» »

n95 - vzdržljivost baterije

n95 - vzdržljivost baterije

1
2
»

kriko1 ::

@Brane2: N95 ima hsdpa - poglej ko si v dosegu omrežja, v nastavitvah se ti pojavi opcija.
N95 8G mislim pa da ima BL-6F zato ne gre v navadno N95.

Ma ni toliko problem s to baterijo, recimo če rabim wifi, pa recimo grem malo na splet on-the-go, poslušam glasbo... zdrži lepo čez dan.
GPS je pa potraten, dobiš pa itak zraven še avtopolnilec.

T-h-o-r ::

torej če eno do 2uri na dan poslušam glasbo, bo šlo čez cel dan? fajn to :)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

El Nino ::

Meni čez dan lepo zdrži z muziko in WiFijem, GPS-a še nisem kaj dosti matral. Tudi dva dni mi je že trajala baterija, vendar ob zmerni količini glasbe (1 ura) in nič WiFi-ja. Še iščem rešitev za izboljšanje avtonomije, vendar me ebay ponaredki ne mikajo preveč, original BL-5F baterija je pa svinjsko draga (40€).

T-h-o-r ::

pač treba reskirat :)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Brane2 ::

Saj vem, da N95 to ima. Ravno zato razmišlam nakupu, ker sem šel v T-2jev paket,ki ponuja flat-rate €10/mesec HSDPA ;o)

Problem je v tem, da moja Motorola V360 tega ne podpira, vse izbire ki pa to imajo, so pa relativno drage.
Zabava se začne pri €220, celo samo US-HSDPA vmesnik stane €260 ;o/

ZAto sem mislil, jebat ga, kad je bal nek je maskenbal in ubost N95, ki ima še kup drugih zelo korsitnih funkcij.

Ampak ahilova peta N95 je avtonomija.

Če bi kje dobil poceni vmesnik za HSDPA, bi pač obdržal obstoječi telefon in premislil o prehodu, ko pride ven N96.

BTW: T-2jev paket mi je ravno danes začel delat in me kar malo razočaral. Glede na tradicijo prvih začetkov sem pričakoval malo večje in predvsem trdovratne, dolgotrajne, nepredvidljive zaplete v stilu Agate Chrisitie ;o/

Tu pa se je končalo vse nekam sumljivo hitro. Sicer ne samodejno in je blo treba poklicat na T-2 ampak kljub vsemu je blo vse sumljivo hitro zrihtano.

Čakam da me povozi tovornjak in "popravi povprečje" ;o)
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

krneki0001 ::

BL-6F je po dimenzijah višina in širina enaka BL-5F, samo da je debelejša in ne gre v ohišje. Zato je treba dat zadnji pokrov stran in kupiti srajčko. Če to narediš gre baterija BL-6F lahko na nokio N95.

Zgleda pa potem stvar takole s 1200mAh baterijo.

 N95 navadna

N95 navadna

PrimozR ::

Brane poglej 6120 c. Ma sicer samo 1,8 Mbit HSDPA. Sicer je pri T2 250 oz. še nekaj več € ker imajo cene iz proste prodaje. Pri mobitelu sem dal 100 € pol leta nazaj (Itak paket, kjer je bila opcija še z iPodom), pri SiMobilu je pa baje že 50 € tko da mogoče če dobiš koga, ki bo pdoaljševala ne rabi telefona... Sam pol itak lahko N95 dobiš za 200 €.

Brane2 ::

Rabim nov telefon z računom, ki ga lahko dam v stroške.

V taki varianti pa raje dam še nekaj zraven, pa imam močno multifunkcijsko napravo kot pa polovico pa dobim praktično samo vmesnik in mogoče telefon...
On the journey of life, I chose the psycho path.

