» »

Najbolj vzdržljiv laptop

Najbolj vzdržljiv laptop

Yugos ::

Jaz rabim samo za pisanje in me zanima dobra varčna baterija.

15-17 inch, mat screen,wifi,Proc tok da poganja xp al 7, 2-4gb rama..

Obstaja kak ki zdrži 6h al pa več?

bluefish ::

Obstaja. Seveda odvisno od financ.

listje123 ::

Macbook

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: panteist ()

opeter ::

Evo, ti so eden od najbolj vzdržljivih prenosnikov:
http://computers.amrel.com/computers/no...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

IvoJan ::

zanima ga prenosnik z vzdrzljivo baterijo, ne pa bulletproof prenosnik :D
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Invictus ::

Thinkpad E320.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fr4nc ::

IvoJan je izjavil:

zanima ga prenosnik z vzdrzljivo baterijo, ne pa bulletproof prenosnik :D

Še zdaj se smejem :)):))... res je dal link od buletproof prenikov - LoL :D!
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

overlord_tm ::

Glej za takoimenovane ultrabooke, Thinkpad T430 pomoje pride sedaj ven, Asus Zen oz nekja podobneg je ze zunaj, potem MacBookom drzi tudi okoli 5-6h, Thinkpad X201 (oz. kolikor ima ze stevilko najnovejsi) z taveliko baterijo drzi okoli 9-10h. Moras pa povedati finance, to je vse 1000e+ razred, navzgor pa ni limitov :)

SLO_Matej ::

Poglej za kakšnimi Asusovimi modeli U-serije, katere prenosniki so označeni kot Superior Mobility in naj bi bilo z njimi mogoče delati cel dan samo na baterijo (okoli 10 ur avtonomije).

Ti Asusovi prenosniki so tudi manjši (do 15,6"), lažji in tanjši, vendar ne tako dragi in luksuzni kot ultrabooki.

Poglej za naslednjimi modeli:

Yugos ::

SLO_Matej je izjavil:

Poglej za kakšnimi Asusovimi modeli U-serije, katere prenosniki so označeni kot Superior Mobility in naj bi bilo z njimi mogoče delati cel dan samo na baterijo (okoli 10 ur avtonomije).

Ti Asusovi prenosniki so tudi manjši (do 15,6"), lažji in tanjši, vendar ne tako dragi in luksuzni kot ultrabooki.

Poglej za naslednjimi modeli:




cool stvarce, sam so kar drage, je mogoče dobit te hude baterije pa dat na drug notesnik, ali je proc tok varčen?

overlord_tm ::

Tisti 15 col ASUS je 600e, ceneje bos tezko skozi prisel. Ze solidna baterija je od 120e+. Edina cenejsa opcija ti je potem netbook (eee pc in podobni) in velika baterija. Samo po performancah to ne pride blizu.

SLO_Matej ::

overlord_tm je izjavil:

Tisti 15 col ASUS je 600e, ceneje bos tezko skozi prisel. Ze solidna baterija je od 120e+. Edina cenejsa opcija ti je potem netbook (eee pc in podobni) in velika baterija. Samo po performancah to ne pride blizu.

Ja, tudi meni se tako zdi.

V Sloveniji ga imaš tukaj za 660 eur (21.6.2012): http://www.computercenter.si/computerce...

Dobiš ga pa z 8 celično (torej največjo možno) baterijo, i5 2410M procesorjem, Intel HD grafično kartico, 4 GB DDR3 RAM-a z možnostjo nadgradnje do 8 GB in 500 GB trdim diskom (sicer samo 5400 RPM, ampak lahko npr. čez čas zamenjaš kar s SSD-jem in pohitritev bo velikanska). Ima tudi en USB 3.0 priključek in prednameščen Windows 7 Home Premium.

trnvpeti ::

SLO_Matej je izjavil:

overlord_tm je izjavil:

Tisti 15 col ASUS je 600e, ceneje bos tezko skozi prisel. Ze solidna baterija je od 120e+. Edina cenejsa opcija ti je potem netbook (eee pc in podobni) in velika baterija. Samo po performancah to ne pride blizu.

