» »

n95 - vzdržljivost baterije

n95 - vzdržljivost baterije

«
1
2

djordjevic ::

Pozdravljeni!

Simobil je ravno znižal cene nekaterih mobitelov, med njimi tudi N95, na mamljivih 250 evrov. Ker mi trenutni aparat nekaj štrajka, novega pa bi spet kupil za 2-3 leta, me tale nokia kajpak mika. Edino, kar me od nakupa odvrača, je, vsaj po precejšnji količini prebranih tujih mnenj po spletu, slaba baterija. Sem relativno nezahteven uporabnik in bi jo večinoma uporabljal za klicanje, kakšen bt prenos in dolpoteg e-pošte in pregledovanje office fajlov. Prav zato bi mi recimo zadostovala že N73, ki ima bojda veliko daljšo avtonomijo. Pri N95 me mika tudi vgrajena navigacija, zato tiste, ki si 95-ko lastite, prosim, da opišete svoje izkušnje z baterijo. Če bi iz nje iztisnil vsaj 2 dni ob zmerni rabi (ob izključenem UMTS-ju, BT-ju in GPS-u, oziroma vključenem po potrebi), bi si jo najbrž omislil.

Hvala vnaprej, lp, Dejan

M-XXXX ::

2dni ni problem, 3 ob večji porabi pa teško dosežeš! Telefon je resnično odličen, se ti pa ZELO splača posodobitev na najnovejši softwere:D

Good Guy ::

glerde tega software upgrada..

maš tudi po upgrejdu softwerja slovenske menije?
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

M-XXXX ::

Aha

Fuks ::

Meni baterija pri n95 drži en sam dan (ob koncu je še cca 20% župce noter).
Jo pa mečem po rokah kar naprej. :)

TheoryX ::

ker se tudi jaz odločam za nakup n95 ste me zdaj z vzdržljivostjo baterije kar šokirali?!
2 dni? to je zlo malo...
Intel C2D E6420 | P5K Deluxe/WiFi | BFG 8800GTS OC
Crucial 2 × 1 GB Value rami | Hitachi 320 GB

vuki ::

Kaj pa rabiš več, kaj je tak problem dat filat za urco na dan! Če si pa že tak večdnevni "pohodnik", pa kupi dodatno baterijo in jo mej v denarnici :D oz. si kupi manj zmoglivi telefon. >:D

djordjevic ::

Če morš gizmota filat vsak dan, pol to ni lih več mobitel. Al ja? Sprašujem pač, če zadeva ob neki easy uporabi brez drkanja vseh požrešnih funkcijh zdrži dva, mogoče tri dni. 250 bruseljčanov vseeno ni malo keša.

MadMicka ::

Men baterija zdrži 3 do 5 dni. Čez noč ga seveda ugašam. Pretežno ga uporabljam za klicarit, nekaj malega za surfat, kak sms in sem ter tja kaka slika. Jasno pa, če pa cel dan in celo noč po telefonu nekaj šariš, ti pač baterija crkne. Tako kot pri vsakem drugem gsmju.

Izklopiti moraš tudi avtomatsko iskanje wlana, pa bluetoot omrežja, pa osvetlitev zaslona daš na 5, največ 10 sec. in zadeva dobr laufa.

djordjevic ::

MadMicka:

E, to sem hotel slišat. Hvala. Saj sem vedel, da mora tud za regular rabo zdržat kaj več kot dan ali dva. Zadeva je torej bolj ali manj done. Mesec dni še počakam, da mine aneks oziroma tistih pol leta, pa grem. Mogoče pa se bom še kaj prej poskusil it pogajat.

lp

Good Guy ::

kako pa je z modelom k ma 8 giga memorya?

sem dobu odlično prložnost da dobim ta mobi?

ma kšno bolj zmogljivo baterijo not?
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

TheoryX ::

mja če ga dobiš za normalno ceno pol vzami (: ni važno kak bo baterija držala...

jaz bom vglavnem raje kupo obično n95 za 210€ brez naročnine pa za 40€ dokupim 4gb kartico (: pa bo isto moglo lepo delat (:
Intel C2D E6420 | P5K Deluxe/WiFi | BFG 8800GTS OC
Crucial 2 × 1 GB Value rami | Hitachi 320 GB

Good Guy ::

jah fora je ta k dobim 8 giga za 200€

upam da so tut baterijo kj izbolšal...
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Alfonzo ::

Včeraj postal ponosni lastnik nokie n95. Zdej na začetku bo itak bolj malo zdržala, ker non-stop nekaj brskaš po telefonu. Kasneje bi pa morala tam do enih 3h ob dokaj normalni uporabi. Zaenkrat sem z telefonom zadovoljen, nobenih problemo upam, da bo tako tudi ostalo.

karafeka ::

Kako dolgo pa zdrži baterija, če imaš prižgan gps (vse ostale funkcije izklopljene oz. na minimumu)? A bi zdržala recimo ene 8 ur, da ti gps nonstop beleži prevoženo pot ?

