» »

Plextor writer 24/48/48 problem!

Plextor writer 24/48/48 problem!

1
2
»

Hux ::

vem ja samo zakaj bi sej vbistvu sploh ni razlike v casu pecenja par sekund se vendo 3:39 tak da ni problema.

Meni samo ni jasno zakaj bufer poklekne na plextor Cdjih pri 48x writanju. Pri 40x writanju pa buffer niha tudi nizje kot normalno sej normalno je 97-98% tukaj pa niha do 95%-98% in na koncu tam ko pri 48% klence pocasi tukaj nena.

Vezal sem ga pa tocno tak kot predlagajo v cesondary IDE kot master brez druge naprave. Edino kaj je nevem ce sem vzel originalni kabel al enega ki je ze bil noter sej to nima veze ne?

Plextor CD
48 Power Rec: 2:42 buffer klecne
40x Power Rec: 2:45 buffer ne klecne vednar se vidi nihanje tam ko klecne pri 48x

SmarBuy40x CD
48x power Rec 40x v 2:37 brez buffer problemov.
Ti so me vedno navdusili po slabih izkusnjah z 48x Smartbuyi iz 50paka ko se dolgo pisejo. Ti trenutno se najhitreje napisejo kaj sem jih kdaj mel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

CaqKa ::

daj izklopi powerrec pa poročaj...
ne bluzit pa stokrat eno ta isto napisat...

icek ::

Hux, ne vem ce si ze kje napisal kako masino imas?
Mogoce ti masin ne zmore ve tako hitro posiljat podatkov in ti buffer pade?
Rider of Theli
www.air-tv.net

CaqKa ::

ne ni napisal.. je pa napisal da mu je na začetku delalo vredi

Hux ::

XP1800+ / 512SDR / MSI Turbo Raid / IBM 80GB 7200 / Plextor pac + Nero zadnji in enaki problemi na prejsnem/ VIA ni instalirano zaj

Sej sem probo brez power reca. V plextools sem izklopo samo nisem napisal pol. Isti efekt le da je 1 sekundo prej napisal ampak to je tak pogresek. Plextor CD buffer cist isto pade pri 48x. Na smartbuyu sicer ne pade v simulaciji samo se to dogaja pri realnem pisanju kr fajn.
Mogoce niso za 48x pisanje samo cudno ce so zraven writera bi in power rec ne reagira z znizanjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

cekr ::

A si že poizkusil snemati z Plextools?
Inštaliraj VIA Hyperion 4in1.

Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Hux ::

nisem lih zaj sem upazo da plextools vbistvu ne izklopi power reca sploh oziroma ga samo ce pises tudi z plextools. V nerotu moram te.

Hux ::

Ok izkloplen power rec v nerotu.

Na 40x traxdata z 48x pisanjem je blo isto kot na Plextor CD. Buffer nakoncu gre pocasi dol in padne.
Na Plextor CD pa je vse isto kot prej.
MMore24x. Pisan z 40x nakoncu se buffer tudi mantra vendar ne hudo pol pa vun vrze kot ze vse traxdate.

Zgleda kot da ti plextor CDji pac niso za 48x pisanje se 40x komaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Hux ::

nevem vec kaj nej naredim glede buffera. 2x Simulacija no problem 2x burn in obojekrat je buffer padno in znizal na 32x hitrost ter pol so errori na CDju. SmarBuy 40x. Nikol vec ne kupim drage stvari ce dobim podobno za dosti majn.

