» »

Zvočniki Logitech Z-5500

Zvočniki Logitech Z-5500

bastadu ::

Glede na uporabniška navodila ima samo 1 x stereo analogna AUX vhoda in 1 x 5.1 analogne vhode ... precej porazno za neke wanabe high-end PC zvočnike ...

EDIT: Pravkar sem našel šušljanje po formuih, da Edifier pripravlja digitalno verzijo S550, ki bi naj imela oznako S550D ... Zadeva bi naj prišla na police predvidoma letos, več podrobnosti ni znanih ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

ne_ti_si ::

servo je izjavil:

Mogoče kdo ve kakšna je razlika (če je kakšna poleg cene) med zadevami na sledečih linkih:

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

???
:|



ne NI RAZLIKE...to ma enaa.com neke stare zaloge predvidevam ker jaz sem tud naročil cenejšo varjanto gtx570 pa je to to kar mora bit.vzami najcenejše!!!!
ASUS Rampage III Extreme / i7 950 4.5Ghz / Nvidia 2x GTX570 SLI 950/1150/1800
G-Skill 3x2GB / X-fi Fatal1ty Platinum / WD1002FAEX SATA 6Gb / SSD Corsair 64GB
EKWB CPU + GPU / SAITEK R.A.T.7 / Logitech G15, G35, THX Z5500 / Corsair HX1000W

Meizu ::

Jao, kera primerjava? :) Ne morš primerjat zvočnikov z grafično kartico lol :)

kratos ::

lep pozdrav
danes sem dobil omenjene zvočnike in delajo vrhunsko sam sem zasledil 2 problema
šum v zvočnikih pri takih easy reggae komadih
ter brenčanje wooferja v tistih odprtini za zrak se sliši ob vsakem določenem udarcu nekega globokega tona zzzz zzzzz kot bi se slišalo v avtu če v njem fajn nabija in se sliši tisto tresenje avta.
Prvi problem predvidevam da je verjetno zaradi zvočne ampak drugi pa nevem če je kej druzga krivo kot woofer ?

LordTado ::

ČE je kdo razdiral woffer a je obložen z trikotno gobo?
Ali vsak kako koli gobo po stenah?

Toxic ::

Mogoče malo bedast ovprašanje ampak to mi ni glih jasno... Kaj je razlika med analognim pa digitalnim vhodom (oz. v kablih,priklopih) in kak to vpliva na kvaliteto zvoka?

Meizu ::

Na kvaliteto zvoka sem ziher da ne vpliva. Vsaj ne bi smelo.

__Devil__ ::

Ni razlike.
Edit: Meizu, si me že prehitel :D

Zgodovina sprememb…

Toxic ::

Zakaj bi pol bil problem da edifer nima digitalnega vhoda? =)

bastadu ::

V kvaliteti zvoka seveda je razlika (nekdo jo bo opazil, drugi spet ne), saj pri digitalnem prenosu zvoka ni izgub po kablu, pri vsakem analognem prenosu izgube/motnje so ... Razlika o priklopu: pri analogni povezavi imaš za 5.1 zvok 6 različnih kablov (vsak kabel ima 2 žile), pri digitalnem imaš samo 1 kabel (2 žile) ali pa optično vlakno. Pri Z-5500 lahko pošiljaš zakodiran zvok (pri digitalnem priklopu) direktno v zvočnike, ki imajo svoje dekoder ... Skratka digitalna "opcija" je velik plus ...

Toxic ::

Hvala za pojasnilo =)

Meizu ::

Uglavnem, lahko si mirne volje, da z analognim izhodom ne boš popolnoma nič prikrajšan za kvaliteto zvoka. Opazil jo bo nekdo, ki bo res primerjal vzorce nekega komada, ampak primerjal kakšen mesec, da bo opazil razliko.

Edit: Niso to neki uber zvočniki, da bi se razlika dejansko poznala tako opazno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

servo ::

Ali obstaja v tem cenovnem rangu kakšna primerljiva 5.1 alternativa, ki nudi enake možnosti, kar se priključkov tiče (2x digital, analog....)?

Janac ::

hišni kino ?

Mitja358 ::

Tudi jaz sem se sedaj zagrel za njih in me zanima če kontrolna enota še vedno tako crkuje?

nekikr ::

Že lep čas ne več.

Mitja358 ::

Imaš mogoče kak "dokaz" za to oz. če kje to piše. Ker nebi rad, da mi enota po 2 letih odleti.

