» »

Plextor writer 24/48/48 problem!

Plextor writer 24/48/48 problem!

«
1
2

Hux ::

Nekaj cajta se mi ze dogaja da je zelo nezanesliv pri hitrostih vecje od 24x. Pri 40x pisanju bo skoro 95% pokazal izpad buffera pri nerotu tam ko buffer procente kaze in kot posledica je padec hitrosti na manjso writanja ter napaka na cdju. CD sicer dela samo ko grem skenirat z onim programom ko je zraven bil javi tudi do 1000ce errorov. Na zacetku sem writal z 40x traxdate in gledal zraven in se je to redko dogajalo in to samo na smartbuyih ko sem 48x zacel. Na traxdatah 40x sploh nisem upazo do predkratekm. Zaj pa se to prakticno vedno dogaja. Edino kaj sem naredo od takrat in dozaj je formatacija hard diska.
Ce grem gledat pod naprave je v DMA modu nastavlen in to dam tudi vedno sam po formataciji. Zakaj pa bios ko se racunalnik starta se vedno kaze PIO mod?

Ve kdo zakaj postaja tak nezanesliv pri vecjih kot 24x hitrostih?

Zaj mi je ze drugi CD onico na 40x pisanju tak da je ven vrglo.
  • spremenilo: Hux ()

icek ::

V device manageru zbrisi ven IDE kontroler na kateremu imas obesenega RWja, potem pa naj ti ga winsi nazaj najdejo. Potem bos imel plexa na DMA in bo spilalo.
Rider of Theli
www.air-tv.net

CaqKa ::

plextorji imajo zadaj en jumper s katerim se vklopi dma, preišči stare teme na slotechu.. imaš postopek opisan natančneje.

Han ::

Ta mostiček je pri 48x Plexih že nastavljen na UDMA33. Lahko pa pogon forsiraš v MW-DMA.

Hux ::

v device managerju pise da je nastavlen na multi word DMA mode 2 kakor tudi CDrom. Oba sta na secondary IDE plextor kot master.
Grem resetirat da vidim kaj tam pise v biosu seenkrat.

Tam pise da je navadni CDrom v PIO ;(( plextor pa DMA.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

boštjan ::

hux,daj pekača na UDMA33.

Hux ::

kak? :8) Pod divce managerjem ni drugih moznosti kot PIO ali DMA if avilible. Imam pa WInXP

Btw. zaj berem to stran Jumper
In nevem kaj trotli mislijo z setting jumper! Kaj ga nej odstranim samo al kaj. Mislim damoj model ni prevec stari malo pred novim letom je bil skup sestavlen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Hux ::

icek: sem nareod kakor so Ata predlagali kor primarnega in sekundarnega zbriasl racunalnik restart etc. Kot posledica je CDrom navadni vrglo v PIO nazaj CDRW ni vizualne spremembe torej se vedno na multi word DMA mode 2 vednar ga Bios prepozna kot ATA 33 zaj.

Grem par Cdjev spect in rezultate pregledat bredvsem buffer underune.

boštjan ::

kolko sem jaz razumel je UDMA33 že privzrto nastavljeno,tako da samo v device managerju daj na DMA if avilible in resetiraj.

Hux ::

to sem jaz tudi razumel in tudi naredo tak. Vseeno pise Multi word dma mode 2 pod current transfer mode.


Zaj sem naredo kar icek predlaga tudi CD testiral in je ze tretji onicen! 4x je buffer pado na 7% enkrat na okol 20% in ga je pri lead outu zafukao. Tega posranega plextorja bom skoz okno fuko in en pir odpr na njegov racun ko bo razleto na betonu!

Se kaki drugi predlogi predno zgubim zivce totalno?

boštjan ::

probaj v kakem drugem compu, če ne pa nesi nazaj,ker mašina ne dela tako kot treba.No mogoče po novi instalaciji bo.

Hux ::

Sem mel narazen zaj in jap ce razumem tisto prav in da ni jumpera cisto na levi strani deluje v multi word dma. Jaz ga nemrec nimam in je to menda januarski model. Samo cisto desno je jumper na master nastavleno. Kolk tisto sliko gledam v artiklu pa pise da bi mogo bit na se en jumper!

Drugi topic

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

jest10 ::

Pa imaš v biosu vkloplen dma?

