» »

Šentviški predor že zaprt!!!

Šentviški predor že zaprt!!!

1 2 3
4
»

poweroff ::

Thomas, enkrat si me označil za anarhista.

Sam si odgovori na svoje vprašanje. :-)
sudo poweroff

jype ::

Počasi se tudi tema lahko preimenuje v "še vedno" namesto "že".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Ziga Dolhar ::

https://dolhar.si/

šernk ::

Počasi se tudi tema lahko preimenuje v "še vedno" namesto "že".


počasi lahko začnemo napovedovati ponovno zaprtje>:D
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zeberdee ::

Je pa zanimivo, kako ljudje "palijo" na vse, kar ta vlada naredi. Tu ciljam na anketo, na siol.net, 53 procentov, da je kriv sct.

Po mojih razlagah vsega skupaj je najprej kriv Dars oz. razpisna komisija, ki je nesposobna. Potem je nesposoben SCT, ki dela napake, vendar po mojem subjektivnem in osebnem mnenju za tako ravnanje potrebuje žegenj, ki ga Dars daje s svojo nesposobnostjo.

Res ne razumem ljudi, ki ne gledajo to iz svojega vidika. Če nimaš dobrega šefa, ne bo delal nihče. Če jaz naročim pohištvo in ne težim, ni nič narejeno do roka in pravilno. Če dam narediti bajto in vse zaupam enemu podjetju od njega ne bo nič, če seveda ne boš s pritiski ustvarjal dobrega delovnega okolja.

Res je, da je minister izredno pozitivno prikazana medijska osebnost, sicer malo zmedena in mogoče tudi nestrokovna ali še bolje rečeno neseznanjena. Zgleda da je tudi edina osebnost (iz SLS), ki se je Janša ne upa dotaknit in bo verjetno gonilni konj SLSa in to totalno zasluženo.

Čudna je tudi ta medijska gonja proti Zidarju, ki je izrazito desni, cerkveni človek, ki ga izrabljajo za nabiranje glasov. In zgleda da jim to gre. Žalostno je zame, že spet subjektivno, da ljudje palijo na take zadeve, ki bi morale biti obrobne teme volilne kampanije.

Matev ::

sct naj plača strošek ... nato naj pa denar izterja od ceramicoata

BigWhale ::

Da nekaj ni narejeno je vsekakor kriv tisti, ki je to delal. Vendar bi to morali nadzorni ugotoviti. Problem je seveda v razpisih in njihovi sestavi. Ponujena cena za izgradnjo objekta bi morala drzati in objekt bi moral biti postavljen v roku. Ce se to ne bi zgodilo, potem bi izvajalec placeval penale. Pri nas se pa dogajajo obratne zadeve. Ce je zamuda, potem narocnik placuje?!?! Danes pa SCT jamra o svojih izgubah tako pri tunelu kot pri pediatricni kliniki. Zgleda, da so njihovi projektanti za en drek ali pa gre samo za izkoriscanje slabo zastavljenih razpisov in lukenj v zakonu.

"Dajmo ponuditi 3x nizjo ceno, da nas izberejo, potem bomo ze anekse podpisovali..."

TESKAn ::

"Dajmo ponuditi 3x nizjo ceno, da nas izberejo, potem bomo ze anekse podpisovali..."


In kdo je kriv, da izberejo trikrat podcenjen projekt? Nimajo v Darsu niti enega, ki bi premogel trohico zdrave pameti in bi rekel "ej pobje, tole za tako nizko ceno ne bo šlo"? Nimajo v Darsu nobenega pravnika, ki bi dal v pogodbo penale, če gre zadeva čez rok?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Zeberdee ::

Razlika v ceni ni samo kombinacija "krivde" SCTja oz. nesposobnosti DARSA.

Kakor jaz razumem gre za to, da so nepopolna razpisna gradiva - nekako tako, kot da jaz hočem omaro, potem pa hočem notri še sistem za odpiranje vrat, čez en mesec še sistem za odvajanje komarjev, ki jih prej nisem rabil.

imagodei ::

Torej je treba uvesti tudi nekakšno (osebno, kazensko?) odgovornost za tiste, ki razpis pripravljajo, kot tudi za tiste, ki razpis zahtevajo... Konec koncev izvedba enega razpisa na podlagi ugotovljene potrebe zahteva neko odgovornost, ne?

