» »

Tabletka MEDION® LIFETAB

Tabletka MEDION® LIFETAB

«
1
2 3

Ashrack ::

Hofer jih v cetrtek prodaja po 400e.

Bodo nadgradili jih na ICS?
....

Dr_M ::

Tukaj povprasaj.
http://www.medion.com/si/
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jabe ::

To tudi mene zanima. Če pride ICS gor (uraden ali ne), takoj kupim. Drugače pa ga niti pogledam ne.

EDIT: nekako se ne morem navaditi, da nihče več ne uporablja svojih spletnih strani za informiranje, odkar imamo Facebook
https://www.facebook.com/MEDIONDeutschl...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

KoMar- ::

Heh, sem najprej mislil, da gre za spam topic o zdravilih :P

Tale tablet ima pa kar dobre specifikacije... čeprav se za tak denar dobi tudi kakšno bolj zveneče ime.

kmetek ::

Pa niti ni slaba za ta denar, sploh ker ima UMTS.

jabe ::

Edino, kar nima, je Gorilla glass...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

gregyk ::

Prvi vtisi več kot zadovoljivi. Stvar ima očitno IPS display, tako da ima odlične vidne kote - nič slabše kot npr. Asus Transformer. Sicer res nima Gorilla glass, je pa kvalitetno narejena tablica.

HDvideo ::

gregyk je izjavil:

Prvi vtisi več kot zadovoljivi. Stvar ima očitno IPS display, tako da ima odlične vidne kote - nič slabše kot npr. Asus Transformer. Sicer res nima Gorilla glass, je pa kvalitetno narejena tablica.


Si kupil?

gregyk ::

Ja. Če koga kaj zanima naj vpraša.

Edit: naloženi so programi: DocsToGo, ES File explorer, LifeTAB Media (predvajanje glasbe, filmov, slik, preverjeno predvaja 720p mkv sicer brez podnapisov), Drawing Pad (luštna aplikacija za risanje), PrinterShare (tiskanje na bluetooth, wifi, mrežne tiskalnike).
3G povezava deluje brez težav, vstavil sem običajno SIM Tušmobila (Free20 paket), nastavil APN in je delovalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregyk ()

jabe ::

Jaz tudi kupila. Glede ekrana se strinjam, prijetno presenečena. Mogoče si bom omislila kaki screenprotector, drugače pa super. Sem imela pa takoj en update na voljo, kar me navdaja z upanjem, da bodo res kaj delali na posodobitvah. Drugače pa se nisem še veliko igrala, zdaj polnim baterijo...

gregyk ::

Še ena stvar, ki mi je všeč je to, da ima vgrajeno "vibro" in si lahko vklopiš, da ti daje povratno informacijo z vibriranjem pri tipkanju, pritiskih ...

Edit: Quadrant score: 1527

Mislim da je ohišje zadaj gumirano, je prijetno na dotik in ne drsi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregyk ()

gregyk ::

Unboxing:

HDvideo ::

Kar solidna reč samo je pomoje ze razprodana.

gregyk ::

gendale ::

kako je z rootom?
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

gregyk ::

gendale je izjavil:

kako je z rootom?


Glede na to, da je šele od danes v prodaji, težko da bi kdo uredil root v parih urah.

lipa ::

Jaz sem ga tudi kupil in ker je to moj prvi Android, bi prosil za pomoc pri nastavitvi slovenske tipkovnice.
Kateri program naj nalozim, da bo najboljse.

jabe ::

Če ti je trenutna tipkovnica drugače všeč, lahko samo nastaviš na češki jezik (tipkovnico seveda, ne sistema) in imaš Slovensko. Š,č ali ž dobiš s podaljšanim pritiskom na s, c oz z. To zrihtaš v nastavitvah. Kot vidíš deluje, ker tole zdaj tipkam na tablici.

Janac ::

Povej mi kako je z flashom

lipa ::

Hvala dela tole z češčino, čČžŽšŠ.

gregyk ::

Ena manjša negativna stvar: nikjer ni nobenega indikatorja polnjenja, tako da ko je tablica ugasnjena ne moreš vedeti kdaj je napolnjena.

jabe ::

Janac je izjavil:

Povej mi kako je z flashom


Predinštaliran je Adobe flash player 10.3, vse strani odpre normalno oz ali želiš, da sprobam kako specifično?

