» »

navodila za kvalitetno postavljen web server

navodila za kvalitetno postavljen web server

luciby ::

Pozdravljeni,

potreboval bi dober tutorial, ki bi mi pomagal pri kvalitetni postaviti web strežnik za gostovanje PHP spletnih strani. Zanima me praktično vse kar rabim, od linije do programja (ftp, pop3, ....) na strežniku.
Operacijski sistem bi bil Windows Server 2003, za nakup strežnika pa se odločam tam nekje do 6.000 €.
Mi lahko kdo kaj pri tem pomaga z informacijami kam se obrnem?

LP

blackbfm ::

Glede na to da misliš kupit server za 6.000 € predvidevam da misliš s tem kar resno...jaz bi ti predlagal vsaj 10 megabit (upload in download), drugače pa 100 megabit. Najboljše je da daš server pač enemu internetnemu ponudniku in ga tam priklopijo direkt na 100mbit linijo. Stane tam okoli 100€ na mesec malo poglej za točne informacije...

Glede softwara pa najboljše da malo pogledaš AMP pakete:

List of AMP Packages @ Wikipedia

AMP pomeni Apache, MySql, PHP..maš jih tako za linux kot za windows..v glavnem to je vse v enem paketu tako da se ni treba jebat z vsakim posebi..inštaleraš pač vse v enem šusu in to je to.

še kej?:D

darkolord ::

IIS imaš na 2003 že nameščen, nobenega (dobrega) razloga ni, da bi posebej nameščal Apache...

t3hn0 ::

ja, je res...keep away from apache ;)
uporab iis. navodila za postavitev streznika z iis-om so na netu, mal pogooglaj pa bo..en simpl primer

drugace pa kar se tice same hardwerske opreme pa verjetno ze ves kaj potrebujes...
- cimvec procesirne moci (2x cpu recimo)
- cimvec rama (jst pod 8gb nebi gledu)
- zanesljive diske, poleg tega bi blo priporocljivo met vsaj raid 1 za primer da se kaj sesuje
- kvaliteten ups - odvisno tud od lokacije streznika (koliko je izpadov elektrike in kako dolgi so najdaljsi -> racunej da more ups zdrzat dalj kot izpad :)) )
- hlajenje! najbols da je cel prostor klimatiziran...
- zanesljivost internetne linije
^.^

AndrejS ::

Če že misliš imeti win 2003.... izberi Windows Server 2003 Web Edition, je cenejši.

t3hn0 ::

AndrejS: to pa cisto odvisno od tega kaj bi rad mel od streznika. web je bolj za domaco uporabo, ker je zelo omejen!
^.^

Mr.B ::

Išči : MS Press Microsoft.Windows.Server.2003.Deployment.Kit.Deploying.Microsoft.Internet.Information.Services.IIS.6.0

Ozirom kar :
Microsoft Windows Server 2003 Deployment Kit
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

AndrejS ::

In zakaj bi bil web za domačo uporabo. Jaz sem zmeraj mislil da so Home različice za domačo uporabo.

t3hn0 ::

"home" edicije ni pri win 2k3 server windowsih. v prejsnem postu sem dal link, kjer je primerjava posameznih verzij win 2k3 pa si poglej pa bos vedel o cem govorim.
^.^

Hardstyle ::

Probaj Windows Server 2008. Tistih paketov oz. all-in-one pa se izogibaj v kar se da velikem krogu, ker nikoli ne veš kaj je kdo skompajlal. Če že hočeš apache potem raje idi na official site pa tam dol potegni.

Zgodovina sprememb…

Daedalus ::

Če rabiš tutorial...pol rajši resno premisli, če se je pametno spravljat v kak resen biznis, To ni lih trivialno in če nimaš znanja:

- se nauči, sam ne na strankah
- najemi nekoga, ki te stvari obvlada

Vse ostalo je metanje časa, denarja in živcev (lastnih in od strank) stran.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Server 2003 - mnenje ? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Operacijski sistemi
47028640 (12074) darkolord
»

Web server na Windows Server 2003

Oddelek: Operacijski sistemi
161624 (1624) faganel
»

Svoj server,kako? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
718532 (6282) jackorsen88
»

Linux Ali Windows za server ??

Oddelek: Operacijski sistemi
282341 (1429) mainman
»

Ali bi z win server 2003 kaj pridobil?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
607053 (5609) krneki0001

Več podobnih tem