» »

Mmobil

Mmobil

«
1
2

20sdfj093f ::

Ful dobro... za Nokio 1100, ki v prosti prodaji stane 15.000 SIT, odšteješ 14.990 SIT, zraven pa ti jo še zaklenejo na njihovo SIM kartico. WTF?:\

LP, D.

steev ::

Krenki. Kupis jo pri mobitelu in jo odkodiras pa si na konju. Jest nameravam ta telefon kupt.
:|

klemen22 ::

Zdrži dosti baterija na tem mobilcu?
Ker je v prosti prodaji poceni ga bi mogoče kupil za 2i rezervni telefon
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Jan987 ::

ma pomoje se m mobil ne splača. Je IZI dost cenejša varjanta. Je pa res da zdej za vsako kartico za 1k pri m mobilu dobiš zraven eno kilo pralnega praška:D

klemen22 ::

In nasmeh gospodinje doma (žena,mama,babica) ko prineseš vsake dva dni domov kilogram pralnega praška - priceless
Klemen, 2006
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Jan987 ::

Če porabiš tolk za mobitel se polj bolj splača met orto smart.

20sdfj093f ::

Hm... jaz že imam Orto Smart in vem, da se splača.

Gre za to, da potrebujem tole Nokio 1100 za eno staro mamo, ki ji bo tole najlažje uporablat, vendar jih TeleRay ne dobavlja več in tudi po Mobitelovih centrih jo je težko dobiti... kupil bi jo v prosti prodaji, saj je cena res smešna in nočem imeti zaklenjene na operaterja, pa sem jo zadnjič zagledal v Mercatorju in pomislu, da bi jo vzel...

Operater na Mmobil helpdesku pa mi je zatrjeval, da kljub temu da stane enako kot v prosti prodaji in je zaklenjena, dobiš zravn neke bonuse in SIM kartico (si moreš mislt!) in če si med prvimi 5000 ljudmi (jih bo sploh več?) dobiš še 6 jurjev bonusa...

Kakorkoli, se mi je zdelo smešno vse skupaj pa sem mislil, da bi kdo na STju kaj podebatiral o tem.

LP, D.

Neon87 ::

SiMOBIL 4EVER!
Niti ne vem ka folk sploh še dela pri Mobitelu, razn onih, ko imajo še sklenjeno naročniško razmirje. Sploh pa Mmobil pa kr neki... :S

Jan987 ::

Pri IZI-ju imaš odklenjeno.

zee ::

eni smo na Mobitelu, ker:
- imamo nekaj aneksov
- je naš mesečni račun cca 4 jurje in s prehodom na simobil ne bi pridobil nič (preprost matematični preračun)
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

PARTyZAN ::

UMTS anyone?

ahac ::

Kaj mi bo UMTS?


Btw. Razumem folk z raznimi gasilskimi in upojenskimi forami.. ampak polovica Mobitelovih userjev ima Mobi in veselo plačujejo 44sit/min. Zakaj tega ne menjajo mi pa res ni jasno.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

PARTyZAN ::

Hiter mobilni internet? Videoklici?

T-h-o-r ::

Za videoklic morata imeti oba uporabnika telefon za 100k in pomoje nima veliko uporabnikov takega gsma

zee ::

videoklici? do zdaj sem naredil natanko enega, naslednji mesec sem si pa pogledal na izpisu, koliko bi me to stalo in izkazalo se je, da bi za nekaj minut placal ~1000 sit, kar je IMO predrago.

moj racun je povprecno okoli 4000 sit, uporabljam pa telefonijo, sms, mms. prenos podatkov zelo poredko.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

PARTyZAN ::

Zee in thor: Klik!

Za studente in dijake je stvar brezplacna. Cene mobilnikov pa se gibljejo od ~20.000 SIT naprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PARTyZAN ()

para! ::

Zakaj nimam (več) simobila? Ker mi v Ljubljani ne lovi signala povsod. V nekaterih barih, kjer živim, enostavno zmanjka signala. Na gasilskem domu, blizu mojega bloka, je mobitel oddajnik.

