» »

HANNS G HG281DJ ali NOVITA 2602WHD

HANNS G HG281DJ ali NOVITA 2602WHD

carot ::

http://www.comshop.si/Article.asp?artic...
ali
http://www.comshop.si/Article.asp?artic...

Hanns ima baje 2 modela HG281DJ in HG281PJ, torej vprsanje kaksna tocna je razlika, vprasanje tudi, ali je zares TFT aktivna matrika ali se lazejo, zal v COMSHOPU v KOPRU lahko ta 2 modela samo gledas ugasnjena, ker niso priklopljeni na racunalniku "zaenkrat", tako da izbira je sploh tezka, in na slepo kaj kupiti je vprasanje.

Baje je pomembno kaksna matrica ali panel LCD je notri ali kako se rece. TN je baje zelo slaba, potem so MVA, MPV, itd.. Zelo mi gre na zivce vidni kot navpicno, ko se ulezem malo ko vse barve potemnijo, to me zelo moti pri vseh teji vecini monitorjih in sedaj niti ne vem ali je ta efekt tudi pri teh dveh monitorjih ali ne.

No zanima me, ce je ze kdo kupil kak tak monitor, ker zal je premalo komentarjem kje za zaslediti, pa zaenkrat sem vidu da je ocena na comshopu od NOVITA 26" 1,2 od 5 zvezdic, kar se mi zdi zelo sumljivo.

kixs ::

Malo denarja, malo muzike!

Zakaj pa ne bi bila "TFT aktivna matrika"? -to so itak vse, ki se danes prodajajo!

carot ::

Joj, pa cudno, da nikjer se ne najde teme o temu monitorju, ali ga je kdo kupil, testiral?

carot ::

Ma kaj res ni se nihce kupil enega izmed teh modelov, da bi lahko kej komentiral? Nekam slab obcutek imam za te monitorje, matrika je itak TN, tako kot vecina, torej vidni kot je u kurcu, po mojem malo zavajajo ko recejo vidni kot 180/180, no kaj naj bi to pomenilo ne vem tocno, ali mislijo vodoravno in navpicno ali samo vodoravno. Res je katastrofa, ko se malo ulezes, ko se vsa slika potemni in to neenakomerno.

Dr_M ::

Sigurno je Novita boljsi nakup, kot pa tist hanns. Cenejsa, pa boljso matriko ma. Sicer te 26" nism vidu, sm pa 24" in je vec kot odlicna za tak dnar. Seveda pa ne mores pricakovat kvalitete monitorjev ki stanejo 700€ in vec. Je pa za tako ceno definitivno bog in batina.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Kato ::

S tem vidnim kotom nekoliko zavajajo, v Noviti je gotovo TN matrika ,sicer zgleda zelo uredu ,ampak vseeno TN. Kotna vidlivost je pri Noviti odlična, le od spodaj se vidi ,da Je TN.
ko se ulezem malo ko vse barve potemnijo, to me zelo moti pri vseh teji vecini monitorjih in sedaj niti ne vem ali je ta efekt tudi pri teh dveh monitorjih ali ne.

Tole je značilnost , vseh monitorjev ,ki imajo TN matriko, torej tudi teh dveh ,ki si ju navedel. Glede na to ,da si pripravljen dati 550€ za monitor si lahko potem privoščiš 24tko oz 26tko s VA oz. IPS matriko.

Če Kupuješ v Sloveniji:
http://www.ceneje.si/lg-lcd-monitor-24-...

Drugače pa iz tujine se mi zdi pa tole najboljši nakup:
http://geizhals.at/a320711.html

Mogoče tudi tole:
http://geizhals.at/a232086.html

V vsakem primeru dobiš za tak denar že zelo dober monitor, pa ne samo te ,ki sem jih navedel izbira je velika. Poglej si tudi temo o LCD-jih pa si preberi razlike med matrikami.

Edit:
Dr_M:
24tka in 26tka imata različne matrike. Jaz 24tke nisem videl ,ampak naj bi bila pa zelo fajn.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kato ()

Dr_M ::

Ravno zdele iscem podatke o 26" matriki, pa nikjer nic pametnega. Mozno, da res ni MVA panel.
Me pa zanima, ce je se vedno od AU optronics panel?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Kato ::

26tka ima sigurno TN panel. Če se ne motim je AU optronics edini prizvajalec MVA matrik. Če se prav spomnim so Novite (24tke) oz. kloni imeli večinoma notri MVA panel ,ki se ga uradno ne proizvaja več, neka matrika s proizvodnim datumom 2005, poznejši modeli so pa imeli Samsungov S-PVA panel.

kmetek ::

Novita 26 = TN
HANNS 28 = TN

opis HANNSA

Hanns.G HG281D 28" LCD Monitor Review

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

MarkoMan ::

Jaz na netu ne najdem nobenega testa novite 26. Ali ve kdo za kaksnega?