__Devil__ ::

Meni že 2 leti dela odlično. tok tok.. :)

nekikr ::

Dva kolega imam, na dveh ločenih Logitech servisih. Tako kot z vsako stvarjo se pa lahko zgodi da ti crkne po treh urah.

Nwanko ::

Meni po 3 letih še vedno dela super,ni problemov. Edino kaj sem menjo enkrat je bla varovalka v wooferu.

Mitja358 ::

Kaj pa kakšna vezava je boljša pri X-Fi SupremeFX, optična ali navadna? Ker sem nekje bral, da je navadna včasih boljša ker ni zamikov, saj je direktna.

nekikr ::

Ne kompliciraj, to so še vedno računalniški zvočniki, ne raketa za pot do Marsa ;)

servo ::

Sam sem kolebal med z-5500 in onkyo avx-380, ter se po poslušanju obojih odločil za slednje, kljub malenkost manjši moči. Onkyo se mi zdi namreč bolj uravnotežen pri zvoku, podpira več standardov in pa še povezljivost je za ta cenovni razred presenetljiva.

Mitja358 ::

nekikr je izjavil:

Ne kompliciraj, to so še vedno računalniški zvočniki, ne raketa za pot do Marsa ;)


Tvoj point tega posta?

Pač sem vprašal, če ima kdo mogoče ta problem ali gre bolj za osamljen primer delaya preko optike.

T-Majo ::

Če te že forum razburi ...

Brezveze =) Js ko sem jezen, rajši ne napišem posta.

Drugač sem pa kupil 2 leti stare rabljene Z-5500 TXH Digital za 170€ in sem zadovoljen.

Imam priklopljene preko optike na LCD TV in igra super, Pro Logic 2 za stereo kabelske kanale - pretvori v navizdezni 5.1 zvok in glede na to, da imajo zvočniki samo stereo signal v tem primeru, opravijo odlično delo (sicer nekaj nemških tv kanalov ima Dolby Digital), drugače pa Dolby Digital za Xbox360 in kakšen redek HD mkv, ostalo pa DTS, ki je po moje malenkost boljši od Dolbyja. Mogoče ne toliko boljši, zdi se mi, da imajo DTS filmi več efektov kot Dolby Digital filmi (oz. zvok pri filmih).

Zvok pripeljem preko HDMI v TV. Sam sem imel s tem dosti težav. Ko sem z kodek FFDShow in AC3 dal output 5.1, je samo hreščalo, potem sem pa naložil (imam ATI FireGL V5725 = ATI Mobility Radeon HD3670) ATI Realtec HDMI Driver, tam nastavil 5.1 output, ter za vsako, ko prikopim prenosnik na TV še onemogočim zvočno kartico pod nazdorno ploščo, ter omogočim HDMI zvok (drugače nekaj meša). Edino sedaj, ko hočem z prenosnika gledati MKV filme, ni zvoka, ampak rajši ne bom spreminjal, ker mi je bistvo TV.

Zvočniki so mi super (sploh za teh 170€). Če vam woofer igra premalo, se enostavno da pod efekte woferja na full, ostale pa na manj in dvigne glasnost.

Nevem pa, kaj pomeni sound delay al kaj je?
zdi se mi, da imajo DTS filmi več efektov kot Dolby Digital filmi (oz. zvok pri filmih) Se stinjate?

Še nekaj, ker so zvočniki THX, sem si potegnil dol od Lucas Film DVD z THX zvokom in se mi je zdel daleč pod DTS-om.

THX je tako ali tako vezan na Dolby Digital a ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Majo ()

__Devil__ ::

Če vam woofer igra premalo, se enostavno da pod efekte woferja na full, ostale pa na manj in dvigne glasnost.

Težko rečeno, da se komu zdi woofer od z-5500 premalo močan, prej preveč :D.

T-Majo ::

Že, samo imam sistem v dnevni sobi, 5x5m in ga imam na full pač. Tudi strop je kar visok. Mogoče zato, ker jih uporabljam kot zvočnike v dnevni sobi pri TV, večina jih pa kupi za računalniško sobo, kjer so dimenzije recimo pol manjše.

__Devil__ ::

To je res ja, odvisno od velikosti prostora.

bluefish ::

Pojdita na ZS.

Mitja358 ::

T-Majo je izjavil:

Nevem pa, kaj pomeni sound delay al kaj je?