Grem na Plex CD writat 48x buffer na koncu skace kot zajec in na koncu sporocilo. Buffer underrun error was prevented 11 times. Pol ko skeniram pa niti enega errora na CDju. :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

CaqKa ::

očitno brezupni primer - nesi na intenzivno nego.

hipi1599 ::

bufferunderun pomeni da ti masina ne folga sibat dovolj hitro inf. za pecenje cdja. ni problem v recorderju ampak v tvoji masini. preveri via driverje ce uporabljas win xp pomeni via 4.45+4.46 ko to inst.z bufferjem ne bi smelo bit vec problemo razen hd. naredi se v nerotu test all drive speed in hitrost mora bit hd vsaj 38000 mislim da kbs. glede cd jev smart buy in traxdata v nerotu snemaj samo z powerrec.enaki problemi kot tvoji reseni.masina abit kt7a-raid athlon 2000xp 512 sdram hd 5x maxtor 80gb 7200.

kockish ::

1. Ce plextor (oz. katerikoli drug writer) ni na UDMA, bos imel problem z bufferjem. To je dejstvo.
2. Multiword DMA mode 2 je mislim da za polovico pocasnejsi pri prenosih kot UDMA33.
3. Po vsej verjetnosti je za tvoje probleme krivo viino cipovje. Long live VIA!
4. Mozno je seveda, da je medij zanic ali pa si fasal skart plextorja.

kockish ::

btw, na 845PE cipovju isti plextor dela kot urca. Brez matranja z jumperji.

btw2: ce ti bi crknil mercedes, bi tudi rekel, da ce kupis kio, dobis isto za manj denarja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kockish ()

Hux ::

Se ti z plextorom mogoce vozis? Jaz tudi ne.

Ok ko sem pol nastavo v PIO kot priporoca nero vbistvu bedarija na kvadrat je buffer padal nonstop.

Hitrost zmeri 30.000 -33.000 kB/s odvisno od polnosti particije. ene so NTFS ene FAT.
Via cipovje 4.45 tak da Hipi to nebo drzalo. Prej sem mel en stari VIA pa je delalo normalno na zacetku. Vse je blo isto kot zaj nic novega not razen graficne.

Cheching disk je vedno polno rekord buffer pada to pa nima veze z hitrostjo diska sej se ja iz rama fila. Da bi rami v plextoru bli hin?

Aja one traxdata sem nazaj neso prodajalec jih je doma sprobal in me lih klical. Hin so >:D Pol si grem po nivi pak pomoznosti ne trax vec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Hux ::

2. Multiword DMA mode 2 je mislim da za polovico pocasnejsi pri prenosih kot UDMA33.


Aja in kak nej naredim da bo UDMA? Edino disk je v UDMA mode 5 oba CDRom/CDRW pa v tem multiju.



EDITED:

Mislim ej ko o hodicu govoris bos ga tudi zagledal za naslednim ekom. Zaj sem na smartbuy writal en program in je okol 50% zacel read buffer padat pocasi par sekund zatem se recorder buffer pol pa je CD stal za par skund brez da bi pisal kaj. In se potem je javlo buffer underun was prevented 10 times. Vbistvu enaka storija kot vceraj in dobenga errora na CDju.

Pol pa pogledam v performance ce je ram ponu pa vidim kak mi emula lepo do 61% procesorske moci pozira. Mam polno downloadsev not in vse delajo turbo. Vceraj tudi. Sicer sem prakticno vedno writar z mulo spodaj. Ok to je vzrok zato samo navadne buffer probleme dobim tudi brez emule le da takrat so pa errori na Cdjih in sranje nic ne javi kolk krat je bil preventer underrun!!!!!!!!!!!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nero 7 Premium

Oddelek: Programska oprema
121550 (1304) kriko1
»

NEC ND-3540A problem...

Oddelek: Pomoč in nasveti
282296 (1587) dean444
»

LG GSA-4120B dela probleme pri pečenju DL DVD+Rjev

Oddelek: Strojna oprema
441619 (1428) mtosev
»

Težave s pekačem

Oddelek: Pomoč in nasveti
121752 (1692) boštjan
»

PLEXTOR BurfProof unicuje cdje - prosim pomagajte!

Oddelek: Pomoč in nasveti
91540 (1294) krho

Več podobnih tem