» »

S čim se lotit betona?

S čim se lotit betona?

Jackal ::

Doma prenavljamo kurilnico, staro peč na olje in drva ven in namestiti novo plinsko peč in toplotno črpalko. Problem je, da je stara peč stala na betonskem podstavku velikem približno 3m2 in visokem približno 25cm, ki ga moram zdaj seveda odstraniti. Problem je v tem, da je ta podstavek sam čisti beton brez kakršnih koli polnil in trd ko pra*****!

Danes mi je po celodnevnem "praskanju" z izbijači, težkimi kladivi, električnim udarnim kladivom in še čem uspelo odstranit približno eno tretjino tega podstavka.

Davek za to pa sta dva zlomljena ročaja macole, zakurjen hilti (plastik fantastik za 50€) in pa "muskelfiber" za cel teden...

Rabim kakšen predlog kako odstranit celotno zadevo, drugače...hm...še ne vem kaj bo.

Nabavit je tudi potrebno novega hiltija (Električno udarno-vrtalni stroj). Ker je bil ta, ki je danes naredil samomor (popolni meltdown) bolj plastik fantastik varianta, rabim nekaj boljšega, robustnega... nekaj heavy duty. Mogoče kaj takšnega - DEWALT, D 25600 K ali mogoče celo DEWALT, D 25701 K. Pri hiši se vedno kaj dela, in se takšna stvar velikokrat rabi. Je DeWalt res tako dober? Namreč za ceno slednjega dobim v interdiskontu 25 njihovih brand name udarnih vrtalnikov - Klik nekje na sredini strani
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Modri dirkač ::

Everybody lies!

BigWhale ::

Ne igraj se z igracami. ;)

Zacetek...
Nadaljevanje...
In konec...

Tisto kar kupis v trgovinah za manj kot 300 EUR ni vredno pol prdca, je dovolj za kako res minimalno delo.

Na prvi sliki je slika opravljenega dela v kakih treh urah.
Zverino iz druge slike pa dobis v Obiju za 30EUR na dan.
Na zadnji sliki je pa delo opravljeno po dveh dopoldnevih.

Vso sreco. ;)

dolenska ::

amm takole bom rekel. jaz imam dewalt in sem strašno zadovoljen. sem ga enkrat cel dan nabijal pa ni naredil samomora. velikokrat ga uporabljam za vse mogoče stvari. imam tudi dewalt udarno kladivo katero ima tudi možnost vrtanja, tako da sem z dewaltom zelo zadovoljen. hilti je crknil dewalt pa ne.

šernk ::

z tistimi majhnimi hilitijami se boš še dolgo mučil. pravi strup za beton je nekaj večjega kot je naprimer tole

pa da ne bo kdo mislil da delam reklamo, nimam nič z oglasom, sem ga dobil le po naključju v iskanju odgovora.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Ted ::

Ne vem če ma smisel kupovati specializirano in drago orodje za razbijanje betona, ki ga verjetno ne rabiš vsak dan. Jaz bi šel v Baumax, vzel njihovo ropotalo s 5 letno garancijo in ga po opravljenem delu (po potrebi) v garanciji zamenjal:D .
Mah...

šernk ::

Ted ne boš verjel koliko teh stvari se da dobiti pri kakšnem znancu ali pa na izposojo za en dan za malo denarja
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Jackal ::

Z BigWhalovih linkov:

Želim si, da bi imel štemarco, kot jo ima deklica spodaj…


Jaz pa si želim, da pride takšna deklica k meni, pa mi razštema tisti podstavek ;)

Tole o najemu nekakšne bolj težke mašine sem že razmišljal... samo ko je najbližji Obi šele v Mariboru (Sem namreč z Raven na Koroškem).
Če pa kdo pozna koga v bližnji okolici pa še toliko bolje.