Vse se na koncu vrne na problem odgovornosti. Če ni nihče odgovoren, bomo pač delali malo tako, po balkansko. Če odgovornost je, potem se bo pa morda kdo kdaj tudi vprašal, če je OK, da se kar tako malo, pavšalno menimo, češ saj bomo kasneje še kaj pripisali, zaenkrat je pa dobr.

Problem ni en Šentviški predor, ki bi bil izjema, ki potrjuje pravilo. Pri nas je to simptomatično. Od Pediatrične klinke, do operacijskih miz, Patrie, do Šentviškega predora. Simptomatično je to, da ni nobene odgovornosti. Nikjer.

Naj si tisti, ki zaslužijo 5 in več mestne zneske mesečno, to tudi zaslužijo. Bedasta je izjava Zidarja na eni izmed zadnjih tiskovnih konferenc, ko je novinarju/ki na neko vprašanje odvrnil nekaj v stilu, pojma nimam, jaz nisem strokovnjak, jaz sem direktor, ne pa gradbenik. Halo? Saj ne prejema ogromne plače zato, ker tako veliko naredi s svojimi rokami. Plačo prejema prav zaradi ODGOVORNOSTI. Samo očitno pri nas tudi slabi 2 desetletji po komunizmu to nekaterim še ni zaštekalo.

Lako ćemo mi to...
- Hoc est qui sumus -

WarpedGone ::

>> Plačo prejema prav zaradi ODGOVORNOSTI

Jup, žebljica na glavica. Odgovornost v privat sferi je zelo jasna in konkretna, v družbeni pa zelo zabrisana in razmazana. Tudi zato je bolje da takšne stvari pelje privat sfera iz lastnega interesa. Je na koncu stvar cenejša in ne razpade. Ker če bo razpadla, bo investitor v zgubi. Tako pa plačniki nimamo nobene bese pri tej igri.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zheegec ::

Naj si tisti, ki zaslužijo 5 in več mestne zneske mesečno, to tudi zaslužijo. Bedasta je izjava Zidarja na eni izmed zadnjih tiskovnih konferenc, ko je novinarju/ki na neko vprašanje odvrnil nekaj v stilu, pojma nimam, jaz nisem strokovnjak, jaz sem direktor, ne pa gradbenik. Halo? Saj ne prejema ogromne plače zato, ker tako veliko naredi s svojimi rokami. Plačo prejema prav zaradi ODGOVORNOSTI. Samo očitno pri nas tudi slabi 2 desetletji po komunizmu to nekaterim še ni zaštekalo.

Zidar je lastnik zasebnega podjetja. On dejansko nima nobene odgovornosti do tebe, kot državljana, ima samo odgovornost do lastnikov - konkretno sebe samega. Če pač zajebe 10 projektov, ti nimaš kaj težit. Če je slučajno kateri od teh projektov javno naročilo - potem pa seveda lahko in zahtevaš odgovornost od nadzornikov, razpisne komisije, itd.

Očitno nekateri tega tukaj ne razumete najbolje...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

BigWhale ::


Zidar je lastnik zasebnega podjetja. On dejansko nima nobene odgovornosti do tebe, kot državljana, ima samo odgovornost do lastnikov - konkretno sebe samega. Če pač zajebe 10 projektov, ti nimaš kaj težit. Če je slučajno kateri od teh projektov javno naročilo - potem pa seveda lahko in zahtevaš odgovornost od nadzornikov, razpisne komisije, itd.

Očitno nekateri tega tukaj ne razumete najbolje...


Vsekakor ampak nekdo, ki prevzame tak posel se mora tudi zavedati, da bo moral samo nositi posledice razjarjenjega ljudstva, ki bodo iskali pravico in odgovorne na vsakem metru. On dejansko BO najebal zaradi ljudstva, ki bo v njem videlo koncnega krivca.

