» »

Asus P5K PRO + E8400 = tišina in tema

Asus P5K PRO + E8400 = tišina in tema

WarpedGone ::

Včeraj sm dobil te zadeve in stvar sestavil - je delalo, le bios je javljal Unrecognized CPU - press F1 to resume.

Danes sm še malo porihtal ventilatorje - medtem sm mašino parkrat vklopu - vsakič se je ob piskanju ustavila na tem "Unrecgnized Cpu ...". Nazadnje sem to pustil stat kakih 10min, da sm pospravil orodje. Ko pridem nazaj mam na zaslonu poleg poznenane "Unrecognized CPU ..." tudo nekaj novega "Overclocking failed, press F2 to resume". Kakšno overclockanje neki? Danes nism bil sploh nič v biosu, vse na defaultu. Stisnem F2 - nič, nardim hard reset, ventilatorji laufajo, štrom je a nobenega piska več, grafika mrtva. Resetiral sem CMOS (odklopu kable, odstranu baterijo, nastavu jumper in nazaj) in ne pomaga. Če odstranim grafično, je isto. Če odstranim RAM modula pa piska ko zmešan.

Da je nekaj crknilo, sem se že skoraj sprijaznil. Je kaj, kar še lahk probam? Da vsaj lociram truplo?

Konfguracija:
- Intel E8400 (Core 2 Duo 3GHz 45nm)
- Scythe Infinity (Mugen)
- Asus P5K PRO
- Crucial 2 x 2GB Dominator 8500
- MSI 8800GT 512MB ram
- Crucial 520W
Zbogom in hvala za vse ribe

RuN ::

Posodobitev BIOSa ?

WarpedGone ::

>> Posodobitev BIOSa ?
Kako za vraga naj to izvedem, če iz plate ne dobim niti enega samega piska, da se je pobrala?

Edit: sicer pa, zakaj je včeraj obstoječ bios bil dober, danes pa nenadoma ne več?

Je možno, da se je HSF kej 'odlimal', cpu pa se je med čakanjem da je stisnem F1 tolk pregrel da se je vklopla zaščita in zdej ne bo hotu delat, dokler ga enkrat vn ne vzamem? Ta čas sm naštudiral kako se te klipnse na 775 odmontirajo. Bom probu še enkrat čist vse komplet razstavit, pa še enkrat sestavit.

Drugač pa garancija. Upam da ne bojo zameril zarad raztrganih škatel...
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

dzinks63 ::

Plošča je najbrž nova in v garanciji. Odnesi na servis in zahtevaj, da ti dajo gor najnovejši bios.

WarpedGone ::

Izkazalo se je, da je bil res kriv bios.

Plata je imela na sebi še prvo verzijo biosa iz sredine lanskega leta. Default nastavitve v njem pa so ble pač take, da se E8400 ni hotu niti zbudit. Ni mi pa jasno, kakšne parametre mu je plata dala, predno sm reku naj nastavi privzete.

Uglavnem, drug procesor, flash nobega BIOSa (v1001) in dela tut E8400
Zbogom in hvala za vse ribe

WarpedGone ::

Težav s to plato še vedno ni konec.

Po flashanju novega BIOSa je stvar par dni letela ko šus nato pa so igre začele delovat sumljivo počasi. Po brskanju po raznoraznih nastavitvah sem ugotovil da PCI Express laufa na 1x, čeprav plata in grafika uradno podpirata 16x. Nisem edini s tem problemom. Edini nasvet, ki ga folk ima, je dvig napetosti northbridga in/ali dvig frekvence PCI Express vodila nad 100MHz (101, 102, .. 110), kar je praktično isto.

No, meni tudi to ne pomaga sploh. Plata je zacementirala PCI Express na 1x. Če ma kdo kakšno idejo, na plan z njo. Sicer gre pa plata v garancijo.

