» »

LCD TV 32" ali LCD monitor 27"

LCD TV 32" ali LCD monitor 27"

D_LEONIT ::

Sem pred veliko dilemo, kupujem nov monitor za gledanje raznih fimov (hd ripi itd.) ter bol po redko za kakšne igre.
Odločam se med monitorjema Samsung P2770H 27" in LG W2753VC-PF 27"
ali med LCD TV sprejemnikom LG 32LD350 32", LG 32LD450 32" in Samsung LE32C530 32".

Filme bi gledal z cca 3-4m razdalje, igre pa z cca 1m razdalje.
Ni prav dosti razlike v ceni, oz. je v resoluciji sploh ni. Je pa precejšna razlika v sami velikosti Lcd-ja.
V misljih imam da bi imel na isti računalnik prikloplen 19" monitor(za internet, pisanje v word-u itd.) ter 27" monitor ali 32" LCD TV za gledanje fimov iz računalnika, igranje iger ter gledanje filmov preko antene.
Je sploh kakšna razlika v kvaliteti slike od blizu ali od daleč z istim kontrastom,odzivnostjo ter resolucijo med monitorjem in LCD TV-jem? Je TV LCD slabša za oči od blizu... ?
  • spremenil: D_LEONIT ()

nUUb ::

Poglej specifikacije, vprašaj prodajalca. So pa na TVju od blizu vidne pike.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

DarwiN ::

Na 4m 27" monitorja sploh videl ne boš ;)

Je sploh kakšna razlika v kvaliteti slike od blizu ali od daleč z istim kontrastom,odzivnostjo ter resolucijo med monitorjem in LCD TV-jem? Je TV LCD slabša za oči od blizu... ?


Razlika v sliki je v prid TVja. Moraš vedet, da imajo tile low budget monitorji vsi TN matriko, torej nekaj slabša slika, predvsem pa slab vidni kot, medtem ko imajo pa TVji po večini IPS matrike, ali VA, ki prinese boljšo črno barvo, v vsakem primeru pa ima TV lepše barve.

Pa nevem zakaj si mnenja, da ne moraš imet TVja za text... Tale odgovor nUUba bi bil na mestu pred 5 leti, ko še ni bilo teh majhnih TVjev s FHD resulucijo, danes pa je stvar drugačna, nobenih pik se ne vidi.

Sam uporabljam panasonica 32" (IPS alpha), ki je 100EUR nad tvojim budgetom (480EUR). Gledam ga s cirka 80cm in je odličen za text, za filme in igre pa idealen. Horizontalni vidni kot ima praktično 180, vertikalni pa nekaj manj.

Ne morem trditi za te omenjene modele, a gotovo ne moreš zgrešiti..LG dela svoje IPS matrike, tako da bi jaz osebno raje LGja kot Samsunga, čeprav so najbrž razlike zanemarljive.

Pri TVjih se moraš pač malo poigrat z nastavitvami, da dobiš sliko in text, ki ti ustreza, medtem ko monitor špila solidno že out of the box.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

MarkoMan ::

Jaz imam Lg lh3000 42 in Novito monitor 26 inch ... Tv gledam na 3m in mi je glih prov, monitor pa na blizu. Js osebno bi se odloču za monitor, če imaš možnost gledat od blizu (do 2m za filme in se supr vidi).

Pa v račun je vredn vzet, da tv porabi 200w, monitor pa 35w, kar se pozna pri porabi in toploti poleti.

Pa se neki, teli pocen tv-ji, moj je, meni se zdi, 50Hz, kar se micken pozna pri gledanju filmov, ker slika kdaj pa kdaj trokira. Nisem pa 100%, da je to zaradi Hz, lahk da sem jaz kaj narobe naredil.
vsak zacetek in zacetnik je tezek

jest10 ::

MarkoMan je izjavil:



Pa v račun je vredn vzet, da tv porabi 200w, monitor pa 35w, kar se pozna pri porabi in toploti poleti.