Drugače pa se še najbolj ogrevam za eno od teh DeWalt mašinic. Če bom že nabavil nekaj, potrebujem zadevo, ki zna tudi vrtat, ne samo razbijat.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

BigWhale ::

Jackal, no jaz nisem tako dalec ampak, po mojem te bo vseeno ceneje prislo. Tista stemarca, katero sem si jaz izposodil je bila tezka kakih 20-30kg. V tisti beton, ki sem ga razbijal je sla kot v puter, pa je se vseen trajal skoraj cel delavnik, da sem beton razbil, ker ga je bilo toliko.

Zimavc ::

Pri nas doma imamo Makito, ki štema in vrta. Sem pa nekje slišal, da se dobi neka zrna, ki se ob stiku z v odo raztegujejo in beton popoka. Koliko je pa v tem resnice pa nevem.:)

Jackal ::

Uspel sem najti par kandidatov, ki imajo prave štemarce v moji okolici. Jutri zjutraj potem veselo v akcijo, če jo bo hotel kdo posodit.

Brez skrbi sem verjetno predelal večino alternativnih metod danes s kladivom v eni in izbijačem v drugi roki... Najbližje sem bil ideji, da celotno zadevo zelo navrtam, zalijem z vodo, potem pa vodo zamrznem s tekočim dušikom. Kdor je videl kako v naravi led razkolje skalo, že ve kako to deluje. Ampak po izvrtani kakšni 15 luknji je prišlo v hiltiju do meltdowna.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

karafeka ::

Kake betonske zide pa odre z relativno lahkoto razbiješ. Ste kdaj probali v kanalizacijskem jašku s hiltijem štemat ? Ozko ko hudič, hilti pa tudi kak dober meter dolg, tako da je jeba. Seveda je pa to HILTI.

sid911 ::

Doma smo dvakrat štemalo malo debelejši beton, obakrat smo se poslužili Atlas Copco-vih pripomočkov - enkrat pnevmatskega kladiva enkrat ene zajetne štemarce. Predvsem pnevmatsko je ubitačno :D

V kuhinji je betosnki šank oče kar s križancem med macolo in sekiro razbil, je pa res da je poleg betona nekaj opeke tudi bilo zraven.
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

Loki ::

ce je sel elektromotor, jackal, ga probaj bolje ohladiti, ce se da. magar, da ga po eni uri pustis, da se.
I left my wallet in El Segundo

#000000 ::

Vzam fleksarco, mal polij beton, zarež par zarez in pol bo šlo tud s tamalo štemarco.
 slikca

slikca

Saladin ::

Povprašaj naokoli in si sposodi spodobno štemarco.
End of story.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

marsovcek ::

S fleksom je dobra ideja, a boš imel svinjarijo po celi kleti. Mogoče bi bilo lepše z vrtanjem večjih lukenj.

Sicer pa: DeWalt bi moral opraviti delo, bolje bo šlo s (pravim) Hiltijem, če pa dobiš kje vsaj 15 let staro Iskro, težko vsaj toliko kg kot ima let, si na konju ;).

Zgodovina sprememb…

Rippy ::

Najbolš da si sposodiš kakšnega na kompresor če imaš možnost. S tako kobro kot je mordi linku smo polovico betona na ograji zruval ven preden smo asvaltirali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rippy ()

JohanP ::

bauhaus, obi, merkur med drugim sposojajo orodje za nizko ceno...

whatever ::

Grizi:D
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

AndrejS ::

Še en nasvet: Ko štemaš misli na nekoga ki ga zelo sovražiš... šlo bo hitreje :)

BigWhale ::

Ta nasvet ne pomaga... Sem probal... ;>

celada ::

Priporocam ti HILTI-ja, sam pazi da kups tapravga ne pa kakega fake, ker ko sm jst stemu je biu hilti delec najboljsi od vsega, pa smo mel na sihtu tut dewaltove masine pa ni blo to to preprosto premal moci so mele.

#000000 ::

Ma ne kupuj ničesar, vsak hilti al pa makita, dewalt ki stane manj kot 1500€ itak ni vreden pol pizde.

Al se sposodi pravo orodje, al pa nared kokr sem ti svetoval, nared zarezo zabi not magar majzl in pok, pol nared drugo zarezo in tako dalje do konca. Sicer se bo kadilo ko prasica ampak tko je. Al pa poklič firmo ki se bavi z rezanjem betona, nikakor pa ne nabvli profi orodja ki ga boš rabo mrbit še parkrat v 10 letih, se ne splača.

