» »

NA POMOC!!! NEKI SM ZAFUKU U BIOSIH! HELP HELP HELP

NA POMOC!!! NEKI SM ZAFUKU U BIOSIH! HELP HELP HELP

lost1 ::

Stvar je taka,mam en compkutr 650Mhz (100x6.5) in sm ga hotu navit cist mal ,sam nism nikjer v BIOSih najdu teh stevilk za navijat in sm slucano neki najdu k je blo na 100Mhz al pa 133mhz (ne spomnem se) in sm dal potem na 135mhz (al pa podobn) in u glavnem racunalnik se ne prizge vec.Hotu sm reseterat windowse vendar na plosci ni niti enga jumperja,edin ene par slotov za jumper je.Baterijo sem dal vn,PC odklopu z elektrike in upam da se bo kej resetiralo.A bi mogu se kej nardit?Kaj lahko zdej nardim?Pa k rizgem racunalnik mi napise na monitorju No input ,kao da je ni kabl ustekan, sam je use gut.
Ce kdo ve kaj bi to lahko slo nej mi NUJNO sporoci PROSM!!!
Pa se kok pa stane drgac nova plata oz. nov procesor oz. karkoli sm ze lahko sfuku!?!? :\
Problem je u tem da to ni moj racunalnik…. :(
lost1 : Tolar na tolar palača,poloznica na poloznica pa gre plača

Thanatos ::

najprej: kako naj vemo kateri komp imaš v pred sabo? Tko da o ceni lahko samo ugibamo! Anyway no input ti napiše na monitorju zato ker ne dobiva signalov iz grafične! Tko da lahk je šla grafična, mamaplat ali pa CPU. A ti PCspeaker kej piska?

AngelOfDeath ::

Na tvojem mestu bi še enkrat pogledal v navodila za ploščo.
Vsaka plošča ma jumper kjer se da bios na defoult.

Hux ::

Ja ce si iz 100Mhz zunanjo frekvenco dal na 133Mhz si se mocno zajebal. Tak ti racunalnik oziroma procesor zaklene. Jaz sem mel podobno foro ko sem navijal procesor sem dal prvo na faktor ta in ta recimo mojega 700 na 900 in se je lepo startal pol sem pa se frekvenco navil malce iz 100 na 110 in fertik je blo komputer se ni vec vzgal. Edino kak sem ga lahko reso je da sem kontakte zbriso in ga startal z 7x110. Ponavadi se bios resetira sam ce parkrat reset zaporedoma stisnez z pol sekunde premikom ampak ocitno ne ko frekvenco BUSa spreminjas.No ocitno ni mel vec dovol moci se vzgati. Napajalniku je lufta zmanjkalo. Kolk mas napajalnik? Z mojim 250W nisem mogo vec pognat Durona 700 navitega na 110x9.
Kolk jaz vem se baterija ven vzeme in moras cakat nekaj cajta da se resetira. Nevem kak dugo tocno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

lost1 ::

Thanatos: trenuto sem doma in tega racunalnika nimam pred sabo,kaj te pa zanima bolj podrobno? Kateri podatki?Pa PC spiker nic ne piska ne.


AngelOfDeath: Racunalnik so kupili od nekoga tako da jso kupili u bistvu rabljen racunalnik (nekajj casa nazaj to ze) je pa brez dokumentacij in kakrsnih koli driverjev tako da navodil za plosco glih ni,mozno da so kje na internetu,sam tudi oznake OS plosce nism nasel ,edino kar je pisalo na plsci je bilo K4 , 94V-0 , 0040 ,to je pisalo nekako na sredini plosce,sam dvomim da je kej posebnega pomenilo.Morm pa rect da ta plosca nima niti enga jumerja gor,edino so eni konektorcki za jumerje sam pise zravn USB tko da te niso,potem so pa se eni (8 palck , 4 pa 4 vzporedne) pa tud ni nc pisal zrabn bios al pa reset ali podobno.Jutri morm se pogledat pri tistih konektorcih kje pise za LED in podobno.