Zakaj sem torej na mobitelu? Odgovorite si sami ;)

lp
Death before dishonor!

klemen22 ::

Se strinjam s paro!. Simobil ima še veliko težav sam s sabo in njegovo vrednotenjo kvalitete signala in pokritosti.

Dokler ne popravi to nimam nobenega smiselnega prehoda iz Mobitela. Pa že potem je vprašanje ker še vedno z naročnino kličem ceneje kot pa presedem na Simobil;)
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

jest10 ::

zraven pa ti jo še zaklenejo na njihovo SIM kartic

Seveda je zaklenjeno. Mmobil je v bistvu le nov HALO paket prefarban v merkator barve-ti pa so jasno zaklenjeni.

Modri dirkač ::

Sorry, sem delal eno leto na terenu po celi Sloveniji, tudi v najbolj zakotnih rovtah sem bil.
Kolega je imel Mobitel, jaz pa SiMobil in v tem času nisem opazil razlike v pokritosti, ker sva dostikrat iz dolgočasja primerjala črtice za signal.
Everybody lies!

20sdfj093f ::

V nekaterih barih, kjer živim, enostavno zmanjka signala.


Živiš v barih? 8-O8-O8-O

Sorry, sem moral... :D:D:D

20sdfj093f ::

@jest10: ampak cena je pa enaka tisti v prosti prodaji. Za zaklenjen telefon. HALO? :D

zee ::

@PARTyZAN: moj telefon je Nokia 6630 :D
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

markoajda ::

Odkar sem presedlal k SiMobilu nisem opazil nobenih težav s pokritostjo signala. Ne vem od kje to pobirate? Morda so imeli probleme nekaj let nazaj jaz jih zdaj pri njih ne opažam.. mogoče mam pa samo srečo? 8-)

Kar se pa tiče stroškov pri Mobitelu okoli 6k mesečno, zdaj pa ne več kot 3.5k na mesec! Je pa res da zdaj večino kličem v SiMobil omrežju (pač vse več je prestopnikov).

Zgodovina sprememb…

para! ::

Ja no, ne trdim, da nikjer ni signala, samo tu, kjer jaz živim (LJ) je ponekod slabše pokrit, toliko slabše, da težko razumem sogovornika. V določenih barih moram it ven iz lokala, da se lahko pogovarjam. Dovolj dober razlog zame, da sem prekinil s SImobilom.

lp
Death before dishonor!

miko 55 ::

si mobil je navaden nateg in nč druzga. da kakšen dan ne moreš klicati v mobitelovo omrežje je postalo samoumevno. raje plačam več kot pa tole štalo gledam.

OldSkul ::

Jst sm pri Mobitelu, ker vsi k jih poznam imajo naročnino pri mobitelu in mam še zvozo-navezo uštimano.
Simobil me zaenkrat ne mika, razen če bi cela družina prestopila, sm mamo anekse še:D

para! ::

Ja no, tudi to, da so _VSI_, ki jih kličem, pri Mobitelu, je razlog, da na Simobil pač ne grem.

lp
Death before dishonor!

T-h-o-r ::

kakšne vse probleme imate nekateri s simobilom 8-O

jaz imam že 4leta simobil in nisem doslej imel nobenih problemov

Modri dirkač ::

Hvala enako, že peto leto na Simobilu!
Everybody lies!

20sdfj093f ::

Zanimivo, meni se ni pa nikoli zgodilo, da ne bi z mojega Si.Mobil telefona mogel klicat nekoga na Mobitelu... pa ne glede na to, ali sem v Novi Goric, ali v Ljubljani, ali pa nekje vmes...

steev ::

Dost mate. Zej se kle prepirate ker ponudnik je bolj. Like Linux vs. Win.
:|

ahac ::

Jaz sem na Simobilu odkar imam GSM pa nisem imel nobenih takih problemov, ki jih opisujete.
Sem se pa pred leti režal nekemu znancu, ki je hotel klicat pa tam Mobitel ni imel signala. Zabavno je blo tudi takrat, ko se je Mobitelu sesulo omrežje za skoraj cel dan.
Ampak od tega je že tolk časa minilo, da je čist nepomembno.. in zarad takih razlogov se sigurno ne bi odločal za določenega operaterja.