PrimozR ::

Če je T2 obveza, 6120 c je majhna in lahka zadeva, minus je relativno majhen LCD in majhne tipke (ki pa se jih navadiš, razen če imaš klobase za prste). Je pa Symbian S60 3rd, ima 320x240 displej (enako N95ki), manjka sicer 'svinčnik' in 'karo' gumb (šparajo s prostorom), fotoaparat je obupen, sicer pa kalsika. Baterija pa odvisno od uporabe, če na veliko poslušaš musko, špilaš igrice in podobno, kak dan in pol (oz. je po enem dnevu na pol rpazna in je fino filat). Brez uporabe pa pojma nimam, mislim da ~1 teden. Ma pa HSDPA, kot semr ekel. 6121 ima pa 'fullspeed', 3,6 Mbit HSDPA. SO pa ravno v teh dneh predstavili 6220 classic, 5 Mpixel fotič s Carl Zeiss lečami in Xenon flešem, ostalo pa mislim da precej podobno 6120.

6220 in 6120

Brane2 ::

470€ v mobisvetu > Klik



Mobisvet ima zelo zanimive cene. Čudno mi je to, da ni zavezanec za DDV in sem imel komplikacije pri naročilu/plačilu.

In pa to, d aje bila roba plačana včeraj in me je tip klical nazaj in mi garantiral, da bo roba danes tu, pa je še ni.

Kolk znan pa je ta mobisvet ? A je to kak znan naslov ali bolj nedeljski projekt koga ?

Mobitel ga sicer navaja kot pogodbenega partnerja, torej je najbrž prodal več kot samo nekaj naprav...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Brane2 ::

Pravkar dobil in vklopil robo. Izven tega da je prišla dan pozno nimam pripomb.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Je pa zanimivo, not je Telerayeva garancija.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Stvar je impresivna. Fotke so za tak prčolinček _super_. Sprejem signala v moji kleti je malček slabši ampak to je najbrž zaradi slavbše pokritosti s strani mobitela.

HSDPA prenosi vsaj pri meni ne špilajo znotraj bajte, zunaj pa nisem še probal ampak aparat kaže dosegljivost 3G mreže.

WiFi dela ampak ga nisem še upenalil do konca. Media playerja in milijon drugih stvari splo še pogledati nisem utegnil...
On the journey of life, I chose the psycho path.

PrimozR ::

Za HSDPA more pisat 3,5G.

Brane2 ::

Ah zo. Sedaj moram itak eno robo odnes v servis, tako da se bom malo peljal okrog in poškilil, če se bo tudi to kje prikazalo...
On the journey of life, I chose the psycho path.

kriko1 ::

Mislim da 3.5 G ti izpiše samo ko dejansko vzpostaviš povezavo, drugače je samo 3G na zaslonu. Ko imaš na volj 3G greš v nastavitve pod tools -> settings -> connection -> packet data in vklopiš High Speed packet access opcijo - to je to (ali izklopiš). Samo ne vem kako potem drži baterija, jaz imam vedno "network mode" (tools -> settings -> phone -> network) v GSM načinu (torej GPRS, EDGE), ko pa rabim pospešek preklopim samo na dual mode.

Brane2 ::

Ko pridem v doseg T-2 omrežja z dobrim pokritjem dobim "3G" pa še en flekec v obliki par črk pod njim.
Ko pa padem v Mobitel omrežje, pa dobim nekaj prečrtanega pod 3G.

V kleti imam dostikrat "E" namesto "3G"...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Dr_M ::

E je EGPRS oz EDGE.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PrimozR ::

kriko1 tako je, 3,5G izpiše le, ko dejansko uporabljaš HSDPA povezavo, če si v UMTS/HSDPA omrežju, pa piše le 3G. Men 3,5G recimo napiše ko browsam z opero (in je 3,5G na voljo).

Brane2 ::

Kako sploh dostopaš preko HSDPA ?

Sem nastavil parametre a kakdarkoli hočem kaj z neta, stvar masira WiFI, nato pa obupa...
On the journey of life, I chose the psycho path.