Je pa tole moja prva in zadnja ASUS plata. Še z dračjem od Solteka al pa ECS nisem imel tolk težav kot pa s tem sr*anj*m od ASUSa, ki naj bi bla oh in sploh zadeva. Obup. Če kdo misli kupit ASUS plato je moj nasvet: STRAN OD TEGA.
Zbogom in hvala za vse ribe

PrimozR ::

Sprva ti plata ni delala zaradi stare verzije BIOSa ki pač ne prepozna 45 nm procesorjev. Dobil bi si 65 nm proc, fleshal in bil srečen. Klasičen problem. Tole drugo pa je problem.

Meizu ::

Asuske so čisto zakon matične, lepo prosim. Imam dve doma - P5KC in M2N-SLI Deluxe in obe delata brez NAJMANJŠEGA problema. Medtem, ko sem z Abitom imel veliko problemov... (IP35-E)

M-XXXX ::

Imam dve doma - P5KC in M2N-SLI Deluxe in obe delata brez NAJMANJŠEGA problema

Tako brez problemov tudi niso! Od neprestanega crkovanja (posebno mosfeti zelo radi oddiejo v stilu), do raznih jeb v biosu ravno moj maximus je OBČUTLJIV na koliko je procesor zategnjen (oziroma NE DELA (že 2ga)

Meizu ::

Kako je pri tebi nevem, no moji 2 matični ASUSki delata brez problemov. En moj prijatelj ima ravno tako Asusko M2NSLI deluxe. Ima jo že nekaj let in še vedno dela presenetljivo dobro. No, še nikoli ni naletel na problem z njo... Z Abitom IP35E recimo sem mel pa veliko problemov. Vse je površno zacinjeno gor, mal bolj na grobo potegneš recimo sata kabel ven, pa potegneš še pol pinov s sabo. Na takšen način sem zjebal 2 taki plati. Potem sm kupu ASUS in mi ni še nič razpadlo...

Sicer sem mel celo vrsto matičnih plošč, pa vendar imam še najboljše izkušnje z ASUSom in Gigabyteom.

WarpedGone ::

>> Asuske so čisto zakon matične, lepo prosim.

Tole mi ful pomaga. Sedaj PCI-Express nenadoma leti na 42x ;(( ... ali pač ne, še vedno je samo 1x. Branje ASUS support foruma je pa čista grozljivka. Beta biosi, beta plate, ...
Zbogom in hvala za vse ribe

PrimozR ::

42x je pa težko, ker P35 čipset sploh nima tolk linij :D

mesoreznica ::

Tudi moja P5K-R je laufala lepo 2 meseca, nič kaj navijanja proc na 3.0 GHz, stock voltaže, odlično hlajeno ohišje. Po 2 mesecih pa enostavno ko sem prišel domov tema. Na pritisk gumba niti ne mrdne mašina. Kr neki.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

djuro69 ::

hey WarpedOne, imam skoraj identičen problem (Problem pri zagonu/zmrzovanje, a si kaj ugotovil kaj je bilo narobe?

WarpedGone ::

Ja, ugotovil da je bila kriva grafična (za PCI-E 1x).

Na gigabajt plati se je spravila na 8x, na eni Dell zadevi pa se tut zbudit ni hotla.
Sledila je grozljivka z uveljavljanjem garancije na grafično. Sedaj mam notr ATI 4850 in zaenkrat stvar dela b.p.
Zbogom in hvala za vse ribe


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prenovitev

Oddelek: Strojna oprema
181879 (1351) hojnikb
»

>>E8x00 serija a.k.a Wolfdale<< (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Navijanje
48941767 (23309) Dr_M
»

Kateri čipset za Q6600 ?

Oddelek: Strojna oprema
221869 (1402) PrimozR
»

P35 vs X38 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
1106906 (5000) Volta
»

Matična plošča za Q6600 oz. kolebanje med več izbirami

Oddelek: Kaj kupiti
271288 (1288) JIM22

Več podobnih tem