Pa se neki, teli pocen tv-ji, moj je, meni se zdi, 50Hz, kar se micken pozna pri gledanju filmov, ker slika kdaj pa kdaj trokira. Nisem pa 100%, da je to zaradi Hz, lahk da sem jaz kaj narobe naredil.

No ja, 32" porabijo bolj okoli 100W. In 60Hz iz računalnika vsi ti LCDjčki lepo prebavijo.

D_LEONIT ::

Tako odločil sem se da bom vzel TV LCD, ker na razdalji 3-4m bo monitor premajhen :).
Na ta TV bom imel priklučen računalnik kot sem že rekel, ter anteno (preko katere bom bol poredko gledal)
Odolčam se med temi modeli:

LG 32LD350 kontrast 50.000:1, odzivni čas 5ms, frekvenca osveževanja 50hz 360eur
LG 32LD450 kontrast 60.000:1 ,odzivni čas 4ms, frekvenca osveževanja 50hz 380EUR
Samsung LE32C530 nikjer ne piše niti kontras niti odzivni čas,frekvenca osveževanja 50hz 380EUR
Philips 32PFL5405H kontrast, 100.000:1, odzivni čas 2ms, frekvenca osveževanja 100hz 420EUR
LG LCD TV 32LD550 kontras, 70.000:1, odzivni čas 5 ms, frekvenca osveževanja 100hz 430EUR

Ne vem katera bi bila najbolša zadeva price/performance.
Bolj se nagibam phillips-u zaradi specifikacij, vendar me skrbi bolj glede kvarljivosti in kvalitete le tega.


Vsi so 32" ter full HD.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D_LEONIT ()

DarwiN ::

Misliš philips 5405H, ker ta 5605 je led in 100EUR več od tvoje podane cene.

Sicer se pa ne oziraj preveč na te specifikacije, ker so samo neke napol izmišljene številke, ki ne povejo ničesar. Hertze tudi ne glej, ker boš v vsakem primeru fural na 60Hz. Glej model, leto izdaje, bonbončke (če jih potrebuješ ali ne) in pa ceno (realno ceno na geizhelsu naprimer). In med omenjenimi ni nekih bistvenih razlik.

Za 450 LG model je bilo veliko govora. Jih ljudje veliko uporabljajo za PC... Je pa hec, da sta dve verziji. Ena z TN ali VA starejšo matriko, druga pa nova, boljša S-IPS.. In razlika med njima je seveda več kot bistvena, kot dan in noč..
In ker živiš v "neki Sloveniji", bi jaz pazil na tole, če se seveda odločiš za nakup slednje....
Če se, povej, bom pogooglal za številko modela na nalepki, kako jih ločit.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

D_LEONIT ::

Tako, izbor sem zožal na dva lcd-ja ki sta cenovno v sloveniji približo na isti ravni (v tujini je samsung dražji)

LG 32LD450 S-IPS (v novejših modelih kot je napisal DarwiN )
Samsung LE32C530(naj bi imel S-PVA matriko)

Sem malo prebrskal in našel tole:

S-PVA (Super Patterned-ITO Vertical Alignment): These types of panels deliver a full 8-bit color depth and have a structure split into eight domains. At wide viewing angles, they have less color shift and a lower black level than MVAs. According to Samsung, they have a higher contrast ratio and better response time than MVAs as well.

S-IPS (Super In-Plane Switching): LG Philips LCD improved on IPS with their S-IPS technology, which uses multiple domains of cells in its structure. These offer a lower black level, higher contrast ratio, lower response time, and a wider viewing angle than traditional IPS technology. Color depth on S-IPS panels is 8-bit. The purple-black still applies to wide viewing angles, but orange and red hues are greatly reduced versus other technologies at wider viewing angles.