AapocalypseE ::

Če si v avtu in uporabljaš gps je fajn met avtopolnilec, da se kr sproti polni.

fiction ::

karafeka: Kolikor sem jest enkrat testiral N95 z mojim MIDlet-om v Javi, ki je belezil pot preko
Location API-ja, koordinate shranil v nek fajl ter jih poslal na server, je zadeva zdrzala tam nekje 3 ure (s parimi kratkimi klici vmes). No mogoce bi se dalo dobiti ene 4 ure (ker baterija ni bila cisto nova, ni bila cisto napolnjena,
vklopljen UMTS), ampak 8 ur pa z GPS-om pomoje sigurno ni mozno.
N80 z zunanjim BT GPS-om je zdrzal bistveno dalj casa (ampak do 8 tudi najbrz ne bi prilezel).

Ne recem, moj programcek najbrz ni bil najbolj optimalen kar se porabe tice (Nokia ima zdaj dejansko
afaik nek tool s katerim ugotovis "kako prijazen do baterije je tvoj program"), pa brez posiljanja bi najbrz
tudi nekaj prisparal, ampak tako veliko pa to pomoje spet ni.
Sele ce imas v avtu napajanje za telefon je vse skupaj res uporabno.

karafeka ::

GPS bi uporabljal na kolesu, zato mi je važno da zdrži toliko. Ni na tržišču nobene boljše baterije za dokupit?

TheoryX ::

rovtar, kje pa bi lahko dobo ta telefon za 200€ ker pol bi se tud jaz raje odločil za njega (:
Intel C2D E6420 | P5K Deluxe/WiFi | BFG 8800GTS OC
Crucial 2 × 1 GB Value rami | Hitachi 320 GB

Dr_M ::

Provzaprov ma N95 kar dobro baterijo, ampak racunalnik pozre precej elektrike. V navadnem telefonu bi ta baterija zdrzala 7-8 dni.
Jest polnim baterijo pri E50 (ma malenkost manjso baterijo, ampak je tudi telefon malo mn pozresen) prakticno vsak dan oz ce ga zelo malo rabim na 2 dni.

Tudi prenosni racunalnik porabi vec elektrike kot pa kalkulator, mar ne? :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Good Guy ::

@tHEORYx

osebne veze..:\
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Dr_M ::

The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

Tole pa lahko komentiram le z:
>:D >:D

TheoryX ::

rovtar, a zrihtaš 2 (:
Intel C2D E6420 | P5K Deluxe/WiFi | BFG 8800GTS OC
Crucial 2 × 1 GB Value rami | Hitachi 320 GB

Good Guy ::

lohk prašam:D

sam pol je cena 300€+:D
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

volkec ::

Držite se teme, ostale stvari pa opravite po zasebnih sporočilih. :))

Cola400 ::

Lep pozdrav,

v sredo sem si kupil kupil n95-ko in morm rečt, da je super mobi, dubu sm jo za 270€+pol leta brez naročnine. Kar se tiče baterije res ne zdrži dolgo, ampak nadoknadi z vsemi drugimi možnostmi.

PS. to je moj prvi post :8)

Cola

karafeka ::

A mogoče obstaja kak program, ki bi downlockal procesor n95 in bi tako privarčeval malo na bateriji?

Recimo, če ima 332mhz, bi ga spravil na enih 200mhz. Za gps program bi bilo verjetno dovolj. :) Baterija pa bi potem teoretično zdržala sorazmerno več.