Hux ::

mam. disabled ali pa auto gre samo izbrat.
flashal sem na 1.4 in cisto enaki konec do enih 90% gre cool brez problemov pol buffer pade parkrat na 7% in ven fukne cez par sekund. Tretji unicen CD! pickoamterno NEVER AGAIN PLEXTOR!!!!!!

Hux ::

zaj sem najso jumper en. Grem narazen vzet dati na DMA tja ko bi moglo bit in se enrkat probat. Ce nebo slo ga bom bek fukno!
Z garancijo je bol tak ker je avstriski model.

Hux ::

Ok ni treba vec razmislat. Zgleda da je dal duso odsebe vceraj in ti buffer problemi so bli ocitno samo znaki dolgtrajnega umiranja.
Vceraj sem speko 4Cdje 5tega je pa ze zafukalo enako kot dans se 3 in to celo na 16x hitrosti. Zaj se samo sumulacijo poganjam in zafuka na bilo kiri hitrosti na koncu. Blo je lepo kak dolgo je trajalo hehe. Fuck off plextor!!! in bye bye mojih 40 jujrev!!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Hux ::

jau zaj grem kot zadnjo variatno windowse formatirat prvo pa jumper dat nazaj dol ker zaj ga kot PIO prepozna v biosu samo se.

CaqKa ::

nesi nazaj v trgovino... sploh so to pri plextorju s tem jumperjem pošteno zajebali... pa da ne omenjam kak slabo peče audio cdje pa rwje...
em ko sem jaz prestavil jumper, tudi ni delal najprej.... tak da restartaj parkrat mašino pa pol poročaj... sicer pa kot si reko.. never again plextor... (hah potem pa v jokerju napišejo 'Plextor - kvaliteta je le kvaliteta.' da nebom kozlal)
aja.. zdaj imam yamaho f1 ;)

Hux ::

zaj sem formatiral racunalnik. Sprobal na 40x isto pred koncem ven fukne zaj z 4x za test. Racune sem skup nabral. Btw jaz sem se takrat tudi med Yamaho in plextorjem odlocal samo glede nato da rabi yamaha izredno dolgo da narise tisto slikico gor sem mislo ki bom te cakal hehe. Napaka kaj ces!!!!
:\
Pol grem staro 4x HP monitorat not. Kaj ces roba je roba :D

Nekaj sem bral tudi da majo ena serija plextorjev tovarnisko napako z vrtilnim mehanizmom in ti jih zamenjajo ce neses nazaj. Ve mogoce kdo kira serija?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Speedster ::

Jaz mam tudi tega plexa mesec februar 2003 in moram reč, da peče 100% v redu.
Imel sem tudi teac 40 in moram reč da kake blazne razlike v hitrosti ni, razlika je v kvaliteti pečenja!
Audio cd so dosti boljši s plexom.

Hux ::

Ja sej v teh modelih bi nej blo vse super kvaliteta v kolikor deluje. Jaz sem ga neki na zacetku leta kupo zaj pa nevem al augostovski proizvod al januarski. Kaj ko peces 40X ti nic buffer ne pada? 4Mb buffer od writera?

Prvic sem vido padanje buffera par tednov po nakupu ko sem 48x smart buye dobo. Sem pac mislo ok zakurac CD. Pol se je dogajalo ze nonstop na 48x nato so znaki zaceli skakat tudi v 40x pol celo do 32x in nazadnje sem upazo ze to tudi v 24xnem nacunu. Pol sem en SVCD peko na 16x samo nisem zraven stal tak da nevem kak je kaj naredo le v DVD playeru je zaskocla slika v CDromu pa ne tak da je napaka ze na tem. Grozno pac. Druga menda nemore bit kot sfukan mehanizem ali pac.