Narod rece: ja zajebala je drzava, ker so slabo nadziral ampak itak je pa un delal, un ma pa ze tolk dnarja in se sam grebe, on je tud kriv! Dejmo se njega mal kamnat.

In ga bojo. In res ga.

Utk ::

Sej prav da ga. Če glavna tozilka reče, da vsaka svinjarija ni kaznivo dejanje, jim drugega ne preostane.

imagodei ::

Alien> "Zidar je lastnik zasebnega podjetja. On dejansko nima nobene odgovornosti do tebe, kot državljana, ima samo odgovornost do lastnikov - konkretno sebe samega. Če pač zajebe 10 projektov, ti nimaš kaj težit. Če je slučajno kateri od teh projektov javno naročilo - potem pa seveda lahko in zahtevaš odgovornost od nadzornikov, razpisne komisije, itd."

Opa, bato, ne bo šlo. Direktor ima odgovornost seveda tudi do naročnika. Direktor je tisti, ki s svojim podpisom (imenom) garantira, da bo "njegovo" podjetje nekaj izpeljalo. Če ne izpelje, ima _brez dileme_ odgovornost do naročnikov. Do mene kot državljana verjetno ne (vsaj ne neposredno, sicer pa je naročnik država, torej posredno tudi JAZ), vsekakor pa do svojega naročnika.

Tisti, ki pripravljajo razpise pa ravno tako niso odgovorni, v kolikor so v skladu z zakonom in razpisnimi zahtevami izbrali ustreznega izvajalca. Odvisno od tega, ali razpis/zakon zahteva neodvisnega nadzornika, naročnik ima (ali pa nima) odgovornost izvajati nadzor. Če tega ni, imamo morda neustrezno zakonodajo, vendar to ne opere izvajalca odgovornosti, da v uporabo preda nekaj, kar ni v skladu z razpisnimi pogoji oz. je še celo nevarno.

Alien> "Očitno nekateri tega tukaj ne razumete najbolje..."

Očitno. Samo to nisem jaz.
- Hoc est qui sumus -

cekr ::

Zdej naj pa že nehajo s preseravanjem in odprejo ta frdamani predor. Sam sem lahko poskusni zajček, če ne upa nihče drug.

Pri vsej tej kolobociji se mi smilijo tisti, ki so vrtali. Vsa višja izobražena "golazen" je pa vredna pomilovanja. Čeprav se grdo sliši, nimam prav nobeneh pomislekov, da rečem, da so razni načrtvovalci, profesorji, nadzorniki,... največji nesposobneži. Pri nas se vse gleda skozi papir, prakse pa nobene. Nimam ravno dobrega mnenja o Zidarju, vendar na koncu je bil le ta izvajalec. 30 let so se kregali, kako naj bo vse izvedeno. Nazadnje pa zavozijo pri šparanju na koncu predora. To je tako kot bi staro hišo podrl do plate, nanjo pa postavil novo hišo. Spodaj pa nič preveril, kakšni so temelji.

Pa enkrat bi že lahko nehali pri razpisih za izvajalca, tako da gledajo samo na ceno. Več ali manj imajo vsi enake cene. Vprašanje je samo, kakšen material uporabljajo. Tega problema pa se naši izobraženi kadri ne znajo lotit, ker ne znajo takoj ugotoviti, kakšne materiale bi se uporabilo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zheegec ::

Opa, bato, ne bo šlo. Direktor ima odgovornost seveda tudi do naročnika. Direktor je tisti, ki s svojim podpisom (imenom) garantira, da bo "njegovo" podjetje nekaj izpeljalo. Če ne izpelje, ima _brez dileme_ odgovornost do naročnikov. Do mene kot državljana verjetno ne (vsaj ne neposredno, sicer pa je naročnik država, torej posredno tudi JAZ), vsekakor pa do svojega naročnika.

Tisti, ki pripravljajo razpise pa ravno tako niso odgovorni, v kolikor so v skladu z zakonom in razpisnimi zahtevami izbrali ustreznega izvajalca. Odvisno od tega, ali razpis/zakon zahteva neodvisnega nadzornika, naročnik ima (ali pa nima) odgovornost izvajati nadzor. Če tega ni, imamo morda neustrezno zakonodajo, vendar to ne opere izvajalca odgovornosti, da v uporabo preda nekaj, kar ni v skladu z razpisnimi pogoji oz. je še celo nevarno.

