» »

T-2 in mobilna telefonija

T-2 in mobilna telefonija

1
2
»

ne_kdo ::

ja sam tisti ko prodajajo orginal telefone morajo met original knjižico. vemo pa da mobisvet prodaja rabljene telefone in v sklopu tega si lahko on privošči da nima orginalnih knjižic. t-2 pa si tega ne sme in ne more privoščit, ker so kazni gromozanske.

Brane2 ::

Odkod ti to ? Dobil sem povsem nov telefon z originalnimi knjižicami in Telerayevo garancijo.
On the journey of life, I chose the psycho path.

ne_kdo ::

no potem pa so se zadeve spremenile. ker en čas je mobisvet deloval na takem principu. zdaj že nekaj časa nisem bil v tej trgovini. povej mi samo če ti na škatli piše " telefon nokia zna slovensko" ?

Brane2 ::

Pojma nimam. Sem jo že davno tega šutiral v kanto.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Popravek:

Vzel sem dve N95ki ( 8GB) in od druge sem našel škatlo. Gor JE nalepka "Telefon Nokia Zna slovensko" in zraven še nalepka s podatki pooblaščenega distibuterja za Slovenijo - Teleray d.o.o.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Kot je videti, so nekaj upgradeali omrežje.

Prej sem imel na Sostrskem koncu in na Fužinama samo Mobitelovo omrežje,s edaj pa kaže "T-2" in "3G".

Ni mi pa še vedno jasno zakaj mi straming preko Realplayerja na Wifiju dela, prek HSDPA pa niti slučajno.

Zanimivo bi bilo tudi slišati kaj je/bo s statičnimi IPji, vidnimi odzunaj.

Brez njih cela stvar izgubi velik del uporabnosti...
On the journey of life, I chose the psycho path.

r5r ::

Ko pošljem SMS set na 172, mi odpiše v angleščini, da telefonska številka ni registrirana.
And it makes me wonder.

Brane2 ::

Kot je videti, so nekaj upgradeali omrežje.

Prej sem imel na Sostrskem koncu in na Fužinama samo Mobitelovo omrežje,s edaj pa kaže "T-2" in "3G".

Ni mi pa še vedno jasno zakaj mi straming preko Realplayerja na Wifiju dela, prek HSDPA pa niti slučajno.

Zanimivo bi bilo tudi slišati kaj je/bo s statičnimi IPji, vidnimi odzunaj.

Brez njih cela stvar izgubi velik del uporabnosti...



Popravek - Sostrski konec je ene tolk gnil ko prej, Fužine so pa videti boljše.

Glede na to,d a bo tudi Mobitel začel ponujati Mobile TV in HSDPA, se ne bi dalo imeti roaming deala z njimi tudi za to in ne samo za osnovni GSM ?

Pa glede globalnih, statičnih IPjev bi bilo fino končno slišati karkoli.

Magari v stilu "ne vemo (če sploh)/(kdaj) itd.

Čisto toliko da ne čakam brezveze.
On the journey of life, I chose the psycho path.

darkolord ::

Glede na to,d a bo tudi Mobitel začel ponujati Mobile TV in HSDPA, se ne bi dalo imeti roaming deala z njimi tudi za to in ne samo za osnovni GSM ?

Verjetno je problem zaradi cen. Že pri osnovnem GSM gostovanju te namreč T-2 "sponzorira" (pokriva razliko)

Brane2 ::

Si ziher ? Mogoče je kje kak zakon, ki ukazuje operaterjem dostop do določenih kanalov konkurenta/ov, tako kot je to pri jaških za kable/optiko itd ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

No, kakorkoli že, pohvalna poteza T-2ja.

Razumem začetne težave in cenovne realnosti a fajn bi blo slišati kaj o pričakovanem tempu širitve.

Poceni phone je fajn, a mene je to zanimalo zaradi podatkovnih prenosov in še tako poceni storitev ne odtehta njene odsotnosti.

