» »

Matična plošča za Q6600 oz. kolebanje med več izbirami

Matična plošča za Q6600 oz. kolebanje med več izbirami

Keyser Soze ::

Po spletu čudnih okoliščin sem nekako prisiljen kupit novo mašino oz par komponent.

Kar je jasno je to, da bo gori počival Q6600 (sorči AMD:D ) ter 2GB SuperTalent PC6400 rama. Glede grafične bom verjetno začasno nabavil eno 2600, da mi bo vsaj sposobna pognati kakšen malo boljši video na TVju medtem ko brkljam po računalu na drugem zaslonu.

Zataknilo, in to konkretno, se je pri matični. Nekako ne vem za kateri čipset bi se odločil. p35, x38, 680i???

Gledal sem Asus Striker Extreme, ki je kar lepo opremljena. Ima vse kar potrebujem, plus še malo več. Samo ima tudi zasoljeno ceno. Zato sem pogledal še Asus P5KC in še par drugih modelov iz te serije (+Gigabyte, Abit, ipd.). Skratka matičnih več kot preveč.
In zato nimam pojma ali višja cena Strikerja odtehta tisto kar ponuja glede na ostale modele?

Od matične pričakujem stabilno delovanje, morda kakšno milo navitje, čim več SATA in USB portov, dober zvok, eno gigabitno povezavo (dveh ne rabim, niti ne potrebujem WiFija), podporo SLI/CROSSFIRE.

Kaj je dobra izbira po sodeč po testih in a so razne "extreme" super duper edicije matičnih res vredne svojega denarja?

P.S.: Napajalnik, ohišje, hdd, dvd, ipd. si že lastim.
OM, F, G!

MEDENA ::

P5K-E

darius ::

P5KC - definitvno.
- P5KC - E6750 - HD4870 - 4GB ram - Samsung T220 -
ROVER POWER ;)

Keyser Soze ::

Jp, sem brisal Strikerja iz svoje izbire. In z njim tudi 680i. Tako da SLI odpade. Se mi zdi.

Sedaj sem osredotočen na p35 in x38. Ampak sodeč po testih x38 niti ne kaže tako velike prednosti. Zaenkrat. Tako da tale P5K-E res ostaja najboljša izbira.
Kako je pa z x38 čipsetom pri nas? Že ima kdo matično z omenjenim naborom?

P.S.: Glavobol.:(
OM, F, G!

darius ::

V bistvu sta p5k-e in p5kc isti, le da slednja podpira še ddr3. Pa še cena je zelo podobna.
- P5KC - E6750 - HD4870 - 4GB ram - Samsung T220 -
ROVER POWER ;)

Keyser Soze ::

:D

P5K-E mi ponuja dodatna 2 SATA porta, wifi in še en dodaten lan. Res da je Wifi in lan zame balast, samo verjetno se zadeve da disejblat v BIOS-u?
A kakšna preformančna razlika obstaja med P5K-E in P5KC? Predvidevam da ne? Crossfire pa itak podpirata obe.

P.S.: A DDR3 ima kakšno pametno vlogo pri tej generaciji CPUjev?
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

MEDENA ::

P5K-E je dejansko P5K DELUXE z enim LAN manj....navija se hudo, bolje kakor P5K-C...

Keyser Soze ::

Jp, tole P5KC so malček spljuvali zaradi problemov z pomnilnikom. Povezano baje s podporo DDR3.

Me pa vseeno še vedno zanima kako je z x38 naborom? A upraviči 50€ višjo ceno (tam, tam)?
OM, F, G!

DominusSLO ::

Moje izkušnje z ASUS-om so, da se je v primeru varčevanja, bolje obrniti na kakega drugega proizvajalca. Z drugimi besedami- Asus top plate so zakon, mid in low-end pa slabše od cenovno konkurenčnih plat drugih proizvajalcev.

LP
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

Keyser Soze ::

Prasci, šparajo na revežih.:D

Saj bi vzel Abita s katerim imam same dobre izkušnje. A nekako nimajo dobre plate za razumno ceno. Vsaj meni ne paše nič kar imajo v ponudbi.

