» »

Spletni nakupi komponent v Avstriji

Spletni nakupi komponent v Avstriji

iskra ::

Par dni nazaj je nekdo na forumu prilimal povezavo na geizhals.at in prvič sem videl, kako nizke cene imajo tam čez. Opazil pa sem, da je to neke sorte ceneje.si. Mi zna kdo svetovati kje dobiti komponente za PC pri severnih sosedih? Zapraviti nameravam nekje 250-300€. Plačam lahko s kreditno kartico, lahko nakažem denar ... Samo da mi ne komplicirajo glede pošiljanja robe "na balkan" in da nabavim vse na enem mestu.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.
  • spremenil: iskra ()

Planetarium ::

se pridružujem vprašanju, zanima me še kako je z uveljavljanjem garancije če se kaj zgodi (kako hitri so glede tega itd..)

BuBBle.D ::

Jaz sem lihkar danes dobil rame iz garancije. Kupljeno v K-M Elektronik v Nemčiji. Tako da je glede garancije odvisno od trgovine, kako hitro celi postopek čez spravijo. Glejta ocene na geizhalsu; čim nižja, tem večja verjetnost je, da bo uveljava garancije šla skoz brez zatikanja.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

StratOS ::

Ampak pazi glede davka, tudi če je napisan ni 100% da je vključen notri.
To je moja pripomba, s katero sem že večkrat ( torej, konkretno 2x ) bi prišel z dostavo dražje kot da bi stvar kupil pri nam :)
Glede garancije je odvisno ali kopuješ celoten del kot celoto, veliko je vezano tudi na firmo, v večini primerov ti pa garancije/servisiranja v garanciji ne priznajo pri naših generalnih zastopnikih, obstajajo seveda izjeme, vendar jih ni dosti.
V večini primerov moraš torej pošiljati stvar v tujino na servis oziroma uveljavljanje garancije.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: StratOS ()

Pesimist ::

Mene bol kot to sekira ce bom komponentne sploh dobi. :\ Do neke mere 100€ sem ze narocal, vec pa enostavno ne upam z predplacilom. Ker ko ti zacnejo nekaj jamrat kaj bos se gor odpelo za se enih 60€ da bos na zaprta vrata neke hisne kleti naleto ce je sploh pravi address.

Kibby ::

Izogibaj/te se peluge, mene so grozno razocarali z neprijaznostjo, predvsem pa s tem da tisto kaj narocis ni na zalogi, pol pa ti ponujajo oz. vsiljujejo cist tretje... V avstriji sem narocil prek spletu pri DiTechu, se v Graz iskat, ful prijazni, vse stima, disk se dandanes "tiktaka"... Ne skodi ce na geizhalsu preberes tut kak usercomment...

StratOS ::

Jaz bi to pregledal raje v spletni trgovini in jih predhodno kontaktiral preko maila, ipd ...
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

ronaldo ::

Pred malo vec kot enim letom sem narocil za okrog 500eu iz Nemcije : fotoaparat, disk500gb, itd (ker je dodatno ceneje kot v avstriji). Samo fotoaparat je bil cenejsi okrog 80eu (tam 250eu, pri nas okrog 350eu) . Vse skupaj sem prisparal vec kot 100eu, tako da se je zame osebno splacalo, in se kako. Na sreco nisem imel nikakrsnih problemov, ceprav sem cakal mal vec (za nakazilo okrog 5 dni), sem na koncu prevec zadovoljen. NAslednji pc bom verjetno spet kupil tam, sicer ne bom prisparal 100eu, ker je skupna cena delov okrog 200eu, bom pa prisparal enih 40eu. Postnina je bila okrog 20eu, mal draga, ampak ce si v plusu 100eu je pol to vseeno. Tako da priporocam vsem ki porabijo od 200eu in naprej, da raje kupijo cez mejo, seveda ce se vam gre za to da imate kaj vec denarja za druge stvari.
Ce pa ste bogati pol je itak vseeno ce prisparate 200eu za vas 2000eu vredni pc, ker to ne boste opazili.

bjelakrez ::

kera stacuna v nemciji?

Leks ::

V Avstriji Ubuyo.at preko spleta - brez problemov
Osebno pa sem nabavljal pri DiTechu v Celovcu.

Lp

Tilen ::

Kibby, z zalogo se seznaniš na njihovi strani preden greš gor. Če vidiš, da je komponent zelo malo in ob njihovem ogromnem prometu se splača stvari rezervirat. [mail]

S Pelugo imam drugače same dobre izkušnje. Je pa res, da zadnje leto niso več tako ugodni kot včasih.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Kibby ::

Tilen, zmenil sem se z njimi da pridem v petek, potrdili so da me bo narocena roba cakala, dan prej preko maila... pol pa prides pa recejo hladnokrvno ja tega nimamo tu... da bi ga segnil 2x... Če je to servis za njih, naj bo, ampak mene ne bojo vec tam videli... Moral bi bolj upostevati tiste negativne ocene na geizhalsu, ali pac... S tem ne pravim oz. ne trdim da je v vseh primerih enako, ampak mene so na celi liniji razocarali in na meni vec nebodo sluzili...

neki4 ::

Jaz sem pred dvema letoma kupil na compuland.de ploščo, ram in proc, pred časom pa ponovno isto, skupaj z ventilatorjem za procesor in disk. Stroški poštnine 30 eur. Če kupiš skupaj z nekom, si delita stroške. Je kar ceneje. Z garancijo nisem imel problemov. Nakazilo pa izvršiš na bančni račun njihove banke in čez 2-3 dni dobiš na dom.

bjelakrez ::

Kibby, z zalogo se seznaniš na njihovi strani preden greš gor. Če vidiš, da je komponent zelo malo in ob njihovem ogromnem prometu se splača stvari rezervirat. [mail]

S Pelugo imam drugače same dobre izkušnje. Je pa res, da zadnje leto niso več tako ugodni kot včasih.


hja, a dobis kje cenej disk kot pri njih?