Jih bom probal videti nekje v živo skupaj, da bi videl primerjavo med njima.
Verjetno ni neke velike opazne razlike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D_LEONIT ()

sasoe ::

tudi sam kupujem monitor
in tudi mene mika ta pristop, TV za monitor!

predvsem sem prišel na idejo, ker sem hotel imet 27" led!
pa ga ni ali je?

no pa obstaja 26le5500 za cca 400 eur!
pa je led, odzivni čas 2ms, pa še TV, 2 x hdmi, ...!

ima kdo kako mnenje? več kot dobrodošlo!
bi se to obneslo?

D_LEONIT :: včeraj, 14:55:25
LG 32LD450 S-IPS


če ima ta res S-IPS, potem po tej logiki ni več kaj razmišljat
to je to!

tudi sam se takoj za nakup!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sasoe ()

DarwiN ::

Zakaj tolk na te lede palite? Seveda so boljši, ampak pretežno samo zaradi porabe, pa še tu se bolj pozna pri večjih modelih, ne pa nekem 26".
Praktično nihče se ne zaveda, da so sicer isti šmorn kot klasični CCFL lcdji.. Logično pomisli... Saj gre samo za backlight osvetlitev in ne more ena žarnica oziroma en vir svetlobe zdaj narediti takšno razliko proti drugi vrsti vira svetlobe.. Ne more naenkrat bit večji kontrast, črne barve čist črne in ves drug marketing okrog teh ledov. Lahko ima vse to boljše, ampak ne zato ker je led, ampak ker je boljši in novejši model TVja, kar pa velja ravno tako tudi za klasičn LCDje, dokler jih še razvijajo.

LED z lokalnim zatemnjevanjem - tu pa razumam zakaj je boljši, vendar ljudje po pravilu nimate te precej drage vrste leda v mislih..

Torej, mnenje: Vprašljiv nakup, ker kljub temu, da piše, da ima vidni kot 178, temu ne moreš povsem zaupat in še to ne zagotavlja IPS matrike.. Tile podatki so bolj copy/paste, tko da lahko hitro dobiš vse od MVA do TN matrike not..In v primeru, da ima ta serija ali ta batch TN matriko, si na istem kot bi kupil nek no-name 26-27" monitor za 280EUR. Če ti pa zagotovijo, da je IPS, potem pa nakup ni slab...
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

sasoe ::

DarwiN :: danes, 14:27:40

jp
sam kupujem TV, pa sem že skozi za 47LE8500 (fullLED z lokalnim zatemnjevanjem)
sam kaj ko je steklen in refleksija požre vse njegove prednosti!

zdaj me nekak mika sony 46EX700, pa je kr drag
obstaja pa EX500, ki pa ni LED, pa je 300 eur manj, ga dobiš že za malo več kot jurčka!

je pa še ena prednost LEDa, pomembna da ali ne, ampak dejstvo je, da so danes TVji tudi neki okraski dnevnih sob, pa če si to priznamo ali ne, LED so tanjši!

je pa res, da ko govorimo o monitorjih, je pa to že manj pomembno!
LG 32LD450 S-IPS jaz sem takoj za, če je res IPS, led gor ali dol!
pa še kaj manjšega, 32 je pa preveč za monitor, max. 27!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sasoe ()

DarwiN ::

Agreed... Razen tistega, da je 32" preveč za "monitor".. Ni preveč!!! 8-)

Tega sem jaz kupil in je odličen po celi črti... Od teksta do slike, in to na oddaljenosti ~80cm.

Samo zdi se ti tako... Tako kot se tvojemu ateju in dediju zdi, da je 46" TV prevelik, ali "bog" ne daj 50". :))
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

sasoe ::

pa tukaj pri meni sploh ne gre toliko, da mora biti monitor LED,
ampak ko gledam monitor
LG LCD monitor M2762D-PZ, TV tuner cca 350eur
Odzivni čas: 5 ms
Kontrast slike: 50000:1
Svetilnost: 300 cd/m2
Vidni koti: 176/170 °

ali pa
LG 26LE5500 cca 410 eur
Odzivni čas:?
KONTRAST 5 mio:1
VIDNI KOT 178° / 178°

ali je ta LED vreden več 60 eur ali ne, pa ne vem
zato sem na tej temi, da dobim kak nasvet!

