» »

Pediatrična klinika - zapleti, zarote in afere

Pediatrična klinika - zapleti, zarote in afere

Ziga Dolhar ::

Razcep iz šentviškega predora.
https://dolhar.si/

Utk ::

No, tudi pri pediatrični kliniki ni blo prvi dan nobenih presenečanj. Vsaj zame ne.
Zanima me samo, kater desničar je to zakuhal?

Zgodovina sprememb…

imagodei ::

No, jasno je, da firma kot je SCT, v civiliziranem zahodnem svetu, po katerem se tako radi zgledujemo, 1po takšnih zajebancijah ne bi nikdar več delala za državo. Bi imela prepoved sodelovanja na javnih razpisih.

Pri nas se to ne bo zgodilo, ne se bat. Zajebancije se bodo nadaljevale.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

d0rK ::

Sej clovk ne ve vec kaj napisati... :(


Bo sploh kdo placal kake penale?

Zgodovina sprememb…

Utk ::

O seveda bo. Mi jih bomo plačali.

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Zanima me samo, kater desničar je to zakuhal?


Jah, nevem kdo ampak ziher sem, da je Jansa su precvikat eno zajlo od lifta! ;>

Zgodovina sprememb…

Keyser Soze ::

Janša je reku. Specialna enota je pa izvedla. =P

P.S.: Lahko pa da mamo že Tajno "pretorijsko stražo". =D
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

kriko1 ::

Ne vem ali naj se jočem ali smejem. Me zanima koliko ur po odprtju bo kak kos ometa odpadu :)
Pobiramo stave?

Zgodovina sprememb…

kopernik ::

No, jasno je, da firma kot je SCT, v civiliziranem zahodnem svetu, po katerem se tako radi zgledujemo, 1po takšnih zajebancijah ne bi nikdar več delala za državo. Bi imela prepoved sodelovanja na javnih razpisih.


Se strinjam, ampak pri nas bi v takem primeru zagotovo prišli do situacije, ko bi SCT delal kot podizvajalec Primorju ali pa celo Strabagu :-)

Karaya 52 ::

Kriv je podizvajalec, tisti ki je imel čez dvigala. Včeraj mi je struno vtrgalo na klavirju, hišo je pa gradil SCT. Danes sem že vložil tožbo zoper SCT...

Utk ::

Če je SCT izbral podizvajalca, je za državo kriv SCT, kako se bo naprej menil z podizvajalcem, je pa njegov problem.

5er--> ::

Pa je komu jasno zakaj so okna in pol slabe pol metra od njih še zelenkasta šipa preko vsega? To se sprašujem že dve leti, vsakič ko grem mimo.
Izgled pediatrične klinike je pa dobila v zadnjih dveh tednih, ko so dodali stekla potiskana v stilu Cicibana... prej sem mislil, da gre za kakšno novo banko. :P

Karaya 52 ::

5er-->; google --> prezračevana fasada.

CrniE; vprašanje če je to sploh izvajalec. Kolikor je meni znano SCT ne izdeluje dvigal. Najbrž se je pokvarila kakšna komponenta dvigala. Nima smisla demonizirat SCT in Zidarja, v medijih se pa to dobro prodaja, to pa.

poweroff ::

Zarota!
Ziher je CIA nastavila razstrelivo, pol se bo pa Zidar s kamionom noter zaletu in bo sledila kontrolirana zrušitev.

:-)
sudo poweroff

PaX_MaN ::

Če pritisnem gumb za peto nadstropje, pričakujem, da pridem v peto nadstropje. Če se vmes kaj pokvari, pričakujem, da obstanem med nadstropjem v katerem sem vstopil in nadstropjem, v katerem bi izstopil. Ker gremo vsi v peto nadstropje, kam drugam sploh nima smisla iti. Definitivno ne pričakujem, da me bo dvigalo samovoljno peljalo v _NAJNIŽJO KLET_ kjer se itak nič ne dogaja. Okej, problemi: - Zidar pravi, da je pediatrična klinika iz zlata, pardon, so pri gradnji uporabili najboljše od najboljšega, med drugim tudi top-notch dvigala za ducat in pol ljudi.
- v intervjuju sam pravi, da so novinarji sami sabotažirali™ dvigalo, oziroma, pritisnili tipko za v klet
- če so jo res, so eni tepci degenski. Kdo bi se hotel drenjat s Simšičko in še ostalimi metki, v neklimatiziranem, zaprtem dvigalu nekaj metrov pod zemljo? Anbe-fakin-livabl!
- če se je gumb pritisnil, ker ima nekdo preveliko rit ali ker je enostavno bilo preveč riti v dvigalu, se potem vprašaš, s kakšno lahkoto bo potem kak otroče pod vplivom karjole zdravil pritisnil taisti gumb in odtaval v klet, ven ali pa na streho.