Saj ne mislim sedaj v jok pa nazaj h konkurenci. Če ni pokritosti, je pač ni.
Ampak _zelo_ fajn bi bilo slišat kaj o neuradnih planih/pričakovanjih.
On the journey of life, I chose the psycho path.

b ::

Zgoraj je nekdo napisal, da če primerjaš cene T-2 in Teleray da ni tolk velik razlike, in da je to (edina) marža T-2-ja.

Pa kaj ste nori, mislite da Teleray končnim strankam prodaja telefone po kaj nižji ceni od PPC?! Ja pa ja de. Če ima Teleray telefon v maloprodaji za 100€, ga T-2 dobi s konkretnim rabatom, pol pa namesto da bi ga prodajal po PPC ali celo kakšen procent nižje, si nabijejo še extra maržo. No fucking way da kupim pri njih telefon, saj nisem nor.

Pa še en (morda glup) primer: N95 8GB: T-2 706,20€, redna cena 630€, pri Simobilu ga z mojim paketom dobim za 200€ (vezava 24 mesecev). Se pravi da pridem na isto kot pri T-2, lahko vsak mesec porabim za 21€ več pogovorov (oz. še kakšen evro več, če bi vzel pri T-2 na 24 obrokov, da mi ne bi bilo treba plačati celotnega telefona vnaprej). Razlike v računu vsaj pri meni 100% ne bi bilo toliko.

Pa glede na nedelovanje roaminga ipd bom jaz kar še nekaj časa ostal na enem od resnih mobilnih operaterjev.

Brane2 ::

Ne mešaj vezave in marže.

Če ti T-2 proda telefon, je prevzel vlogo prodajalca in ime iz tega naslova določene obveznosti ( navodila, podopora, garancija, delo s strankami itd) in valjda si bo za to odrezal maržo, kot bi si jo katerikoli trgovec.

Če pa dobiš kje isti phone v paketu za bistveno manjši štartni vložek, je pa to primerjanje jabolk s traktorji. Tam ti prodajalec da phone tipično POD prodajno ceno z namenom da te privabi in na srednje in dolge steze dobi to pa še kaj nazaj.

T-2 pa tega ne ponuja. Osnova njihove ponudbe so storitve po "skladiščnih" cenah.

Za GSM ponudbo to ni ravno slučaj in to me čudi. Za T-2 je tipično, da je najcenejši ali med najcenejšimi, kar tu ni slučaj.
NJihova pravica je, da postavljajo svoje cene, pravim le, da zadeva nekoliko kazi podobo njihove ponudbe...
On the journey of life, I chose the psycho path.

b ::

Saj mislim da se v bistvu strinjava, mogoče sem vse skupaj le malo zakompliciral.

Ne strinjam se sicer glede izjave o tem, da si lahko prodajalec nabije maržo, ker mora delat nevemkaj. Saj so ostali operaterji, ki ti prodajo telefon ceneje in te na ta račun vežejo nase, ravno tako prodajalci, kajne? In imajo enake obveznosti do kupca. V praksi to pomeni, da te napotijo na pooblaščeni servis, ko gre kaj narobe, in čisto nič več. Če pa si tečen, ti oni prevzamejo telefon in ga pošljejo, zato pa traja še kakšen dan ali dva več, da ga dobiš nazaj.

No, maržo si prodajalec lahko nabije, ampak če gre s ceno čez priporočeno ceno od uvoznika/zastopnika/whatever, jaz tam pač ne bom kupoval. Svoje stroške si morajo prav lepo pokrit z rabatom, ki ga dobijo od slednjega. Kot sem rekel, v tem primeru Teleray končnim strankam ne prodaja po veleprodajnih cenah, razlike med omenjenima cenama je pa prav gotovo dovolj za T-2-jeve stroške.

To je bil prvi del, o maržah in popolnoma neprimernih cenah telefonov pri T-2.

Drugi del je pa o vezavi (in deloma kakovosti T-2 mobilnih storitev). Pri T-2 vezave ni, še najbolj primerljiva stvar je nakup telefona na 24 mesecev. Ostaniva pri znanem primeru, N95 8GB (ki si ga bom glede na ceno pri mojem operaterju verjetno celo omislil, ker je res hudo subvencioniran, ostali niso toliko).