DarwiN :: danes, 14:54:49

Panasonic TX-L32S208-)
in kako to, da si odločil za tega?

hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sasoe ()

sasoe ::

???????????????????????????????
torej je odgovor TV za monitor: DA !!!!!
????????????????????????????????

DarwiN ::

Definitivno.. Ta M2762D-PZ ima TN matriko, pa vendar mu pod specifikacijami piše, da ima vidni kot takšen, kot realno še boljši IPS težko dosegajo.... Ne glej specifikacij, ne glej podatka za dostopni čas, kontrast, itd... Prepričaj se po matriki, in pa upoštevaj ceno ter svoje potrebe.

Torej če ti je 32" kot "monitor" prevelik, potem je ta LG 26LE5500 odličen nakup. Samo prepričaj se (pokliči v štacuno ali kakorkoli), da ima res IPS matriko.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

sasoe ::

LG 26LE5500 pojma nimam kako matrika ima, po moje nima IPS matrike!?

LG 32LD450 bi naj imel IPS matriko, pa še to sem pobral od
D_LEONIT :: včeraj, 14:55:25

in če drži, je tale LD450 precej zanimiv!


poanta je le v tem, da mi zveni TV LG 26LE5500 boljše kot monitorji takega cenovnega razreda, ki se prodajajajo s TV tunerji!

kixs ::

Da ne bo potem kdo razocaran nad racunalnisko sliko na TV-ju.

Monitorji so narejeni za kvalitetno in natancno sliko. Medtem ko so TV-ji narejeni za dobro predvajanje tekocih (video) vsebin.

Ce ze kdo kupuje LCD TV kot monitor, potem naj se preprica, da lahko izklopis vse "Enhance picture" funkcije. Se bolje je, ce imas moznost priklopa prenosnika na tak LCD TV in preveris na licu mesta.

Po moje je na 80cm 32" LCD TV prevelik, pa ne zaradi velikosti same, pac pa zaradi premale locljivosti in posledicno prevelike pike in razdalje med pikami. Ze na svojem 26" monitorju na 60cm vidim posamezne pike. Res pa je to bolj odvisno od posameznika in natancnosti njegovih oci.

lp

Lonsarg ::

Tema direkt zame:) namreč jaz mam isto dilemo, kot avtor teme hehe. Ampak pri teh nizkocenovnih 32" TVjih sem mislil da imajo pač vsi TN matriko, sem hotel pač najcenejšega z FHD resolucijo, torej LG 350.

Prekleti proizvajalci, ko ne naredijo 32" monitorja. Ta ne bi imel sprejemnika vgrajenega notri in bi bil še cenejši od primerljivega TV-ja, naprimer 300EUR.

@kixs97, po moji oceni je FHD resolucija zadosti za celotno vidno polje, nekaka "retina" resolucija, če se gremo po Applovo:) Čeprav dejansa resolucija, ki jo je mogoče ločiti v celotnem vidnem polju je več od FHD, ampak če ne izostriš posamezne točke, potem je že FHD zadosti.


Tole moram torej pazit pri nakupu:) čeprov ne vem kako je naprimer v mimovrste, ko gre sam prevzet je najbrž vse lepo zapakirano...
Look at the product code on the sticker on the box, or the sticker behind the TV. The product code will be something like "32LD450.UA.CUSWLHO". To determine S-IPS, look at the fourth character of the last string (in the example I gave, this is "W"). A 'W' denotes a S-IPS, a 'D' denotes TN or VA, and apparently there's a new 'I' in the mix, but no one knows what kind of panel that is.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

sasoe ::

Panasonic TX-L32S20
http://www.mediamarket.si/ads/tv_spreje...>480eur

ima IPS, 32" pa pod 500 eur! ???
DarwiN ga je pohvalil
meni je tudi 32" preveč
moja prva izbira je 24", mogoče 27", samo že izgubiš na resoluciji 1920/1080!