To bi naj bilo zaostajanje zvoka. Vendar sem sedaj malo brskal pa je zadeva bolj redka, tako da ...

V tem cenovnem rangu sem gledal še Onkyo hišni kino. Sicer ima pasivni woofer, ampak za ta woofer bi moral biti reciever dovolj močan.

Constantine ::

Jest imam omenjene zvočnike že od samega izzida in niso bili niti 1x blizu servisa. Trkam na les.

Mitja358 ::

Opazil sem, da obstajata dve vrsti zvočnikov. Verjetno so eni čisto prvi. Eni majo ozadaj priklop na wooferju s tankimi kabli:



in pa priklop z debelejšimi:



Kje v slo pa so najcenejši ti zvočniki?

T-Majo ::

Js imam takšne s taprvo sliko. Za prikljapljat je boljše 2. varianta, samo so po moje kabli debelejši in če jih napelješ po stenah ...

Nevem.

Constantine ::

Druga slika so starejše verzije.

__Devil__ ::

Jaz imam taprvo, zgornjo sliko. Kupil pa sem jih aprila 2009.

A mogoče kdo ve zakaj ni zvoka oz. je zelo tih, raje neslišen na youtube recimo? imam pa zvočno Creative X-FI titanium ter povezano preko bananic. Nastavljeno imam tudi 24-bit, 96000Hz, če to kaj pomaga?

Zgodovina sprememb…

Mitja358 ::

Mitja358 je izjavil:

Kje v slo pa so najcenejši ti zvočniki?


Najlepša hvala za odgovore. Kaj pa mogoče je kdo opazil kje ceneje kot v Enaa za 277€?

P.S. Pri nas seveda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

ne_ti_si ::

hmmm jaz mam tud tiste iz taprve slikce in te z druge slikce prvič vidim in slišim pa sem že trikrat menjal te Z5500 in prvič sem kupil te zvočnike malo po njihovim izidom..pred tem pa sem imel te http://www.mimovrste.com/katalog/produc... in lahko rečem da so bili LEGENDA spekerji...pač isti šmorn kot 5500 samo malo manj W(zvok identičen)!!!

še zdaj ni nihče odg. na moje že parkrat zastavljeno vprašanje!!!! in sicer če je že komu uspelo dobit dol mrežo(zaščito) wooferja oz ve kako jo odstranit????? za odg. se že v naprej zahvaljujem!!!!

EDIT: mitja mislim da je 277EUR kar poštena cena sploh pa še je trgovina(enaa) zelo vredu tak da jaz bi jih na tvojem mestu kar tam kupil!!!!
ASUS Rampage III Extreme / i7 950 4.5Ghz / Nvidia 2x GTX570 SLI 950/1150/1800
G-Skill 3x2GB / X-fi Fatal1ty Platinum / WD1002FAEX SATA 6Gb / SSD Corsair 64GB
EKWB CPU + GPU / SAITEK R.A.T.7 / Logitech G15, G35, THX Z5500 / Corsair HX1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ne_ti_si ()

urosh ::

@ne_ti_si - kako mrežo dol dobiti ne vem. Sem jih pa odpiral (umrla miš noter :|) - nisem pa nič poslikal, tak da... Sem se pa tudi sam precej mučil s tem, kako bi to mrežo dol dobil. Na koncu ugotovil, da je treba od zadaj dol šraufat, pa se odpre (na tej strani, kot so slike zgoraj - priklop vsega).
Ne vem ravno, če sem ti s tem kaj pomagal :) Lahko pa probaš in pogledaš, če so kaki šraufi notri... Je pa dokaj na tesno noter vse. Ko odstraniš peno, pa je dovolj prostora.

lp

ne_ti_si ::

urosh HVALA mislim da si mi čist dovolj pomagal in bom šel odzadi šraufat in ne odspredi kot sem se že namučil....tak da še 1x hvala
ASUS Rampage III Extreme / i7 950 4.5Ghz / Nvidia 2x GTX570 SLI 950/1150/1800
G-Skill 3x2GB / X-fi Fatal1ty Platinum / WD1002FAEX SATA 6Gb / SSD Corsair 64GB
EKWB CPU + GPU / SAITEK R.A.T.7 / Logitech G15, G35, THX Z5500 / Corsair HX1000W

urosh ::

in ko boš odšraufal, previdno dviguj pokrov s hladilnikom, da ne potrgaš kablov. So sicer ene 10-15 cm daljši, tak da ni problema. Ampak vseeno raje malce počasneje kot potrgati. Je pa skupaj ene 10 al še več šraufov. Vsi ki so okrog prišraufani v les. Ostalih ne diraj :)

lp

__Devil__ ::

Ne sprednjega grilla dol jemat, ker vam bo žal. Vsaj meni je, ker ga ne morem gor spravit, ker sem preveč zvil toto železo pa vse..

