» »

IPTV - (NE)VARNOST

IPTV - (NE)VARNOST

Dalmatinc ::

Evo eno konkretno vprašanje:

Imam router ASUS WL-500GP in mam prklopleno intrnet kabel v WAN in TV kabel v LAN (router ima WMM enable oziroma podpira Multicast)

Se pravi mene zanima kako bi jst mogu skonfigurirat router da bi prepreču sprehajanje hekrčkov po mreži oz. me zanima če se to ne da, kako bi jst to prepreču na samem računalniku (požaren zid, kako nastavlen, karkol???)

Matek ::

Ti bi moral imeti 2 lana. Enega samo za wireless, kjer bi imel internet, in drugega samo za IPTV preko kablov. Mocno dvomim, da domac router podpira taksno konfiguracijo, morda s custom fimwareom. Imas gor kak ddwrt/openwrd/tomato?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

RedStar ::

Nastavi WPA in polek še nastavi MAC filtriranje. Čeprav to drugo nima dosti učinka ker se ga da zlahka zaobit.

Matek ::

RedStar, ponavadi se nastavitev enkripcije nanasa izkljucno na brezzicni del omrezja, medtem ko tisti, ki se s kablom povezejo, dobijo direkten dostop. Ce jaz pravilno razumem Dalmatinca, ga skrbi to, da bi preko IPTV omrezja ljudje lahko dostopali do njegove kiste (to je zadnje case bojda popularno).
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Dalmatinc ::

niam dveh lanov... mam pa Olac gor. Gre tko da mam pol sam 1 kabl v kišto da dela. pa tud wirless bom še vspostavu.

sam kaj lahko naštimam? a lahko na kompu kej sfajerwalam al pa kej? karkol?

ideje? ... pa glede na to da sm luzer please help :P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem innbox-router-udpxy?

Oddelek: Omrežja in internet
484464 (3666) Daniel
»

Postavitev domače mreže

Oddelek: Omrežja in internet
114258 (3920) JanezH
»

IPTV na PC: STB vs. VLC (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Omrežja in internet
483122554 (46754) Looooooka
»

Siol TV brezžično do prenosnika

Oddelek: Omrežja in internet
3110010 (6799) trnvpeti
»

Pomoc pri povezavi na internet!

Oddelek: Omrežja in internet
211517 (1311) Zm3-D3n

Več podobnih tem