi ::

kaj pa če vzamem Sapphire bo tut ok. sem vidu da se jo dobi za 220. gygbyte pa za 250!

Meizu ::

Sej ti pravim da bo super. Sapphire je ena najkvalitetnejših firm kar se ATI kartic tiče.

Shegevara ::

(offtopic) Meizu, neboš verjel ampak nekaj folka ima kar konkretne pritožbe čez sapphire.

Volta ::

Aja? Potem pa povej natančnejše kdo? Seveda se pri vsaki firmi zgodi, da grafa crkne, ampak pri Sapphire jih je zelo malo, napram nekaterim firmam kot so npr. Club 3D.

jest10 ::

No pri edini Sapphire grafični, ki sem jo imel(9000PRO) mi je že po 2 mesecih crknil ventilator. Tako da zame Sapphire ni ravno glavni kar se tiče kvalitete.

Meizu ::

Jst sm mel že ogromno Sapphirjevih graf in vse so delale bp.

Shegevara ::

Meizu, jaz tudi imam Sapphire in deluje preodlično.

Ampak nekateri pa niso enakih mnenj:
http://www.hardforum.com/showthread.php...

Meizu ::

Mja, no, fora je v tem, da so Sapphire med najbolj razširjenimi ATI grafami (no vsaj bile so), zato pač če kej crkne je velika možnost da bo to ravno Sapphire. Nobena firma ni nepokvarljiva. Ferrariji se pokvarijo ;)

Shegevara ::

"Everyone makes good cards. Barring small changes in clock speed and cooler design, every last card is the same. It's what the company does when something goes wrong that matters."

Problem pri firmah ki izdelujejo ATI kartice je v tem, da ni resnega tekmovanja za najboljšega. Pri nvidii so recimo XFX,gainward, evga, ......
Pri ATI je pa sama žalost.
Visiontek - slab RMA service
Powercolor - tehnična podpora na njihovi strani je le vzhodna-azija
tko nekak no

Volta ::

Pri nvidii so recimo XFX,gainward, evga...

Ne pozabi na enega izmed najboljših - BFG :) Samo toliko, da spomnim.

Drugače pa je za Ati-jeve kartice po mojem mnenju zelo dober tudi MSI ( sem imel tudi nVidio od njega ), pa baje so MadView kartice, ki so sicer zelo rekde, ubijalske mašine. Sem jo imel na posoji za 14 dni doma - jo je en kolega tam ko je bil Avtera servis v MB kupil.

Myrel ::

eh, sej, bogi so oni ja, z tistimi atiji, kr naj jih majo, pa si mislijo da majo dobre compe :) oz grafe, nvidia FTW!! najbolj srečn bi pa bil, ko bi ati/amd propado, to namreč nebi blo nič čudnega ^^.

Meizu ::

Daj neaj klatit neumnosti daj. Premalo razumeš dobrobit konkurenčnosti v marketingu, da bi sploh lahko govoril o tem.

Myrel ::

nvidia market share: 70%, ati market share: 20% ostale: 10%, tu sploh ni vprašanja, čisto logičn je tale market share

Meizu ::

Sej sploh ne govorim o tem, fantina. Govorim o pojmu konkurenčnosti in nastalih posledicah, če se le ta izgubi.

Če ATI/AMD propade, in ostanejo edino nvidia grafične rešitve, se bo zelo verjetno zgodilo drastično povišanje cen, kar bo privedlo do tega, da ne boš dobili niti več 8800GT za 100€ ampak še vedno po 200 in čez npr. Zakaj? Ker nvidia ne bo imela nikogar, ki bi jo potiskal v rdeče številke. Tako se niti trudila ne bo nevem kako, kvaliteta grafičnih kartic bo upadla, pogosteje bojo crkavale, manj garancije. Sej to se vse komot da, če si edini na trgu.

Volta ::

nvidia market share: 70%, ati market share: 20% ostale: 10%, tu sploh ni vprašanja, čisto logičn je tale market share

Tota bo ja. Največji tržni delež ima Intel in sicer nad 50% ( kolikor se spomnim ), verjetno pa še precej več, komaj za tem pa sledita ATI in nVidia. Pa počakaj še nekaj časa, da ATI-ju uspe še ena tako dobra serija, pa se bodo številke precej spremenile :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Volta ()

tilinho20 ::

Intel ima res največjo prodajo grafičnih kartic. Potem pa mislim da je celo nVidia, na 3. pa Ati.

Meizu ::

Potem pa SIS in podobne bedarije ;)

mihajlo carr ::

Myrel sux.
GA-P35-DS3, E2180@3.2GHz, Sapphire 2600XT OC@750/800mhz, WD4000AAKS,
2Gb DDR2 800MHz@4-4-4-12, Xigmatek S1283@mx-2, HKC580W, Chieftec Giga GX-01B

Volta ::

Ne, njegove izjave sux. Morda pa je čisto vredu dečko, ki ga pač muči puberteta ali pa je od punce dobil PMS :)

IVo ::

:D. Tale forum postaja iz dneva v dan bolj zabaven...

Volta ::

Saj veš kaj pravijo - smeh je pol zdravja :)

OChack ::

nvidia market share: 70%, ati market share: 20% ostale: 10%, tu sploh ni vprašanja, čisto logičn je tale market share

Tota bo ja. Največji tržni delež ima Intel in sicer nad 50% ( kolikor se spomnim ), verjetno pa še precej več, komaj za tem pa sledita ATI in nVidia. Pa počakaj še nekaj časa, da ATI-ju uspe še ena tako dobra serija, pa se bodo številke precej spremenile :)


market share podatek je iz začetka junija ko še ni bila izdana serija 4000, zadni podatki kažejo market share ATIja več kot 40% (vir: steam)
Int€l inside, IDIOT Outside
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično ste že imeli ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19019669 (12734) Janac
»

ATI 5770 - kateri proizvajalec (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
644575 (3069) _geek_
»

Radeon 4850 bo zdaj, zdaj tu (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Strojna oprema
70744014 (19508) Music Man
»

Pošast je tu HD 4870 X2 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Strojna oprema
35525704 (15799) tilinho20
»

Katero grafično? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
706168 (4803) opeter

Več podobnih tem