+ Ali lahko pokemntirate kako se monitor obnasa, ce je priklopljen preko vga? je ghosting? opazno pri filmih?

Vsaka informacije je dobrodosla :)
vsak zacetek in zacetnik je tezek

MarkoMan ::

Da si kr sam odgovorim....

1920×1200 preko dvi kabla deluje popolnoma ok..

ce koga zanima lahko malo potestiram, kako slikco...
vsak zacetek in zacetnik je tezek

Saircor ::

Asbis
Hanns.g LCD monitor HG281DJ
Cena: 429 EUR

Kato ::

Smešno nizka cena za 28" monitor

Saircor ::

Res je.(cena je za registrirane člane) :)
Pravkar sm dobil ponudbo po e-mailu.

kmetek ::

da ni slučajno 429+ddv....nekam prenizka cena se mi zdi 429 z ddv.

carot ::

Mene pa zdaj zanima ali je boljse imeti lcd monitor ali tv? Vecina monitorjev ima TN matriko, katera me res moti, predvsem navpicno, ko postane slika cisto popacena in mislim,da malo prevec zavajajo ljudi z temi vidnimi koti 180/180, itd...., ker vodoravno je slika kr vredu, toda navpicno je pa res katastrofa, ker potemni ali celo dobi negativno barvo, itd...

Me pa res zanima, kaksno matrico imajo lcd tv, saj oni imajo vredu vidni kot v primerjavi z monitorji, zao vprsanje, kaksne so ostale karatkteristike, odzivnost, itd.., oziroma, kaj treba tocno gledti.

Kato ::

Kaj te zdaj zanima LCD TV ali monitor? Tudi pri TV jih je tako ,da eni imajo TN matrike drugi pa IPS in VA. Kaj je pa bolje je pa seveda odvisno zakaj uporabljaš zadevo. Za filme je seveda TV boljši, monitorji nimajo namreč nobene tehnologije notri za procesiranje slike.

egomez ::

Kaj pri tem Absisu se da kupiti tudi kot fizična oseba?

mAXTER ::

Da si kr sam odgovorim....

1920×1200 preko dvi kabla deluje popolnoma ok..

ce koga zanima lahko malo potestiram, kako slikco...


Tudi sam se zanimam za ta Novita 26" lcd, pa me zanima kakšni so kaj vtisi glede njega. Je kej muzike za ta denar ali je bolje da svojih 350 eurov vložim kam drugam...
L.P.

Voip ::

Videl sem ga v comshopu v ng. Za to ceno kar ok. Seveda pa je stvar odvisna od posameznika,uporabe...

ke_kit ::

Ojla folkz. Nabavil sem 26'' Novito in imam tudi sam tisti problem z DVI resolucijo. Monitor pa uporabljam kot dodaten monitor poleg Laptopa na keterem imam samo DVI izhod. Preko dvi-vga adapterja s priklopom na vga sicer uspem dobit 1920x1200, vendar je slika precej slabše kvalitete (vga pač ni dvi).
A ima kdo kak predlog kako naj bi se resil nevsecnosti. Aja, pa se nekaj. A se da kako prepricat laptop oz. graficno, da naj bo "eksterni" monitor nastavljen za primarni? Al pri laptopih to apriori odpade?

ke_kit ::

Ojla Folkz.

Sem rešil problem preko naprednih nastavitev nvidia control panella. Kar ročno sem določil število pikslov v višino za back ter front-end active v advanced timing nastavitvah... :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o LCD od A-Ž (strani: 1 2 3 4165 166 167 168 )

Oddelek: Kaj kupiti
8372980610 (45446) hariscorale
»

LCD TV 32" ali LCD monitor 27"

Oddelek: Kaj kupiti
264181 (3564) Gizoman
»

Kateri 26'' LCD kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
22126177 (10508) nejko8
»

Kater vecji LCD kupit, izbire prevec, tako da se ne znajdem

Oddelek: Kaj kupiti
142460 (1546) denisbegood

Več podobnih tem