Ima pogodbeno odgovornost do naročnika, ni pa nikakor v domeni državljanov, da zahtevajo linčanje in kamenjane nekega človeka na čelu zasebnega podjetja. MI lahko zahtevamo odgovornost od nadzornikov, izvajalcev javnih naročil, dars,...

Dars in SCT naj pa kar zadevo rešita na sodišču, tudi tukaj ni na mestu politika, ki si sedaj izmišljuje, kaj bo in kaj ne bo, samo zato, da se prikupi ljudstvu, ki je trenutno pač nastrojeno proti SCT.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

BigWhale ::

Ima pogodbeno odgovornost do naročnika, ni pa nikakor v domeni državljanov, da zahtevajo linčanje in kamenjane nekega človeka na čelu zasebnega podjetja. MI lahko zahtevamo odgovornost od nadzornikov, izvajalcev javnih naročil, dars,...


Lol. :) Ja, tako bi bilo v idealnem svetu. Samo ni.

V bistvu je pa tako, da tisti, ki je delal nekaj za vse drzavljane enostavno odgovarja VSEM drzavljanom, cetudi ga je nekdo tretji najel, da to naredi. Samo zaradi tega, ker dela stvari za drzavo. Na zalost.

V prvi vrsti je on zajebal in ce on ne bi zajebal se ne bi bilo treba ukvarjati z vsemi drugimi, ki so mu sledili.

imagodei ::

Alien> "Ima pogodbeno odgovornost do naročnika, ni pa nikakor v domeni državljanov, da zahtevajo linčanje in kamenjane nekega človeka na čelu zasebnega podjetja. MI lahko zahtevamo odgovornost od nadzornikov, izvajalcev javnih naročil, dars,..."

Kar se mene tiče, jaz sploh nisem ta, ki bi zahteval Zidarjevo linčanje. Pravzaprav, če dobro prebereš, sem malce višje gor (v sporočilu, ki je bil povod za tvoj prvi odgovor v tej seriji) zapisal:
Torej je treba uvesti tudi nekakšno (osebno, kazensko?) odgovornost za tiste, ki razpis pripravljajo, kot tudi za tiste, ki razpis zahtevajo... Konec koncev izvedba enega razpisa na podlagi ugotovljene potrebe zahteva neko odgovornost, ne?


Alien> "Dars in SCT naj pa kar zadevo rešita na sodišču, tudi tukaj ni na mestu politika, ki si sedaj izmišljuje, kaj bo in kaj ne bo, samo zato, da se prikupi ljudstvu, ki je trenutno pač nastrojeno proti SCT."

Se strinjam. Vendar je prav in upravičeno pričakovati, da bi nekdo nosil odgovornost. In menim, da imam kot državljan in del družbe pravico pričakovati, da bo nekdo klican na odgovornost. Nenazadnje tudi zato, ker bi namesto na nemškega državljana lahko omet padel tudi name.

EDIT: Oblika
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

PaX_MaN ::

Pred 60 leti so take znali elegantno pošlihtat.

CaqKa ::

kaj pa za vas pomeni da nekdo prevzame odgovornost? (kakšne sankcije?)

C_maniak ::

In kdo je kriv, da izberejo trikrat podcenjen projekt? Nimajo v Darsu niti enega, ki bi premogel trohico zdrave pameti in bi rekel "ej pobje, tole za tako nizko ceno ne bo šlo"? Nimajo v Darsu nobenega pravnika, ki bi dal v pogodbo penale, če gre zadeva čez rok?

zakaj bi, če mogoče dobi kak dober procent od tiste podvojene cene?:P

jype ::

Kolikor sem jaz slišal razlago človeka, ki je dovolj blizu, da reči razume, je večji del krivde na strani DARSovih projektantov.

Da jim je izvajalec večkrat povedal, da to ne bo šlo, pa so spremembe zavrnili z "pol mormo pa cel projekt spreminjat, to preveč stane".