Zaj se je lih koncala simulacija 4X writanja. Uspesna JUHUHU lol! Kak fajn 4x writer mam zaj :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Hux ::

Windows XP 5.1
IA32
WinAspi: -
ahead WinASPI: File 'C:\Program Files\Ahead\Nero\Wnaspi32.dll': Ver=2.0.1.50, size=131072 bytes, created 25.6.2002 16:34:54
Nero Version: 5.5.10.0
Recorder: Version: 1.04 - HA 1 TA 0 - 5.5.10.0
Adapter driver: HA 1
Drive buffer : 4096kB
Bus Type : default (0) -> ATAPI, detected: ATAPI
CD-ROM: Version: 1.0A - HA 1 TA 1 - 5.5.10.0
Adapter driver: HA 1
Bus Type : default (0) -> ATAPI, detected: ATAPI

=== Scsi-Device-Map ===
DiskPeripheral : IC35L080AVVA07-0 atapi Port 0 ID 0 DMA: On
CdRomPeripheral : PLEXTOR CD-R PX-W4824A atapi Port 1 ID 0 DMA: On
CdRomPeripheral : TEAC CD-532E-A atapi Port 1 ID 1 DMA: On
=======================

AutoRun : 1
Excluded drive IDs:
CmdQueuing : 1
CmdNotification: 2
WriteBufferSize: 61865984 (0) Byte
ShowDrvBufStat : 0
EraseSpeed : 0
BUFE : 0
Physical memory : 511MB (523760kB)
Free physical memory: 345MB (353596kB)
Memory in use : 32 %
Uncached PFiles: 0x0
Use Static Write Speed Table: 0
Use Inquiry : 1
Global Bus Type: default (0)
Check supported media : Enabled (1)
Wizard: Off

21.4.2003
CD-ROM (ISO)
13:40:06 #1 Text 0 File Isodoc.cpp, Line 7328
Iso document burn settings
------------------------------------------
Determine maximum speed : FALSE
Simulate : TRUE
Write : FALSE
Finalize CD : FALSE
Multisession : TRUE
Multisession type: : Start multisession
Burning mode : TAO
Mode : 1
ISO Level : 1 (Max. of 11 = 8 + 3 char)
Character set : ISO 9660
Joliet : TRUE
Allow pathdepth more than 8 directories : FALSE
Allow more than 255 characters in path : FALSE
Write ISO9660 ;1 file extensions : TRUE

13:40:06 #2 Phase 72 File dlgbrnst.cpp, Line 1649
BURN-Proof activated

13:40:06 #3 Text 0 File Reader.cpp, Line 115
Reader running

13:40:06 #4 Text 0 File Writer.cpp, Line 123
Writer PLEXTOR CD-R PX-W4824A running

13:40:06 #5 ISO9660GEN -11 File geniso.cpp, Line 4519
First writeable address = 0 (0x00000000)

13:40:06 #6 Text 0 File Burncd.cpp, Line 3790
Turn on Track-At-Once, using CD-R/RW media

13:40:06 #7 Text 0 File ThreadedTransferInterface.cpp, Line 659
Setup items (original item values)
0: TRM_DATA_MODE1 (CTransferItem)
2 indices, index0 (150) not provided
original CD pos #0 + 356665 (356665) = #356665/79:15.40
relocatable, CD pos for caching/writing not required/required, no patch infos
--------------------------------------------------------------

13:40:21 #8 Text 0 File DlgWaitCD.cpp, Line 202
Last possible write address on media: 359847 (79:59.72)
Last address to be written: 356664 (79:17.39)

13:40:21 #9 Text 0 File DlgWaitCD.cpp, Line 207
Write in overburning mode: FALSE

13:40:21 #10 Text 0 File DlgWaitCD.cpp, Line 1419
Recorder: PLEXTOR CD-R PX-W4824A;
CDR code: 00 97 15 17; OSJ entry from: Ritek Co.
ATIP Data:
Special Info [hex] 1: C0 00 90, 2: 61 0F 11 (LI 97:15.17), 3: 4F 3B 49 (LO 79:59.73)
Additional Info [hex] 1: 00 00 00 (invalid), 2: 00 00 00 (invalid), 3: 00 00 00 (invalid)

13:40:21 #11 Text 0 File ThreadedTransferInterface.cpp, Line 811
Prepare recorder PLEXTOR CD-R PX-W4824A for write in TAO
DAO infos:
==========
MCN:
TOCTYPE: 0x0 Session Closed, CD fixated
Tracks 1 to 1:
TRM_DATA_MODE1, 2048/0x0, ISRC "", FilePos 0 307200 730757120

13:40:21 #12 Text 0 File ThreadedTransferInterface.cpp, Line 839
Removed 2 run-out blocks from end of track 1.