Tilen ::

A sem rekel, da niso ugodni?

Tukaj za 88€. Če se ti splača za 5€ gor vozit, ne vem. Garancija je pa vprašanje pri obeh oziroma stroški uveljavljanja v Pelugi, poleg tega pa še ne veš kako se bo izteklo.

Nazadnje sem kupil disk pr dinotu in še dela :8)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

BuBBle.D ::

Saj upaj da bo še dolgo delal, saj neboš edini, ki je kaj kupil pri dinotu in ima/je imel težave pri uveljavi garancije.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

Tilen ::

Takšne trditve so se ponavadi izkazale le kot prazne govorice oziroma so se tisti, ki to govorijo nazadnje izkazali za zaposlene v štacunah [Comtron, ... ]. Konkretnih primerov o težavah z uveljavljanjem garancije pri Dino-tu ne poznam. Pa sem že tu kar dolgo, Dino pa tudi ;)

Moreš pa bit realen, če ti crkne disk in uveljavljaš garancijo recimo celo v Pelugi, si boš vmes že 3x novega kupil pri nas.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Pesimist ::

Zakaj pa je elektronika Dino?

Tilen ::

Ker je to on? :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Pesimist ::

ah sem mislo da je se tretjo ime za isto trgovino. elektronika, slocomp pa kaj se :P

Tilen ::

Prvo je imel dinodj.com ali nekaj takega. Zdaj že nekaj časa nazaj se je odločil, da bo malo bolj resen in odprl elektronika.com. So far no problems.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

BuBBle.D ::

TIlen ne govori bedarije! Prvo kot prvo sem zaposlen doma v firmi in ne v kaki hardware štacuni. Negativnih iuzkušenj z moje strani z dinotom nisem imel, ker pri njem NE kupujem. Ti pa, v kolikor te zanima lahko naštejem ene par konkretnih primerov kako stvari pri dinotu laufajo. Tako da ne z "praznimi govoricami"

Dost offtopica z moje strani.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

Tilen ::

Me sploh ne briga kako tam laufa in kako tam mutijo. Jaz samo pravim, da ne poznam ljudi, ki bi tam imeli težave z uveljavljanjem garancije. That's it. Tudi nisem rekel, da si ti točno tam in tam, samo predvideval sem [in še to očitno pravilno] glede na izpade nekaterih tvoj predhodnikov tukaj na forumu. Ne v tej temi.

Če pa imaš 3 primere, ko se je z uveljavljanjem garancije pri Diontu zataknilo pol pa kar na glas, v dobro nas vseh!
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Kibby ::

don_ziggy za kakih 5-10€ se ti res ne splaca hodit gor, ker tolk zapravis za tank, če gres pa se po avtocesti pa se vec...

bjelakrez ::

no, sej je kr dost cenejsih.
razmislu sm da bi narocu prek spleta 3x750gb, pa ce se kdo zravn kej naroci se deli postnina pa pride kr neki razlike.

Leks ::

Jaz pa predlagam da ti kar naročiš gor in nam potem poveš svoje izkušnje :)
Saj veš, kdor ne reskira ne profitira.

Sam če se gre za kolker toliko znano trgovino, potem si ne bi upali takšne kikse delat in zavajat strank.

Mislim, da vsi trgovci vedo, da je zadovoljna stranak najboljš reklama.

Lp

ronaldo ::

don_ziggy: sem za to idejo, ampak le ce placam potem ko dobim izdelke.

Narocil bi za okrog 200eu, kar ni dosti, ampak dovolj, postino placam polovico.

Kar se tice Elektronike, mislim da imajo najcenejse stvari, zraven tega pise kolko je garancije na dolocen izdelek, pa tud racun dobis (vem ker sem disk narocil pred neki casa), tako da ni panike da se bo kaj zgodilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: ronaldo ()

Opkow ::

Sicer ne vem, zakaj bi narocal preko spleta samo iz avstrije.
Jaz sem prejsnji teden narocil iz Mindfactory (Nemcija) in v treh dneh, ko so me obvestili, da so dobili na zalogo, sem prejel preko DHLa domov.

Postnina je bila malenkost manj kot 30 EUR.

Sem narocil 2x Samsung 1 TB F1 SpinPoint, ki je postnini navkljub prisel bistveno ceneje, kot pri nas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Opkow ()

Kibby ::

Kolk vem po novem vec mindfactory ne posilja v Slo...

Opkow ::

Glede na to, da sem dobil po posti v petek 16. 5. 2008 direkt iz Mindfactoryja...

iskra ::

Uff se je kar nabralo informacij :) Očitno bom moral še malo Nemčijo pregledat in po možnosti dobit kakega prevajalca iz Koroške, da mi pove kaj sploh klikam. Sem pa primoran zamakniti nakup računalnika za kak mesec in pol, ker so me policisti "ocarinili" :(
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dinokomp izkušnje (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9216004 (8545) x4en0n
»

Izkušnje z elektronika.si (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
30325809 (14129) mirkuma
»

peluga.at

Oddelek: Kaj kupiti
72942 (2541) Leks
»

Še po zadnje ugodne nakupe v Avstrijo....

Oddelek: Kaj kupiti
406820 (5593) Vice

Več podobnih tem