» »

T-2 in mobilna telefonija

T-2 in mobilna telefonija

«
1
2

dolenska ::

LP
Na T-2 strani sem opazil, da smo dobili novega operaterja mobilne telefonije. Cene so primerljive in mislim da ugodnejše kot pa pri mobitelu in simobilu. pri drugih operaterjih niti nisem gledal cen. Stvar me je pritegnila. Kaj pa vas?

trnvpeti ::

ja zanimivo
samo.... še 4 operater
mesarsko klanje :)

Pyr0Beast ::

kewl, bomo usaj UMTS fural, če že vdsl-ja ne bo [:D]
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

OldSkul ::

Pokritost z njihovimi oddajniki je še bolj mizerna, sej je na neuradni forum en pripopal slikco.

mitja_i ::

Pokritost z UMTS je le malo manjša kot pri Simobilu - 25% prebivalstva. Vsak četrti slovenec torej...
Za govorno telefonijo pa se gostuje v Mobitelovem GSM omrežju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitja_i ()

Mavrik ::

S tem da je ena pomembna razlika: Pri Simubilu če nisi na UMTS padeš na EDGE ali v najslabšem primeru na GPRS.

Če pa si na Mobitelovem omrežju kot naročnik T-2, pa ne moreš uporabljati prenosa podatkov.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

NavadniNimda ::

Simobil je na trgu 10 let, T-2 pa dela šele leto in pol na mobilnem segmentu. Mislim, da je smer razvoja bila jasno podana. Unih 25% procentov ne bo ostalo, ampak se bo cifra povečevala. Cilj je seveda 100%.

antireal ::

Ne vem zakaj se postavlja še eno omrežje, če je ta že postavljen. Na koncu smo tako rekoč 2x zapufani v tujini. Slovenci se "jebejo" med sabo namesto da bi skupaj udarili po tujcu...?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antireal ()

Tilen ::

Nič novega. 3 različni fiber vodi, več različnih UMTS omrežij, ...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Mavrik ::

Ne vem zakaj se postavlja še eno omrežje, če je ta že postavljen. Na koncu smo tako rekoč 2x zapufani v tujini. Slovenci se "jebejo" med sabo namesto da bi skupaj udarili po tujcu...?!


Čak, a smo mi v 21. stoletju, ali še pa se leto 1991 ni zgodilo?
The truth is rarely pure and never simple.

harvey ::

Take ponudbe bodo premigale "krape", ki so se močno omastili in s hitrostjo razvoja niso ravno najbolj na ti.

Resda pokritost v tej fazi ni 100%, vendar je dano jasno sporočilo, tako po vsebini kot po ceni (združitev mobilne in stacionarne telefonije ter mobilnost, saj je neomejen prenos podatkov celo cenejši kot VDSL/ADSL paketi konkurence). Za izpostavit je tudi sekundni obračun. Vse skupaj je videti zelo obetavno, bravo, še ena poteza iz tabora oranžnih, ki diktira razvoj.

darkolord ::

Pa seveda ne gre pozabit super cen za klice na stacionarna omrežja. That's a first.

d0rK ::

Hudic je tale T-2. :)

Ko enkrat pripeljejo optiko do bajte bom k njim vrgel telefon in televizijo...Po zadostni pokritosti UMTS signala pa se mobitel.


Se kr veselim samo enega racuna na mesec.

r5r ::

Je že kje zemljevid, kje je mogoče sprejemati UMTS?
And it makes me wonder.

steev ::

:|

r5r ::

Tole ni preveč natančen zemljevid. To je isto, kot če bi našteli kraje.

Dobro bi bilo, če se ve, kje je sploh bazna postaja.
And it makes me wonder.

darkolord ::

To je isto, kot če bi našteli kraje.


Tudi če bi našteli kraje bi bilo čisto dovolj - tam lovi, drugje pač ne

gregor_m ::

Hmm, za moje pojme bi bilo bolje, če bi ta denar vložili v razširjanje optičnega omrežja.