PrimozR ::

Jah jest bi izklopil avtomatsko iskanje WiFi. potem bi skorajda moglo delat. TBH ne vem, ker sem N95 šlatal samo pri frendu, 6120 c pa WiFija nima.

Brane2 ::

Pa si na T-2 jevem paketu ali kje drugje ?

Možno da njim ta infrastruktura še me laufa...
On the journey of life, I chose the psycho path.

kriko1 ::

@Brane2: prek računalnika dostopaš do neta (z n95) ali kar z katerikolim brskalnikom na telefonu?
Ker če telefon vedno prikazuje izbiro povezave (podatkovne profile, wlan...) potem je nekaj narobe z izbranim profilom (geslo, up. ime...) ali pa z omrežjem ki ga profil uporablja.

kriko1 ::

PrimozR ::

Mobitel für mich.

kriko1 ::

Izšel je nov firmware 30.0.x serije.
Seznama sprememb še ni, ampak baterija zdrži vidno dlje. Nisem sam meril, vendar na nokia discussion pravijo da je poraba v standby padla iz ~70mW na ~40mW.
Včeraj zjutraj sem ga torej napolnjenega vzel iz polnilca, čez dan sem opravil nekaj krajših klicev (~5min), poslal nekaj SMSev, v pralnici medtem ko sem čakal na sušilni stroj sem poslušal glasbo na integrirane zvočnike, igral sokoban ter brskal prek GPRSa (pribl. 45min), uporabljal WLAN za prenos in namestitev par programov ter nekaj pogledal na netu, poslušal nekaj ur glasbo (~4) med sprehajanjem po ljubljani (v ozadju je bil pognan še mobbler). Na določenih točkah sem vklopil GPS in pogledal prek googleMaps oddaljenost od cilja.
Trdno sem prepričan da na tistem sprehodu, če ne še prej bi že bilo konec muzike.
Danes sem pa prenesel nekaj datotek prek USBja (par filmov in glasbe), malo pregledal zadeve in stvar ima še eno črtico, ni pa še začela piskat da je baterija pri koncu.

Aja, pa screen rotation je po novem že vključen, tako da ni potrebno dodatnih aplikacij za to opravilo, poleg tega napram rotateMe ta ne zasuka zaslona ko odpreš tipkovnico, tako lahko tipkaš ter brskaš kar v horizontalni poziciji.

krso ::

mene pa neki zanima.mam nokio n96 pa sm jo filu sam 6 ur in mi baterija zdrži samo 12 ur.a se da kle kej nardit da bi baterija delala normalno al morm novo kupt?? kok časa se nej bi baterija mogla filat pr prvem polnenju?

Dr_M ::

Li ion in li polymer niso obcutljive na to, koliko casa jih prvic polnes. Polnes toliko casa, dokler ni polna.
Kolikokrat si jo ze polnil sploh?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kriko1 ::

Počakaj nekaj ciklov, pri moji se je poznalo. Poleg tega uporabljal vedno nov firmware.
In tisto polnjenje 16h kot piše je bedarija, ne vem zakaj še vedno flikajo nalepke gor (verjetno jih je ostalo še iz Ni-Mh časov :) )

krso ::

polnu sm jo 2krat in dons mi je zdrzala 13 ur s tem da ponoc nism nc delu nanjo podnev sm pa skos gps isku pa net stelu pa filme gor daju. zdej upam da je res to in da se bo po par ciklih zbolsal ker nebi meu rt tlfona kt zdrzi sam 12ur.

PrimozR ::

Priporočam ti,d a telefon prodaš in greš v tečaj pravopisja.

Sicer pa jasno, da ti telefon ne bo zdržal nič, če stalno nekaj šariš po njem. Po nekaj ciklih pa bo ziher zdržal več, to je itak klasično pri baterijah.

krso ::

ok telefon stane 500 evrov in smo v 21 stoletju človk pričakuje da bo zdržu vsaj 2 dneva. glede pravopisja nismo na maturi slovenščine zato pisem tko kokr večina slovencov pise in ne bom pisu v pravorečju.

pa tut ti se nauč pisat če smo že pr tem da se skp piše! ne kritizeri drugih ce se sam isto pocnes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krso ()

krso ::

pa najbrš si nism tok dobrga tlfona kupu da bom sam klicu z njim ampak da bom njegove funkcije izkoristu do maximuma.