Priporočena cena: 630€.
Simobil: 200€ (+ vezava 24m).
T-2: 706€.
T-2 (na 24 obrokov): 24x 34,78€ = 834,72€

Se pravi če hočem imeti tak telefon in ga ne plačati takoj, imam možnost 1: plačujem T2 po 35€/mesec in možnost 2: plačam Simobilu 200€ takoj in naslednjih 24 mesecev imam lahko 26,44€ višji račun, kot bi ga imel pri T-2, pa bi bil še vedno na nuli. Pri moji uporabi telefona tisti res poceni klici iz T-2 v omrežje Telekoma ne morejo narediti toliko razlike, da bi se mi izplačal prehod na novega operaterja. Svoje pa naredi še nizka pokritost z njihovim omrežjem (ne mobitel roaming brez prenosa podatkov) ter trenutne težave z roamingom v tujini.

Brane2 ::

Pa saj te nihče ne sili v pogodbo s T-2.

Oni imajo POLNO pravico določati cene in pogoje ( v zakonskih mejah) ti pa se imaš pravico odločiti ali njihovo ponudbo hočeš ali ne.

Še več, T-2 ti omogoča da vzameš samo del ponudbe - storitev, telefon pa vzameš drugje, če ti tako paše.

Tako sem jaz ubodel svoji dve Nokiji...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Aja, kar se priporočenega primera tiče, jaz sem N95 8GB dobil pri MobiSvetu za €470 brez vezave, pri T-2ju uredil naročnino in ko so telefoni prišli enostavno počakal da so me preklopili s SiMobila na T-2 in vštekal kartico v novi telefon.

Nihče mi ni delal problemov.
On the journey of life, I chose the psycho path.

b ::

No vidiš, da se strinjava. Nihče me ne sili v pogodbo s T-2. Jaz sem samo utemeljeval zakaj sem se odločil, da vsaj zaenkrat T-2-mobil še ni zame. Over&out glede tega.

P.S.: z ostalimi njihovimi storitvami sem pa prav zadovoljen (vse troje imam na optiki).

P.P.S.: Kolega po prenosu številke iz Mobitela na T-2 kar nekaj dni ni bil dosegljiv z večine omrežij (vsaj Telekom, Mobitel, T-2!!!). Dobil sem ga le, ko sem klical s Simobila. Menda so nekaj zašuštrali pri prenosu številke. Je pa bilo potem relativno hitro urejeno (mislim da naslednji dan), ko se je pritožil.

Chessman ::

Ne mešaj vezave in marže.

Če ti T-2 proda telefon, je prevzel vlogo prodajalca in ime iz tega naslova določene obveznosti ( navodila, podopora, garancija, delo s strankami itd) in valjda si bo za to odrezal maržo, kot bi si jo katerikoli trgovec.

Če pa dobiš kje isti phone v paketu za bistveno manjši štartni vložek, je pa to primerjanje jabolk s traktorji.


Res je primerjanje jabolk in hrušk nesmiselno, vedar primerjanje cen od Teleray-a in T2 ni primerjanje prej omenjenega sadja. Teleray ima ceno za uporabnika kateri kupi telefon brez vezave, T2 kot preprodajalec dobi seveda od teleray-a rabat s katerim pokrije svoj zaslužek. Žal T2 tega ne dela po takšnem ključu in na ceno po kateri proda telefone teleray nabije zraven svoje stroške. Tako telefone prodaja nad PPC ali drugače povedano dodatno si nabije zaslužek na telefonih.

nekdo123 ::

Ja, pa kje je problem? Pač, ne kupiš ane!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

T2 ali Telekom (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6918634 (10636) PunkDude
»

Itak džabest! - novo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
25844853 (18731) profii
»

menjave mobilnih operaterjev

Oddelek: Mobilne tehnologije
254118 (3627) Lonsarg
»

n95 - vzdržljivost baterije (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
858501 (5392) PrimozR
»

Mmobil (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
504955 (3102) Jan987

Več podobnih tem