» »

Tabletka MEDION® LIFETAB

Tabletka MEDION® LIFETAB

1 2
3
»

zoki12 ::

Runnagain

Rekli so mi, da zadevo lahko vrneš v roku 20dni. Zadevo sem nepoškodovano in v kompletu vrnil. Nazaj sem seveda dobil denar. Vprašali so me za podatke in zakaj jo vračam. Lepo sem jim povedal za belo polje in trepetanje. Tako, da ne bat...so full prijazni!

V čem je galaxy tab za mene boljši:
Dobim novega po izjemni ceni z garancijo in z vsem, preko znanca.
Drugače pa so testi na youtube: Galaxy je precej tanjši, lažji in kljub hardwerski enakosti internet teče hitreje.
Pri medijonu je internetna stran rabila cca pol sekunde, da se osveži (ko hitro po strani letiš dol in gor). Medion je vredu, ampak pomojem ne dosega kvaliteto Samsung galaxy tab 10.1. Sem pobrskal in našel nekaj strani, kjer se zadevce primerjajo. Samsung ima gorila glass, baterija drži full dolgo... skratka samsung je pač samsung,,,poglej teste.

Res je: da ima samo 16gb in nima SDcard in 3.1 mpix camero, ampak me to ne moti. Kot pravijo je glavna stvar pri teh tablicah, da so hitre, lahke in tanke.

THEjanac13
če jo imaš več kot 20 dni, potem mislim, da menjava več ni možna. Verjetno bodo ti ga na popravilo poslali. Ampak vseeno preveri

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zoki12 ()

Runnagain ::

Sam kakšne alternative s podobnimi specifikacijami pa gledam sploh ni, kar se cene tiče.
Najbližje je še asus transformer, seveda brez 3G in 32 Gb rama (in naročilo v nemčiji).

LP, Runnagain!!

Janac ::

Sem se odlocil da jo bom obdrzal:)

T-Majo ::

Kaj pa Asus eee pad brez docka je boljsi od galaxyja tab? Govorim o 3.2 android verziji.

Runnagain ::

Runnagain je izjavil:

Sam kakšne alternative s podobnimi specifikacijami pa gledam sploh ni, kar se cene tiče.
Najbližje je še asus transformer, seveda brez 3G in 32 Gb rama (in naročilo v nemčiji).

LP, Runnagain!!


Pardon, 32Gb SSD-ja, ne rama, tega ima 1Gb.

zoki12 ::

T-Majo
Moje mnenje je, da ni. Tudi galaxy ima lahko update in bo imel update na andorid 4.0. Galaxy tab je prisel nekje junija ven in zato ima se tedanji andorid. Seveda ga lahko upadataš na najnovejšega.
Novi asus prime pa bo verjetno boljši (že v sonovi ima tegro 3), ampak bomo še videli kako bo z njegovo uporabnostjo. Seveda je tudi za dobrih 100 eurov dražji in to brez tipkovnice.


Se že veselim, da dobim galaxy taba.

Runnagain ::

Runnagain je izjavil:

Je komu uspelo dotično tablico povezat s PC-jem preko USB-ja za prenos datotek? Meni to zaenkrat še ni uspelo, ali pa sploh ne dela (na splošno oz. je moja tablica defektna).

Lp, Runnagain!!


Poskusil še enkrat, zadeva se je povezala brez problemov.

Lp, Runnagain!!

zoki12 ::

In dobil sem Galaxy TAB 10.1. Če primerjan Galaxy TAB in MEDION lifetab, je kar velika razlika.
Prednosti Galaxyja napram medionu:
-V primeru ko je ozadje črno se svetloba ob robu na določenih predelih ne opazi kot pri MEDIONU. Nekako je vse bolj lepo razporejeno.
-medion ob vklopu vedno neki majhen glas spusti (kot če bi se zaganjal disk), galaxy je totalno brez zvoka.
-Ni trepetanja slike ob sivi barvi
-internet deluje hireje (čeprav imata enak procesor). PRi medijonu se mi je ob hitrem brskanju vedno sran osveževala -HITRO GOR IN DOL (bila je pokrita z neko ''modro'' barvo)
-manjša teža in debelost dajeta galaxyju veliko prednost (saj to je tudi smisel tabličnih pc-jev)
_seveda sem takoj updatal in sedaj imam gor android 3.2 (še malo pa bom imel 4.0)
-hitrejši google map
...

