» »

TEAC 40X (CD-540e)

TEAC 40X (CD-540e)

aston ::

Imam Windows xp pro in teac mi nikakor noče delati v dma načinu! Kaj naj naredim? V biosu sem vse pregledal in nastavitve dal na avto! Prosim pomagejte! Imam tudi windows 98se v katerem vse deluje normalno!;(

sash ::

Ja o tem je pa blo že dost napisanega - poglej stare teme, dejstvo je da ima (vem iz lastnih izkušenj) teacov pogon težave v W2000/XP ampak ker je to znano že kr nekaj časa dvomim da bo teac kaj zrihtal ;((

Han ::

Zamenjaj ga za DVD-ROM, ki podpira UDMA.

aston ::

A pol majo vsi s tem probleme? Pa a nobena nadgradnja firmwarea ne pomaga? K jaz mam še 1.0a verzijo! No hvala za odgovore!

Han ::

Ja, na žalost ta Teac ni UDMA kompatibilen z Windows 2000/XP.

LunKi ::

Men dela čist ql, sam jst mam retail oz. sm plaču oem pa so mi kr retail nasekal not

aston ::

Ka ker bios pa maš na? Kašna oznaka je? A ni nobene rešitve za ta problem? Groza!

TheJack ::

Zanimivo. Men dela Teac CD-532E-B na WindowsihXP čisto normalno v Multi-Word DMA Mode 2.

Han ::

LunKi: govora je o navadnem CD-ROM-u (CD-540E) in ne o pekaču (CD-W540E)!

TheJack: MW-DMA2 je sicer boljše kot PIO4, vendar vseeno slabše kot UDMA2.

aston: ni rešitve, žal. Nabavi Toshibin DVD, tako kot sem jaz, ter uživaj v UDMA2 in gledanju filmov. :)

TheJack ::

Madona, kolk pa je telih DMA-jev?! Najbolje, da se zakopljem v strokovno literaturo...:D

Še nekaj Han... Torej moj Teac v Win98 dela v UDMA načinu, v WinXP pa ne? Jaz namreč ne opazim nobene razlike med sistemoma (mam dual boot).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheJack ()

Han ::

V Win98 naj bi deloval v UDMA2, čeprav tega ne moreš enostavno preverit (Device Manager ima samo DMA postavko).

Razlike ne opaziš, ker MW-DMA s 16,6 MB/s zagotavlja dovolj veliko prepustnost podatkov ob nizki obremenitvi glavnega procesorja. PIO4 način ima npr. enako prepustnost, a preveč obremenjuje procesor in zato pogon deluje opazno počasneje...

aston ::

Sem ene ide driverje od Vie dobil in mi vse dela tko kot je treba! Sem nastavil na udma2 in vse dela! Hvala za odgovore! Če ma še kdo težave nej proba! Driverji niso vključeni v via 4in1! Ide mini ide controler al neki takega je ime driverjov!

TheJack ::

Han: Tnx.

Arthur ::

pri tem pogonu sem jaz zamenjal firmware na verzijo 3.0A, pa ni opazit nobene razlike... te via driverje sem pa tudi jaz probal, mi je sicer delal (še kar) v multiword ne-vem-kolk-že načinu, sam mi je neki sral, pa sem jih kar deinštaliral.

govno ::

v winxpjih mi je od vsega začetka normalno delal, v win2k pa ne ... potem sem nadgradil in sedaj dela tudi v win2k UDMA2 ...

poskusite zbrisati knjižnice o medijih ...
odprite Computer Management izberite Storage > Removable Storage > Physical Locations in zbrišite vse enote ... ponovno zaženite win2k ...
TineL Studio :: http://tinel.stjost.si
TineL Studio vici :: http://tinel-vici.stjost.si
TineL Studio wap :: http://tinel-wap.stjost.si

Marjan ::

Ja, ko upgreadaš na firmware 3.0A ti nič ne pomaga če nimaš zraven še programčka, ki ga dobiš na isti strani od Teaca.

Tisti progy ti potem omogoči nastavljanje hitrosti vrtenja, dostopni čas in še nekaj takega, kar uporabno!

Yeznick ::

Jest imam plato ABIT KT7E in sem imel iste tezave s tem CD-romom v Windows XP.
Potem, ko sem nalozil nove driverje za to plato, je zdaj vse v redu.

Torej probaj najdit najnovejse driverje za plato.

Han ::

Hm, zanimivo - očitno UDMA deluje na ploščah z VIA čipovjem...

Me pa vseeno zanima naslednje: ali vam tale Teac pri vklopljenem UDMA2 normalno predvaja glasbene plošče? Poteka kopiranje glasbe brez težav? Ali pa se mu pred predvajanjem malo kolcne in "razmišlja" kaknše pol minute, če bi ploščo sploh začel predvajat?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problemi z DMA & pekacem v winXP

Oddelek: Pomoč in nasveti
281602 (1355) fictionel
»

Problem CD-ROM

Oddelek: Pomoč in nasveti
131069 (992) neki123
»

Iz PIO Moda v DMA Mode

Oddelek: Pomoč in nasveti
81494 (1337) q:-p
»

TEAC 540E in DMA ???????

Oddelek: Pomoč in nasveti
181991 (1628) Eagel
»

TEAC CD-ROM problem!

Oddelek: Pomoč in nasveti
91525 (1265) rockeye

Več podobnih tem