Mogoče čez cca 3 leta ko bo t-2 UMTS bolj pokrit, do takrat ostajam na mobitelu.
Sploh pa sem mnenja da bi morali telefone subvencionirati, potem bi bila zadeva bolj zanimiva za pogledat.

darkolord ::

IMHO je precej kul, da je osnovna opcija brez vezave.

zee ::

hmnja. napisal samo to, da je bolje pocakati na dejansko ponudbo mobilnega T-2, kot pa nekaj po forumu pisariti.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

MUC ::

Meni se zdi ponudba SUPER. Samo še počakam, da pride T-2 v naš kraj in vzamem vse skupaj : stacionarca, internet, mobitel.

fiction ::

Cene za storitve so kul.
Obstaja samo en problem: veliko ljudi z UMTS telefoni je najbrz se vezanih
s pogodbo pri konkurencih ponudnikih mobilne telefonije. Verjamem, da bo kar nekaj teh
takoj ko bodo lahko (ce bo cena se tako ugodna) presli na T-2.
Samo kaj pa novi narocniki oz. tisti ki bodo rabili nov telefon?

Cene telefonov so dejansko visje kot ce kupis nov odklenjen telefon v drugi trgovini.
Poleg tega so ljudje navajeni na subvencionirane aparate. T-2 noce vsiliti uporabnikom
vezave, ampak brez tega je zelo tezko prodajati poceni telefone.
Fora tukaj pa je, da bo vecina ljudje veliko raje podpisala pogodbo za 12 mesecov pri
konkurencnem ponudniku ter za 1 EUR prejela telefon, kot pa da bi si za 100 EUR kupila
telefon ter potem ceneje telefonirala.

Aja: bo T-2 ponujal tudi predplacnisko telefonijo?

zee ::

Moram se popraviti, saj sem na spletni strani zasledil, da obratujejo od 1.6. dalje. 4 €/mesec je dejansko zelo malo...da 10 €/mesec za neomejen prenos podatkov niti ne omenjam.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

ahac ::

4€ z brezplačnimi klici na T2. Ampak verjetno ne boš veliko klical na T2...

Pa pokritost z njihovim signalom je slaba in ko gostuješ v Mobitelovem omrežju ne moreš uporabljat prenosa podatkov. Pri Mobitelu in Simobilu še vedno lahko uporabljaš EDGE ali GPRS, kjer ni UMTS signala.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

faceonline ::

10mb DL neomejeno za 10e na mesec ???? Pa še mobilna varijanta ???? T-2 d best.
Sam plačam amis dsl 1m za 17e mesečno pa kable vsepovsod. Pa še telekom morm plačat zarad interneta drgač bi že zdavneje izklopu stacionar.
takšno ponudbo k jo ma zdaj T-2 smo vsi čakal doooolga leta.... komi čakam da porihtajo omrežje.
Potem BYE BYE amis,telekom,mobitel.... oderuhi....
O varijanti 4e na mesec in brezplačni mobi v omrežju T-2.....:D Zdejle porabim več k 50e na mesec za telefon..... Mojim prijateljem jaz zrihtam T-2 sim če bo treba.....

Zgodovina sprememb…

buneech ::

Predplačniška varijanta naj bi bila jeseni ali nekaj takega...

Veron ::

škoda le, ko se ne bo dalo dobit svoj zunanji ip, ampak bo tako kot pri mobitelu in simobilu, dobiš nek lokalni ip in to je to :(

mitja_i ::

IP naj bi bil normalen, zunanji, ne tako kot pri mobitelu.

robbe ::

Mitja, ne vem če tole drži.

OmegaBlue ::

Glede na to da je pri koritu bi mu kar zaupal.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

mitja_i ::

Se opravičujem - smo narobe domnevali. IP je notranji...

OmegaBlue ::

lej kaj si zdej naredu ;)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Malkec ::

Da razčistimo:

PPP adapter 3G Connection:

Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : WAN (PPP/SLIP) Interface
Physical Address. . . . . . . . . : *** removed
Dhcp Enabled. . . . . . . . . . . : No
IP Address. . . . . . . . . . . . : 10.1.15.204
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.255
Default Gateway . . . . . . . . . : 10.1.15.204
DNS Servers . . . . . . . . . . . : 84.255.209.77
84.255.210.77
Primary WINS Server . . . . . . . : 10.11.12.13
Secondary WINS Server . . . . . . : 10.11.12.14
NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Disabled