Hux: Sej se prizge ,disk zalavfa,CD pa to use,sam nc ne dela naprej,pomoje ni napajalnik nc kriv, sam nevem cudn se mi zdi da mi monitor napise No input , kako je mozn da bi graficno skuru??


Ce se kdo ve ksn nacin kaj nardit help me PLS nujno k ni to moj PC kot sm ze reku in jutr dop. grem tja spet probat popravt ce bo kej ratal,mi je pa poru bed k sm cist brez kesha,se nove plate ne morm kupt,sam sj to bi se ze sposodu tok kesha da bi kupu plato al karkol je ze slo.
lost1 : Tolar na tolar palača,poloznica na poloznica pa gre plača

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lost1 ()

chucki ::

nč nisi sfuku! bios treba resetirat! druga ne more bit!
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

chucki ::

aja če daš baterijo ven jo pust nekaj časa vzunaj! pa izštekaj comp. iz računalnika drgač bo še vseen dobival elektriko!
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

lost1 ::

chicki racunalnik je trenutno brez baterije in brez napajanja in tko bo do jutr zjutri,upam da bo kej uspelo k drgac nevem kaj bom naredu.
lost1 : Tolar na tolar palača,poloznica na poloznica pa gre plača

MadMax ::

Ce ne pa probaj drzat tipko Insert medtem ko ga prizigas.
Velikokrat pomaga (vedno pa ne).
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

AngelOfDeath ::

Plošča brez jumperja za bios reset ?

Kaj to maš kako novo ploščo ?

Ker osebno še nisem slišal za tako ploščo ki ne bi imela jumperja za to .
Poglej še VSE dobro enkrat

JanezH ::

AngelOfDeath:
Moja Gigabytka je brez jumperja za BIOS resetirat (ima pa dual BIOS, če se slučajno kaj zaserje, da se vsebina iz enega EPROMA prepiše v drugega).

atamama ::

če praviš da ti vse zalaufa potem je verjetno grafična.vzam jo ven in še jo enkrat vtakni noter

Hux ::

nic ni z graficno to je to kaj ti pravim. Navil si ga prevec zaj pa napajalnik ne folga vec. No ce ti tisto z baterijo nebo ratalo odklopi vse razen diska ali se pa celo disk sej ga menda ne rabis da gres v bios ne?

To je cist odvisno od monitorja kaj ti pravi. Eni ti bojo napisali no input oni stari drugi pa nebojo napisali nic ker se sploh nebojo vklopli. Jaz sem ga v sluzbo neso takrat ker nisem vedo kaj je narobe in tam je napisalo no inmput. Tak je blo pri meni ko je bil napajalnik presvoh nisem mogo komputrea nikak zalafufat z vsemi komponentami. Sej ce ga navijse je isto kot novi procesor ki rabi vec moci katere mu napajalnik nemore dati. Bodi srecen da nisi biosa sfuko cisto tak kot jaz enkrat ko sem kr iz windowsev flasho lol. Sicer je na servisu prislo samo 2 jurja popravilo.

lost1 ::

Stvar deluje sem sam priklopil Pc , dal baterijo not pa je delal use uredu tko da ni blema :D sam sm biu pa res scared da je slo kej u pm :\ , ok sj je zdj ql,ampak thnx za pomoc useen :D
lost1 : Tolar na tolar palača,poloznica na poloznica pa gre plača

LunKi ::

sigurn ma voodooja notr. To se je men enkrat zgodil...poleti, 1uro sm se j*** pa bil čist prešvican, k sm ga pa čez neki časa za foro pržgal je pa delu pa sm dal vse na default in se nikol več j*** z navijanjem in tem sh****. Po mojem je bil napajalnik


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pokvaril ploščo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
231450 (636) filip007
»

Sestavil PC - monitor neodziven, matične ne piska

Oddelek: Strojna oprema
354880 (3008) Riff
»

"flashanje" BIOS-ov

Oddelek: Pomoč in nasveti
371917 (1492) cultko
»

hladno (ne)priziganje racunalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
181756 (1299) jerkovicj
»

Help ! Help1 Sami problemi

Oddelek: Navijanje
201210 (1050) Viper Neo

Več podobnih tem