UMTS je sicer OK zadeva za prenos podatkov, ampak operaterji imajo z njim ogromne stroške. Mobitel je pa preplačal koncesijo zarad pritiska države, ki si želi imet edinega monopolista v EU.
Pa ravno včeraj sem videl, da nek indijski operater ponuja TV posnetke kar preko EDGE. Hmm...

Videotelefonija je pa dost brezveze. Že zelo dolgo nazaj so bila na nemški TV reklame za videotelefonijo preko ISDN. A pa mislite, da še kdo to uporablja?
Recimo, da bi posnel nekaj zanimivega in nekomu poslal.. kot MMS, ampak z videom.. to se mi zdi zanimivo. Da bi gledal live sliko recimo z avtoceste (promet) ali smučišč tudi. Ampak, da bi pa kazal svojo neobrito in utrujeno faco preko telefona.. no, thx. :P
Sploh pa niti MMSov ne morem velik pošiljat, ker folk sploh nima pravilno nastavljenih tudi, če imajo primerne telefone.

Videotelefonija pri Mobitelu pa tudi ne bo vedno brezplačna.. tako, da zarad tega ne bi ravno kupoval novega telefona, če niti ne vem kakšne bodo cene čez pol leta.


Sicer je pa ta topic o Mmobilu in men se sploh ni zdi slab. Klici so dražji kot na Izi, ampak če imaš 3 številke, ki jih veliko kličeš pa pride dost ceneje. Poleg tega bodo pa dajal razna darila in bonuse (in seveda privabil userje, da kupujejo v Merkatorju).
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

20sdfj093f ::

Jaz sem topic začel zgolj zaradi primerjave cen v prosti prodaji in Mmobila, ki so za npr. Nokio 1100 iste, čeprav ti Mmobil telefon zaklene. :)

flipflop ::

Jaz sem ~6 let na Simobilu, pred tem eno leto na mobitelu in ne opazim kakšne razlike, signal je tudi zelo dober, cene isto. Lepo bi bilo edino če bi se še tujina kaj pocenila, ker zdaj so cene nenormalne.:\

roli ::

Nokia 1100 v mobitelovi spletni trgovini (prosta prodaja) stane 13.500 SIT
http://www.r00li.com

Jan987 ::

izimobil. Je pa odklenjena na vsa omrežja.

roli ::

Saj pri mobitelu je tudi odklenjena.Ker to so mobilniki v prosti prodaji.
http://www.r00li.com

Jan987 ::

A drugač kdo kej ve o uporabnikih kolk ma mmobil pa mogoče še kolk ma izimobil. Par mescov nazaj sem zassledil da jih je imel izi 16.000

20sdfj093f ::

Par mescev nazaj? Je takrat že obstajal izi?

Resno, koliko časa ta ponudnik obstaja na trgu?

LP

neres ::

Izimobil je, se mi zdi, od nekje oktobra/novembra 2005. Če ne me pa popravite.

Jan987 ::

mislim da sem enkrat junija prebral v rač. novicah na netu, sicer pa je od konca lanskaga leta.

ahac ::

izi ima menda čez 20k uporabnikov.

btw.
Biznis operaterjev ni prodaja telefonov, ampak ponujanje storitev. Slabo je, da tekmujejo v cenah telefonov namesto, da bi pri storitvah. Opažam, da ljudi sploh ne zanima kolk bodo dal za pogovore, če jim ponudiš dober telefon. Potem se pa dogaja, da so v študentskem paketu telefoni tolk pocen, da operater itak ne bo nikol dobil povrnjene subvencije z temi uporabniki (ampak jih pa jasno z drugimi).
Ravno zarad tega je imela menda Vega uporabnike, ki so v povprečju telefoniral veliko več kot pri ostalih operaterjih... ker pri veliki uporabi postane cena pogovorov velik bolj pomembna od tega kakšen telefon dobiš zraven.
Potem pa ni čudno, da dobiš reklamni katalog od Mobitela.. pa ni čisto nikjer cenika storitev.. so samo cene telefonov.