EDIT: še en info. Medion lifetab naj bi bil olivetti olipad 110. Italijanska zadeva, nekaj je napisanega na internetu, vendar ker večinoma v italijanščini, ne razumem nič. Ker je na trgu že malce dlje kot en dan, je verjetno tudi kaki review že kje, pa si lahko vsak sam najde, po potrebi prevede in prebere/pogleda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

AvtoR ::

Včeraj sem v dveh hoferjih malo poškilil, pa jih niso imeli več.
Mogoče bo še kaka pošiljka pošiljka...

jabe ::

Če sem jaz kdaj iskala kako stvar (ni nujno elektronika) par dni po akciji, sem imela vedno več sreče v kakih obskurnih Hoferjih. Kar se nove pošiljke tiče, pa je Medion rekel, da zdaj planira še kako pošiljko, so se baje malo zakalkulirali in je bi povpraševanje bistveno višje od pričakovanj.

Cveto ::

Na Vrhniki jih imajo še.

fosil ::

Dostikrat "vročo" robo skrivajo v skladišču in je nimajo razstavljene v tisti vitrinci.
Moraš prav posebej vprašat.
Tako je!

HDvideo ::

Mene zanima kakšn je fotoaparat pri tej tbletki ker nikjer nisem zasledil podatkov o njem?

AvtoR ::

Zanimivo, kakšno ceno dosega ta tablica na nemškem eBayu.
Precej več, kot je trenutna cena v Hoferju!
@HDvideo: Google pravi da je sprednaja kamera 2MP, zadnja pa 5MP

Janac ::

Kupil sem ga

AvtoR ::

@THEjanac13
Čestitam! Kje točno si ga še dobil?
Vtisi?

Janac ::

V kamniku se imajo in domzalah.

Glede o.p ni slabosti, tekoce itd.

+Odlicna slika preko hdmi, dobra zvocna, 3g deluje b.p, spomina ima 32Gb, dobri vidni koti.

-tezko dosegljive tipke za vklop in jakost zvoka, malo slabsa kamera in pogresam gorilla glass display.

Za 400e najvec kar dobis.

L.p

tester123 ::

BOM še jaz povedal svojo mnenje:

Pred 2 dnevoma sem si kupil MEDION LIFETAB v Hoferju v MB. Danes sem ga razočaran vrnil za moj denar nazaj.

SKRATKA MOJE MNENJE: Ko sem prišel domov sem ga dal napajat. ŽAl ni indikatroja glede polnjenja ko je zadevca izklopljena. Ko sem ga prvič vklopil sem bil navdušen. Nažalost, ko sem šel v neki meni kjer je bilo vse črno sem videl precej svetlejše robove (kot bi lučke svetile ob spodnjem in zgornjem robu). V nekem meniju pod nastavitvami (mislim da je bil meni neke rjavo sive barve) se je v ozadju videlo kot valovanje barve. V glavnem meniju ko sem se pomikal levo in desno je vedno en del wallaperja (ozadja) otripnil.

NAJHUJŠE PA JE BILO TO DA SO SE MI POJAVILE ČRNE PIKE. To me je pa čisto razburilo tako da sem ga vrnil.

Skratka STVARI KATERE SO MOTEČE:
-nadpovprečna teža in debelost (glede na druge boljše tabletke)
-ne da se polnit preko pc-ja
-ne da se polnit ko je priklopljen preko HDMI na TV (Priključek za polnjenje je tudi HDMI izhod)
-zgoraj naštete napake (tako da zaslon ni tako vrhunski)
-od 32 GB sem imel samo 28GB na voljo
-nima gorilla glass


Doma imam tudi Ipad 1, kolega pa ipad 2. Nažalost to zadevco ni mogoče primerjati z nobenim od tablic ipad. Zdi se mi ,da zadevca ni poceni ampak je cenena roba!

ZAKLJUČEK: Glede na zgoraj napisane pomankljivosti, plastičnega materiala in napak je zadevca za svojih 399 eurov - NI RAVNO PRECEJ POCENI! Tudi procesor je osnovna verzija TEGRA 2. Vse te boljše tablice imajo duo 1,2 GHZ procesorje (MEDIJON ima osnovno duo 1ghz tako da ni nevem kaj omembe vredno).

