» »

Zakaj mi ne dela UDMA mode5

Zakaj mi ne dela UDMA mode5

ASek ::

Mam Maxtorja 60Gb, priključenga z UDMA kablom, omogoča ATA100, vendar imam v WinXP samo Multi Word mode2.
Včasih prej sem imel UDMA5, po reinštalaciji WinXP pa zopet MWDMA2.
Probu sem odklopit CDrome, pa ni nč. Tud IDE bus driverje sem iz device managerja uninstaliru Primary IDE chanel, pa se jespet nazaj inštaliru pa uporablja Multi WordDMA.
A se da to kje ročno v winsih nastavit na več???

Sej vem da VIA IDE tool zviša na UDMA5, vendar potem v 3 dneh disk ni več mountable.

Se da kako drugače, ker na začetku, ko sem mašino dobil tud ni hotl delat na UDMA5, pol pa sem winse reinštaliru pa je pol delu na 5, zdej pa spet nič.

Lp

rap3r ::

tm k ti v windowsih piše da je muplti word...lahk mal viši zbereš dma if posible al neki tazga seprav omogočš mu dma!!!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

ASek ::

Mam vključen DMA.
Bom poskusu Bios flashat, ker sem vmes zamenju plato (za isto) sam res na tej ni najnovejšeka biosa.

ASek ::

Bios flashan, pomaga nič:(

ls ::

ej isti problem sm mel jst.. moj disk je pa IBM dtla 40gb 5400 rpm. V winXP po par dneh disk non mountable:'( zasilna resitev: nalozi ME:)) drgac pa ne vem kej bi lahko naredu.. ce ti rata kej prosim povej

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ls ()

krucymucy ::

Tisti IDE TOOL je mal čuden ja ... vendar samo v XP-jih!

SmiLeY (SLO) ::

kaj pomen to "non mountable"? :\
._SmiLeY (SLO)_.
.:kva nej recem:.

ASek ::

Če ni mountable, se ne da iz njega zagnat, mislim pa da je to napaka v boot recordu.
Ma ne morm met WinMe:| sej pod XP mi je zadnjič delal, zdej pa noče;(

ASek ::

Aja če disk ni mountable nardiš tole:
daš inštalacijski CD od XP in daš tam popravi-R, pol dobiš command prompt pa not napišeš chkdsk /mbr, pa bi mogl pomagat.
Jz sem bil pa pametn pa sem dal takrat Win98 gor, in je blo treba nardit low level format:(

A kdo ve, če mogoč tist Maxtorjev tool, ki dela low level format mogoč zapiše UDMA faktor, ker po tistem je začel delat z 5?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ultra DMA

Oddelek: Strojna oprema
322204 (1609) amigo_no1
»

Ne morem instalirat Win XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
121137 (802) Dragi
»

Plextor writer 24/48/48 problem! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
644574 (4083) Hux
»

TEAC 40X (CD-540e)

Oddelek: Pomoč in nasveti
171539 (1244) Han
»

Diski crkujejo kot za stavo

Oddelek: Pomoč in nasveti
191667 (1170) dexter

Več podobnih tem