Država bi morala omejit subvencije, da bi operaterji res ponujal dobre poceni telefone samo tistim pri katerih bodo tudi kaj zaslužil (minimalna poraba, itd..).. tako kot to delajo v tujini.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

jest10 ::

Država bi morala omejit subvencije, da bi operaterji res ponujal dobre poceni telefone samo tistim pri katerih bodo tudi kaj zaslužil (minimalna poraba, itd..).. tako kot to delajo v tujini.
Debitel ima vsaj pribljižek temu-ob nakupu določenega boljšega telefona moraš pri določenih paketih na mesec porabiti neko vsoto denarja za storitve.

Legend(SLO) ::

In zakaj bi mogla država to omejiti? Poleg tega močno dvomim, da z računom med 5-10k ne pokrijejo cen telefonov v študentskih paketih. Poleg tega jih operater, ki kupi ogromne količine teh telefonov ne kupuje po isti ceni kot bi jih moral vsak uporabnik. Močno dvomim, da bi operaterji ponujali telefone ceneje, kot se jim splača oz kasneje povrne z naročnino in pogovori. Saj so konec koncev podjetje, ki strmi za maksimiziranjem profita
krneki

ahac ::

Saj so konec koncev podjetje, ki strmi za maksimiziranjem profita


Mobitel ni nikoli bil tako podjetje.
Svoj "uspeh" so vedno izkazoval z tržnim deležem. Hkrati so pa glede na svoj ogromen delež (bili?) med najmanj donosnimi v Evropi. Ravno zato pa sedaj prihaja do sprememb pri Mobitelu in skupini Telekom.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Poldi112 ::

A je problem da si glede na tržni delež manj donosen od konkurence, če imaš s politiko, ki ima za posledico tako velik tržni delež, večji donos kot konkurenca?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

ahac ::

Kolk je pa Mobitel prinašal denarja lastniku?
Velik manj kot se od takega operaterja pričakuje.

Od tega deleža (ki ga je pridobil tudi z oviranjem konkurence na kar nas itak že dolgo opozarja EU) so profitiral samo nekateri vodilni zaposljeni. Pač.. "poglejte kolk smo uspešni.. zaslužmo si mega plačo". Država je pa denar vidla itak samo od UMTS koncesije, ki je bila itak razpisana tako, da je Mobitel lahko dobil monopol in hkrati pokril proračunsko luknjo (seveda je samo 14 dni kasneje v zahvalo Telekom dobil dovoljenje, da dvigne svoje naročnine).


No ja.. pa sej isto delajo še naprej:

Mobitel s prijavo na razpis za UMTS brani svoj monopol

sobota, 02.09.2006

LJUBLJANA - Včeraj tik pred poldnevom so predstavniki Mobitela, presenetljivo, vložili prijavo za sodelovanje na razpisu za dodelitev treh koncesij za UMTS. Razpis namreč Mobitelu sodelovanja na razpisu ne dovoljuje, saj koncesijo že ima, razpisna pravila pa obstoječim ponudnikom in z njimi povezanim podjetjem sodelovanja na razpisu ne dovoljujejo.


Bojan Dremelj s prijavo na razpis za koncesijo UMTS, ki je Mobitel glede na razpisne pogoje sploh ne more dobiti, največjemu mobilnemu operaterju predvsem kupuje čas. Po petih letih monopola bo tako zaradi pritožbenih postopkov očitno še nekaj časa edini na trgu.


Poleg tega Mobitel ne izpolnjuje niti pogojev iz prve odločbe o podelitvi koncesije za opravljanje storitev UMTS, ki jo je dobil pred petimi leti. Po njej bi namreč moral danes s signalom UMTS pokrivati že 90,1 odstotka prebivalcev, po podatkih z njihove spletne strani pa s signalom UMTS doseže le 70 odstotkov prebivalcev Slovenije.