Your IP Address is 84.255.209.2

;)
/* Xaser 3 * 939 dual sata 2 * Opti165 (ccb1e0608mpmw) @2933 MHZ*/
/*TT 120 * X800 XL *1GB Transcend pc 3200 * MAxtor 160 GB SATA II /

Matko ::

Malce o kredibilnosti:
Roaming jim še sploh ne deluje, a na spletni strani še vedno reklamirajo:

 roaming T-2

roaming T-2

NavadniNimda ::

Matko, nekega dne ko bom take volje, bom tudi jaz povedal kje je vzrok temu paradajzanju in kateri vladni organ bedi nad tem, da lahko take kredibilnosti objavljaš naokoli po forumih. Verjetno bom ravno pravšnje volje kak teden pred volitvami...

Hardstyle ::

Če ne dela roaming potem ne dela. Ne krivde valit na druge. Če storitev ne deluje potem je ne reklamirajte oz. še bolje je ne prodajajte pa pika. Vaše probleme s politiki pa rešujte sami in ko bodo rešeni, dajte storitev v trženje. Končnim uporabnikom nam dol visi s kom in zakaj imate vi težave, a jih naj mi namesto vas rešujemo?

Matko ::

Matko, nekega dne ko bom take volje, bom tudi jaz povedal kje je vzrok temu paradajzanju in kateri vladni organ bedi nad tem, da lahko take kredibilnosti objavljaš naokoli po forumih. Verjetno bom ravno pravšnje volje kak teden pred volitvami...

???
Je zgoraj napisano morda neresnica!?

Za vse, ki znajo sešteti ena
http://t-2.rula.net/viewtopic.php?f=18&...
plus ena:

Storitve v omrežjih tujih operaterjev s katerimi ima T-2 urejeno gostovanje
Storitve v tujini so odvisne od omrežja operaterja v katerem naročnik gostuje, praviloma pa so omogočene glasovne in SMS storitve. Uporabnike opozarjamo, da so podatkovne storitve obračunavajo glede na cenike tujega operaterja, pri katerem gostujejo. Prenešeni podatki NISO vključeni v naročnino za prenos podatkov, stroški pa so lahko zelo visoki, saj v tujini operaterji praviloma obračunavajo prenos podatkov glede na količino prenešenih kilobyte-ov.

Objavljeno: 01.06.2008, 04:58; dopolnjeno: 01.06.2008, 12:55

http://www.t-2.net/?ctxID=002965&funcID...
>:D

NavadniNimda ::

HARDSTYLE: v bistvu imaš prav. Tule povem (kar lahko) na nek neuraden, človeški način. Uporablja se vsa sredstva, da bi zadeva čimprej zalaufala v zadovoljstvo uporabnikov (in v bes nekaterih proračunskih čofotalcev).

MATKO: >:D

Veron ::

Ma mogoče idejo kdo, če se bo recimo dalo "zakupit zunanji ip"?

Brane2 ::

Sem nov uporabnik T-2 HSDPA.

Stvar nekako dela. Sploh z N95 Nokio _izven_ njihove ponudbe za €470 ;o)

Pokritost Ljubljane je pa bolj tko. Ja, GSM dela, ker se lahko fura čez Mobitelovo omrežje, podatkovni prenosi pa niti približno.

Kar je še otožneje, ko te stvar vrže na Mobitelovo mrežo, imaš tam samo GSM, _kakršnikoli_ podatkovni prenosi pa definitivno odpadejo.

Sem mislil stvar uporabit za prenose podakov med telefoni in stacionarnimi serverji na netu a to bo izredno težko, če ne bo zunanjih IPjev.

Če niso ( nisem preveril) se bo dalo kaj narediti na tem ? To bi stvar naredilo dejanjsko uporabno...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Pa še nekaj: a komu, ki je na T-2 UMTS z Nokio N95 in laufa youtube, gledanje filmčkov dejanjsko laufa ?

Meni preko Wifi povezave dela b.p., na HSDPA pa se site sicer odpre in iskanje lahko opravim, zadetke mi tudi prikaže ampak ko pa poskusim odpreti video, me pa T-2 strežnik odpika.

Če te stvari laufajo preko Realplayerja, potem je mogoče trbea nastaviti uporabljene UDP porte ?

Mogoče pa UDP sam ne dela ?

