» »

Lenovo predstavil prenosnik IdeaPad U110 z 11-palčnim zaslonom

Lenovo predstavil prenosnik IdeaPad U110 z 11-palčnim zaslonom

vir: CNet
CNet - Podjetje Lenovo je serijo IdeaPad predstavilo že januarja, tokrat pa na trg (dejansko) prenosnih računalnikov pošilja najmanjši model U110. Težak je le 1 kilogram in meri 27.4 centimetra v širino, 19.6 v globino in 2.4 centimetra na najdebelejšem delu. V tem trenutku je mogoče notesnik z 11-palčnim zaslonom kupiti le na lenovo.com, kmalu pa naj bi bil na voljo tudi pri večjih trgovcih.

Pri osnovnem modelu boste za:
    Intel Core 2 Duo L7500 CPU (1.6GHz, 4MB, 800MHz) procesor
    11.1-inch widescreen WXGA (1,366 x 768) LED-backlit zaslon
    Kamero 1.3 megapiksla
    10/100 Ethernet, (WiFi opcija)
    120 GB, 4.200 RPM disk
    2 GB RAM-a
    baterijo, ki zdrži le 2 uri (dokupljena naj bi delovala 8 ur)
    in MS Visto Home Premium

plačali 1.899 ameriških dolarjev, kar je več kot stane denimo MacBook Air. Model U110 ima zvočno kartico, ki omogoča Dolby zvok ter štiri zvočnike in subwofer. V računalnik se lahko prijavite tudi z lastnim obrazom, saj ima prenosnik vgrajeno kamero, ki s posebno programsko opremo to tudi omogoča. Pri Lenovu seveda stavijo tudi na obliko in videz, ki sta v omenjenem razredu majhnih prenosnikov (po njihovem mnenju) nekaj posebnega.

11 komentarjev

steev ::

Samo 1. link malo popravi.
:|

Mr_Globus ::

hehe mi je dovolj moj tripleE ;)

zee ::

WIFI opcija?! brez wireless mrežne kartice leta 2008 ? beda2.

ima pa za razliko od X60S dosti bolj spodobno resolucijo na monitorju.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

zee ::

Popravek: wireless kartica je na voljo pri crnem modelu. Vec pa tukajlele.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

DaMastermind ::

Imam resno vprašanje: kaj je pri tem notesniku tako novega, da si je zaslužil novico? Recimo, če ga primerjam z Msi-jem S262, s katerega trenutno pišem tole... Performanse precej podobne mojim, razen zaslona 12", ki omogoča gosposko 1280x800 resolucijo, baterija drži slabe 4 ure, vse skupaj za ceno pod 600 €. Aja, pa wi-fi je seveda not. In pokrov je tudi krasne oranžne aluminijaste zlitine :S V cenovnem rangu do 1800 $ pa je mogoče najti še 15 modelov, med katerimi ta ne izstopa po ničemer.

Jux ::

@rokche
Velikost zaslona, resolucija, velikost prenosnika, teža prenosnika. Primerjaj z air-om, le-ta tehta 0.8kg več če se ne motim.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jux ()

DaMastermind ::

Ma ja, že, ampak Toshibe z eno kilo in podobno velikostjo so na trgu že celo leto, pa jih nisem videl v posebni novici...

EDIT: Sori, sem se že spomnil, pritožbe na izbiro ter kvaliteto novic sodijo nekam drugam. Jaz sem samo hotel vprašati, kaj je na laptopu tako posebnega, ker mi ni bilo jasno. Očitno nič. Se že veselim novih novic o minornih posodobitvah FreeBSD.

Zgodovina sprememb…

specterss ::

Izgleda solidno sestavljen in ima nekaj zanimivih stvari, a se ziher ne bo prodajal kot eee.
Med EEE in temle je kar velika stopnica..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: specterss ()

Looooooka ::

a sm jst edini k se mu zdi, da bi mogl bl delat na baterijah kot se sekirat ce je racunalnik vec 1 kilo tezk...
kaj mi bo 600 inch monitor ce ga bom lahko gledu sam 2 sekunde brez kabla.

Matevžk ::

Oboje je zelo pomembno za prenosljivost. Očitno ga ne prenašaš dovolj naokoli, da se ti tista ena dodatna kila ne zdi omembe vredna. Ampak, kakorkoli, v ponudbi je vse sorte; tudi mašine z dolgotrajnimi baterijami in ogromno težo. :)
lp, Matevžk

opeter ::

Meni bi dolgotrajnost pomenila, da bi baterija zdžala vsaj en mesec z enim polnjenjem, še boljše bi bilo, če bi zdržalo kakšno leto ali dve.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Se je kdo vozil v cliotu l.2001-2004 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
635673 (3777) krucymucy
»

Domač strežnik/NAS

Oddelek: Kaj kupiti
162854 (2161) levaky
»

Tabletka MEDION® LIFETAB (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13724781 (12676) butkomutko
»

Najbolj vzdržljiv laptop

Oddelek: Kaj kupiti
255548 (4870) pegasus
»

MSI predstavil nove prenosnike

Oddelek: Novice / Procesorji
154019 (2948) Jumping Jack

Več podobnih tem