T-Majo ::

Sedaj imam takšno postavitev v zvočnikov v dnevni sobi.

Sivo je TV, črno so zvočniki, oranžno omara, rjavo foteli, pinki pa mize. Recimo, da ne morem TV prestaviti naravnost (kar bi blo bolje), kaj lahko naredim oz. če spoh kaj spremenim z postavitvijo prostorskega zvoka.




Kako naj bi bilo:

Mitja358 ::

Zanima me koliko je dolžina kabla med konzolo in wooferjem?

Schranzman ::

Kabel je nekje max 1.5 metra.

Lp
Asus M3A32-mvp deluxe,Phenom II x3-720be@3.4ghz,HD 4850,4gb HyperX/1066mhz

T-Majo ::

T-Majo je izjavil:

Sedaj imam takšno postavitev v zvočnikov v dnevni sobi.

Sivo je TV, črno so zvočniki, oranžno omara, rjavo foteli, pinki pa mize. Recimo, da ne morem TV prestaviti naravnost (kar bi blo bolje), kaj lahko naredim oz. če spoh kaj spremenim z postavitvijo prostorskega zvoka.




Kako naj bi bilo:




Če obesim prednja zvočnika tako kot zadnja, vendar malo bolj skupaj bo ok? Zadnja ne morem nagniti, da bi postrani bila, ker so stenski nosilci fiksni. To sprašujem zato, ker kolikor vem, gre govor ven iz centra, ker če ne gre, bo čudno, ker TV ni na sredini ...

Dolby 5.1: http://www.dolby.com/consumer/setup/spe...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Majo ()

Mitja358 ::

Schranzman je izjavil:

Kabel je nekje max 1.5 metra.

Lp

Uh, škoda da ni vsaj 2m.

Matej_K ::

Ja ta kabl je edin prekratek!!! Jst mam konzolo pol kr na tleh, pa z daljincem vse upravljam.
... .. .

boky22 ::

Jaz bi vprašal kako jih lahko priklopim na plazmo ker v tisti audio izhod ko je rdeči pa beli činč?

Cforcer ::

Mitja358 je izjavil:

Tudi jaz sem se sedaj zagrel za njih in me zanima če kontrolna enota še vedno tako crkuje?



Uporabljam Z-5500 že 7 let v kombinaciji z Audigy 2 Platinum EX. Brez kakršnihkoli težav ali okvar, kolikor veste imajo tako zvočniki, kot zvočna kartica THX certifikat in je zvok fenomenalen. Ni primerjave z ostalimi zvočniki, tako da so še danes le ti zelo dober nakup. No zvočna kartica je v tem času zamenjala že 4 računalnike, prav tako tudi zvočniki. ;)

http://www.xbitlabs.com/articles/multim...

http://www.logitech.com/en-gb/speakers-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cforcer ()

luxaeter ::

 z-906

z-906



Total watts (RMS) - 500 W
Subwoofer - 165 W
Satellites - 5 x 67 W

THXŸ Certified
Dolby Digital 5.1 decoding
DTS decoding
3D Stereo (Surround sound from 2-channel sources)
Digital optical inputs 2
Digital coaxial input 1
Six-channel direct input
RCA input
3.5 mm input 1
Control console - Stackable
Satellites - 4, wall mountable
Center channel speaker - 1, wall mountable
Subwoofer - Ported, side-firing
Remote - Infrared

Podatki niso potrjeni, pač sem jih nekje zasledu lohka pa vzamete mal za predstavo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

5.1 zvok v PC igrah?

Oddelek: Zvok in slika
384727 (1143) KTr1sk
»

[5.1] Logitech zvočniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
19626771 (14027) psytoma
»

katero zvočno kartico (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14018116 (10452) sash69
»

Zvočniki k LCD TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5310502 (9777) T-Majo
»

Theatron Agrippa DTS 7.1

Oddelek: Zvok in slika
455186 (3501) jRk0

Več podobnih tem