13:40:21 #13 Text 0 File ThreadedTransferInterface.cpp, Line 659
Setup items (after recorder preparation)
0: TRM_DATA_MODE1 (CTransferItem)
2 indices, index0 (150) not provided
original CD pos #0 + 356665 (356665) = #356665/79:15.40
relocatable, CD pos for caching/writing not required/required, no patch infos
-> TRM_DATA_MODE1, 2048, config 0, wanted index0 0 blocks, length 356663 blocks [PLEXTOR CD-R PX-W4824A]
--------------------------------------------------------------

13:40:21 #14 Phase 32 File dlgbrnst.cpp, Line 1649
Simulation started at 40x (6.000 KB/s)

13:40:21 #15 Text 0 File ThreadedTransferInterface.cpp, Line 1952
Verifying CD position of item 0 (relocatable, CD pos, no patch infos, orig at #0): write at #0

13:40:21 #16 Text 0 File Mmc.cpp, Line 17129
Set BUFE: BURN-Proof -> ON

13:42:53 #17 SCSI -1135 File Cdrdrv.cpp, Line 1393
SCSI Exec, HA 1, TA 0, LUN 0, buffer 0x026E0000
Status: 0x04 (0x01, SCSI_ERR)
HA-Status 0x00 (0x00, OK)
TA-Status 0x02 (0x01, SCSI_TASTATUS_CHKCOND)
Sense Key: 0x03 (KEY_MEDIUM_ERROR)
Sense Code: 0x0C
Sense Qual: 0x07
CDB Data: 0x2A 0x00 0x00 0x04 0xE1 0xB0 0x00 0x00 0x1F 0x00 0x00 0x00
Sense Data: 0xF0 0x00 0x03 0x00 0x04 0xE2 0x46 0x0A
0x00 0x00 0x00 0x00 0x0C 0x07

13:42:53 #18 MMC -1135 File Writer.cpp, Line 331
Write error

13:42:53 #19 Text 0 File ThreadedTransfer.cpp, Line 219
all writers idle, stopping conversion

13:42:53 #20 Text 0 File ThreadedTransfer.cpp, Line 213
conversion idle, stopping reader

13:42:53 #21 CDR -201 File WriterStatus.cpp, Line 153
Invalid write state

13:42:53 #22 TRANSFER -18 File WriterStatus.cpp, Line 153
Could not perform EndTrack

13:42:53 #23 Phase 34 File dlgbrnst.cpp, Line 1649
Simulation failed at 40x (6.000 KB/s)

13:42:53 #24 Text 0 File Scsicmd.cpp, Line 406
SCSI not using temporary buffers
20 out of 20 temporary buffers allocated


Existing drivers:
File 'Drivers\atapi.sys': Ver=5.1.2600.1106 (xpsp1.020828-1920), size=86912 bytes, created 29.8.2002 3:27:50 (Adapter driver for rec)

Registry Keys:
HKLM\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\WinLogon\AllocateCDROMs : 0 (Security Option)

Speedster ::

Men buffer nič ne skače je skoz na 98-97 %. Peče normalno na 48, seveda na kvalitetnih cd-plextor.
Smart buy-e mi pa peče tudi samo na 16 k so itak za en k...!

Hux ::

Pa mas jumper na prvih dveh pinih za DMA gor al ne?

Ce prav pogledamo text pise
By using this jumper you could enable or disable the drive's UDMA 33 support.

Nic pa nepise kdaj je on ali off!

Speedster ::

Do danes sploh nisem vedel za tale jumper. Plexa mam na sec. master druzga pa nisem nič štelal.
Je pa na UDMA2 v device manager-ju.

icek ::

Res cudno, da imajo nekateri s plexom tezave. Meni dela od prvega dneva BP. Pece normalno tudi audio cdje in RWje. Mozno, da si naletel na kak difektn model? Bos pac reskiral voznjo v esterajh pa ga menjal. Ce pa ti ni zal 40 cukov pa ne vem.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Hux ::

ja sej prvi dan je tudi delal normalno :)) . Samo tisti prvi dan je ze dugo mimo. Ce hocem zaj CD posnet sta se samo 8x in 4x hitrosti na razpolago vse drugo pred koncem okol 97% vun fukne in izpise tisto zgoraj.