Pyr0Beast ::

Kdor je videl kako v naravi led razkolje skalo, že ve kako to deluje. Ampak po izvrtani kakšni 15 luknji je prišlo v hiltiju do meltdowna.
Hmmm ...
Link ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Jackal ::

Zadeva je opravljena. Nabavil sem največje DeWalt kombinirano vrtalno udarno kladivo D25701K, ki sem ga imel možnost nabavit in se je obneselo odlično.

Da pa pokažem obseg problema od začetka:
 Na začetku...

Na začetku...



 DeWalt mašin(c)a VS Matrix plastik fantastik. Nauk - ne kupujte mašinerije preko Neckermanovega kataloga

DeWalt mašin(c)a VS Matrix plastik fantastik. Nauk - ne kupujte mašinerije preko Neckermanovega kataloga



 Zgoraj sveder za Matrixa, spodaj sveder za DeWalta. Size does matter.

Zgoraj sveder za Matrixa, spodaj sveder za DeWalta. Size does matter.



 Nekje na sredi...

Nekje na sredi...



 Končano

Končano



U glavnem zadovoljen. Sem pa potem s to mašinco zaštemal kanal za cev in odtok, tako da se da delat tudi malo bolj fine stvari, le po celodnevni uporabi imam roke skoraj do kolen, ker ni ravno najlažja.

PS: W1, daj mir ;)
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackal ()

Highlag ::

Dan današnji se dobi že tudi kemija. Za razbijanje kakšnih skal in podobno. Zvrtaš luknje - to ponavadi gre lažje vliješ tekočino in bumm. Ma ne samo tekočina se raztegne in obdelovanec poči. Nekako tako kot to dela led.
Never trust a computer you can't throw out a window

Loki ::

samo je draga, ko smo mi delal, se nam je bolj splacal najet enega s kobro.
I left my wallet in El Segundo

SmotaniJanez ::

Imam problem, stare vinogradniške stebre sem spravil na tla, sedaj pa bi jih rad razrezal na majnše kose z fleksarico. Da jih potem odpeljem na deponijo...

Imam tud diamantno šajbo, sam ne vem če bo šlo, ker je menda lah problem, če naleti na armaturo. Pa bi tako uporabil šajbo za železo. Je pa 5 starih stebrov z konkretno armaturo.

Je kdo to že počel?

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

Armatura je problem za diamantno šajbo? Od kdaj pa to? Kolikokrat sem železo z diamantno rezal (ker se mi ni dalo šajbe menjavat). Ne odreže tako lepo kot namenska šajba, odreže pa ravno tako. Tako, da samo žagat pa je.

otago ::

@Smotani Janez
stare vinogradniske se da uporabit za podstavke za susenje lesa.. ali za omejitev gred na vrtu. Uporabi ali prodaj na bolhi.

Preden gres rezat, poskusi najti nekoga, da ti sam odpelje. Sam sem iskal ravno nekaj takega.

Druga ce pa ni problem zrezat stebrov. Notri imajo 4 armature, vsak cca- 4mm. Lahko z sajbo za beton ali ce imas se drugo brusilko, z sajbo za kovino. Razen ce imas tega 100kom.

koyotee ::

https://www.bauhaus.si/podjetje/storitv...

Kaj čes kupovat hilti za 1x uporabo
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

SmotaniJanez ::

Hvala, bom se lotil ko bo kej sonca.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater baterijski vrtalnik? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
603199246 (7351) lopov
»

Nakup kotnega brusilnika- fleksarice: Katerega? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6117929 (2574) jerriho
»

akumulatorski vrtalni vijačnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9921884 (4336) TheBlueOne
»

Cenejša elektropnevmatska kladiva - primerjava in nasveti

Oddelek: Loža
2514874 (7932) barbarpapa1
»

Katero bormašino? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7733016 (31245) thor24

Več podobnih tem