» »

IP od wireless routerja?

IP od wireless routerja?

wade ::

Mam wireless router in ne morem nastavit passworda za omrežje, ker ne morem dostopati do routerjeve strani, ker nevem IP-ja. Omrežje je zvezano tako, da imam navaden router, kateri je povezan v 2 desktop računalnika in še v wireless router na katerega se potem povežeta še 2 laptopa. Za default gateway imam tako nastavljen kar IP od navadnega routerja in ne wireless routerja. Probal sem zamenjati z nekaterimi osnovnimi Ip-ji, kot so http://192.168.1.1, http://192.168.0.1, http://192.168.2.1, a nič od tega ne dela.
Wireless router nevem katerega imam, zato prilagam slikce, če kdo drug morda ve, da bi izbrskal firmo in potem še IP.
Hvala.



  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

V-i-p ::

Četudi je WiFi ruter, bo treba dat kabel direkt iz mašine vanj, potem pa se konektaj na zgoraj naštete klasične ipje, ker kolikor sem te zastopil, nimaš direkt povezave wifi ruterja in mašine iz katere dostopaš... Pa posprav zobotrebce po mizi! :D;)
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

wade ::

Heh ja zobotrebec...

Sem povezal direktno v wifi in probal naštete IPje, vendar brez uspeha. Morda kdo prepozna firmo te napravce, ker vseh IPjev tudi ne morem tako pregledati...

Ice-Heki ::

Čist sam za info - eni routerji majo neko blesavo varnostno nastavitev koliko sec / min mora preteči pred ponovno prijavo oz. poskušanjem s ponovno prijavo v administracijo...

680x0 ::

Sodeč po MAC adresi na nalepki na dnu, je D-link. D-link kot privzet običajno uporavlja 192.168.0.1. Nisi napisal, kdo je postavljal trenutno omrežje, možno pa je, da je zamenjal IP routerja. Popingaj vse IPje v podomrežju (obstajajo programčki za to), če ne pa hard-reset routerja, pa bi moral pristati na default IPju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 680x0 ()

Duhec ::

To je access point in ne router.
seven
Kot so že povedali uporabi kak skener ip program, ki najde vse aktivne IPje v določenem obsegu, ki ga določiš npr. 192.168.xxx.xxx. Seveda najprej poveži samo PC in tale access point.

jespren ::

Probaj 192.168.0.50:D
Kam sem že dal.....

wade ::

Hvala vam, mi je ip scan našel in sem sedaj prišel noter. Sedaj me le še zanima, kako naj si naštimam varnost.

Kaj vse naj nastavim pod:
Ssid, chanell;
Encryption: Disabled Enabled
Key Size: 64 128 152
Key1:

in kaj tuki


Pa če moram še kaj kje drugje naštimat, drugače se vam pa zahvaljujem...

meacho ::

Authentiaction daj na WPA, ostalo pa lahko pustiš tako, kot je.

wade ::

edit

Na mobitelu dela super, vendar na računalniku, pa nevem kam naj vnesem geslo, ki sem ga določil za wpa. sistem-->xp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wade ()

wade ::

Evo zdej mi dela. Problem je bil v oddaljenosti. Ni se hotlo povezat, čeprav tam kjer sem probaval, ponavadi dela super, vendar se vseeno ni hotlo povezat. Zdej sem ga nesu do access pointa in lepo še enkrat se povezal in vse deluje odlično.

Še enkrat hvala vsem! LP.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1774549011 (1202) Lonsarg
»

Internet pade dol, ko vključim svoj router

Oddelek: Omrežja in internet
193553 (3266) WhiteAngel
»

Domače omrežje - linija in wireless

Oddelek: Omrežja in internet
354305 (3784) amigo_no1
»

Mreža po kablu s tremi routerji - postavitev in delovanje

Oddelek: Omrežja in internet
61433 (1267) gujo14
»

ICS Internet Connection Sharing in IP naslov 192.168.0.1

Oddelek: Omrežja in internet
92788 (1999) MrStein

Več podobnih tem