BOJIM SE TUDI KAKO BO S PODPORO PRIHODNOSTI.
ČE ste potrebni po tabličnem računalniku poglejte druge firme kot asus sony apple, samusng in povprašajte v specializiranih trgovinah. Boljše je dati 100 eur več kot pa se zaleteti zaradi takšne robe.
Glede testov nemških časopisov pa vse skupaj vzamite z rezervo;) Ni tako svetlo kot piše:)

fosil ::

od 32 GB sem imel samo 28GB na voljo

S tem stavkom si povedal da nimaš pojma. Logično da je del prostora že zasedenega, če imaš gor že nameščene programe.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

tester123 ::

fosil
V nastavitvah se lepo vidi koliko zaseda posamezna stvarca oz. koliko zasedajo programi. Celo je prikazano v barvah koliko kaj zavzema:)

4 gb pa sam operacijski sistem ne zaseda. Na mojem ipadu tudi piše 16 GB. v resnisi pa je slabih 600 mb manj;)
Enako piše na mojih spominskih medijah 8 gb..v resnici je 7,6 gb;)

Nevem kam se zgubi 4 gb spomina. Za moje pojme je pomemben pri taki velikosti vsaki gigabite. Me pa spominja na zadevo (spominski medij Micro SD) ,ki sem jo naročil iz kitajske. Pisalo je 4gb. V resnisi pa je bilo 3,1 gb:)

fosil NE POZABI ZADEVO SEM IMEL V ROKAH! Z NJO SEM SE ZABAVAL KAKIH 10 UR;)

Bolf3nk ::

če kupiš disk s 500gb prostora, ga tudi nimaš 500gb ampak tam 465 gb.

Bias ::

ne vem no...nisem ga imel v rokah ali testiral, ampak vseeno... ok, cena 400 kosov, 32gb spomina, ok.

ampak glede na to da imam asus transformer 32gb z dockom, ki je bil sicer rahlo dražji, razumem rajc, da kupiš Mediona.

A ker docka (tipkovnice) ne rabiš, si valda raje nabavišp Transformerja brez njega za hm ugodno. http://www.bolha.com/tablicni-racunalni...

OK, ja je 16gb ampak utaknež kartico sd paj stvar resena.

Janac ::

Tablica ima samo 512mb pomnilnika!!!

tester123 ::

Bolf3nk
Si prebral moj komentar! 4GB manj pri tako majhnem prostoru je veliko! Pa ne mešat neke hrenovke z kranjskimi klobasami!
Preberi tudi druge pomanjkljivosti katere sem napisal in potem komentiraj!

Celi teden sem se veselil, da dobim android mašinco v roke za 399 eurov. Na koncu pa neka cenena roba.
V Hoferju ga sploh ne smejo ven iz steklene omarice vzeti. Baje niso računalniška trgovina in zato razstavljeni izdelek ne smeš v roke vzeti:) (sem v 3 hoferjih prosil, če ga lahko sprobam kako se v roki čuti in brez uspeha)!

Če bi se malo bolj potrudili bi lahko naredili res dober TAB.

Dr_M ::

Ce ti ne poznas niti osnov sistema Android, ne govori, da je to slab izdelek.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

tester123 ::

Dr_M

Pa kaj ma zdaj android veze z mojim opisom????????????????????? Kaj ma android veze s tem, da sem imel:ČRNE PIKE na ekranu, ČUDNA SVETLOBA V OZADJU ki je trepetala,...

Kaj ma android veze s tem, da ga ne moreš preko pc-ja polniti, da ga hkrati ko uporabljaš HDMi ne moreš polniti in še ostali prikrajški??

Eni pišete kar nekaj na pamet:)

In BTW imel sem LIFETAB 10 ur v roki. Zraven njega pa sem imel ipad 1!

Dr_M ::

Aja, tisto s pomnilnikom si pa namenoma spustil?

Ja kar tako na pamet pises.

Mimogrede, ves da je ipad1 svoj cas stal 1.5x toliko kot tale medion?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

globoko grlo ::

Kaj zdej testerja gonte?
Dead pixli, manjek rama, migatajoče barve, ipd pač nimajo kaj iskat tut na tabletu za 1€, če ga že prodajajo kje.
Sicer možno, da je bil samo slab primerek.
Naj še ostali povejo kako je s tem.

ajd
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Dr_M ::

Kje pa tocno pise, da manjka ram? Jaz ne nadem.
Dead pixli se pojavijo se na kaksni drazji napravi. Celo na senzorjih pri fotoaparatih. Ce si pa upravicen do menjave zaradi tega, moras pa pogledat v katero klaso spada naprava. Ne bucke prodajat, lepo prosim.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Janac ::

V atsk killerju mi pise na voljo 475mb pomnilnika, vse aplikacije zaprte

tester123 ::

Dr_M
PA KAJ SI ČLOVEK GLUPI! 10 ur sem stvarco držal v roki! Na škatli piše točno 32 GB integriranega spomina! Go pogledaš koliko spomina imaš na voljo - s tem ,da upoštevaš inštalirane programe in andorid... pride skupaj cca 28 GB! Kje je ostalih slabih 4 gb???
V moji celotni ožji družini imamo 7 laptopov (2x dell, 1x simens, 1x asus-majhen. 2x hp, 1x sony), 3 lcd televizije, 2 ipod taba,...in na nobeni napravi ni bilo mogoče zaznati nobene črne pike! Na MEDION LIFE tab pa sta bile kar 2 v sredini!