Neglede a dam tisti prvi DMA jumper gor ce ga dam ga windows prepozna kot PIO ce ne kot ATA33 v WinXPjih pa neglede nato samo na multi word DMA mode 2 gre nastavit Ultra sploh ne. Na Ultra dma mode 5 je samo disk. Nekaj pise da oni predlagajo da nej bo writter kot master v secondary IDE rezi brez povezave z drugo napravo. Kolk zaj kaj to pomaga k zivljenski dobi ali kaj nevem in je tudi sumljivo. Sicer je za mojega tak ze prepozno. Ker je delal tocno tak kot je zaj 4-5 mesecev bp ni razloga da bi blo narobe vezano. Tudi read speed al kak se ze rece ki umogoca branje z 48x sej je po deafult 40x in zmanjsa zivljensko dobo sem samo enkrat sprobal pol pa spet izklopo tak da. Verjetno je to ona serija z napako te. Grem malo iskat ce bom se najso kje oni clanek ker ce je to to mi ga morajo zamenjat nemudoma tak je pisalo.
Sranje je samo ker se bojo kekeci ziher spravli poprat ta krs!

Hux ::

Polne CDje ne zapise vec kot so filmi 700MB. Kake manjse kot 350 pa se vedno zapise na 40x hitorsti!

Hux ::

Zgleda kot kalibracijski problem. Traxdate polne CDje torej cirka 672MB vun fukne pri 93%.
Plextor CDje pri 80% zacne bufer padat zelo pocasi od 98% do 10% pol pa hitro nazaj skoci in to pri 48x vendar konca simulacijo.
SmartBuya: sem probo vendar 800MB verzijo je simuliral isti file brez problemov.
SmartBuy 700Mb: tudi simolral brez problema.

Pickomaterno kak jih po tem nej prepricam da je nekaj narobe!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Hux ::

nevem ce niso ki Traxdata CDji hin!!!!!!! Vseh 50 komadov!!!!!!!!!!!!!

Clemento ::

Meni se je zacelo dogajat isto z novimi mediji ki so deklarirani za 48X hitrost
snemanja! Plextor 8/4/32 mi noce vec pect cdjev 700Mb??? 670mb v redu 700mb
cannot perform fixiation...najprej sem mislil da je problem v novejih razlicicah nerota sam se nisem probal dat starejse gor...mislim da je pri tebi isto! Nero in Plextor
je lahko naklucje?
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Clemento ()

Hux ::

Ja in ne! Identicen problem javi kot porocas. Glede fixed etc.

CDji so hin zaj sem ze skoro ziher!!! Mam se starega 4x vendar je nazalost HP8100 ki ne podpira 700MB Cdjev officialno. Z flashanjem biosa od Sony writera mi je uspelo HPja spravit da pise cirka 676MB+ nekaj. Sem sel pisat film ki ma 674MB z tem HPjem prvo na Traxdata in je posnelo vednar film ni bil berljiv na koncu. Enako sem naredo z Smartbuyem in film dela normalno.

Jutri bom 3 CDje neso frendu naj da 1 film 3x gor me res zanima medtem bom pa poisko take CDje ki 100 javijo error pri simulaciji ze!

Torej Nero in Plextor nebo cist stimalo ker je isti problem HP in Nero torej skupno si ti posrani TRAXDATA CDji.
Vse simulacije so bile uspesne na SmartBuyu in Plextor original CDju sicer buffer pade na 48x writanju 1x na teh Cdjih smao pomoje zakljuci bom kr sel testirat zaj ko ga nazaj not zmontiram. Pickomaterno posrano in mimogrede racuna za plextor nenajdem tisto kaj sem mislo da je blo je blo za volan iz 2000 leta!!!!!!!!!

Hux ::

Lih vidim da se mam par TRAXDAT iz zelo stare proizvodnje ki sem jih sparal za fredna. Grem writer vun dat in sprobat kr vse povrsti!!!
Ves kaj je ironija? Da sem danes racun za te Cdje ravno bek fukno!:(

Hux ::

Ok naredo sem sledece. Vzel sem vse vun od writerov. CDrom prikluco na IDE 1 zraven diska. IDE 2 sem dal samo CDRW kot priporocajo v knjigi. Vzel kr nasledni CD iz iste "zanic" pakunge in ga posnel. Buffer je bil do 95% nonstop na 98% brez vizualnega nihanja od tu dalje pa je 2 do 3x malenkost zanihal na 97%. Ko sem Cd pognal je friznilo vse in sem ga vun vzel ter seenkrat probal pa je slo ko po maslu. Ce je zaj to srecen CD iz pakunge ali kaj druga grem dalje writat hehe.