Torej... x38?:)
OM, F, G!

darius ::

@ MEDENA

Kak pa veš, jo maš ? :) testi z neta so drugačni kot noč in dan.
- P5KC - E6750 - HD4870 - 4GB ram - Samsung T220 -
ROVER POWER ;)

MEDENA ::

asus p5k-e ni low ali mid ampak kar začetna high p35 platka razen če odmislite razen p5k premium itd...

kolega ma p5kc, samo nič ne pravi da je slaba ampak med p5l-e in c izberem raje p5k-e...za ddr3 bo treba pravo x38 ali x48 plato.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

Tomson ::

Kolikor vem je Asus P5K P35 ena izmed najbolj stabilnih p35 plat. Za nenavijalce verjetno best-buy pa je bolj v low-budget kotičku. Tak da to kar ne bo držalo, da so razen 200€+ plate od Asusa zanič!
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

darius ::

Mislim da vse ASUSOVE plate pojejo druge. ASUS je le ASUS.
- P5KC - E6750 - HD4870 - 4GB ram - Samsung T220 -
ROVER POWER ;)

RC14 ::

Zdravo.

Odločam se za nakup plate, procesor je zaenkrat E4300, čez kakšne pol leta pa imam namen nabavit kakšnen štirijedrni procesor in me zanima, ali je Gigabyte GA-P35-DS4 uredu izbira ? Namem imam navijat, vendar ne extremno.

Malo sem gledal po netu in je baje plata stabilna in tudi dobra pri navijanju.

Abitka ima 4 fazno napajanje , ta gigabytka pa ne vem, ali ima 4 ali 6 fazno?

najprej sem mislil nabavit Abit IP35-E sam po forumih sodeč so kr problemi z njo tko da ta plata nekak odpade.

Nekak se odločam med Asus P5K (ki pa baje dost vdropa in ni nekak primerna za 4 jedrnike) ) Abit IP35-PRO in to Gigabyte GA-P35-DS4, vendar se nekak bolj nagibam k Gigabyte GA-P35-DS4.

Ima mogoče kdo kakšne izkušnje z to plato?

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

kmetek ::

IP35-E z zadnjimii biosi je čisto OK.

RC14 ::

Hja, mogoče je kej boljš, no ne vem kako je zdej z to IP35-E, nekak mi ne diši preveč.
Rad bi kupu plato, da nimam problemov z njo , ne pa da moram skoz neke biose updatat , se z rami ukvarjat, pa ne vem kaj še vse štimat, da bo plata normalno delovala. In z to IP35-E naj bi bil ravno to problem.

Še kakšnem predlog mogoče? Mislim da za teh ~150EUR največ ponuja gigabytka, no ne vem, zato pa sprašujem.:D
Jo je kdo mel možnost sprobat oz pozna koga ki ima izkušnje z to plato?

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

TOP ::

Ja res je z temi abitkami je nekaj problemov,sam ko uštimaš dela kot šus.Misli pa da,tud Gigabyte ni nič bolši malo preberi forume ima probleme pri navijanju in nobeden tle jo preveč ne hvali.Zakaj pa ne pogledaš mal Asus,sam sem kar nekaj PC zložu z Asus platami in vse dela kot mora.Jaz osebno jo ne bi kupil.

IVo ::

P5K-E (sam z heatpipesistemom je mal okleščena drgač pa istaa kot P5K deluxe) je velik boljša od P5KC (ki je ista kot P5K vanilla, sam da ima podporo DDR3). P5K-E ima boljše napajanje in bolj kakovostne sestavine:\ . Če misliš mal bolj resno navijat brez kakih volt modov je P5K-E boljša izbira. Druga možnost je pa IP35-E ali pro verzija. Obe sta zelo kvalitetni le da je E verzija malo okleščena pro verzija. Navijata se približno enako (par mhz gor ali dol).
Sam imam P5K-E in sem spravil svojga q6600 bp spravil na 3800MHz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: IVo ()