Cola400 ::

Včeraj mi je sošolec dal ta link KLIK

Kako povečati zmogljivost za dobrih 300% ...men je iz 2 dni prišlo na 4 in pol z zmerno uporabo telefona :D

Basic Optimizations

* Update phone firmware - new firmware might include improvements to battery management.
* Bluetooth - keep it off unless needed. Put bluetooth management on «active standby» screen for easy access («Tools» | «Settings» | «General» | «Personalisation» | «Standby mode» | «Active standby apps..»).
* Brightness timeout …not more than 10 seconds («Tools» | «Settings» | «General» | «Personalisation» | «Display» | «Light time-out»).
* Screen brightness - turn it down a notch or two («Tools» | «Settings» | «General» | «Personalisation» | «Display» | «Light sensor»).
* Lower the standby timeout - mine's set to 1 minute («Tools» | «Settings» | «General» | «Personalisation» | «Display» | «Power saver time-out»).
* Camera - do not walk around with "live" viewfinder1.

Rocket Science Tweaks

* WLAN scanning - turn it off…scan manually, or turn scanning on when needed («Tools» | «Settings» | «Connection» | «Wireless LAN» | «Scan for networks»).
* 3G - turn it off - especially in areas with poor coverage, where the N95 otherwise will spend stupefying amounts of power searching for networks («Tools» | «Settings» | «Phone» | «Network» | Set «Network mode» to «GSM»).
* WLAN transmit power (TX power level) - turn it down to, say, 4 mW. («Tools» | «Settings» | «Connection» | «Wireless LAN» | «Options» | «Advanced settings» - say YES to the prompt - scroll down to TX power level choose options/change/ and select 4 mW.).

Enjoy … and by the way, I have no idea if employing these tweaks will actually lead to a 328% improvement, but it is a nice figure, don't you think?

M-XXXX ::

Bedarija- večina teh zadev je tako ali tako izključenih, oziroma tako nastavljenih kot je tukaj, edino 3G bi znal malo pomagat!

Dr_M ::

izklop 3G zelo pomaga. jest sm na svojmu telefonu pridobil pol dneva.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Cola400 ::

Pa pomaga, če ga ugašaš ponoči :D

PrimozR ::

Eno vprašanje o 3G, na 6120 mam samo opcijo 'GSM, UMTS ali Dual mode'. Izbran imam Dual mode, precej hodim na net in bi blo na vse, kar je manj od UMTSa bedno. Na Edge sem se kar orenk načakal (na srečo samo enkrat), da pa bi non-stop hodil v nastavitve ter spreminjal pa se mi res ne da. A je bližnjica za to nastavitev možna v stand-by apps? Opcije, da bi se UMTS (oz. HSDPA) vklopil samo za določen program pa verjetno tudi ni...

kriko1 ::

Huh?! 3 dni?
Lahko eden od tistih ki telefon uporabljate, poveste kako pridete do 3 dneva?
Jaz jo dam polnit vsak vecer, sedaj ko mam doma wireless je zadeva kar na polnilcu ker se sprazne kar v nekaj urah (sem probal vleč en torent za foro).
Sicer sem pa jo že nastavil po vsehmogočih vodičih.
Btw, jaz jo imam iz simobila in vas opozarjam da vodafone ne odobri novejšega fw-ja kot 20.x. (seveda pa se da vseeno flashat samo vam gre garancija).

kriko1 ::

Ok, mi je uspelo spravit baterijo skoraj na 2 dni - s tem da ga polnem samo ko je prazen (očitno ni dobro da ga vedno nekaj filaš).

PrimozR ::

In zakaj ni dobro? Maš Ni-Mh baterijo? Dandanes so več al manj vse Li-Ion.

kriko1 ::

Ne je Li-Ion, ampak stvar je komaj prišla skozi dan. Kje pa, nekaj ur enake uporabe kot sedaj in je bilo konec muzike. Sedaj kaže indikator 3 črtce, če zdrži do 10h zvečer bosta to dva polna dneva.
Nekje sem dobil opis enega uporabnika, ki mu je tudi po dva dni držala, nato pa se je odločil da jo bo začel polnit "kadar bo lahko" in zadeva je začela vedno bolj pešati (mi ne uspe najti članka). Čeprav po logiki li-ion se ne bi smelo poznat memory efekta.

T-h-o-r ::

a slučajno kdo ve, kje se da dobiti 1400 ali pa 1200 ma baterijo za n95 pri nas??
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

kriko1 ::

Ne obstaja sploh?

Brane2 ::

Sem opazil, da se baterija v različnih ponudbah razlikuje.