Naslednega je zafukalo po standardnem postopku spet. Zaj pa grem vse stare sprobat!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Blisk ::

Jst sm mel TEACa 48x pa je jajc, zdej mam Plexa 48x in dela super, peku sm tud traxdata CDje 40x in je vse ok.
Zgleda da maš jebeno serijo CDjev.
nabav si različne firme CDjev in probi, pa še pr kakem frendu??
Pa ne še pečke metat čez okno, dokler ne sprobaš vsega.
:)

||_^_|| ::

men je tut prvi teden povzročal dost sivih las. pol je pa pršu novi nero ven in od takrat mi peče vse lepo na 48x s smartbuyi vred.

icek ::

Heh, na koncu bos ugotovil, da je s plexom vse OK in da so CDji hin.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Hux ::

Sem dal dans 2 Cdja ko sta meni javla na simulaciji ze error naj sproba na svojem!
Btw nekako mam obcutek da nemore bit z Plextorjem vse vredu tudi ce zakaj mi buffer tolko pada se vedno nenajdem vzroka. Smartbuya sem speko na 40x in film dela samo ko skeniram z plextols ma nemalo errorev tam ko je buffer enkrat pado.

Moj writer je Ocktoberski proizvod in zaj nevem al so oktoberski bli defektni ali so se do oktobra defektni prodajali v tgovinah. Btw ko grem writat 40x je zelo gasna zadeva ko 48x pa itak. Kak je vas kaj glasni ker stari 4x je tihi ko miska :D 4x pac

Aja da bi bla pac slaba serija CDjev? Hm malo verjetno ker sem nemrec mel se stare traxdata CDje kuplene par mesecov prej in ga je isto zafukalo. Je mogoce da je narobe kaj kaj te vem z kalibracijo? in da s epise samo na kavbojske CDje z cemer bo tudi verjetno kmalu prenehal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Hux ::

MMORE24x : posnel v 4:41 brez buffer underuna in nima errorov ko ga skeniram. Sicer je hitrost le 24x
Trax40x : snemam z 24x .... simulacija nemogoce koncati tak da zganje brezveze! ;((
Trax40x : isti CD ko zgoraj vendar 350MB podatkov (en del stargatea) uspesno zganje, hitro delovanje, brez errorov 8-O

Kar se mi se vseeno ne dopade je ko dam CD not vbistvu se cuje kot da skripa malo na zacetku! Moram olje menjat al kaj!! :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Hux ::

Hehe zelo smesno ha? SRANJE!!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

boštjan ::

hux2 piši na proizvajalcu pekača

Jackal ::

HUX:
Si updejtal firmware?
Meni se je dogajalo da je pri originalnem firmware na koncu buffer pado na 2-3%... in to namreč takrat ko je writer na koncu znižal hitrost pisanja (Tist PowerREC ti to regulira). Pa vedno ko sem pregledal kak tisti CD ko je buffer pado je bla tista rumena črta na tam v nero speed testu. Potem sem pa dal gor firmware verzijo 1.3 pa vse špila kot je treba... Buffer nč ne pada več. Sem pa opazo da so zadnje čase TRAXDATA cdji bolj u kurcu. Sem kupo 2 tortici po 25 pred par dnevi in sem jih iz ene zmeto stran kr 10 komadov. Sam se je prav vidlo na vrhu CDja da so neke čudne lise gor. Do zdaj so mi bli najboljši traxdata tisti ki so meli gladko (sijočo površino) in ne ti matirani. (oboji pa so črni traxdata 700MB 40X)
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Hux ::

Mam novi updejt ja 1.4 prej sem pa mel 1.3.

Mam obcutek da buffer pada zaradi moje sistemske kombinacije bol kot zakaj druga. Tam na plexotr pagu sem bral da tisti z VIA chipseti nej bi writter meli na PIO mod in ne UDMA (jaz mam na multi word dma ve kdo v cem je razlika) samo pol pa kot opozorilo pise da morta oba porta bit DMA ce ces da via deluje! nekaj v tem smislu. Jaz zaj sploh nimam via driverov instaliranih.