Slabosti:
-samo 16 GB
-malenkost dražji cca 530 pri mobitelu
-nima torbice
-Pri slikah pa nisem zasledil bistvene razlike (sem primerjal na pc-ju)
Pomojem se ga splača kupit, ker razlika je učitna. Prostor 16gb pa mi je več kot dovolj

LP

Janac ::

ce se niste opazili da zraven dobite zelo kvalitetne slusalke! AKG K315

Okapi ::

The K 315s are comfortable headphones, but the sound they produce is so far off the mark that they're not likely to be of much interest to anybody, except perhaps those really like too much bass.

Janac ::

except perhaps those really like too much bass.

:D

okay, tablica se mi več ne prizge

ima kdo isti problem?

a bo prisel 4.0 update

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Anney ::

Janac ::

ne vidim razlik

blze ::

Živjo.

Kaj je to kej izboljšana verzija tablice kot prejšni model Medion? Ali je isto? Zanima me tisti ki imate samsung in mediona, kaj v oba gre sim kartica? Oz kako opravljaš klice? Hvala za pomoč!
uživejte
blze

Janac ::

jaz ne vidim razlik bo pa ta imel moznost nadgraditve na ICS(verjetno bo ta stari tut dobil up date).

v ta stari lifetab gre sim kartico noter, ni ti treba nic nastavljat, vse ti avtomatsko samo pin vpises.

za klice nevem, je pa ze prednalozena aplikacija s katero lahko posiljas SMS sporocila.

Runnagain ::

Razlika je v obliki, sposobnosti USB-hosta (gor lahko priključiš ključek, pa z njega dol tankaš).

Nadgradljiva bosta oba na ICS4, obljubljajo tam nekje junija.

LP, Runnagain!!

Janac ::

ja no, skoda da niso dal TEGRE 3 notr, drugace je pa tablica zelo vredu...

pa malo vec RAM-a

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

blze ::

Mogoče kdo ve za sigurno če lahko opravljaš klice iz tablice Medion preko BT slušalke?
uživejte
blze

Janac ::

vceraj sem dobil prvo posodobitev

blze ::

Janac je izjavil:

vceraj sem dobil prvo posodobitev


Mogoče veš za klicanje? Za smsje ste rekli da grejo lahko. Mene zanima za klic? Jutri bi šel iskat pa se bi rad 100% prepričal, da delujejo klici preko teblice. Da ni potrebe nosit še eden gsm sabo samo za klice.

Kaj pa je prinesla posodobitev?
uživejte
blze

Janac ::

novo razlicico accu weather-ja
neki popravki z usb

pa se nekaj drugega e nespomnim

mislim pa da bi se z ustrezno aplikacijo verjetno tudi klicat dalo

blze ::

Za klice sem nekako prebral na internetu da ne gre. Se pravi je samo data simcard. Kaj si mogoče probal poslati kak sms? Verjetno če je gor aplikacija za smsje se da pošiljat?
uživejte
blze

Janac ::

ja smse se da, je ze nalozena aplikacija za smse posiljat

butkomutko ::

no tud sam sem pred tednom nabavil livetab za 350e prvo sem bil mal razocaran no potem pa sem se nekako navadil in mi je po 2dneh zamrznil in ker ni blo nobenih navodil sicer sem opazil reset luknicoa ker nisem bil ziher sem ga nesel nazaj in dobil denar nazaj pol pa mi je postalo zal in sem se vrnil v trgovino in hotel da mi dajo navodila in so mi jih dali in reset in zadevca zopet spila tako ,da sem ga odkupil nazaj in sedaj ze teden dni dela cisto ok in postal je nepogresljiv filmi sibajo z podnapisi brez problema super bi blo ce bi se dobil avtopolnilec se najbol pogresam ,da nima usb citalca to je res velika pomanklivost al vsaj normalnega sd citalca a pac obicajno za multimedijo vedno kaj nalasc ne dajo , da mamo pol veliko nepotrebnih skatlic
no najbol pomembno pa mi je ,da ma za sim kartice saj samo wi-fi mi ne zadosca

Janac ::

kje si ga pa kupil?