Tako avstrijci ponujajo zadevo z 1100 mAh baterijo, pri nas pa vidim 950 mAh varianto...
On the journey of life, I chose the psycho path.

krneki0001 ::

Meni v mojem telefonu ta baterija iz N95 zdrži tok časa, da jo filam samo vsak ponedeljek zjutraj za pol ure (hitri polnilec - pa tut nikoli ni baterija čisto prazna), ko pridem v službo, ženi pa sem v N95 dal malo močnejšo in ji zdrži 4 do 5 dni. Imam pa BT GPS, ki uporablja enako baterijo (nokia compatible), tako da če že sprazniva telefon, imava polnilec za GPS vedno v avtu in priklopljen, tako da samo baterije zamenjava, pa dava drugo filat.

Problem tega telefona je bolj v tem, da je to že mini dlančnik in ne samo telefon. Če vse ostalo izklopiš in downclockaš procesor zadeva deluje dlje, ampak potem je bolje kupit najcenejšo nokio in najmočnejšo baterijo, ki jo potem filaš vsake 2 tedna, pa en dlančnik z GPS-jem (ali vgrajenim ali BT - jaz sem prodal dlančnik in GPS skupaj za 60 evrov - stara zadeva iz leta 2001, ampak deloval je dobro) in boš na istem.

Tako, da tisti, ki veliko klicarite, se boste morali zadovoljiti z zelo malo časa avtonomije, a ogromno stvari na telefonu, če hočete tak telefon, ali pa si boste morali kupiti "telefon", ki pozna samo SMS-e in klicanje, pa ima avtonomije ogromno.

Močnejšo baterijo se da dokupit na telerayu, ampak je draga, ponaredkom baterij pa ne zaupam preveč.

Brane2 ::

Kolk je normalna cena za nvezano N95 8GB ?

Pri nas nisem uspel najti bistveno cenejše opcije od 650 EUR, v Avstriji je 500 EUR ( z DDV, brez poštnine), tu pa govorite o bistveno cenejših variantah.

Zanima me uradno z računom...
On the journey of life, I chose the psycho path.

LuGi ::

470€ v mobisvetu > Klik

kriko1 ::

@Brane2: N95 ima 950mAH, N95-8GB pa tisto močnejšo varijatno.
Drugače pa nisem nikjer zasledil druge baterije za to različico (ponaredki izvzeti).

krneki0001 ::

Saj to je tisto - v N95 navadno daš baterijo od N95 8Gb in imaš močnejšo baterijo. Za tisto 8Gb pa ni močnejše - še.

kriko1 ::

Vendar pravijo da tista iz 8GB ne gre v ohišje brez modifikacij, je kdo dejasnko to poskusil?

T-h-o-r ::

to bi tudi jaz rad vedel:)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

krneki0001 ::

Naj bi bile pa prve baterije v N95 samo 750mAh in je delal telefon na začetku mogoče 2 dni, potem sem pa na
na teleray, tam kupil močnejšo baterijo predvidevam da je od 8Gb), pa so oni tam poštimal zadevo. Je pa baterija grozno draga.

Naj bi bila pa v N95 in N95 8G nokiina baterija BL-5F.

Ali lahko kdo ki ima 8G preveri če je to res?

T-h-o-r ::

jaz mam v navadni n95 BL-5F

samo se mi sanja ne, kaj to pomeni :)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Brane2 ::

Če je pa z baterijo taka frka, ja potem se pa bolj splača počakat na N96.

V testih jo hvalijo, ni mi pa čisto jasno kdaj bo zunaj.

Na nekaterih sajtih pravijo julija in slišal sem da določene štacune že sprejemajo predplačila, na Telerayu so mi pa rekli decembra.

Do julija se splača čakat, dlje pa ne vem.

Sploh pa od ključnih lastnosti N95 pogrešam najbolj hiter podatkovni prenos HSDPA pa me zanima če se da kje dobiti kak _poceni_ USB ali PCMCIA vmesnik, ki bo to folgal na T-2jevem paketu...
On the journey of life, I chose the psycho path.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nokia E66/E71 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8010796 (4979) MrAs
»

Nokia N95 - kaj sploh še ostane velikim? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
23220013 (12258) kriko1
»

Nakup mobitela z dolgo avtonomijo baterije

Oddelek: Mobilne tehnologije
121951 (1641) Pyr0Beast
»

kaj kupiti: SE p1i, n95, iphone (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
568294 (6063) Nesta
»

Prve slike iPhone ubijalca iz Nokie (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
9014219 (9257) Keyser Soze

Več podobnih tem