Calligulla ::

Glas za 5pkc. Se dobro navija in procesor zaustavijo visoke temperature. Zelo stabilna in vredu plata in ne bi dajal vec denarja za kake deluxe verzije z stvarmi, ki jih ne rabim. Skoda edino, da je 16*4 PCI express podpora ceprav ne vem, ce se to v praksi res kaj pozna ce vrzes v crossfire kaki dve 3870 ceprav sam menim ,da je bolje kupit dvojedrno graficno kot dve in ju dajat v SLI ali crossfire, ker to preprosto prevec stroma zre.

pozitron ::

Darius ne nabijaj. P5K-E je boljša kot p5kC ali p5k vanilla. kot je povedal ivo ima res boljše napajanje, funkcija voltage damper deluje, tako da plata nima vdroopa kot oskubljeni sestri. Npr. moja p5k vanilla iz 1.3V v biosu pade na 1.24V idle in na 1.18V v load-u. Nisem pa edini, skoraj vse imajo takšno razliko. Ima pa tudi ICH9R jedro, za raid. P5k vanilla ter pa p5kc imata možnost raida prek Jmicron čipa, ki je drek, pa še ta možnost je samo pre e-sata, tako, da moraš od zadnje strani, kjer so vklopi za miško, tipkovnico, etc. priklopt ter speljat kabel v notranjost. Nevem res kjr genij je biu tok brihten. Ima tudi nekaj drugih dodatkov in je samo 30-40 evrov dražja od p5k ali p5kc. Kar se pa ddr3 podpore tiče je blo pa že 100x obdelano, da se ne splača oziroma podpora za ddr3 1333mhz ni nevem kaj. Meni drugače p5k vanilla zadostuje, k sreči nisem mel nobenih problemov z plato, kot veliko drugih, kot sem bral po forumih, predvsem asus forum. Sigurno pa, če bi kupoval ne bi še enkrat kupil p5k, sej ni slaba plata samo preveč oskubljena ter vdroop je prevelik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pozitron ()

RC14 ::

Torej je P5K-E kar se tiče napajanja proca boljša od P5K , ali se pozna razlika?

Ker pri Asus P5K je velik vdroop kot je napisal davidx300 in ni preveč primerna za Quad proce. Razni modi me ne zanimajo, zato zame P5K ne pride v poštev.

P5K ima 4 fazno napajanje, kaj pa P5K-E ?

hmhm...

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

IVo ::

P5K-E ima 8-fazno napajanje! Zato pravim da je boljše:\ .

RC14 ::

No recimo da sem gigabytko izločil.:)

Torej katero vzet?

ali ASUS P5K-E ali ABIT IP-35 PRO ? Abitka je ~ 20 evrov dražja.

Rad bi kupil:
- stabilno plato
- da se dobro obnese tudi pri povprečnem navijanju Quad procesorjih, brez prevelikega vdroopa.

Razni dodatki kot so npr raid, WiFi ..itd ne rabim

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

M-XXXX ::

ASUS P5K-E

ryfee ::

si si mogoce pogledal maticn asus commando? Podbna kot striker samo cenejsa.

IVo ::

Pomoje tut P5K-E. Comando je P965 chipset ki se ne razume z quadi tako dobro kot P35...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: IVo ()

JIM22 ::

Prodal bom v kratkem abit ip35-pro za 150€ če koga zanima. Rablena mal več kot 1mesec. OC proca Q6600 na 4365mhz za super pi in 4100-4150mhz za 3d marke, stabiln na 3870mhz za 24/7.

Edit: vse pod vodo.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JIM22 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matična plošča, katero

Oddelek: Kaj kupiti
363367 (2245) Rokic
»

Katero plato okrog P35

Oddelek: Kaj kupiti
81037 (891) destiny
»

Katero osnovno ploščo?!

Oddelek: Kaj kupiti
121149 (920) PrimozR
»

P35 vs X38 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
1106579 (4673) Volta
»

Katero matično za e6750 do 150 € !?!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
515078 (4039) IVo

Več podobnih tem