Ja, tudi meni se tako zdi.

V Sloveniji ga imaš tukaj za 660 eur (21.6.2012): http://www.computercenter.si/computerce...

Dobiš ga pa z 8 celično (torej največjo možno) baterijo, i5 2410M procesorjem, Intel HD grafično kartico, 4 GB DDR3 RAM-a z možnostjo nadgradnje do 8 GB in 500 GB trdim diskom (sicer samo 5400 RPM, ampak lahko npr. čez čas zamenjaš kar s SSD-jem in pohitritev bo velikanska). Ima tudi en USB 3.0 priključek in prednameščen Windows 7 Home Premium.

Dobis kaj takega z okoli 13"?

SLO_Matej ::

Seveda se. Pa tudi 11", če bi kdo, hehe. :)

Takole - 13,3" novejši modeli U-serije:

trnvpeti ::

SLO_Matej je izjavil:

Seveda se. Pa tudi 11", če bi kdo, hehe. :)

Takole - 13,3" novejši modeli U-serije:

Kje pri nas?
Ti modeli imajo vsi 1366x768?

SLO_Matej ::

Ja, ti imajo vsi običajni HD LED zaslon, verjetno svetleč.

Če želiš vrhunski zaslon (Full HD LED IPS) v 13,3", bo potrebno poseči pa po Zenbookih. Npr. novi Zenbook Prime UX31A (se ga dobi tudi že v Sloveniji: http://www.ceneje.si//search_new.aspx?q... ) ali Zenbook UX32VD, če želiš samostojno grafično kartico. Samo vedi, da je tukaj pa cena takoj 1000 eur +.

Od U-serije, pa v Sloveniji dobiš Asus U36SG (sicer pa poglej v tujini): http://www.ceneje.si//search_new.aspx?q...

Zgodovina sprememb…

trnvpeti ::

hvala

overlord_tm ::

Drugace glede telih mailih asusov, jaz sem imel PL30, ki naj bi bil business izvedba UL30, za katere domnevem da so predhodniki telih zgoraj (design zgleda podoben - panti fail). Stvar je bila krs od krsa, sicer po performancah solidna, samo kvaliteta izdelave pa neobstojeca oz. za ceno okoli 1000e bi clovek pricakoval laptop ki zdrzi vsaj 3 mesece obcasne uporabe preden razpadejo panti in ohisje :)

spirit ::

overlord_tm je izjavil:

Drugace glede telih mailih asusov, jaz sem imel PL30, ki naj bi bil business izvedba UL30, za katere domnevem da so predhodniki telih zgoraj (design zgleda podoben - panti fail). Stvar je bila krs od krsa, sicer po performancah solidna, samo kvaliteta izdelave pa neobstojeca oz. za ceno okoli 1000e bi clovek pricakoval laptop ki zdrzi vsaj 3 mesece obcasne uporabe preden razpadejo panti in ohisje :)

hmmm... smo pred leti imeli v prodaji UL50, pa se je račuunalnik vsaj parkarat dnevno odprl in panti niso kazali nič znakov obrabe tako da ne vem meni se je kvaliteta za takratnih 800€ zdela kar ok, resda ni bil cel kovinski, bil je tanek in dovolj zmogljiv...

Okapi ::

Če je najpomembnejši kriterij, da mora zdržati 6+ ur, se splača razmišljati tudi v smeri nakupa rezervnega akumulatorja. Najdeš en primeren prenosnik, ki zdrži recimo 3 ure in kupiš zanj še dodaten akumulator. S sabo boš sicer tovoril še tisto dodatno recimo pol kile, ampak se računica marsikdaj vseeno izide.