Janac ::

Evo moja tabletka ze nekaj dni updatana na ICS oz. Android 4.0 vse brez problema. Vse skupaj je trajalo okoli 15min, rabite pa vsaj 30% baterije.

Janac ::

Dokaz:

Runnagain ::

Mja, tale upgrade na 4.0.3 je kar polomija. Po upgrade-u WiFi ne deluje več v redu, ne najde omrežja, če ga že najde in se skonekta, je prenos tako klavrn, da je to za pop****.
Medion se sicer izgovarja (en kup jamranja glede napak po nadgradnji najdemo na tujih forumih), da je Wifi router napačno nastavljen, ampak to je bolj zato, da neuke odvrnejo od pritoževanja.
Obstaja možnost, da si v primeru težav naložim nazaj 3.2...oz. počakam do popravka, ki naj bi bil po nekaterih informacijah pripravljen do 4. 7.

Do tedaj je tablica bolj ali manj lahko uprabljena kot obtežilnik papirja :(

LP, Runnagain!!

Janac ::

cudno, pri meni ninikakrsnih problemov! Wi-Fi deluje zelo vredu in nebom nazaj na 3.2 dal.

butkomutko ::

ja res je tud men odkar je posodobljen se brez ,da ga 1x ali 2x treba na reset pritisnit ne nalozi domac wi-fi se nekako deluje noce pa se na mobilni wi-fi modem povezat skratka katastrofa medion servis pa se res obnasa slabs kot balkanci same lazi in izgovarjanje

ravno tisti dan ,ko se je zadeva posodobila semkpil se enega ,ki je dopoldan lepo deloval po ubgradu pa gotov sicer prizgal s je a zaslon ni nic reagiral na dotike res skoda ker do takrat sem bil z adovoljen

Dromar ::

Če slučajno še koga zanima, v Hoferju v Rogaški Slatini imajo Lifetab znižan na 299€... Bi ga sam vzel, pa ne vem kakšen je v primerjavi s kakšnim iPadom ali Galaxy Tabom (po odzivnosti ekrana in podobnih zadevah)

francek1 ::

Imel oba, Mediona sem vrnil predvsem zaradi nekakovostnega ekrana.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

b3D_950 ::

Da ne odpiram brezveze nove teme. Imam en tablični računalnik Goclever a103, kjer v specifikacijah piše, da ima 512MB RAM-a. Ampak, ko poženem program memory status, napiše, da je cca 300MB RAM-a. Zanima me, če ostalih 200MB požre grafična al gre za kakšn fail?
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Janac ::

odprte aplikacije imas a ne

b3D_950 ::

Janac je izjavil:

odprte aplikacije imas a ne


Piše: prosto 160MB, porabljeno 140MB. Skupaj je potem 300MB. Kje je ostalih 200MB?
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

francek1 ::

Ostalo v Kitajski....so tudi tablice, kjer je navedeno, da imajo GPS, pa ga zastonj iščeš.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Janac ::

Mislite da bo še kakšen upgrade iz ICS-ja?

butkomutko ::

ker ze dolgo nisem bil na tej strani pa lahko povem ,da potem so pri medionu nekako v roku 14dni naredili posodobitev in od takrat naprej torej ze skor slab leto dni deluje medion cisto ok potem sem se GO clever nabavil a to je res bleda senca mediona res je bil pol cenejsi a je tud tko bol za silo tablica
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tablica za nezahtevno uporabo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
526810 (3358) kanarin
»

Tablični računalniki - so za kaj ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13962232 (29208) Opkow
»

kateri tablični računalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
154204 (3058) broken/link
»

Tablični računalniki & slovenščina

Oddelek: Kaj kupiti
91738 (1116) Phil

Več podobnih tem