"Razpisna dokumentacija in dodatna pojasnila Agencije za pošto in elektronske komunikacije jasno določajo, kdo lahko kandidira za dodelitev UMTS frekvenc," pravi predsednik uprave Simobila Andreas Maierhofer. Simobil je namreč že v razpisnem postopku na APEK naslovil vprašanje glede morebitnega vnovičnega sodelovanja Mobitela ali Telekoma Slovenije, agencija pa je jasno zapisala, da "obstoječi operater, imetnik odločbe o dodelitvi radijskih frekvenc, ki so predmet tega razpisa, skupaj s povezanimi družbami ne more kandidirati". Direktor APEK bo Mobitelovo prijavo zato na odpiranju ponudb v ponedeljek moral zavreči.

Poznavalci ocenjujejo, da je v ozadju Mobitelove prijave poskus začasnega generalnega direktorja Mobitela Bojana Dremlja, da bi zavlekel postopek. Trdijo, da se bo Mobitel na odločitev o izločitvi zagotovo pritožil. Tako bo Mobitel še nekaj časa edini operater na trgu in to prav v kritičnem obdobju, ko se je UMTS po slabem začetku začel postavljati na noge. Poleg tega bo Mobitelova prijava in zavlačevanje pri vpeljevanju konkurence pri UMTS zagotovo naletela na slab odziv v Bruslju, od koder nas na monopol pri četrti generaciji mobilne telefonije opozarjajo že vrsto let.

Prav zaradi opozoril iz Bruslja so zaradi morebitnega zavlačevanja zaskrbljeni na ministrstvu za gospodarstvo. "Postopek se lahko zavleče zaradi pritožb, do katerih lahko pride s strani Mobitela, če bo njegova vloga zavrnjena, in s strani drugih vlagateljev, če se Mobitelova vloga upošteva. Zavlačevanje postopka bi zanesljivo škodilo interesom Slovenije po vzpostavitvi višje stopnje konkurence, zato ga ne odobravamo," pojasnjujejo. Direktor APEK Tomaž Simonič sicer trdi, da bo postopek speljal čim hitreje. "Po ponedeljkovem odpiranju ponudb bomo prispele ponudbe ocenili v najkrajšem možnem roku in konkurenčnim operaterjem vstop na trg omogočili takoj, ko bo to mogoče," pojasnjuje Simonič.


Prijavo vložila še Simobil in T-2

Kot smo napovedali že včeraj, sta se na razpis za nove koncesije UMTS prijavila še drugi mobilni operater Simobil in mariborsko telekomunikacijsko podjetje T-2. Da so prispele le tri vloge, nam je uradno potrdil tudi Simonič. Naši viri namigujejo, da sta operaterja ponudila le nekoliko več od 1,5 milijarde tolarjev, ki jih je država v razpisu zahtevala.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Jan987 ::

Kaj bo t-2-ju UMTS? Bojo mel še kakšen tak paket kot ga ima simobil z EDGE za v prenosnike, sam da bodo oni mel na osnovi UMTS-A?

ahac ::

Koncesija je zdej dost pocen. Če jo T-2 dobi si bo pa verjetno moral poiskat kakšnega partnerja za izgradnjo omrežja. Možna je tud skupna izgradnja z kakšnim drugim operaterjem... (Simobil bo moral tud dost gradit na novo za UMTS, Tuš ima koncesijo na GSM z katero očitno ne vedo kaj bi :P, pa še par WiMax operaterjev bomo dobil - torej dost možnosti za sodelovanja).
Mogoče bodo pa lahko naredil podobno kot Tele2 na Hrvaškem.. ima pokrit samo Zagreb in še nekaj na obali.. drugače se pa šlepa na drugem omrežju.

Ampak.. glavna stvar bodo sigurno še vedno pogovori. Samo z prenosom podatkov se UMTS investicija nikakor ne pokrije.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mobitel vs. Simobil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14034941 (20045) Veron
»

Pink je platforma, ne mobilni telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
9017613 (16110) Jst
»

Tusmobil se bo prodal

Oddelek: Mobilne tehnologije
293940 (2596) Pyr0Beast
»

na izi (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
565961 (4442) Jan987
»

Ker Kekec bo plaču 15.000 sit /mesec za UMTS (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
867226 (5607) CaqKa

Več podobnih tem