O.

overlord_tm ::

spirit je izjavil:

overlord_tm je izjavil:

Drugace glede telih mailih asusov, jaz sem imel PL30, ki naj bi bil business izvedba UL30, za katere domnevem da so predhodniki telih zgoraj (design zgleda podoben - panti fail). Stvar je bila krs od krsa, sicer po performancah solidna, samo kvaliteta izdelave pa neobstojeca oz. za ceno okoli 1000e bi clovek pricakoval laptop ki zdrzi vsaj 3 mesece obcasne uporabe preden razpadejo panti in ohisje :)

hmmm... smo pred leti imeli v prodaji UL50, pa se je račuunalnik vsaj parkarat dnevno odprl in panti niso kazali nič znakov obrabe tako da ne vem meni se je kvaliteta za takratnih 800€ zdela kar ok, resda ni bil cel kovinski, bil je tanek in dovolj zmogljiv...


Not for me, je pa UL50 bil veliko masivnejsi. Potem sem ga razdrl in panti so bili res drobceni in pritrjeni v neko plastiko ki sploh ni bila dobro pritrjena na ohisje, zato je pocila. Sem zalil z epoksijem in je bilo dobro za kako leto. Potem ko sem bil na erasmusu in sem pol leta intenzivno uporabljal samo laptop je pa zadeva zacela dokoncno razpadat (odprlo se je ohisje, zaslon je imel slab stik oz. graficna je zajebavala, random zmrzovanje, kdaj se ni prizgal dokler nisi vzel ven baterije, lepilo od neke letvice je odstopilo). Uglavnem razocaran. Cena UL30 je bila pa v sloveniji kakih 1100 do 1200e.

Yugos ::

Okapi je izjavil:

Če je najpomembnejši kriterij, da mora zdržati 6+ ur, se splača razmišljati tudi v smeri nakupa rezervnega akumulatorja. Najdeš en primeren prenosnik, ki zdrži recimo 3 ure in kupiš zanj še dodaten akumulator. S sabo boš sicer tovoril še tisto dodatno recimo pol kile, ampak se računica marsikdaj vseeno izide.

O.


sem že hotu rečt da je to šlo offtopic k folk pol začne super drage zadevce gor dajat, tko da je to kr cool rešitev, sam ne vem kako najdt prenosnik za tam 250€ in pol še bat, ker ne igram igrc stvar je samo za pisanje, če mam mat screen je to velik plus sam mam občutek da so mat samo drage kište...

bluefish ::

Za 250€ kvečjemu kaj rabljenega ali slabši netbook.

darkkk ::

Če ne rabiš velikega zaslona oz. performanca, poglej za rabljenimi lenovo s205 oz. x121-e, zadeva zdrži po približno pol leta več kot 5ur pisarniškega dela, na njemu win7 teče gladko, zna predvajat tudi fullHD filme preko HDMI, ampak če rabiš kakšno resno računanje, pol rabiš kaj bolj jakega oz. virtualbox.

Sicer je ekran res majhen (11.6"), ampak ima isto resolucijo kot večina poceni 15.6"...

Yugos ::

darkkk je izjavil:

Če ne rabiš velikega zaslona oz. performanca, poglej za rabljenimi lenovo s205 oz. x121-e, zadeva zdrži po približno pol leta več kot 5ur pisarniškega dela, na njemu win7 teče gladko, zna predvajat tudi fullHD filme preko HDMI, ampak če rabiš kakšno resno računanje, pol rabiš kaj bolj jakega oz. virtualbox.

Sicer je ekran res majhen (11.6"), ampak ima isto resolucijo kot večina poceni 15.6"...


Za pisat rabiš mat zaslon, je pa cool stvarca, lahko pišeš tko v naročju, se ne segreva tok k ostali...

pegasus ::

Ma za skor vsak zanimiv prenosnik se da dokupit večja baterija ... tko mam na službenem dost generičnem hpju tanajvečjo baterijo in zadeva dela bp cel dan (10-12h), mi niti polnilca ni treba s sabo na teren jemat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5819673 (18881) krneki0001
»

Laptop 13,3" ali 14"

Oddelek: Kaj kupiti
254028 (3271) Oxford
»

Prenosnik za delo ? Toshiba vs Hp

Oddelek: Kaj kupiti
153454 (3023) matonson
»

V pripravi enotni standard za polnilce prenosnih računalnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Matične plošče
9726403 (23501) Limit-sky
»

Nakup prenosnika 12", 13" (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7512292 (9403) Akssi

Več podobnih tem