» »

Recevier in digitalni prenos ( spdif )

Recevier in digitalni prenos ( spdif )

AleX_79 ::

Zanima me, kaksne zvocne kartice uporabljate, zato da vam deluje popolnoma digitalni prenos oz. da recevier zna dekodirat digitalni signal iz zvočne kartice !

Berem po internetu in opazam, da je kr velika zgaga okoli teh reci.
Pa tudi sam trenutno skusam zadevo zrihtat, da bi delovala tko kot mora...


No pa podebatirajmo ....

Alex

KTr1sk ::

Jaz že kar nekaj časa uporabljam zvočno od CLUB 3D http://www.club3d.nl/index.php/products/theatron/home na 8768+ čipovju, dela mi v VISTI 64 in 32 bitni, samo problem je pri vseh proizvajalcih zvočnih kartic ki imajo čipovje 8768+....mikrofon "boost" ne dela...zelo slabo se sliši, tako da jaz uporabljam to zvočno za reciever in imam preko optičnega kabla povezano, ..ko povežem optični kabel se mi izpiše na recieverju "DOLBY DIGITAL", v windowsih (Vista)...sem nastavil da imam 5.1 sistem in sem dal čez test in dela vsak zvočnik posebej :) (integrirano zvočno pa upoarbljam za mikrofon)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

KoMar- ::

Za SPDIF je čisto vseeno, kakšna zvočna kartica je, ker opravlja samo vlogo vmesnika... lahko je integrirana, lahko je samo SPDIF header na matični... čisto vseeno je - vse deluje enako kakovostno.

AleX_79 ::

Tomaž :
Morem priznat, da se tudi jaz nekako obracam na Theatrona, vendar racunam si omislit Agrippa razlicico, ker podpira neki vec ( DTS NEO,.. ),
Mi je pa tvoja informacija prisla prav, ko si omenil, da imas to zvocno priklopljeno na recevier in da se ti prikaze "DOLBY DIGITAL"

Jaz uporabljam Audigy pa se mi na recevierju prikaze le stereo nacin ( 2 ch ).


Marko:
Zadeva je sledeca, da Creative cartice nimajo "tapravega" digitalnega izhoda, temvec je digitalni izhod prirejen za NJIHOVE zvocnike kateri imajo ze vgrajen dekoder.
Ti povem iz prve roke, da imam Creative Audigy priklopljen na recevier in v bistvu, ko das teste skozi opazis, da imas samo zadnje dva kanala. Pod nobenim pogojem ne spravis zadevo, da bi delala v 5.1 nacinu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AleX_79 ()

ReBi ::

imam samo asusovo plato p5k, ki ima nekakšen digitalni izhod. dela bp.
popravek: aja, govora je o dodatnih zvočnih karticah.... ups. niti ne vem, če je 5.1., še nisem testiral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ReBi ()

MaX ::

Uporabljam staro Asus A7n8x-e plato z nforce čipovjem in integrirano zvočno, katera ima koaksialni SPDIF. Povezano na receiver, kjer kaže, da sprejema dolby digital signal.

V filmih normalno dela 5.1 zvok, pri poslušanju muzke je pa odvisno, kateri program uporabljam. Pri meni se takrat bolje obnese stereo zvok( pač izklopljen dekoder)

Kolikor sem probaval z drugimi dodatnimi zvočnimi, je dovolj, da ima kartica vgrajen SPDIF.

AleX_79 ::

nforce cipovje podpira dolby digital na spdifu,.... to vem.

Ni tako enostavno kot pravis, da je dovol da ima zvocna spdif prikljucek.

Creative se je zascitil tako, da mores kupit njihove zvocnike ki imajo ustrezen dekoter vgrajen, zato da lahko preko spdifa poslusas v 5.1 nacinu. Ce prikljucis navaden recevier bos poslusal le v stereo nacinu.

KoMar- ::

Čudno, ker standard bi moral bit en sam. Jaz imam Logitechove Z-5500 priklopljene na SPDIF na moji cheap matični plošči za HTPC in dela tako DD kot tudi DTS... tko da še vedno velja, da načeloma rabiš poljuben SPDIF (optični ali coax) in bo delalo - itak je bolj pomemben dekoder v receiverju :)

AleX_79 ::

vem da se slisi cudno, vendar je tocno tako...

Tudi sam vidim, da mi na receverju prikaze le 2 ch vhod namesto dolby digital.

In zadeva je vec kot resna, naprimer poglej malo na sledece forume:
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthre...
http://www.techsupportforum.com/hardwar...

citiram en post :
"Same problem here too!! Its a real annoying thing to have a good setuo and only get 2 channel sound from it!!!

I tried the external decoder setting and it didn't work for me! ANY HELP WOULD BE VERY WELCOME! "


... in se mnogo takih primerkov je,... sej tudi jaz nisem mogel vrjet, dokler nisem to probal in videl na lastne oci.
Zal je digitalni izhod SPDIF od creative prirejen tako, da deluje pravilno le z njihovim dekoderjem, ki je vgrajen v 5.1 zvocnikih.

MaX ::

hmm, nism vedel. zanimiva poteza Creativa. Si že probal njim pisat? navsezadnje je njihov HW

Upam, da so le izjema, ki potrjuje pravilo, ker z receiverja ne mislim it več na pc zvočnike:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

5.1 zvok v PC igrah?

Oddelek: Zvok in slika
384759 (1175) KTr1sk
»

Zvočniki Logitech Z-5500 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
33048387 (16881) Matej_K
»

katero zvočno kartico (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14018187 (10523) sash69
»

Theatron Agrippa DTS 7.1

Oddelek: Zvok in slika
455210 (3525) jRk0
»

S/dif ni digitalnega zvoka na recevierju

Oddelek: Zvok in slika
122243 (1974) link_up

Več podobnih tem