Da ne omenim več migajočih barv!

Po drugi strani pa sem prebral, da ne bo možna nadgradnja operacijskega sistema!

floyd1 ::

Bias: V tega transformerja iz tvojega linka verjetno ne moreš vtakniti GSM kartice? To pa je (vsaj po mojem mnenju) pri taki napravici precej pomembno oz. za marsikoga že kar nujno. Cena je pa res dobra.

Dr_M: Na senzorjih fotoaparatov je tega ogromno (glede na doslej prebrano bi si celo upal trditi, da ni 100% delujočega CCD ali CMOS senzorja, vsak ima "mrtve" pike), a so se proizvajalci spomnili dobrega trika - označevanje (mapping) mrtvih točk in njihova zamenjava s sosednjimi. In tega uporabnik potem ne opazi... Na tablicah, TV-jih, monitorjih pa seveda to ne morejo narediti.

tester123: Če na nobeni od teh naprav res ni nobene mrtve točke imate noro srečo. Ali pa samo bolj površno opazuješ. Je pa res, da so mrtve točke na sredini ekrana precej nadležne. Na svojem prvem Ipod touchu sem imel mrtvo točko, na monitorju imam 3. Ko sem frendu govoril o tem, je odreagiral podobno kot ti (govoril je nekaj o tretjerazredni robi (sicer bolj v hecu), čeprav je moj monitor stal za 2 njegova, ipod touch pa je tudi šisto solidno narejen strojček). Ko sem bil enkrat pri njemu, sem z enostavnim testom na njegovem monitorju našel 2 mrtvi piki (test sva naredila na njegovo željo), je pa res, da nista bili tako vidni kot tiste "moje".
Ne morem pa tudi mimo tega - forumu se reče SloTech, večina (je pa tudi nekaj izjem) na njem je toliko inteligentna, da razume tvoj point tudi v primeru, da ne pišeš celih stavkov z velikimi črkami, kar je sicer stvar (tvoje) kulture. In večina opazi tudi 1 vprašaj. Ostalih 20 je povsem odveč ;).
Mimorede - kaj pa sploh je to, "Ipod tab"?

marS ::

A so sploh kakšne 10inčne tablice pod 200€?

Bias je izjavil:

ne vem no...nisem ga imel v rokah ali testiral, ampak vseeno... ok, cena 400 kosov, 32gb spomina, ok.

ampak glede na to da imam asus transformer 32gb z dockom, ki je bil sicer rahlo dražji, razumem rajc, da kupiš Mediona.

A ker docka (tipkovnice) ne rabiš, si valda raje nabavišp Transformerja brez njega za hm ugodno. http://www.bolha.com/tablicni-racunalni...

OK, ja je 16gb ampak utaknež kartico sd paj stvar resena.

ma tale asus transformer - kje ima USB? na tablici ali tipkovnici/docku? ali ga sploh nima? ja ga ima na docku....bad, moral bi biti vsaj en na tablici....
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: marS ()

tester123 ::

floyd1

se opravičujem. Mislil sem seveda Ipad (2 ipada). Imam namreč tudi ipod in sem zaradi hitrega pisanja besedi zamenjal.

djordjevic ::

tester123: Na mojem HTC Flyerju OS zasede toliko, da imam od deklariranih 16 GB prostih ravno 7,9. Jebiga, bom vtaknil v režo 16 GB kartico, pa bo. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

clip ::

Pravi poznavalci itak kupujejo te zadeve v Hoferju...
Pozdrav od Clipa
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tablica za nezahtevno uporabo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
526857 (3405) kanarin
»

Tablični računalniki - so za kaj ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13962448 (29424) Opkow
»

kateri tablični računalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
154214 (3068) broken/link
»

Tablični računalniki & slovenščina

Oddelek: Kaj kupiti
91741 (1119) Phil

Več podobnih tem