Matev ::

kako zanimivo
da so vsi vse vedeli

in da so to šele sedaj ugotovili ko je prišel račun

PaX_MaN ::


Da jim je izvajalec večkrat povedal, da to ne bo šlo, pa so spremembe zavrnili z "pol mormo pa cel projekt spreminjat, to preveč stane".

Cel projekt? Saj je šlo samo za en bogi omet, ki sploh ni povezan s predorom. AFAIK, so ga samo gor našopali, nič 'privili s sidri', al' kako je že en maher pisal v Dnevniku. Kot bi pomalal fasado na bajti - ne rabiš temeljev razbijat.

Matev ::

kaj sedaj vezni sloj mešajo v celotno zadevo

če ga med izdelavo niso niso naj ga še zdaj ne

jype ::

PaX_MaN> Cel projekt? Saj je šlo samo za en bogi omet, ki sploh ni povezan s predorom.

Gre za cel kup reči, med drugim tudi neustrezno podlago, neustrezno urejeno odvodnjavanje (ki onemogoča namestitev primernih samodejnih gasilnih naprav) in tako dalje.

Ampak to je vse hearsay, kot sem že uvodoma povedal.

nurmaln ::

Ne trdim da je za vse skupaj kriv SCT. Ne vem, ne poznam dovolj podrobnosti, medijem in vladi se na pustim zmanipulirat.

Zanima me naslednje. Ali ni mogoče, da se v razpisni dokumentaciji zahteva, da izvajalec zavaruje projekt pri zavarovalnici, ki je dolžna kriti penale za zamudo, morebitne dodatne stroške itd...
V takem primeru bi projekt stal npr 100 MIO EUR, zavarovalnina 10 MIO EUR, ampak vsaj vedeli bi točno kakšen bo končen znesek. Ni nepredvidenih stroškov.
Poleg tega, vsaj kolikor je meni znano, minister ali kdo drug ne more preprosto reči "SCT na naslednjem razpisu ne more sodelovati, ker ga ne maramo!", privatna zavarovalnica pa lahko reče potencialnemu izvajalcu da ga ne želi zavarovati, oziroma da je zavarovalnina 2 x večja kot za ostale izvajalce, ker je tveganje večje (če ima pretekle slabe izkušnje).

Bi bilo kaj narobe s takim razpisom???
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

imagodei ::

nurmaln> "Poleg tega, vsaj kolikor je meni znano, minister ali kdo drug ne more preprosto reči "SCT na naslednjem razpisu ne more sodelovati, ker ga ne maramo!","

To res ne, ampak kolikor je pa meni znano, pa zakon predpisuje tovrstne sankcije za pravne osebe, katerih predstavniki so bili spoznani za krive v postopku. Tako npr. podjetje nek čas ne more sodelovati na razpisih, če inšpektor ugotovi, da podjetje uporablja nelegalno programsko opremo in izreče kazen.
- Hoc est qui sumus -

nurmaln ::

ampak pri uporabi nelegalne opreme se kar hitro ugotovi krivda in se določi sankcija
sumim da tudi če se sproži kak postopek proti SCT bo trajalo leta in leta tožb, pritožb, revizij...... skratka dooooolgo

zavarovalnica lahko brez kakršnegakoli problema kadarkoli reče NE
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

poweroff ::

Hmm, ta ideja se mi zdi dobra. Cena bo znana, glede odgovornost ne bo problem, roki se bodo pa tudi spoštovali.

Mater, ti bi moral kandidirati za v parlament. Pa to resno mislim - ali pa skušati prodati svojo idejo poslancem.
sudo poweroff
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Musk naposled ponudil pokuk v svoj prvi tunel (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
13022435 (8323) Meizu
»

Klobasa je zgagar

Oddelek: Problemi človeštva
313511 (2583) der_Alte
»

Pediatrična klinika - zapleti, zarote in afere

Oddelek: Loža
342731 (2067) Ziga Dolhar
»

geotehnična sidra

Oddelek: Znanost in tehnologija
425757 (4669) matusk
»

Hrvaske avtoceste (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
696779 (5195) barbarpapa1

Več podobnih tem