D_LEONIT ::

Tako, na koncu sem se odličil za 37" TV LCD LG 37LD450, ker če bom vzel 32" mi bo kasneje
žal. Odaljenost 4m je že kar dosti za 32" TV :)
Zdaj me samo skrbi da bom dobil pravi lg z S-IPS matriko.

Se pravi UA.CUSWLHO.
U (regional destination) = Asia (this is undoubtedly wrong, U probably means United States)
A (design of bezel stand) = swivel type, no tilt
C (PCB origin) = LG Russia (this is questionable, C probably means China)
US (market area) = ??? (US probably means United States)
W (panel type) = S-IPS
L (???) = ???
HO (assembly plant) = ??? (HO is probably Mexico, since the tv says "made in mexico")

kreki ::

Za 4m oddaljenosti bi moral imeti vsaj 42" panel. Pazi da ne boš potem razočaran. Sam imam 42" na dobre 3,5m in je dobro za TV in monitor. Imam priklopljen računalnik preko HDMI ja in deluje odlično.
Priklopljen na šštrom.

Lonsarg ::

Zdele sem si z metrom vizualiziral 42" za monitor. Ne vem no, pomoje že kar obračanja, pa tudi Za Windows7 naprimer, lahko dpi za 50% dvigneš, kar bi lih tam za 32" prav prišlo, za več pa bi bilo še preveliko vse. Pri 42" bi moral razpolovita velikost teksta/ikon/itd., da bi blo berljivo. Torej DPI 200 namesto 100.

Rippy ::

Se strinjam glede 42"+ za 4m razdaljo ampak še to je na meji, ker tudi če imaš odličen vid boš zgubil nekaj detaljev. Kar se pa tiče monitorjev...če ne vidiš v opisu tip panela je skoraj 100% TN.

Gizoman ::

Pozdravljeni, sam sem tudi v dilemi med temi:

LG 32LD450 32" LCD HDTV (velikost, S-IPS)
LG E2750V-PN 27" LCD LED monitor (kvaliteta slike?)

V mislih sem imel tudi 24" 120hz 3D monitor ampak se mi zdi da to ni še to. 27" 120hz 3D pa ni na razpolago oz. že pol leta prestavljajo izid le teh...
Prosim za kak nasvet glede tega, ker mi pamet ne "sfolga" več od vseh podatkov :)

Sam se nagibam k HDTV ampak mi ta LED tudi malo diši.

D_LEONIT: Kako se obnese v PC okolju? Kako je s "črninami"

EDIT: Pa še to sem hotel vprašat, ali res LG HDTV "brenči" ko je vžgan? To sem na nekem tujem forumu zasledil.
Pa še to D_LEONIT, ali imaš probleme z robom slike, sem videl da v PC okolju levo in desno cca tri piksle po celi vertikali ni osvetljeno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gizoman ()

Gizoman ::


Azgard
there's a new 'I' in the mix but no one knows what kind of panel that is.


torej I namesto W pomeni IPS-aplha (Panasonic). Znano je da je LG dobavljal stvari Panasonicu, zgleda da je sedaj tudi obratno.

Originally Posted by AntonR View Post
I bought a 32LD450 yesterday for computer monitor use. I was a bit hesitant first as there weren't any with a "W" in the code in the couple of local stores I checked out, only "D" and "I". I decided gamble and picked up one with code ZA.BEUILJP. First thing I did after unpacking was to check out if there was any sign of what kind of panel it has. I found this text on a sticker on the panel: "IPS Alpha Technology, Ltd." I guess it's safe to assume it is an IPS panel.


Odločil sem se za LG 32LD450, čakam samo na kak odgovor če je pri nas S-IPS....
Ali je sploh kdo kupil pri nas ta LG xxLD450 in dobil S-IPS?