To ti je najboljše od najboljšega.Mhm.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Utk ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

poweroff ::

Ni vprašanje ali je kdo baraba, špač pa ali je storil kaznivo dejanje. Glede na aretacije čakam na nadaljnje korake tožilstva.
sudo poweroff

kmetek ::

Zidar ima močne papirje proti vladi, zato mu nič ne morejo.

Utk ::

Če bo obsojen ali ne, zato ni nič manjša baraba. Ljudje bojo vseeno vedeli.
Poznam enega takega podobnega, seveda za nič obsojen, denar mu je ostal, ampak nima s kom na kavo it. Ni mu lepo. In čisto prav mu je.

poweroff ::

No ja, neka "kazen" je že. Ampak jaz vseeno raje vidim, da ljudje, ki so storili kazniva dejanja sedijo v zaporu. Oz. da so vsaj formalno obsojeni - magari le za en dan.
sudo poweroff

djordjevic ::

Pri nas je pač popularna logika 'linč uber alles'. Se mi pa vseeno zdi, da se vsaj v primeru tega dvigala dela SCT-ju krivica. Ako bi podpisali, da bodo v kliniki vgrajevali prvovrstno robo, nato pa dali noter dvigalo xy podjetja, okej, zloraba pogodbe. Glede na to, da pa je dvigalo podjetja Schindler, ki dejansko je prvorazredno, pa se mi zdi, da ljudje sploh ne gledajo več, kaj in kako se zgodi, samo da se zgodi in lahko potem to obesijo Zidarju na pukl. Ne me narobe razumet. Nepravilnost se morajo raziskat, jasno, ampak najbrž ni zdaj Zidar kriv, ker je dvigalo odpovedalo. Tudi mercedesi kdaj odpovejo, če me razumete. In čisto tako - bolj kot razmišljam, bolj se mi zdi, da tudi tiste govorice o sabotaži niso tako iz trte zvite. V vsakem primeru je iz dneva v dan manj jasno, kdo v vsej tej zgodbi pije in kdo plača.

imagodei ::

Hja, moraš pa priznati, da se ob dogodkih zadnjih let lahko razbere nek vzorec. IOW, lahko bi naivno rekli tudi: "Ubogi SCT, ob vseh težavah, ki so ga povsem po naključju doletele v zadnjem obdobju, še to nesrečno dvigalo."
- Hoc est qui sumus -

PaX_MaN ::

Tudi mercedesi kdaj odpovejo, če me razumete.

Itaq. Kdaj je pa že merđo odpovedal po prevoženih petih metrih iz salona? Kdaj je _KATERIKOLI_ _NOV_ avto odpovedal v prvih petih metrih vožnje? Itaq.

Utk ::

SCTjevega mercedesa dobiš vsaj eno leto čez rok, za dvakrat višjo ceno kot si se zmenil, v garanciji sigurno crkne, ti pa moraš potem iskat proizvajalca tistega sestavnega dela.
Direktor patrie je odstopil zarad dveh sumljivih poslov, pri katerih najbrz res ni bil nič kriv. Zidar bi se moral v zemljo vgreznit, če bi imel 2 procenta ponosa tistega Finca.

kitewing ::

A ste za adrenalinski vikend?
Gremo skozi šentviški predor v diskoteko Lipa.
… in morda tudi nazaj!

Zeberdee ::

Jaz še vedno pravim, da so na ministrstvih ravno toliko neumni kolikor so pri sctju šparovni. Ker so na ministrstvih nesposobni, sploh pomoje ne vedo, kaj gradijo.

djordjevic ::

Zidar bi se moral v zemljo vgreznit, če bi imel 2 procenta ponosa tistega Finca.
Ko smo že pri tem, bi moral isto potezo povleči že marsikateri gospodarstvenik ali politik pri nas, pa ni. So stolčki preveč udobni.