Tehnik na T-2 je reku, da sam strežnik ne filtrira prometa, a zmojega konca neki ni videt tako...
On the journey of life, I chose the psycho path.

b ::

Meni se pa zdi bizarno, da operater prodaja telefone po višji ceni, kot jih lahko kupiš v vsaki štacuni. Konkretno Nokia N76 stane pri T-2 382€ (enkratno plačilo, na obroke pride še precej dražje), pri Telerayu pa nekaj čez 330. To je pa že 15-20% dražje. Drugih telefonov nisem šel preverjat, a sklepam, da je podobno.

A so za to tudi krivi kakšni proračunski priskledniki?

Brane2 ::

Ja, to tudi mene ZELO zanima. Zakaj T-2 ne ponuja N95 8GB po mobisvetovi ceni ali celo pod njo ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Pesimist ::

In s kakimi hitrostmi pa te v praksi deluje mobilni internet/UMTS Se realno pribliza sploh 10/2? Kaj pa odzivni casi? Vezave ni right?
Kolko sem sledil lahko loceno narocis samo podatkovno storitev za 10€ is that the honest truth?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

ne_kdo ::

Ja, to tudi mene ZELO zanima. Zakaj T-2 ne ponuja N95 8GB po mobisvetovi ceni ali celo pod njo ?

zato ker so telefoni pri mobisvet kupljeni v tujini in na njih je samo naložen slovenski jezik. zato so tako ugodni. ne more pa t-2 ponujat telefonov ceneje kot je njihova tržna vrednost v sloveniji. mora met nekaj marže (primerjaj cene od teleray in t-2 in vidiš da ni veliko marže na telefonih).
od nečesa pa mora t-2 živet oz imet prihodke

lp

Ziga Dolhar ::

In zakaj jih T-2 ne "kupi v tujini in samo naloži slovenski jezik"? V čem je sploh razlika?
https://dolhar.si/

ne_kdo ::

telefoni morajo bit kupljeni pri uvozniku v državi v kateri si prodaja. ker uvoznik v tem primeru teleray poskrbi za vse ustrezne brošure (torej prevedena navodila in meni v slovenskem jeziku) ter tudi garancijo.
vse kaj pa je povezano s tujino pa je v tujem jeziku.

Brane2 ::

Ja, to tudi mene ZELO zanima. Zakaj T-2 ne ponuja N95 8GB po mobisvetovi ceni ali celo pod njo ?

zato ker so telefoni pri mobisvet kupljeni v tujini in na njih je samo naložen slovenski jezik. zato so tako ugodni. ne more pa t-2 ponujat telefonov ceneje kot je njihova tržna vrednost v sloveniji. mora met nekaj marže (primerjaj cene od teleray in t-2 in vidiš da ni veliko marže na telefonih).
od nečesa pa mora t-2 živet oz imet prihodke

lp



Čudno. Praviš,d a je MobiSvet kupil telefone v tujini ? Kako hudiča mi je pa potem dal garancijo zanj Teleray ? 8-O
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Brane2 ::

Aaa, zaradi brošur, praviš. Težko je dat praevest nekajstransko brošuro, ki jo lahko koneckoncev priložiš v obliki PDF fajla n si tako prihraniš stroške tiska.

Prvi trije prodani telefoni ti povrnejo vse te stroške.

Poleg tega nisem ziher da res rabiš prevode za to robo, ker tu ne gre za klasično maloprodajo.

Pa tudi če bi jih, bi kupce poslal na mobisvetovo ali kako drugo ustrezno stran.

Ali pa postal dva linka, enega (Teleray) za tiste, ki želijo SLO navodila in drugega ( ala Mobisvet) za tiste, ki tega ne rabijo.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Pyr0Beast ::

Wau, to prevajanje knjižice je pa res težko. 99% stvari je istih, kot pri drugih telefonih.
Jezik OS telefona se pa da tudi preprosto prilagoditi v kolikor dobiš language template.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

T2 ali Telekom (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6918593 (10595) PunkDude
»

Itak džabest! - novo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
25844796 (18674) profii
»

menjave mobilnih operaterjev

Oddelek: Mobilne tehnologije
254108 (3617) Lonsarg
»

n95 - vzdržljivost baterije (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
858495 (5386) PrimozR
»

Mmobil (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
504941 (3088) Jan987

Več podobnih tem