» »

ISDN primerjava! US Robotics proti ASUS!

ISDN primerjava! US Robotics proti ASUS!

Hux ::

3COM US Robotics proti Asus ali z drugimi besedami najslabsi proti najbolsemu!

Jah ni ti cloveka na tem planetu ki bi mu jaz verjel da je 3Comov US robotics extrnal Pro TA ki je cenjen na vrednost cez 50.000 bolsi od enega simple Asusa 128kbps internega ki je cenjen na maximalno 7 jurjev.

Tocno tako. Uporablal sem ta kurcev USR modem ze od kar jih je telekom prodajal v tistih paketih starih. Takrat sem vzel najdrazji paket v katerem je bila ta kurceva spica od modema not. Govorilo se je da nekaj blokira kanale etc. kar je tudi cisto res in ob disconnectu te ni reconnectal zaradi tega (imel sem dva ista modema doma tak da vem o cem govorim). Noja ISDN pa ja nej nebi smel disconnecta vsaj tak so vsi pravli na Telekomu in tudi Siolu kjer sem mel zelo dolge debate in kjer so mi pravli da je ta modem cista spica med modemi. Kurc je. No zaj mi je koncno dokurclo toti ferdamani disconnecti in kvazi blokiranje kanalov in dolgo odglaplanje linije in vklaplanje dveh linij etc. Softwere upgrejda tak ni bilo moc dobiti vec ker se je 3COM in US Robotics loco in ni doben prevzel za odgovornosti.
No in sem nabavo Asus interni poceni isdn. Mislo sem si pa pizda sej sem ze vse probal bil na 100 foromih iskal 1000ce resitev itd. in doben ni znal nic povedat. En admin na siol forumah ma isti modem in ga hvali v neskocno.

No in instaliram in naredim prve speed teste ker se je govorilo da niso vsi modemi enakovredni predvsem eni siemensi naj bi blo se hujsi in ugotovim da sta Asus in 3Com cisto enako hitra. Wow fajn. In pol grem naret en provizorni disconnect test ker se mi ni ljublo cakat na en radnom disconnect. Torej prvo naredim na 3COMu in odklopim linijo in modem se sesuje ter windows javi disconnect. Torej iguba D kanala je konec za ta modem in naknadno se zablokira za 10+ sekund. Drugi test je bil z Asuso enaki pogoji in odklopim linijo in kaj vidim? Nic se ne zgodi in ko jo nazaj ftaknem dela normalno dalje. Odlicno.

In zaj sem onemogoco reconnect da vidim ce me se disconnecta ali je problem resen. Seveda le disconnecti iz moje strani kvazi modema ne pa operatorja. Zato se je vedno reconnect opcija.
Jutri bom sel na net in pusto z enim kanalom nej dela cez dan. Pri 3COMu bi me ze doo vrglo po cca 3 urah ce sem pa na dveh kanalih pa bi lahko celo do 12 in vec prezivel dokler ni operator disconnect. Noja bom testiral cez vec dni.

matter ::

Nism vse prbral k se mi ne da, ampak asus je itak boljši od usr. Vsaj pri kakem online igranju q2 ,q3 itd. je laga mnogo manj, pa ping je kar za 15 manjši ali več.

Hux ::

hm.. to nevem. Baje sem bral nekje da sta enakovredna glede tega samo mam nekaki bolsi obcutek z Asusom vseeno. Najbol vazno ne da ne blokira kanalov in da me ne disconnecta (noja upam ni se ziher) Noja mam se vedno to 50 jurjev vredno sraje. Kupi kdo ? ;)

Hux ::

lol ta Asus modem roxa. Zaj sem povezan ze samo 14ur in me ni dol fuknilo. No v bistvu me sploh se ni dol fuknilo od kar sem ga nabavo. Nikol vec kaka 3Comova stvar v mojo bajto! NIKOLI VEC!

Hux ::

matter pas se res je.

Zaj sem se enkrat tak za zabavo sal na net z 3Comom in sem trikrat obadva probal itzmenicno in 3Com mi na ADSL testeru kaze ping 161 minimum Asus pa 141 minimum.
20 razlika.
Zaj sem tega Asusa ze na tem testeru sprobal preko 50 krat cez celi teden in niti enkrat ni pokazal nizje zanesljivosti kot 100% v kvaliteti pretoka. 3Com je mi to kr dostikrat pokazal in samo enkrat med tem testom.
Vglavnem zaj sem sel se enkrat na 3Com ceprav ga nebom vec uporablal samo da vidim pod kakim casavnim intervalom me dol vrze.
Vceraj sem z Asusom zdrzal 14 ur in nekaj nakar je ze blo pozno in sem izklopo vse. Cool modem zakaj ga nisem prej kupo! :(

Dami ::

Eno vprašanje. Kuk ur na mesec pa si ti on-line?? A maš zastojn net al kaj da si kr skoz gor??
No, jst sn mel (in ga še imam, sam ga ne uporablam več) tega 3comovga in mi je čist ok delal. Zdaj pa ga je nadomestil adsl in služi še samo za priklop enga analognega telefona:D
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

nodes ::

Kaj pa je danes se BP???????????????????


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ISDN modem: USB ali COM???

Oddelek: Strojna oprema
101387 (1243) Hux
»

ADSL ne dela - tretjič danes!

Oddelek: Omrežja in internet
441549 (892) Hux
»

2 letna tragedija!

Oddelek: Strojna oprema
111431 (1009) Dami
»

ISDN disconnect po vec tedenskem testiranju.

Oddelek: Pomoč in nasveti
5902 (786) Hux
»

ISDN disconnect problemi

Oddelek: Pomoč in nasveti
81305 (1131) Hux

Več podobnih tem