D_LEONIT ::

Gizoman je izjavil:


Azgard
there's a new 'I' in the mix but no one knows what kind of panel that is.


torej I namesto W pomeni IPS-aplha (Panasonic). Znano je da je LG dobavljal stvari Panasonicu, zgleda da je sedaj tudi obratno.

Originally Posted by AntonR View Post
I bought a 32LD450 yesterday for computer monitor use. I was a bit hesitant first as there weren't any with a "W" in the code in the couple of local stores I checked out, only "D" and "I". I decided gamble and picked up one with code ZA.BEUILJP. First thing I did after unpacking was to check out if there was any sign of what kind of panel it has. I found this text on a sticker on the panel: "IPS Alpha Technology, Ltd." I guess it's safe to assume it is an IPS panel.


Odločil sem se za LG 32LD450, čakam samo na kak odgovor če je pri nas S-IPS....
Ali je sploh kdo kupil pri nas ta LG xxLD450 in dobil S-IPS?


Jaz sem se potem odločil za LG 37LD450 (zelo bi mi bilo žal če bi se odločil za 32") Je pa S-IPS vsaj glede na kodo ZA.AEUWLJG (pri mediamarketu). Sem pa gledal tudi v bigbangu in imajo tudi S-IPS.
Sem pa do sedaj zelo zadovoljen z TV-jem. Povezano imam preko računalnika ter tudi preko antene. Se je pa treba malo igrat z nastavitvami, da je preko računalnika želena slika in lepo berljive črke na ekranu.
Glede črne barve je pa tako, da ko gledam film preklopim na TV-ju na filmski način in je črna barva taka kot je treba (ni črno-siva).

Gizoman je izjavil:


Pa še to sem hotel vprašat, ali res LG HDTV "brenči" ko je vžgan? To sem na nekem tujem forumu zasledil.
Pa še to D_LEONIT, ali imaš probleme z robom slike, sem videl da v PC okolju levo in desno cca tri piksle po celi vertikali ni osvetljeno?


Nisem zasledil nobenega brenčanja.
Sliko je potrebno nastaviti, zdaj pa odvisno katero grafično imaš. Pri integrirani HD 4290 je bil rob na vsaki strani po 10cm. Pri zdajšni gtx 460 nvidia pa se lepo da nastaviti čez cel zaslon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D_LEONIT ()

Gizoman ::

Super! To sem tudi zasledil za te črnine, da v PC načinu ni to to.

No sem klical v makspro.si in želel vedet ali je S-ISP in če ima na vpogled serijsko št. Gospod na drugi strani se je začel razburjat kaj se neki stranke zmišljujejo..pok bum tresk bla bla ... sedaj sem se mal umiril tako da ne bom nadaljeval s to zgodbo ..nikoli ne kupim nič pri njih! Nekateri so res infantilni!

D_LEONIT te lahko prosim za nastavitve? Tako da vsaj približno vem kje začet nastavljat. Ali imaš RGB 4-4-4 nastavljeno v nastavitvah grafične? A imaš ATI ali Nvidia, ker sem bral da je problem pri nvidii če preko DVI-HDMI kabla povežeš izklopijo driverji zvočno v bistvu "EDID" problem.

EDIT: Jaz imam tudi GTX 460

Zakaj pri nekaterih opisih iste HDTV 32LD450 piše 4ms/100.000:1 kontrasta pri nekaterih pa 5ms/60.000:1 kontrasta? V US imajo 100.000:1 v eu pa 60.000:1 hmm..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gizoman ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri 23-24'' monitor?

Oddelek: Zvok in slika
164915 (4628) mokasin
»

Kateri monitor? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10921445 (16646) hotig
»

now TV, LCD 32" , okrog 350€

Oddelek: Kaj kupiti
232720 (2067) Bananovec
»

32" LCD nakup

Oddelek: Zvok in slika
61123 (934) daXx
»

32" LCD TV

Oddelek: Kaj kupiti
194355 (3558) kmetek

Več podobnih tem