Utk ::

Zidar je bil Božičev šef, pa tudi šef od nekaterih šefov na darsu. Tam lahko dela kar hoče, ima povsod svoje ljudi. Ta ministrica ga pa zdej malo zafrkava ja, hudič to. Za vsak mali posel se mu ne splača svojih ljudi rinit na prave položaje.
Ampak seveda, če bi dali v zakon, da ne more nekdo odločat o poslih s firmo, pri kateri je delal pred pol leta, bi vsi levičarji v luft in iz kože skočili. Če tožilec lahko hodi na kavo s človek, ki ga še preiskuje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

djordjevic ::

Mah, ja. Saj ni problem spremeniti zakonodaje. Pri nas je preveč zasidrana 'jaz tebi, ti meni' miselnost. Tudi če bi sprejeli tako zakonodajo, bi se zlorabljala. Je očitno v naravi Slovencev, drugega zaključka tu ni moč najti. Sem ravno pred časom razmišljal, čemu je tako. In sem naprej zaključil, da je krivo, da skorajda vsak vsakega pozna, če pa to ne, pa pozna koga, ki pozna tistega itd. Ampak, po tem ključu kakšen Luksemburg ne bi mogel biti država z najvišjim BDP-jem v Evropi. Pa je. Zakaj? Druga mentaliteta, očitno.

kmetek ::

SLO drugi LUX? Ja če bi imeli pravo vlado & zakonodajo & sodstvo & tožilstvo & itd. Potem je možno.

Ko imaš pa 18 let korumpirano vlado za vlado pa ne moreš proti vetru scati.

Utk ::

Ne kmetek, če bi imeli pravo ljudstvo. Vse kar si naštel pride iz ljudstva, in če je to neumno, nič ne pomaga.

djordjevic ::

Ne kmetek, če bi imeli pravo ljudstvo. Vse kar si naštel pride iz ljudstva, in če je to neumno, nič ne pomaga.
Ni kaj dodati. Žal.

Zeberdee ::

Mah, ja. Saj ni problem spremeniti zakonodaje. Pri nas je preveč zasidrana 'jaz tebi, ti meni' miselnost. Tudi če bi sprejeli tako zakonodajo, bi se zlorabljala. Je očitno v naravi Slovencev, drugega zaključka tu ni moč najti. Sem ravno pred časom razmišljal, čemu je tako. In sem naprej zaključil, da je krivo, da skorajda vsak vsakega pozna, če pa to ne, pa pozna koga, ki pozna tistega itd. Ampak, po tem ključu kakšen Luksemburg ne bi mogel biti država z najvišjim BDP-jem v Evropi. Pa je. Zakaj? Druga mentaliteta, očitno.

Jaz tebi ti meni opcija bo v igri toliko časa, ko bo država to spodbujala. Tak pretres, kakor se lahko naredi zaradi izničitve protidobavnih poslov, ki jih je Slovenija povezovala s Finsko (Patria), lahko zatrese marsikatero podjetje.
Logično je, vsaj meni, da če bom postavljal blok, da dobim proti usluge. Ali tako, da se izpogajam za nizko ceno, ali pa tako, da SCT k meni prenese recimo revizorstvo. Je pa res, da je v tujini to narejeno na bolj fine načine. V Londonu recimo se ne dobi gradbenega dovoljenja, če nek mali procent, recimo 1, ali pa 0,5% ne vrne družbi. Tako recimo skupnost prihaja do denarja, ki se ga potem potroši v "družbeno" dejavnost. To isto počne Zoran in brez tega bi Ljubljana verjetno še vedno bila brez kakšnega projekta. Gospodarstvo skozi donacije (Trigranit recimo) v šport, umetnost, zdravstvo, vrača "uslužnost" politike, oblasti.

V Ameriki se zaradi "nasprotnih" donacij vsakih 10 let koncerni selijo iz mesta v mesto - ker jim "oblast" vrne skozi manjše davke na delo, dobiček.

Jaz tebi ti meni ni nujno slaba zadeva, če je vse dogovorjeno. Fora je, da pri nas ni dogovorjeno nič. Da se cesta ne naredi v kosu Kranj Ljubljana, ampak se naredi odcep Lj - Brod Galerija. Nato se napiše nov razpis za tunel. Nato se da nov razpis za priključek na tunel. V privat firmi tako ne gre, razen v primeru, da od izvajalca zahtevaš določenega podizvajalca.

BigWhale ::

Definitivno ne pričakujem, da me bo dvigalo samovoljno peljalo v _NAJNIŽJO KLET_ kjer se itak nič ne dogaja.



A si imela ta dvigala kak AI in so se sla v klet samo kujat? ;>

Ziga Dolhar ::

Mrbit se je pa Marvin kam prkluču ...
https://dolhar.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SCT ali kako premagat državo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6311481 (9170) mikic007
»

Zakaj hoče država pomagati bankam (gradbincem)? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
587493 (6107) BlueRunner
»

smešno mi je

Oddelek: Loža
132039 (1440) Alexius Heristalski
»

Izkoriščanje tujih delavcev v Sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
585432 (3956) Gavran
»

Šentviški predor že zaprt!!! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18012628 (6266) poweroff

Več podobnih tem