Kaj pa je to ASAPI je pomebno ker sem vceraj instaliro zvecer to in pise da je za bolso delo z widnows sistemom nekaj v tem smislu.

Buffer se znizuje sicer ne pade ko med writanjem ali simulacijo disk zacne srotat. Ampak takrat samo se zniza in redko kdaj pade na nulo menda se je to samo 1x zgodilo v 5 mesecih ali se pa to nisem ziher. Tisto ko pa padne dol pa padne na 7%. Nero cisto nic ne opozori na koncu da je prislo do buffer underunu samo vcasih in se takrat ko je opozoril sem sel skenirat cd in ni blo errora.

OnTheMic ::

HUX2, zdi se mi, da imam povsem enak problem s svojim Plextorjem 40/12/40A, kupljenim jeseni 2002. Poglej tale post pod Strojno opremo:
Problem z RW-jem (17.4.2003)

Tudi sam sem že poizkušal vse mogoče, od instalacije celotnega sistema na novo, do prestavljanja po portih, z DMA in brez, firmware update..... skratka vse.
Jutri ga nesem reklamirat v PC-Hand, pa bomo potem vidl, če bodo uspel kej zrihtat, če ne pa pač menjava.....

LP, pa se potem morda javim, ko bom reklamiral zadevo

Hux ::

Ja cuje se tak in isti error dobim le da zaenkrat samo na Trax dati. Probo sem MMore 24x z 24x hitrost in dela kot urica. Smartbuy tudi dela kot smartbuy pac hehe. Traxdata pa ce mi ga uspe zašisat je zelo pocasni na 4x pisaju se je uporaben za silo na 40x ce uspe pa racunalnik kr frizne. Bom vido kaj bo frend reko na te CDje ko sem mu dal za test.

btw. predno nesec na popravilo probaj zapect en file z hitro hitrostjo kot je 40x velikosti 350MB skratka nekaj manj kot 700 da smo previdni recimo ne vec kot 500MB ker meni namrec to dela brez problema le ko je polni zafuka konec.

Hux ::

zaj sem en stari Traxdata 40 najso ko sem ga od frenda dobo enkrat za izmenjavo in je zapeko brez problema na 40x nastavleno vendar z 32x power Recom brez erora in CD deluje super. Ko pogledam na robove ni dobenih pravokotnih crt kot je prakticno na vsakem od onih iz 50 paka. Tista mavrica ko zgleda razlito pa je tak na vseh CDjih.

hipi1599 ::

ne vem kaj si zrihto do sedaj upam da ti bo pomagalo enaki problemi kot ti ampak aspi driverji mislim da 4.71 na www.viaarena.com in zamenja rec programa z easy cd creator 5.0 + update v 5.03 zaradi plex driverjev. potem pece brez powerec 48x data in z powerec audio pri cca 37x speed.

CaqKa ::

kaj pa če izklopiš powerrec?
nero > recorder > choose recorder > options > powerrec (tukaj imam jaz pri yamahi napisano 'optimum writespeed control enabled', tak da predvidevam da bi tu nekje moralo bit tudi pri tebi)

Hux ::

Vbistvu nisem nic naredo. Sej je vse isto kot prej na te traxdate ne pise in frend poroca da mu je sicer zapisalo in je rablo 8 minut plus CD na koncu nedela. Tak da isto srajen. Grem te CDje nazaj nest pa ce jih nebo zmanjal mu jih v glavo zalucam.

icek ::

PowerRec lahko izklopis tudi s Plextoolsi
Rider of Theli
www.air-tv.net
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nero 7 Premium

Oddelek: Programska oprema
121551 (1305) kriko1
»

NEC ND-3540A problem...

Oddelek: Pomoč in nasveti
282296 (1587) dean444
»

LG GSA-4120B dela probleme pri pečenju DL DVD+Rjev

Oddelek: Strojna oprema
441619 (1428) mtosev
»

Težave s pekačem

Oddelek: Pomoč in nasveti
121752 (1692) boštjan
»

PLEXTOR BurfProof unicuje cdje - prosim pomagajte!

Oddelek: Pomoč in nasveti
91541 (1295) krho

Več podobnih tem