» »

Mlacom in nov disk!!

Mlacom in nov disk!!

|Luka| ::

Pozdravlejni!

Verjetno je bi la ta tema obdelana ze nickolikokrat, ampak mene zanima predvsem z zakonskega stalisca, kaj lahko naredim.
Porblem pa je sledec - disk je sel rakom zvizgat, in znjim 40 GB podatkov;(( (sola, programi, ...).

Skratka, me zanima kako bi prisel do novega diska in ne popravljenega.

LP Lix

|Luka| ::

A se res ni se noben spustil v te vode?:'(

LP Lix

PS: za Admine - ce je tema ze bila se opravicujem in jo bom poskusil najti!

Han ::

Najprej poskusi disk popraviti sam. Če je to IBM, imaš na voljo Drive Fitness Test. V kolikor ta javi napako tudi po formatiranju (Erase Disk), si upravičen do novega diska...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

dr.J ::

Preden ga neseš na servis, si prepiši serijsko številko (fotokopiraj). Boš tako vedel, ali si dobil nazaj istega.

|Luka| ::

Naredil sem oboje (DFT - sami bad sektorji, blok...), skopral S/N).

Ali je mozno, da zahtevam nov disk ne istega proizvajalca za isti znesek cca 40k SIT.

LP Lix

zigadr ::

novega diska drugega proizvajalca ne moreš zahtevati, lahko pa jih prosiš in ti mogoče ugodijo

iration ::

btw, mlacom se seli na novo lokacijo na drenikovo.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

|Luka| ::

Se pravi, tocno 1 leto je minilo odkar sem kupil disk.
To pomeni, da lahko vsako leto kupim 10-na n CD-jev in naredim backup diska. Mislm kwa....

LP Lix

bobby ::

disk ovij v bombažno tkanino al pa neki podobnega pa enkat orng useki po mizi z njim. če bodo pa to lahko popravli,... svaka jim čast.

kanabis ::

Sam sem imel problem z DTLA 30GB IBM diskom kupljenim v Mlacomu, katerega sem tri krat dal na servis in vedno dobil enakega nazaj, ker je po opravljenem DFT-ju napisalo da je ok, Zadnjič so celo rekli da so mu menjali bios in da bo ok. Seveda ni bilo ampak na srečo je četrtič dobesedno crknu in sem bil novega IC-ja 60Gb spet IBM ki je delal samo teden dni in spet bad sektorji, Prvo jim je bla v Mlacomu kriva plata pol vibracije pol ne vem še kaj, ampak ker se je ponavljalo tudi z drugo plato ni blo rešitve. Vsake dva tedna ko sem prižgal računalnik sem videl isti napis, ta in rta datoteka je pokvarjena ali manjka...., in nisem moglev windowse. Nato sem disk odnesu nazaj, Po 100 DFT-ju je končno sam DFT napisal napako 0x77,. Torej hardware-ska napaka ne več softwer-ska oziroma z tem bad sektorji kateri za njih ne pomenijo nič in seveda je disk ok, in sem ga odnesel nazaj. so preverili tudi sami, videli napako in sem bil spet opravičen do enakega diska če pa enakega ni z doplačilom do drugega. Tokrat sem se odločil za Maxtorja in se dogovoril tako da sem ga dobil. Je pa to SAMO dobra volja mlacoma, ker oni dobijo od IBM-a seveda IBM disk v menjavo in ne drugega , ampak ker ko sem jaz imel za dobit drugi disk od IBM-a niso imeli, in ker sem se im kao "usmilu" ker sem zgubil tri msece zaradi teh vse "popravil" se mdobil Maxtor-ja!

|Luka| ::

Tore lahko zahtevam samo disk iste firme ali jim "nabijam", da ne bom vsako leto vozu diska na servis ...
Ker po moji logiki jaz z izdelkom nisem zadovoljen in ga hocem vrniti, v zameno pa zelim drug, boljsi in verjetno konkurencni disk (zakon o varovanju potr.)

LP Lix

PS: Al jim pa enostavno j***m m****!!!

Sunna ::

btw, mlacom se seli na novo lokacijo na drenikovo.



kdaj ? a to dobesedno seli al nova podruznica ?
ma kr neki

iration ::

al pa če greš pogledat na www.mlacom.si
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Sunna ::

sploh nism opazu tega na strani ... sm mislu da je spet ksna reklama al neki...

thanx

|Luka| ::

Saj cenim, da zelite ljudi seznaniti z dolocenimi inf., ampak topic je - kaj narediti z Mlacom diskom???

LP Lix


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali mi je crknil disk?

Oddelek: Strojna oprema
51276 (1218) Jackal
»

Reklamacija diska?

Oddelek: Pomoč in nasveti
91380 (1130) jlpktnst
»

Kolikim je umrlo IBM IC7 40Gb diskov? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19310986 (6614) ChiefThunder
»

IBM DTLA problemi

Oddelek: Pomoč in nasveti
171385 (1046) Kriko
»

IBMov disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
312234 (1579) Andor

Več podobnih tem