Dr_M ::

Symbian telefoni so precej obcutljivi na razne programe, ki so aktivni, tko da si lahko ksno take zadevo instaliral, da ti potem baterijo sprazni.
Sicer pa ma N96 precej ubogo baterijo (enako kot N95)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kriko1 ::

Telefon ti garant ne bo zdržal več kot en dan če boš po njem neprestano nekaj šaril (kako pričakuješ nekaj takega od škatle s toliko zadevami).
Meni n95 zdrži v povprečju 2 dni, s tem da dnevno 2x poslušam po ~40 minut mp3je, naredim nekaj slik, ter občasno uporabljam net. Seveda z izklopljenjim
umts-om ter nekaj doodatnih optimizacij v nastavitvah.Pri gledanju filma (xvid) potem zdrži samo en dan.
Če želiš telefon ki zdrži dlje, kupi takega s katerim lahko samo kličeš in pošiljaš sms-e.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kriko1 ()

PrimozR ::

ok telefon stane 500 evrov in smo v 21 stoletju človk pričakuje da bo zdržu vsaj 2 dneva. glede pravopisja nismo na maturi slovenščine zato pisem tko kokr večina slovencov pise in ne bom pisu v pravorečju.

pa tut ti se nauč pisat če smo že pr tem da se skp piše! ne kritizeri drugih ce se sam isto pocnes.


Če ne boš pisal razumljivo, ne pričakuj odgovorov oz. ponekod pričakuj celo ban. Večina slovencev pa najbolje itak razume knjižni jezik (glej ga zlomka, veš da obstaja pogovorna knjižna slovenščina? Očitno ne) zaradi razlik v narečju. Kaj pa je tako zelo nepravilno v mojem postu, da moti nekega mulca ki ne zna pisat, bi pa prav rad slišal. Če te moti '...ti,d a...', žal, več sreče prihodnjič, temu se reče tipkarska in ne slovnična napaka...

pa najbrš si nism tok dobrga tlfona kupu da bom sam klicu z njim ampak da bom njegove funkcije izkoristu do maximuma.


Jest bi pa telefon, s katerim lahko kličeš, SMSjaš, MMSaš, IRCaš, VoIPjaš, GTalkaš,MSNja, Morse-code-aš, telegrafiraš, gledaš quadHD filme (v pravi resoluciji!!!), poslušaš MP3je, FLACe, WAVe, CDje, kasete, vinilke, 8-track (star standard), špilaš igrice za Windows (vse dosedanje verzije), Linux, OS X, Game Boy, PSP, PS2, PS3, Xbox, Wii ter še kako starejšo konzolo, baterija mora zdržati 2 meseca, vse skupaj pa ne sme biti večje od bančne kartice. Bo šlo? Ne pričakuj čudežev. Če boš stalno nekaj šaril valda zadeva ne bo zdržala več kot nekaj ur. moja 6120c s stalnim UMTS (če je na voljo) signalom in 2+ uri poslušanja muske umre v enem dnevu. Seveda je zraven še nekaj brskanja po internetu, kak IRC chat, klic in SMS.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nokia E66/E71 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8010782 (4965) MrAs
»

Nokia N95 - kaj sploh še ostane velikim? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
23219961 (12206) kriko1
»

Nakup mobitela z dolgo avtonomijo baterije

Oddelek: Mobilne tehnologije
121946 (1636) Pyr0Beast
»

kaj kupiti: SE p1i, n95, iphone (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
568259 (6028) Nesta
»

Prve slike iPhone ubijalca iz Nokie (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
9014178 (9216) Keyser Soze

Več podobnih tem